Landbouwers Landbouwers 64 64 BREUKEN ZADEN De Dorschmachines LANDBOUWERS, Konijnenkweekers Luistert! Geeraard de Zwarte MUZIEK INSTRUMENTEN 1 Melkkontrool A. GHEYS Ploegen, Ontroomers Mélotte Casteur Gebroeders VAN ROY uit Wieze Th. Ruyssinck Zonen Oorspronkelij ke Proot 's Witte Haver LOUIS CUVELIER Hollandsche kalfkoeien Medikaal Kabinet A. De Backer-De W ever E. Baeyens, Statie, Haeltert, Naphte- en elektrische motoren* RIJKHEID AAN VOEDSTOFFEN. 8 J SINT LIEVENS ESSCHE Telefoon Sottegem nr 34. zoo U GEWAARBORGDE en GOEDE BIEREN aan mati ge voorwaarden verlangt,vraagt prijzen en stalen aan de depot houders der Brouwerij Eischt bij een bezoek aan uw lokaal een ROYAL-ALE. Het lekkerste bier. Moderne elektrische inrichting voor 't vervaardigen van koperen speeltuigen. Koper van allereerste boedanigheid. De modellen van gacsch nieuw stel sel geven breeden en vollen toon zonder last noch afmatting. Herstelling van tuigen aller merken. Brusselschest.w. 143, Erembodegem MminauMK bekomen door stamboomuitlezing sedert 1910, geeft schoon, wit, dik graan en zeer sterk stroo, grootste graan- en stroo-opbrengsten. Eereprijs in de Prov. prijskampen van 1925, 1926 en 1927 W.-V1. Verkoopprijs! 200 frank de baal van 70 kilo 2 °/o taks) statie vertrek. Bestellingen! wordt enkel rechtstreeks geleverd door den kweekerH. Proot, landbouwer-uitlezer, te Couckelaere (W. VI.) In ieder baal steekt een bewjjs van herkomst, geteekend door den kweeker. Ieder baal draagt het merk en het lood Zulk zaad, zulke oogst Vooraleer uw landbouwmachines aan te schaffen is het in uw belang U goed in te hchten en de machines te koopen welke de beste uitslagen leveren, zooals maaimachines Viking zweedsche fabrikatie, wereldberoemd om haar sterkte en goede werking, best geschikt om in pikmachine te veranderen. Voor de kleine landbouwers I de eecige aardappeluitroeier om met één paard te werken merk "Sama,. groote modellen zelfde merk. De beste raap- en wanmolens, beir- pompen ia alle lengten, dorschmachines met motor of manegie, enz. Vraagt inlichtingen aan ons talrijk kliënteel, bezoekt ons magazijn en gij 1 zult U overtuigen. Katalogus op aan- 1 vraag. HOOFDAGENTSCHAP i j Zf, Breedestraat, 27 (nabij de stokerij M Le Lion d' Or jfa j&k.JL S TT Alle donderdagen aankomst van Hol landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, Dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. NAAIMACHINES Original Victoria, fMundlos) en Pb.c@n&g dc beste voor huiselijk gebruik en alle rijverheden. Instellingen met drijfkracht. Specialiteit van poulies, assen, transmetteurs, riemen en MOTOREN voor kleine nijverheid. IIBPAiC&'FXB van alle bestaande naaimachines onverschillig waar die gekocht z(jn. Spoedige en eerlijke bediening. Naalden, toebehoorten, olie. Goed op het nummer 64 gelet. K attestraat MECANICIEN - AALST. J 17, Kruisvaartenstraat, 17 J - BRUSSEL (NOORD) - Waterorganen Vrouwziekten Syphilis 606 614 Huidziekten Alle dagen van lo tot 7 uur. X 's Zondags van 8 tot 12 uur. Zekere en radikale genezing zonder operatie. KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN Mijnheer, J. GLASER, vader, de be roemde Fransche Specialist, heeft zijn bureel ingesteld, rue de la Fraternité, te Brussel (Noordstatie) De weerhouden BREUK verdwijnt deze welke het niet is verdikt en stelt den breuklijder bloot aan de gevaren der verenging, Gij allen die aangetast zjjt door verrekkingen, verzakkingen, buik wonden, BREUKEN, wacht niet tot een ongeval u teaeer slaat. Vermijdt de operatie die kostelijk is en tijdverlies ver-# oorzaakt, en gaat M GLASER, vader, raadplegen. Hij alleen zal uwe breuken doen weerhouden en ze genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Aarzelt niet langer 1 Kostelooze raadplegingen, van 9 tot 3 uur, te Aalst,den 3" Zaterdag der maand. Hotel de la Gare. Ninove, den 4* Vrijdag der maand. Hotel Etoile. Brussel, alle Dijns- en Zondagen, 's morgens, 19, rue Fraternité, Brussel, (Noord). Men spreekt Vlaamsch. DORPPLAATS - MOORSEL Zaadhandel Rozenkweekerij bijzonder gekend voor zijne men geling voor blijvende weiden. Alle soorten gras-, beet-, hof- en bloemzaden, klaverzaad echte grove soort. Al mijne zaden wor den beproefd in de serre alvorens te verkoopen. geven dit jaar weeral den besten uitslag. De kuischers zijn onovertrefbaar en worden op proef geleverd. Volledige kuisching en vooral niet in het stroo. Altijd in werking zichtbaar. Komt zien bij de talrijke klanten of in magazijn bij E. Baeyens. Doet eene proef met onzen Beste Voeder voor Melkkoeien. Veel goedjeooper volgens L 'Industrie Agricole Borgworm Vervaardigd doer De konijnenkweek ondermijnd door sterf- ten op sterften, gaf af keer en teleurstellingen. Nu is het konijn opge zocht en duur en nu ook zijn alle ziekten over wonnen door Mullie's Konijnenpoeder tegen DIKKE BALGEN AFLOOP. Schielijke Sterften, Ziekten der Maag. In gewanden, Waterorga nen, Zilte, enz. Begunstigt den groei. Algemeen Depot! Apotheek Het Neerhof Staden. Telefoon 35. Kweekt konijnen met Mullie's Konijnenpoe der voorde gezondheid. Tegen alle ziekten, om malsch en vast vleesch te bekomen Zoo zult gij een groot gewin hebben, gemakkelijker uw pacht maken, een goed voedsel op tafel brengen. In alle apotheken Eischt dit Fabriekmerk 8.00 fr. de doos Landbouwers, wilt gij de waarde kennen uwer koeien, wilt gij uw ras ver edelen, schaft u onmiddellijk eeu toestel GERBER aan, waar mede gij zelf uwe melk kunt ont leden. Steeds groote en kleine appareils in magazijn, alsook goe- 1 ieokkasies.Kostelooze raadgeving. I Richard De Block, Schoolstraat, 28 10. door J.-F. VINCX. Bestendig hielden kommemisvolle ge peinzen zijn zoekenden geest onledig. In Aalst, overwoog hij. m(jn neefje aan een achtbare familie toevertrouwen, ware voortreffelijk; onderwijl zou ik mijn ontwerpen verwezenlijken... Doch, zal het kind er wel in alle veiligheid wezen? Ware het niet doelmatiger. Arnold naar Gent in een klooster te leiden In deze stad had Robrecht, vóór zijn afreis naar het heilig Land, aan een kloostergemeente een aanzienlijke gifte geschonken. Daarheen toog de verbannen slot voogd der heerlijkheid van Assche. Zonder geld noch rijdier, verkreeg hij de gastvrijheid langshenen den weg, en kwam in Gent aan. den tweeden dag na zijn vlucht uit de bosschen van Affligem. Met aandoenlijke goedheid ontvingen hem de monikken, wanneer h(j zich had kenbaar gemaakt. Vrome ridder. smeekte de Abt, verleen ons de gunst, eenige dagen ia ons midden te verblijven. Ik koester ontwerpen, die elders mijn tegenwoordigheid vergen. Van har te dank, goede goede vader, voor uw minnelijk aanbod. Ga dan, en wees zonder knmtne- noch vrees over den kleinen An old hier zal uw lief neefje een opvoeding uwer en uwer vaderen waardig genieten. Terwijl de ridder traagzaam de baan van Gent op Aalst volgde, verdiepte hij zich in droevige overwegingen. Mij is de slechtste der broeders ge schonken, dacht hij in zich zeiven. Altoos heeft hij zijn vader leed en droefheid be rokkend, en gestadig de goddelijke en menschelijke wetten met voeten getreden. Vóór m(jn reis naar Jeruzalem had hij zijn ziel reeds met tallooze misdaden be zoedeld edoch, wat ik over drie dagen gehoord en gezien heb, overtreft al wat ik van dit wanschepsel duchtte. O gruwel, zijn eigen kind in het ver derf storten, een kind vol verstand en moed 1 De duivel heeft Geeraards hart overweldigd. Ik vergeef het hem, dat hij zich mijn titels en n>(jn macht heeft aangematigd ware ik in Palestina gebleven, ik zou thans koning zijn maar het ergste der schelmstukken kan ik hem niet vergeven, dit wanbedrijf, dat ik het geluk had te verijdelen. Wordt het niet menigmaal herhaald, dat in het misdadigste menschenhart toch altoos een sprankel der deugd blijft vonken Dit wil ik op Geeraard beproe ven. Ik zal tot zijn geweten spreken, het treffen en ontroeren, en er de kna gingen in wekken en, met Gods hulp, zal ik hem wellicht tot inkeer brengen want zijn de pijnen en het wee, door het het geweten opgelegd, de gevoeligste niet In die nare gepeinzen was Robrecht verslonden, toen plots zijn dof en dwa lend oog vlammen schoot van blijde ver rassing 1 een ruiter was hem genaderd, tot wien de dolende ridder driftig de handen uitstak en riep Is het waarheid? Zeger, mijn trou we Zeger, dien ik voor dood te St. Quentin heb achter gelaten Den hemel zij dank I nu zijt ge gaaf en gezond en vlugger dan op het oogenblik wanneer wij te gader het slot van den ouden Ides- bald vaarwel zegden 1 Ja, mijn heer en meester, uw ge trouwe schildknaap, wien God het leven heeft weergeschocken, en die ia allerijl herwaarts snelde, om u op den burcht van den edelen Idesbald te vervoegen. Maar in welke kleedij zie ik u Neem mijn paard en te voet zal ik u volgen. Neen, Zeger, ik wil in dit oord on bekend blijven. Eilaas, ik ben ongeluk kiger dan een doolaard, met den ban der H. Kerk getroffen 1 Bittere tranen ont springen mijn oogen doch luister, en zeg mij, of het niet redel(jk is, dat ik weene En de wreed miskende edelman ver haalde aan zijn schildknaap zijn ramp vol wedervaren en de ontwerpen, welke hij voedde. In de verontwaardiging zijaer ont roerde ziele kreet de moedige jongeling O gruwel, o snood verraad! Ik herken u niet meer, vrome meester! Zijt gij waarlijk de dappere ridder, die onder toejuiching van den Paus en van de vorsten der kristenheid de ongeloovigen bestreden hebt? Gij dien allen luide roemden als den manhaftigsten der Bra banders, gij laat u schandelijk berooven door een moordenaar 1 Robrecht, edele meester, vat wederom uw lans, en treedt onbeschroomd vóór uw leenmannen onder den roepOorlog aan den vuigen bedrieger! En de onderhoorigen van den ouden Idesbald zullen als één man, onder uw standaard toesnellen. Gij zijt de heer van Assche en Ter Heiden I Ik ken er geen anderen, en ik blaak van ongeduld, om het, met het wapen in de hand, te verkondigen. Goede Zeger, bedaar. Geeraard is mijn broeder. Eilaas, kan en mag ik, om wille der eerzucht, zijn bloed doen vloei en den vlekkeloozen roem onzer voorzaten bezwadderen? Neen, neen, zoo duur wil ik mijn rechten niet weder - koopen. Ik heb het u op het harte ge drukthet geweten van Geeraard, hoop ik, zal voor m(j als de machtigste der wrekers optreden. Is het mogelijk, dat een zoo fiere ziel als de uwe, tevens zulke grootmoe digheid in zich sluit? Koene ridder, moet ik dan alle hoop vaarwel zeggen, u te helpen en te dienen? - Geenszins, mijn dappere schild knaap. Zijt gij bereid mij aanstonds een onwaardeerbaren dienst te bewfizen Zonder dralen zal ik u gehoorza men. Ik bid u, edele meester, spreek, wat verlangt gij van m(j - Begeef u, om mija ontwerpen in de hand te werken, onmiddellijk naar het slot van Assche; meld daar, dat Ro brecht nog in het heilige Land verwijlt, en dat hij zich voorstelt er nog ettelijke maanden te verblijven; meld tevens, dat ik met Idesbalds afsterven en Geeraards verheffing onbekend ben. Kortom, leg het zoo aan boord, dat ik niet de minste vrees inboezem. Ga. Zeger; binnen weinige dagen vinden wij elkander weder. De schildknaap rende vooruit, oa zijns meesters bevelen te volbrengen, et Robrecht vervorderde alleen zijn weg ten prooi aan de innigste ontroering. IX GEHEIMZINNIGE STEMMEN. Het avondduister was op het aardr(|l nedergedaald, toen Geeraard de Zwartt van een uitstap in z(jn bezittingen we der keerde. Terwijl hij de zwarte slottrap besteeg die naar de vertrekken der vrouw vai Buggenhout leidde, dreunde bovet zijn hoofd een indrukwekkende stem Geeraard, Geeraard, heb berouw overdc wanbedrijven uws levens; want het geduld van onzen gestrengen God neemt welhaast eeneiadel... De heer van Assche bleef pal staan, es richtte het benauwde oog naar de plaats, die de stemme verborg; doch niets out' waarde hij op de sombere wandeneo hij trad Agatha's kamer binnen ondei grammoedig gemor: Die stem verveelt me. Gister es eergister heeft ze mij de nachtrust ont' roofd. Wiste ik niet, dat het bestaan dei hellegeesten niets dan leugen is, ik zoudi aannemen, dat Lucifer met mij den spot drijft. Neen, neen, een ontrouwe be diende, met de geheimen van onzes burcht ingewijd, is zoo roekeloos mij als een kind schrik aaa te jagen. Wee hem, den vermetele, zoo hij mij in de handen valt! (Wordt voortgezet). WÊIÊÊÊÊÊÊM Voor 't aanstaande seizoen is reeds be schikbaar in magazija, een zeer groote voorraad machines alseen volledige keus dubbele ploegen Mélotte. in alle modellen, van 90 tot 150 kilos, voetploegen, schoe- pers met ressorttanden, eggen voor velden en weiden, bineusen voor 1 paard enz. De nieuwe eggen Mélotte met res sorttanden, 7 9 12 tanden zijn aangeko ■en (laatste nieuwigheid, gewaarborgd en aan zeer lage prijzen). Verders alle werk- tuiqra Mélotte waarvan kataloog op aan vraag. Oatroomcrs Mélotte (laatste model, met lagen melkbak en volledige zelfsme- rlng). Electrische motors Mélotte om ont roomers en kern te doen werken, Verders beschikbaar Tuimelkerns, Zaaimachines (met speciaal toestel voor loof), Extirpateurs met stljv - tanden, laod- rollen in stalen plaat, beerpompen, zaai- bakken, aardappelpletters, raspmolens, braakmachines met de hand ent. enz. De Vet strooiers Le Disc en de echte amerikaansche maaimachines Osborae met piktoestel, zijn reeds aange komen. De gesmeede sleepkettingen (eigen fabrikaat) zijn gereed in alle maten, van MO m. tot 3.00 m. lengte, 21 maliën en bijzondere afwerking. Raapmolens, Meuw model, 5 7-9 mes- sen, van eigen fabrikaat, de beste. Wanmolens, opzakkers en gewone, pik-bindmachines, hooikeerders. hooira- ken, zaaimachines Simplex enz. enz. In onze magazijnen vindt men regelma tig de schoonste en volledigste voorraad aller verwisselstukken voor ploegen en ontroomers Mélotte en al onze machines. Speciale oliën en vetten voor ontroo mers enz. Werkhuis speciaal en modern inge richt. uitsluitend voor de constructie en reparatie aller landbouwmachines. Een bezoek aan onze inrichting zal Ued. beter overtuiqen dan de beste reklaam. Hoofd-agentschap der streek sedert meer dan 20 jaren der werk kuizen Mélot te van Gembloers en Remicourt. Meer dan 3000 ploegen Mélotte door ons la de streek geleverd. Katalogen, prij zen en alle inlichtingen op aanvraag. Indien gij zerraagert j indien gij lijdt in delenden; indien gij pijnen Toeltinarmen en beenen; indien gij altijd Termaeid Zijt, 'a morgens bij het ojistaan; indien gij hoofdpijn hebt, het geheugeo zerslecht; indien gij krachteloos en moedeloos zijt, zonder wilskracht, zonder leTen.Inst; in dien gij zwarte gedacht-n hebt; indien gij slecht slaapt; indien gij aiu de maag lijdt, krampen hebt. beladen tong, reuen imaak in den mond, hartkloppingen, zweeten bij de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, oorruiscbingen, steken in dezij le, rerstopping, gegrol inde darmen, moeilijk ophouden ran water et herbaalde noodzakelijkheid te wateren, brandend water, rlo ilngen, witte rloed oi witlooping, onmacht, prostatiet, breuk. Indien gij rruehteloo» alles hebt beproefd en gij niet genezen zijt, leca het belang wekkend boekje DE ZlttrW' ZWAKTE (WEBBASTHÉSIIE), dan zult gij begrijpen waarom het ge sticht wiavEi.MCX, gelegen ÏOO PLAJTTKSISTHAAT. bbks- hkl (noord), in 186 i gesticht, en bestuurd door een geneesheer SPECIA LIST, altijd deze drnere ziekte geneest. Duizende bewijsschriften ran genezing lig gen ter beschikking der klanten. Het boekje wordt verzonden tegen a PR. in poal- zegels. Raadplegingen te BHCsHEL i 400 Planten-traal, alle Zon- en Maan dagen, van 10 lot 3 uur. Behandeling bij briefwiueling. «'SSBESSSfiBBv r ntvij IMai De Zemelen zijn daar MULLIE'S KONIJNENPOEDER is éénig, maar wordt nagemaakt, zwicht u van die namaaksels. Om niet te missen, Mullie's Konijnen poeder steekt in een blauw blikken doos ea zijn naam staat er op in gouden letters gebrand. Heer Apotheker Mullie. WH mij spoedig 2 doozen Mullie's Konijnenpoeder opsturen. Onze konijnen leden aan dikke balgen, alle dagen lagen er dood. Nu zijn ze gezond en ik geef het wekelljki voort. Moorslede. 25 Maart 2925. Get. Pharallde Huvoen. Heer Mullie, Gelief mij seffens een doos Mullie's Konijnenpoeder af te zenden, 'k Moet U wel bedanken om uwe zoo nieuwe uitvinding, want al oaze konijnen leden aan dikte en afloop en zonder een te verliezen zijn ze nu allen genezen. Loo. den 18-1-26. Get. Vr. Malbranche. A a lef Leverancier der Staat»- en Provin- ciale Landbouw-Huiahoudacholen.

De Koornbloem | 1928 | | pagina 8