LANDBOUWERS 164 641 Landbouwers Landbouwers, paimacbieuefj BREUKEN ZADEN De Dorschmachines LANDBOUWERS, Landbouwers, Geeraard de Zwarte MUZIEK INSTRUMENTEN Tabakkerverij Em* Bruylandt -Van Varenbergh Melkkontrool Kalt koeien Kalfvaarzen Hollandsche kalfkoeien EM. TAVERMER, A. GHEYS Tb. Ruyssinck Zonen Oorspronkelijke Prooi 's Witte Haver LOUIS CUVELIER Medikaal Kabinet VAN ROY uit Wieze OUSTAAF VlöTS, A. De Baeker-De Wever E. Baeyens, Statie, Haeltert, Naphte- en elektrische motoren* RIJKHEID AAN VOEDSTOFFEN. i 8 Hollandsche kalfkoeiea en kalf vaarzen z^jn altijd te zien en te koop bij de gebroeders De Wael, Aalit- Mylbeek, Botermelkstraat, 66. By Frans Van Hauwermeiren, Lede, Herdergemschestraat, Dries, snijdt men alle dagen namiddag tabak. Na een wei nig wachten kan men dezelve terug meenemen. Alle donderdagen aankomst van Hol landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd. in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode- gem. Dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Wilt U een goeden raapmolen koo- pen met schuinsche messen, zeer zachten gang, goed en sterk afgewerkt, 1 jaar waarborg en aan pryzen buiten concur rentie. Wilt U een landbouwmachine van het beroemd huis Mélotte. schoep per voor paard of hand beerporopen (laatste model) alle lengten in magazijn. Wilt U de beroemde dorschmachine Claeys, met motor of manége. Wilt ge dat uwe machines van eerste kwaliteit en gewaarborgd zijn. Wendt U daarom in vertrouwen tot Smid-werktuigkundige Binnenstraat, 34, Aalst-Mijlbeek. "Ta NAAIMACHINES Original "Victoria. (Mundlos) en de beste voor huiselijk gebruik en alle nijverheden. Instellingen met drijfkracht. Specialiteit van poulies, assen, transmetteurs, riemen en MOfOllN voor kleine nijverheid. BI FAB TIE van alle bestaande naaimachines onverschillig waar die gekocht zijn. Spoedige en eerlijke bediening. Naalden, toebehoorten, olie. Goed op het nummer 64 gelet. Katteatraat MECANICIEN - AALST. Moderne elektrische inrichting voor 't vervaardigen van koperen speeltuigen. Koper van allereerste boedanigheid. De modellen van gansch nieuw stel sel geven breeden en vollen toon zonder last noch afmatting. Herstelling van tuigen aller merken. SrusselschesLw. 143, Erembsdegem BBBBBagaBBBgBBBBBCaBBBBBaaBa bekomen door stamboomultlezing sedert 1910, geeft schoon, wit, dik graan en zeer sterk stroo, grootste graan- en stroo-opbrengsten. Ëereprijs in de Prov. prijskampen van 1925, 1926 en 1927 W.-Vl. Verkoopprijs: 200 frank de baal van 70 kilo (-j- 2 taks) statie vertrek. Bestellingen: wordt enkel rechtstreeks geleverd door den kweekerH. Proot, landbouwer-uitlezer, te Couckelaere (W. VI.) In ieder baal steekt een bewys van herkomst, geteekend door den kweeker. leder baal draagt het merk en het lood Zulk zaad, zulke oogst Vooraleer uw landbouwmachines aan te schaffen is het in uw belang U goed in te lichten en de machines te koopen welke de beste uitslagen leveren, zooals maaimachines Viking zweedsche fabrikatie, wereldberoemd om haar sterkte en goede werking, best geschikt om in pikmachine te veranderen. Voor de kleine landbouwers de eenige aardappeluitroeier om met één paard te werken merk "Sama,, groote modellen zelfde merk. De beste raap- en wanmolens, beir- pompen in alle lengten, dorschmachines met motor of manegie, enz. Vraagt inlichtingen aan ons talrijk kliënteel, bezoekt ons magazijn en gij zult U overtuigen. Katalogus op aan vraag. HOOFDAGENTSCHAP zf, Breedestraat, zf (nabij de stokerij Le Lion d'Or AALST, J 17, Kruisvaartenstraat, 17 J - BRUSSEL (NOORD) - Waterorgacen Vrouwziekten J Syphilis 6o6-614 Huidziekten J Alle dagen van lo tot 7 uur. 's Zondags van 8 tot 12 uur. i zoo U GEWAARBORGDE en GOEDE BIEREN aaa mati ge voorwaarden verlangt, vraagt prijzen en stalen aan de depot houders der Brouwerij Eischt bij een bezoek aan uw lokaal een ROYAL-ALE. Het lekkerste bier. Vooraleer uwe aankoopen te doen, vraagt onze prijzen, voor alle merken zooalsVesta, Nautnann, Phoenix, Kayser, Mundlos, Bury, Original, enz. Verkoop met gemak van betaling en 0 jaar waarborg. Olie Naalden Toebehoorten. Herstellingen aller systemen. Onmogelijke Concurrentie. In het duitsch magazijn Leopoldstraat, 22, AALST Let wel op het nummer. - Zekere en radikale genezing zonder operatie. KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN Mijnheer, J. GLASER, vader, de be roemde Fransche Specialist, heeft zijn bureel ingesteld, rue de la Fraternité, te Brussel (Noordstatie) De weerhouden BREUK verdwjjnt deze welke het niet is verdikt en stelt den breuklijder bloot aan de gevaren der verenging. Gij allen die aangetast zijt door verrekkingen, verzakkingen, buik wonden, BREUKEN, wacht niet tot een ongeval u teaeer slaat. Vermijdt de operatie die kostelijk is en tijdverlies ver oorzaakt, en gaat M. GLASER, vader, raadplegen. Hij alleen zal uwe breuken doen weerhouden en ze genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Aarzelt niet langer Kostelooze raadplegingen, van 9 tot 3 uur, te Aalst,den 3n Zaterdag der maand, Hotel de la Gare. Ninove, den 4° Vrijdag der maand. Hotel Etoile. Brussel, alle Dijns en Zondagen, 's morgens, 19, rue Fraternité, Brussel, (Noord). Men spreekt Viaamsch. DORPPLAATS - MOORSEL Zaadhandel Rozenkweekerij bijzonder gekend voor zijne men geling voor blijvende weiden. Alle soorten gras-, beet-, hof- en bloemzaden, klaverzaad echte frove soort. Al mijne zaden wor- en beproefd in de serre alvorens te verkoopen. geven dit jaar weeral den besten uitslag. De kuischers zijn onovertrefbaar en worden op proef geleverd. Volledige kuisching en vooral niet in het stroo. Altijd in werking zichtbaar. Komt zien bij de talrijke klanten of in magazijn bij B. Baeyens. Doet eene proef rnet onzen MJS3LA.SSE jélIP Beste Voeder voor Melkkoeiën. Veel goedkooper volgens Vervaardigd door L'Industrie Agricole Borgworm. Indien gij een Raap-Beetsnij- der verlangt, die U de grootste voldoening schenken moet, koopt U dan het gebreveteerd merk DE HERT Deze raap beetmolen snijdt rapen en beeten met of zonder bladeren, met groote snelheid en ver stopt nooit. Met het merk DE HERT„ kunt gij grof, fijn, al naar be- y lieven snijden ook is hij voor zien van een plaat die de aarde en andere vuilnissen verwydert van de gesneden beeten of rapen. Komt zien naar onze verschillige modellen, met de hand en drijfkracht. Eigen fabrikaat. Onmogelijke konkurrentie. Verder alle landbouwmachines, zooals Enkele en dubbele ploegen, resikken, wanmolens, in verschillige modellen, aalpompen, douchen, zaaibakken, handresikken, basculs. waschmachines, enz. Voor alle inlichtingen zich wenden tot Werktuigkuiicligö, MOORSEL (bij ,L Landbouwers, wilt gij de waarde kennen uwer koeien, wilt gij uw ras ver edelen. schaft u onmiddellijk een toestel GERBER aan, waar mede gij zelf uwe melk kunt ont leden. Steeds groote en kleine appareils in magazijn, alsook goe- - 'I'Tfpjjj. deokkasies.Kostelooze raadgeving. Richard De Block, Schoolstraat, 28 7. door J.-F. VINCX. Na eenige dagen van geduldige af wachting scheen er zich ia 's zieken toe stand nog geen beternis te vertoonen. De ridder begaf zich naar een dicht bijgelegen klooster. Zeer edele heer, eerwaarde Abt, sprak hij tot den overste, verstoot mijn bede niet. Veroorloof mij, dat ik mijn schildknaap herwaarts voere: hier zal hij, met de uitstekendste zorgen omringd, alras genezen, hoop ik. Met liefde, jonge ridder, antwoord de de abt, stem ik in uwe bede toe. Oh, dank, zeer eerwaarde Abt I Ik reikhals zoo vurig naar mijn vader en m(jn geboorteland. De krijgsknecht, die mij ter kruisvaart heeft vergezeld, is in deze stad plots ziek gewordenzonder hulp mag noch kan ik hem achterlaten. Oh, verzorg hem wel, den moedigen vrienden geve de Heer hem weldra de gezondheid weder: dit is de vurigste wensch mijns harten. Vader Abt, u laat ik hem over. Gerust vervorder ik thans mijn weg. Aanvaard nog dit geld, om zyn nood druft en de geneeskundige behandeling te bekostigen. Met ongemeene snelheid hernam Ro brecht zfin reis en zonder verder ongeval kwam h(j te Gent aan. Daar zocht hij onmiddellijk een af spanning, om den aacht over te brengen. Op de Vrijdagmarkt voelde h(j zich onweerstaanbaar aangetrokken tot een gasthof, dat het volgende uithangbord droegIn den Koopman van Loven Hij trad er binnen, vroeg een vertrek en beval den gastheer zijn paard wel te verzorgen. Deze waard, een buitengewone pra ter, evenals al de lieden van zijn bedrijf, ondervroeg den ridder op eene sluwe wijze over zijn lotgevallen, zijn geboor teland en zijne familie. -—Ik keer weder van den kruistocht tegen de ongeloovigen, gaf Robrecht ten antwoord, en begeef mij naar Assche in Brabant, by den heer Idesbald, mijn vader. Een uitgelezen gast,dacht de waard, een edele jonker van hoogen huize. En met.de uiterste wellevendheid ont haalde hy den Brabantschen edelman. Hoogedele ridder, sprak hy, ner gens beter dan in mijn afspanning kon- det gy uw intrek nemen want op dit oogenblik verleen ik de herbergzaam heid aan een uwer landgenooten, een wever uit Leuven, Pieter bij name, die zich naar Londen in Engeland begeeft, om er zijn bedryf uit te oefenen. Indien Uedele zulks mocht bevallen, zal ik dien wever bij u geleiden, opdat hij u tijdin gen uit uw streken melde. Naar hartelust zult gij in uw vertrek met hem kouten, en gezellig zal voor u de avond vervlie gen. hoe weinig of niet dat gij van mijn ouden Bourgognewijn drinket. Handel naar goeddunken, brave man. Luttele stonden daarna verscheen de Leuvensche wever in 's ridders tegen woordigheid, j Heer en vriend, vroeh deze aan stonds. is u de heerlijkheid van Assche, en Idesbald, mijn vader, en Geeraard, mijn broeder, bekend By deze vraag schetsen zich verbazing, droefheid en machtelooze gramschap op de verbleekende wezenstrekken des wevers. Eilaas, edele ridder, antwoordde hij stil en treurig, uw hart ga ik een ge voelige slag toebrengen. Oh. spreek, spreek Weet dan, dat Idesbald sedert lang is overleden, nu dat uw broeder... i Ach mompelde Robrecht, die troost mijn vader nog weder te zien, is mij ontzegd, mijn vurig beminden vader, I den rechtvaardigsten onder de menschen, den dappersten onder de ridders. Oh 1 die tijding verscheurt my de ziel. Maar spreekt ge wel waarheid De loutere waarheid dit is wellicht de minste uwer onheilen. Uw broeder bedekt uw naam met oneer en schande. 1 Hij is Idesbald opgevolgd en om zyn rooverij en zijn wanbedrijven in gansch het land gehaat en verfoeid Een plotsige vlam fonkelde in de be traande oogen van Robrecht. Neen, morde hij. bedaard en koel- bloedig moeten wij blijven de Heer be hoort de straf 1 Vervloekt zij de vuige baanstroo- per 1 vervolgde Pieter hevig opgewon den. Edele heer, aanhoor geduldig het verhaal vai mijn gruwzaam wedervaren: Weir ige dagen geleden, volgde ik met myn huisgenooten de groote baan van Assche naar Aalst. Plots zijn de roovera uit het naburige woud op ons gesprongen en hebben ons geld, al wat we meedroegen, ontroofd. Myn dochter is o wee van ontroe ring en schrik bezweken, en mijn drie zonen hebben zware kwetsuren ontvan gen in den strijd tegen de laffe booswich ten Gods wakende hand heeft ons gered doch ik ben doodarm... Lange jaren zal ik moeten arbeiden, om het verloren goed terug te winnen. IJselijk, ijselijk I welde het zwaar uit Robrecht bloedend hart. Weet nog. dat uw broeder, die men Geeraard de Zwarte heet, het hoofd, de ziel en de aanvoerder is van die ellendige struikroovers, en dat hy men hen de opbrengst hunner misdaden deelt. Dat de schaamteblos uw wangen niet kleure, edele ridder, aan u kleeft geen sprankel van het bloed, dat die eerlooze doet stroomen gij zijt onschuldig, gij de vroomheid zelf. Ik weet, dat eeniedr voor Gods rechterstoel voor zyn feilen zal verantwoorden. Tegen u is mijn ge folterd hart noch boos, noch vertoornd. Die onthullingen stortten Robrecht in de pijnlijkste droefheid. Arme vader zuchtte hij diep en zwaar, ondankbare, misdadige broeder I Ik ben dus een banneling... en men ont- eert den roemryken naam mijner voor zaten.., Geeraard, o Geeraard, was het u niet genoeg, mij mijne plaats te ontstelen Waarom al die hemeltergende wanbe drijven Zyt gy dan Idesbalds zoon niet j van of stroomt in uw aderen het bloed zwervende lieden Bn met een kort en krachtig besluit vervolgde hij Morgen by het ochtendgloren, ga ik van hier. Vriend mijn broeder heeft u onrechtvaardig van alles ontbloot. Zoo het waar is, dat ik de verantwoordelijk- I held zijner schanddaden niet draag, moet ik ze toch, in de mate myner krachten, herstellen. Neem myn paard, mijn wa pens en myn geldbeugel. Ik, ik verkleed mij in pelgrim en toog Asschewaarts als een vreemdeling, opdat mijn oogea zich van de waarheid uwer veropenbaringen overtuigen. Schenk myn verdwaalden broeder ver giffenis, en stort een bede voor mijn on geluk. Onder een tranenvloed van dankbare erkentenis ijlde Pieter de wever naar zijn vrouw en zijn zonen, om zijn onverhoop te heil mede te deelen. VI. IN DE HANDEN DER ROOVERS In de ziele voldaan, omdat hij den wever voor zijn verliezen eenigszins had schadeloos gesteld, verliet Robrecht te voet Vlaanderens hoofdstad en bereikte Aalst na een dagreize. De voorzichtigheid ried hem aan in deze stad te vernachten doch heviger dan ooit voelde hij in zich de begeerte blaken, om het slot zijner vaderen we der te zien en nauwelijks was de eerste schemering ingevallen, toen hy zich we der op weg begaf. (Wordt voortgezet). BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB I Indien gij Ternugert; indien gij lijdt in deleuden; indien gij pijnen toeltfnirmen en beeuenj indien gij altijd vermoeid lij:, 's morgens bij bol opstaan; indien gij hoofdpijn hebt, het geheugen verslecht; indien gij krachteloos en moedeloos lijt, zonder wilskracht, zonder levenslast; in dien gij zwarte gedachten hebt; indien gij slecht slaapt; indien gij aan de mug lijdt, krampen hebt, beladen tong, vetten smaak in den mond, hartkloppingen, zweeten bij de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, oorruisehingen, steken in dezijde, verstopping, gegroi in de darmen, moeilijk ophouden van water of herhaalde nooit i Lelijkheid te wateren, brandend water, vlo ilngen, witte vloed of wit looping, onmacht, prostatic!, breuk. Indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij niet genezen zijt, lees het belang wekkend boekje I>K ZEirw- ZH'AKTK (WKIBASriIÉIIg], dan zult gij begrijpen waarom het ei- sticht tiivuKMicx, gelegen too PL/ktlTKNSTRAAT. ItKCS- SM, (noord), in 186il gesticht, en bestuurd door een geneesheer specia list, altijd deze droeve ziekte geneest, Duizende bewijsschriften van genezing lig gen ter beschikking der klanten. Bet boekje wordt verzonden tegen st FR. in post zegels. Raadplegingen te BBVSS1CL t 100 Plantenstraat, alle Zon- en Haan- dagen, van 10 lot 3 uur. Behandeling bij •-"ifwiiseling. OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO ♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦«o mÊtmmiÊÊÊÊammÊiammmBiBmÊmmÊiÊmÊmÊKÊÊÊBmÊÊÊÊKÊÊimmKmimiÊÊÊmmmmmammÊÊÊÊÊiiamiÊam De Zemelen zijn daar Aalst Leverancier dar Staat»- en Provin- dale Laodbouw-Huishoudacholeit

De Koornbloem | 1928 | | pagina 8