Landbouwers 164 641 BREUKEN Landbouwers De Dorschmachines LANDBOUWERS, Konijnenkweekers Luistert! Geeraard de Zwarte KUZIEX- INSTRUMENTEN s 4500 eieren per dag in vollen winter Ploegen, Ontroomers Mélotte Casteur Gebroeders Oorspronkelijke Proot 's Witte Haver Th. Ruyssinck ft Zonen Brusselschest.w. 143, Erembodegem LOUIS CU VEL IER Hollandsche kalf koeien A. GHEYS Medikaal Kabinet VAN ROY uit Wieze E* Baeyens, Statie, Haeltert, Naphte- en elektrische motoren* RIJKHEID A AN VOERSTOFFEN. BROEI M ACH I ENEN en Kweekmoeders Remi De Sulter T A B A K Vuurmecl O. I)ebra is de gezondheid der koeien. i i 1 8 SINT LIEVENS-ESSCHE Telefoon Sottegem nr 34. Abonneert U op ons week blad De Hoendernijver heid over voeding, huis vesting en verzorging der hoenders. Prijs 20 fr. Kosteloos kataloog 1928 der Hoenderhoeve C. Van Simaey, Auwegem bekomen door stamboomuitlezing sedert 1910, geeft schoon, wit, dik graan en zeer sterk stroo, grootste' graan- en stroo- opbrengsten. Eereprljs In de Prov. prijskampen van 1925, 1926 en 1927 W.-Vl. Verkoopprijs: 200 frank de baal van 70 kilo (-j- 2 taks) statie vertrek. Bestellingen: wordt enkel rechtstreeks Seleverd door den k werkerH. Proot, indbouwer-uitlezer, te Couckelaere (W. VI.) In ieder baal steekt een bewijs van herkomst, geteekend door den kweeker. Ieder baal draagt het merk en het lood Zulk zaad, zulke oogst Moderne élektrische inrichting voor 't vervaardigen van koperen speeltuigen. Keper van allereerste hoedanigheid. De modellen van gansch nieuw stel sel geven breeden en vollen toon zonder last noch afmatting. Herstelling van tuigen aller merken. Vooraleer uw landbouwmachines aan te schaffen is het in uw belang U goed in te lichten en de machines te koopen welke de beste uitslagen leveren, zooals maaitcachines Viking zweedsche fabrikatie, wereldberoemd om haar sterkte en goede werking, best geschikt om in pikmachine te veranderen. Voor de kleine landbouwers I de eenige aardappeluitroeier om met één paard te werken merk "Sama„ groote modellen zelfde merk. De beste raap- en wanmolens, beir- poropen in alle lengten, dorschmachines met motor of manegie, enz. Vraagt inlichtingen aan ons talrijk kliënteel, bezoekt ons magazijn en gij zult U overtuigen. Katalogus op aan vraag. HOOFDAGENTSCHAP af, Breedevtraat, 27 (nabij de stokerij "Ie Lion d' Or du&XeST. Alle donderdagen aankomst van Hol landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd. in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, Dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. NAAIMACHINES Original Victoria, (Mundlos) en Pi&G&mis de beste voor huiselijk gebruik en alle nijverheden. Instellingen met drijfkracht. Specialiteit van poulies, assen, transmetteurs, riemen MOTOREN voor kleine nijverheid. en van alle bestaande naaimachines onverschillig waar die gekocht zijn. Spoedige en eerlijke bediening. Naalden, toebehoorten, olie. Goed op het nummer 64 gelet. Kattestraat MECANICIEN - AALST. 17, Kruisvaartenstraat, 17 - BRUSSEL (NOORD) - Waterorgacen Vrouwziekten Syphilis 606 614Huidziekten Alle dagen van 1 o tot 7 uur. 's Zondags van 8 tot 12 uur. zoo U GEWAARBORGDE en GOEDE BIEREN aan mati ge voorwaarden verlangt, vraagt prijzen en stalen aan de depot houders der Brouwerij Eischt bij een bezoek aan uw lokaal een ROYAL-ALE. Het lekkerste bier. a Zekere en radhale genezing zonder operatie. KOSTELOOZE RAADPLEGINGEN Mijnheer, J. GLASER, vader, de be roemde Fransche Specialist, heeft zijn bureel ingesteld, rue de la Fraternité, te Brussel (Noordstatie) De weerhouden BREUK verdwijnt deze welke het niet is verdikt en stelt den breuklijder bloot aan de gevaren der verenging. Gij allen die aangetast zijt door verrekkingen, verzakkingen, buik wonden, BREUKEN, wacht niet tot een ongeval u teneer slaat. Vermijdt de operatie die kostelijk is en tijdverlies ver oorzaakt, en gaat M. GLASER, vader, raadplegen. Hij alleen zal uwe breuken doen weerhouden en ze genezen zonder u te verplichten uw werk te verlaten. Aarzelt niet langer Kostelooze raadplegingen, van 9 tot 3 uur, te Aalst,den 3a Zaterdag der maand, Hotel de la Gare. Dendermonde, 2eMaandag der maand Hotel de la Patrie. Lokerer, 28 Maart, Vlaamsch Huis, Statiestraat. Gent, 30 Maart, Hotel de Londtes. Men spreekt Vlaamsch. gev&n dit jaar weeral den besten uitslag. De kuischer» zijn onovertrefbaar en worden op proef geleverd. Volledige kuisching en vooral niet in het stroo. Altijd in werking zichtbaar. Komt zien bij de talrijke klanten of in magazijn bij B. Baeyens. Doel eene proef met onzen MElASSENDRiWF Beste Voeder voor Melkkoeien. Veel goed kon per volgens L'Industrie Agricole Borgworm. Vervaardigd door De kor.ijnenkweek ondermijnd door sterf- ten op sterften, gaf af keer en teleurstellingen. Nu is het konijn opge zocht en duur en nu ook zijn alle ziekten over wonnen door Mullie'i Konijnerpoeder tegen DIKKE BALGEN AFLOOP. Schielijke Sterften, Ziekten der Maag, In gewanden, Waterorga nen, Zilte, enz. Begunstigt den groei. Eischt dit Fabriekmerk Kweekt konijnen met Muilie's Konijnenpoe der voor de gezondheid. Tegen alle ziekten, om malsch en vast vleesch te bekomen. Zoo zult gij een groot gewin hebben, gemakkelijker uw pacht maken, een goed voedsel op tafel brengen. In alle apotheken 8.00 fr. de doos. Algemeen Depot: Apotheek Het Neerhof Staden. Telefoon 35. merk Belgica alsook alle be- noodiuheden. drink- en eetbak ken. Onderrichting en inlichting op aanvraag. Levert de beste uitslagen, 's Nachts niet voor opstaan. Wendt U in volle ver trouwen tot den agent der streek ST LIEVENS-HAUTEM Van de Putte Edward, Hofstade, Kamdries. 4, snijdt alle dagen tabak na 4 uur. Verkrijgbaar bij Leon Van der Poorten- Luycx, Van Langenhovestraat, 17, Aalst. Telef. 545. Edouard Stevens, Lavendelstraat, 11, Ninove. 15. door J.-F. VINCX. Gezellen, fezelt stil doch krachtig de rosse hoofdman. Oog voor oog, tand voor tand I Luistertals ik het uilenge kras naboots, zullen Walraven en Ulrik vooruit springenwij volgen, en dertig dolken zullen het werk voleinden. Hij legt zich neer met het oor plat tegen de aarde gedrukt Op uw hoedel Ik hoor paarden- getrappel. In sombere afwachting blijven de roo- vers achter de "linde„ in de graanakkers nedergehurkt. Hoort 1 In dolle vaart komt een paard aangerend. Naar en traag krast een uil Walraven en Ulrik springen vooruit en spannen een touw t het paard botst tegen den sterk gespannen hinderpaal en slingert zijn slapenden ruiter ten gronde. -Oog voor oog, tand voor tand! huilt de bende, en stort als bloeddorstige gieren op Geeraard den Zwarte. Vermaledijdicg I vloekt de over mande booswicht Verroaledijding I Achteruit, vuig gebroed! Ik ben de heer van Assche en Ter Heiden!.., Geeraard, grijns acht Walraven, wij zijn uw dierbare gezellen, uw ver- kleefste vrienden. Door ons gaat ge ver lost worden uit de slavernij van Agatha van Buggenhout I Daar, daar is uw loon van uw verraad En met vaste hand ploft de roover zijn flikkerend staal in Geeraards harte de edelman was niet meer... De aanbrekende dageraad vond ridders lijk, doorhakt en doorkorven, aan een walgelijke vleeschklomp gelijk, en badend in een wijden plas versteven bloed IJselijk en angstbarend einde van een leven vol gruwel en misdaden XIV. ARNOLD. HEER VAN ASSCHE EN TER HEIDEN. Luttele dagen na Robrechts afsterven sprak de Abt tot Arnold Jongeling, gij beweent den deugd- zamen monnik, uwen edelen oommet reden treurt gijwant u is de beste der vrienden ontnomen. Edoch, ban alle droefheid. Robrecht smaakt een grooter heil dan wijgraag zoude ik al de dagen, welke de Hemel m(j op aarde nog zal gunnen, tegen en kele stonden verwisselen van het on sterfelijk leven, dat hij thans geniet. Ween niet over Robrecht, jonge vriend! Pletg ttanen over Geeraard .iets Zwarte, bid voor uw vader! Eilaas de heer van A sche en Ter Heiden is dood Zeger, Robrechts trouwe schildknaap, heeft ons zoo even de wreede tijding gebracht verleden week is Geeraard door de roo- vers van Rumold den Rosse vermoord. Op de kniën dus. en smeeken wij het Opperwezen om kwijtschelding voor een versteenden zondaar. De Abt en Arnold knielden vóór een kruisbeeld neder. Lang bad daar de erg beproefde jon geling aan de zijde van den ontroerden vriend zijns liefderijken pleegvaders: en toen bij rechtstond, vroeg hij hem, de oogen badend in tranen Vader, wat raadt gij mij Moet ik schrijnwerker blijven, ik, wettige erfge naam der heerlijkheid Assche? Moet ik dulden, dat de vrouw, die m(jn moeder zulk eindeloos wee berokkende, in het bezit blijve van een geroofde macht Of is het mij gegund, de kans der wape- aen te wagen tegen de vrouwe van Bug genhout en haar zoon Die vraag jaagt den schaamteblos op uw wangen, Arnold. Indien gij ze niet met koelen bloede gesteld hadt, zou ik vreezen, dat de goede Robrecht in u slechts een dorren grond bebouwd had. Neen. het is u niet geoorloofd, uw broe der te bestrijden. Klinkt mijn stem niet overeenkomstig met uw geweten Eer biedig tevens degene, die Geeraard een zoon schonk. Edoch, gij hebt onbetwistbare rechten op de heerlijkheid Asscheniets zal ik verwaarloozen, om er u het bezit van te verzekeren. Bereid u mij te vol gen. Van Robrechts nagelaten bewijs schriften voorzien, en van twee getuigen zijner laatste onthullingen vergezeld, leid ik u naar het hof van Brabant De waarheid zal zegevieren, en met Gods hulp zal u recht geschieden. De Abt hield woord. Met Arnold en Zeger, den schild knaap en twee monnikken, die huns broeders doodst-ijd hadden bjjgewoond, toog h(j naar Assche. Daar trof de reizigers een verrassende tijdingGeeraards vassalen hadden na z(jn dood een hevigen opstand verwekt, het slot belegerd en overweldigd, een aantal krijgsknechten om hals gebracht en de burchtvrou w met haar zoon in een kerker gesloten. De edelen, die den opstand geleid hadden, waren in Je groote slotzaal vergaderd ten einde de gewenschte maatregelen te beramen, in den nete- ligen toestand, waarin de heerlijkheid verkeerde. De Abt en Arnold vroegen hun een verhoor. Wanneer zij in de tegenwoordigheid der vergaderde edellieden waren toege laten, verhaalde hun de monnik het le ven van Robrecht, z(jn terugkeer uit Palestina, de gelukkige wijze, waarop hij het kind redde van Geeraard den Zwar te, en ten slotte de verhevenste deugden, die den dappersten der ridders in het klooster hadden gevoerd. Deze jongeling, kreet de abt, is uw wettige heer. Ik kan het bewijzen aan dengene onder u, die Robrechts geschrift kent. In het diepste der zaal verhief zich een stokoude grijsaard, en vroeg vol ontroe ring met bevende stem t Geef hier, bid ik u. geef hier 1 Ettelijke stonden liet h(j de glanzende blikken op de perkamenten wijden. Die ouderling was de slotkapelaan Koenraad, dien God had in het leven behouden tot den ouderdom van meer dan honderd jaar. Groot was de invloed, welken de eer biedwaardige priester op de vusalea van Geeraard den Zwarte uitoefende. Nauw had hij Arnold als wettigen erfgenaam der heerlijkheid Assche her kend, of de krflgsgezellen deden in don derende tonen hun wapens kletteren en het slot van hun vreugdekreten wêer- galmen. Heil. heil onzen heerl Welkom, Arnold, welkom. Aldegonde's zoon Opgetogen en verrukt waren allen in de ziel, omdat zij gehoorzaamheid moch ten zweren aan een beminden ridder, en niet aan den zoon der vrouwe van Bug- geuhout. Des anderen daags ontbood Arnold den schildknaap zijns ooms. M(jo trouwe Zeger, sprak hij, en reikte hem beide handen, welke de goede dienaar in verrukking zoende, voortaan blijft ge hier en zult mjj volgen, of liever, mij geleiden als een vader zjjn kind. Laat af die dankbetuiging, laat afl Wilt gij thans, Hendrik en zijner moeder boodschappen, dat ik hun de vrijheid wedergeef, op voorwaarde dat beiden het Brabantsche hertogdom voor eeuwig verlaten? De edel vrouwe, wier trotsche hoofd als een geknakte bloem moedeloos op de borst hing, stemde bereidwillig in dit verzoek toe. Maar de jonge Hendrik, vol verwaan den hoogmoed en verbitterd over de smaadvolle euveldaad, die hem zijn vader had ontrukt, riep uit: ('t Vervolgt). wwiiiiiiwIgnMfln Voor 't aar staande seizoen is reeds be schikbaar in magazifn, ern zeer groote voorraad machines als: een volledige keus dubbele ploegen Mélotte. in alle modellen, van 90 tot I 50 kilos, vortploegen, schoe pers met ressorttanden, eggen voor velden en weiden, bineusen voor 1 paard enz. De nieuwe eggen Mélotte. met res sorttanden, 7-9 12 tanden zijn aangeko men (laatste nieu vignrid. gewaarborgd en aan zeer lage prijzen). Verders alle werk tuigen Vélotte waarvan kataloog op aan vraag. Ontroomers Mélotte (laatste model, met lagen melkbak en volledige zelfsme- ring). Electrische motors Mélotte om ont roomers en kem te doen werken. Verders beschikbaar Tuimelkerns, Zaaimachlnes (met speciaal toestel voor loof), Extirpateurs met stijve tanden, land rotten in stalen plaat, beerpompen, zaai- bakken, aardappelplctters, raspmolens, braakmachines met de hand enz. enz. De Vetstrooiers Le Disc en de echte amerikaansche maaimachine» Osborne met piktoestei, zijn reeds aange komen. De gesmeede sleepkettingen (eigen fabrikaat) zijn gereed in alle maten, van 1,40 m. tot 3.00 m. lengte, 21 maliën en bijzondere afwerking. Raapmolens. nieuw mode', 5 7 9 mes sen, van eigen fabrikaat de beste. Wanmolens, opzakkers en gewone, pik-blndmachines, hooikeerders, hooira- ken, zaaimachines Simplex enz. rnz. In onze magazijnen vindt men regelma tig de schoonste en volledigste voorraad aller verwisselstukken voor ploegen en oneroom rs Mélotte en al onze machines. Speciale oliën en vetten voor ontroo mers enz. Werkhuis speciaal en modern inge richt U'tsluitcnd voor de constructie en reparatie aller landbouwmachines Een bezoek aan onze inrichting zal Ued. beter overtuigen dan de beste reklaam. Hoofd-agcntschap der streek sedert meer dan 20 jaren der werkhuizenMélot- te van Gcmhloers en Remtcourt. Meer dan 3000 ploegen Mélotte door ons in de streek geleverd. Katalogen, prij zen en alle inlichtinnen op aanvraag. Indien gij vermagertindien gij lijdt in deleaden; indien gij pijnen voelt in armen cd beenen; indien gij altijd vermoeidzijt, 'i morgeus bij bel opstaan, indien gij booidpijn hebt, bet geheugen verslecht; indien gij krachteloos en miedelooi zijt, zonder wilskracht, zonder levenslast; in dien gij zwarte gedaebtrn hebt; indien gij slecht slaapt; indien gij aan de maag lijdt, krampen hebt, beluien tong, vetten smaak in den mond, hartkloppingen, tweeten bij de minste krachtinspanning, warme op ruiingen, schemeringen, oorruischingen, steken indezijde.verstopring.gegrolinde darmen, moeilijk ophouden van water af herhaalde noodztkelijkheid te wateren, brandend waler, vlo ilngen, witie vloed of willooping, onmacht, prostatiet. breuk, indien gij vruchteloos alles hebt beproefd en gij oiet genezen zijt, lees het belang- wekkeuil boekje l>E zscwrw* ZHAKTI (XKl'KASTIIKXIE), dan zuil gij begrijnen waarom bet GE STICHT tviwisEi.iscx, gelegen 1M ri AVTESSTKAAT, BRVS- eiirz, sookd), in 186i gesiicbt, en bestuurd door een geneesheer spbcia- I.jht, altijd deze drneve ziekte geneest Duttende bewijsschriften van genezing lig gen ter beschikking der klanten. Het boekje wordt verzonden legen 3 FR. in post zegels. Raadplegingen te BRUSSEL i 100 Plsnten-traat, alle Zon- en Maan dagen, van 10 tot 3 uur. Behandeling bij briefwisseling. SSSwSaSRHR&iUr De Zemelen zijn daar MULLIE'S KONIJNENPOEDER is éénig, maar wordt nagemaakt, zwicht a van die namaaksels. Qui niet te missen. Mnllie's Konijnen poeder steekt in een blauw blikken doos en zijn naam staat er op In gouden letters gebrand. Heer Apotheker Mullie. Wil mi) spoedig 2 doozen Muilie's Konijnenpoeder opsturen. Onze konijnen leden aan dikke balgen, alle dagen lagen er dood. No zijn ze gezond en Ik geef het wekelijks voort. Moorslede, 25 Maart /925. Get. Pkaralloe Huyger. Heer Mullie. Gelief ml) seffens een doos Mnllie's Konijneopoeder af te zenden, 'k Moet U wel bedanken om uwe zoo nieuwe uitvinding, want al onze konijnen leden aan dikte en afloop en zonder een te verliezen zijn ze nu allen genezen. Loo, den 18-1-26. Get. Vr. Maloranche. 1

De Koornbloem | 1928 | | pagina 8