Kleine Aankondigingen Phonographen Landbouwmachines NOTARIEELE ANNONCEN - Magnesiakalk - Lokaalhouder* Zaadhandel Rozenkweekerij J. CAMMAERT Met MAGNESIAKALK geen schurft meer Belangrijke Dit kan alleen Swin'ss chikfood waarborgen, Te koop Gevraagd 9, Molenstraat, 9, Aalst TH. D'HOKER HoIL.mlsHic Kallkocicn WOONHUI ZEN Schoone PAARDEN cn WAGENS Schoone Woonhuizen Schoone Meubelen en Mobilaire Voorwerpen Zonder magnesium geen bladgroenverrichting, dus geen gezonde planten. bij de aardappelen, dat waarborgen we. B, V, der Producten SWIN'SS Molenstraat, 21, Aalst, kosteloos voor de iedenlezera van De Koornbloem Beste kalfvaars, einde dracht-, groote en kleine drijwielkar en schoeper op wielen, bij René Schouppe, Nieu- werkerken. Maal. Rood bonte vaars einde dracht, bij Van Vaerenbergh, Bambrugge. Schoone vaars, einde dracht 7 April, bij de Wed. Noël, Erpe. Bos schestraat. Beste vaars, einde dracht 10 April bij Van der Stockt, Emiel, Haeltert, Brul. Rund, gereed om naar den stier te gaan. bij Ch. L. De Cuyper, Molen hoek, Impe. Goede ledige koe, bij Frans Focck, Geeraardsbergschestw.,Terjoden, Erem- bodegem. Rund. 8 maand oud, en 2 schapen, vol lam, bij G. De Preter, Kerkstraat, Sempst. Schoone vaars, kunnende werken, einde dracht, bij Gustaaf Cortvriendt, Haeltert. Musscbenzele. Schoon vaarzekalf, 8 dagen oud. bij Frans Van den Berghe, Haeltert, Brul. Beste merrie, keus van twee.waar van een vol veulen, bij Gustaaf Schoc- kaert. burgemeester, Octergem. Twee bruine merries, onderscbei- delijk 4 en 6 jaar, geschikt voor alle gespan, bij Petrus De Vos, Meersch- straat, 21, St Katbarina Lombeek. Brabantsche ruin, 3 jaar oud, bij Antoon Van Steenwinkel, Verbrande Hoef, Sempst Laer. Beste kweekmerrie. 9 jaar oud, bij Cyriel De Smet, mulder, St Lievens- Hautem. Tien viogens. 12 weken oud, bij Van Geem Camiel, Gentschesteenweg, 52, Aalst. Twee zeugen. 14 en 12 weken dracht, bij Alfons Van Cauter, Aygem, Opayoem. Zeug. 14 weken dracht, by Remi Erauw, Letterhautem bij 't klooster. Kiekens te bekomen tegen 15Maart beste ras. Leghorns, by Recé DeSmedt, Kerk, Mijlbeek. Aalst. Broedeieren van 200 puike witte Leghorns, met de noodige hoeveelheid goede hanen, in 't hoofdmagazijn Redt U Zeiven. Herzele. Van heden af alle soorten kiekens, bij Camphin Jozef, Haeltert, Boekent. Dagelijks versche eieren, alsook broedeieren van witte Leohorns en zwarte Minorken. op Immerzeelhof, bij L. Van Branteghem. Brusselsteenweg Kiekens en eenden, bij Scbcuppe Jozef, Gootegem, Haeltert. Alle soorten kiekens bij wed. De Conirck, Landn-s. Aygem. Vanaf 15 Maart kiekjes, bij B. Perdaens, Aygem. Landries. Vanaf 1 Maart kiekjes, leghorns, coucous enz., bij Benoit Verbeken, 278. Bouchoutstraat, Hekelgem Kiekjes eeni ge dagen op voorhand bespreken a u b. Van heden af kiekens. Leghorns, beste ras, bij August Michiels Kerkxken. Kiekjes, Mechelsche en Leghorns, gansch het jaar, bij Valery Luycx- Schelfhout Schoonaarde. Dagelijks jonge kiekens, aan 2.50 frbij Cornells Van Hoef. Erembode- gem, Tereschebeek. Van heden af alle dagen kiekens, bij Fl. Casteels, Aygem, Largemunt. Kiekens, tegens 1 April, beste ras, leghorns, bij Achiel De Wolf-Verhoe- ven, Erpe, Dorp. Van heden af alle soorten kiekens, bij Gustaaf Quintyn, Heldergen, Mot- tenhoek. 60 witte leghorns, 14 daaen oud, bij Victor Maesrchalck, briefdrager, Euverenbosch. Hofstade. Van af April tot einde Oogst, kie kens Leghorn, zuiver ras, bij C. De Corte. Dorp. Lede. 8000 4 9000 kilos beeten by Frans DeVulder, Botermelk straat, Aalst. Nieuwe ressortkar met bAche, nieuw harnai voor poney. aalbak van 1000 liter, botervat en melkton. bij Pe trus Ledegen. Moorselbaan. 214. Aalst. Twee kamiors, dragende 3500 4 4000 kilos en 1500 4 1800 kilos, bij Alois Van den Eede, Statiestraat, 3, Moorsel Nieuwe driewielkar. dienstig voor een of twee koeien, bij Gustaaf De Cuy per, smid. Erondegem. Kareelsteen van beste hoedanig heid, aan den oven of op het werk ge leverd, volgers beliefte, bij wed. Van derHeyden, Stjob. 167. Aalst. Afroomer. botermachlen en boter- kneder. bij Petrus Corpens. Leebeke. 3 4 40C0 kgr. voèderbeeter, bij Valery Vermorsen, Kruisabeel, Moorsel Vanaf heden alle soorten zaden en planten, bij Alfons Arts. Bergestraat, 3, Aalst (opvolger van de gebroeders Podevyo). Kepers, hop- en boonstaken, po teaux in alle lengten, eerste kwaliteit staken voor alle soorten fruitladders, enz bij Jan Bosnians, Stade, Mooist.1 Prijzen buiten konkurrentie Per occasie verscheidene raaima chfenen var af 300 fr. Derdermondsche- steenweg, 31, Aalst. Naaimachien Singer, zoo goed als nieuw, bij Jean Segers, Bouchoutberg, Erembodegem. Welgelegen woonhuis met boom gaard en land aan den Brusselschen steenweg, ook een partij land. Zich wenden tot Jean De Cort, Hekelgem, Bouchoutstraat. Hofstede met stallingen en bouw gronden, groot ongeveer 11 aren, op ongeveer 100 meters van de statie te Audegem, Oude baan, 54 Onmiddellijk vrij Tot heden bewoond door den eige naar Hi'ai re Verbeke. STIER doet dienst aan 5 fr., bij Remi Daelman, Beekstraat. Aa'st. Kloeke buitenjongens voor steen bakkerij, hooge loonen. bij Theophiel D'Hondt, Steenstraat, Aalst. De Samenwerkende Maatschappii Burgersbuis Groote Markt, 15. Aalst, vraagt een Aanvragen schriftelijk te zenden aan den Heer J. B, Muylaert, Voorzitter, Vrijheidstraat, 19, Aalst, vóór 31 Maart 1928. Het huis Wed. ALFONS DE BAC KER DE WEVER. Dorp, Moorsel, is alom gekend voor zijne Gras-, Beet-, Hof-, Bloem- en Klaverzaden. Specialiteit van mengeling voor blij vende weide. Geen zaad wordt ver kocht zonder beproefde kiemkracht. Waar vindt men de beste phonographen en schoonste alsook alle instrumenten en muziek In de Muziekhandel Hoofdagentschap van de Oogstma- chienen meik Deering MEIRE, Dorp, bij Aalst. Hollandsche kalf koeien en kalf vaar zen zijn te verkrygen in volle vertrou wen bii Alois Abbeloos, Holleweg. Brem bode gent Openbare Verkooping van te Wiebelen De Notaris VAN DEN STEEN, te Wichelen, zal ten verzoeke van wie het behoort openbaarlyk verkoopen Gemeente Wichelen. 1. Een buis met afhangen en tuin. Steenweg op Lede, wijk Helsbrug.groot bij meting 4 aren 4 ca. Verhuurd aan M. J. B Van de Meirssche. 2. Een huis met afhangen en tuin, alsvoren, groot 3 aren 4 ca. Verhuurd aan M Jps. Van den Bossche. 3. Een buis met afhangen en tuin, alsvoren, groot 4 aren 7 ca. Verhuurd aan M. Jules Van Hauwermeiren. 4 Een huis met afhangen, bak oven en tuin. alsvoren, groot 4 aren 36 ca Verhuurd aan M. J. B. Van Geert. 5. Een huis met afhangen en tuin, alsvoren. groot 4 aren 8 ca. Verhuurd aan M. Frans Van Boven. 6. Een huis met afhangen en tuin, alsvoren, groot 5 aren 15 ca. Verhuurd aan M. J. B Van de Wiele. Er zal aan de koopers gemak van betaling toegestaan worden. Enkele Zitdag Maandag 2 April 1928 om 2 uur namiddag, ter herberg van den heer Jan Grysolle, te Wichelen, Hels- brug. Studie van Notaris BRECKPOT te Aalst, Openbare Verkooping van te Aalst, Baudewiinkaai. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens het bestuur der naamlooze maatschappij Amidonnerie et Gluco- serie Le Clereq te Aalst, openbaarlijk verkoopen op Maasdag 26 Maart 1928, om 1 uur namiddag, op den koer van het fabriek Vier schoone en sterke paarden.Twee platte wagens eener draagkracht van 4000 kgr Twee karren hebbende we- derzijdsch eene draagkracht van 2000 en 3500 kgr. Drie kolenkarren met vier wielen hebbende ieder eene draagkracht van 2,500 kgr. 7 halsgareelen, 5 paar bassen. 5 breidels. 3 guiden, 2 volledige borstgareelen, een kussen. En meer paardengetrek te lang om te melden Gewone voorwaarden en komptante betaling. Openbare Verkooping van te Erpe en Erondegem, op Halfbunder. De notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlyk verkoopen Gemeenten Erpe en Erondegem Kocp een. Een schoon woonhuis met veranda, schuur, stalling, hof. boom gaard beplant met 56 fruitboomen en alle verdere aanhoorigheden, gestaan te Erpe en gedeeltelijk te Erondegem, ter plaatse "Halfbunder„ met een gezamen lijke grootte van Haren 80 ca. Deze eigendom is gansch verlicht met electri- citeit. Onmiddelijke ingebruiktreding. Bewoond geweest door Mad. wed. J. B. De Mol Vermassen. Gemeente Erondegem. Koop 2 Een woonhuis, staande op cijnsgrond, toehoorende aan het Kerk fabriek van Erondegem. groot ongeveer 60 ca. Bewoond door M. Désiré Troch. Koop 3. Een woon huis, staande op cijnsgrond toehoorende aan het Kerkfa briek van Erondegem. groot ongeveer 60 ca. Bewoond door M. Jh Schockaert. De koopen 2 en 3 worden verkocht met de cijnsrechten die er zouden kun nen aankleven. Eenige Zitdag i Dinsdag 27 Maart 1928 om 2 uur namiddag, ter herberg van den heer Amaodus Bauwens, voerman, te Erondegem, Gentschesteenweg. Openbare Verkooping van te Erondegem De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens de erfgenamen van dame wed J. B De Mol-Vermassen, op Dins dag 27 Maart 1928. om 9 uur voormid dag. ten huize van M. Amand Bauwens voerman en herbergier, te Erondegem, openbaar verkoopen Eene schoone eetplaats in eik, be staande uit twee buffetten, eene tafel, 6 stoelen, een grooten spiegel. Eene slaapkamer in eik, bestaande uit bed met ressort, kleerkas, lavabo, nacht tafel, twee stoelen en droogstoel. Verders coulissetafel, keukenkas in eik. keukenstoelen en tafel, kapstok, bed met ressort, ecgelsch bed in witten émail, stoof raef toebehoorten, colonne stool, petioolvuur. regulateur en meer andere voorwerpen te lang om te be schrijven. Gewone voorwaarden en komptante betaling. (Vervolg 7' bladzijde). Magnesiakalk staat bekend als een uitnemend verbeteringsmiddel van den gronddaarbij moet hij tusschen de beste meststoffen gerangschikt worden. Hij bevat 50 tot 55 gebluschte kalk 30 tot 35 magnesiumhydroxyd. Honderden proefnemingen onderno men in de meest uiteenloopende voor waarden van midden, streek, teelten, bewijzen op ontegensprekelyke wijze dat magnesiakalk als verbeteringsmiddel de gewone kalk verre overtreft. Magnesiakalk is een sterkere base dan kalk, (43 kil. magnesium veronzydigen, zooveel zuren als 56 kil. kalk), welke terzelvertijd als zy de zuren van den grond veronzijdigt, aan de planten kalk en magnesium geeft welke voor hen evenzoo noodig zijn als stikstof, fosfoor en potasch. Ten bewijze van de groote behoefte der planten aan magnesiakalk, zullen we enkel dit feit aanhalen een goede op brengst van beetwortels neemt den grond weg 65 kil. fosfoorzuur per hektaar, 90 kil magnesiakalk Bijgevolg zoo deze laatste stof niet in genoegzame hoeveelheid in den grond voorhanden is, hetgeen dikwyls voor valt, zal ingevolge de wet van het mini mum, nu door al de verstandige landbouwers gekend, de opbrengst op verre na niet zijn hetgeen zou kun nen en moeten zijn. Magnesiakalk, volgens De Vilmorin, feit dat door menigvuldige proefnemin gen bewezen isbelet het legeren der graangewassen, werkt de zwamziekten tegen, gevolg groote en puike op brengst. Voor het vlas, lange stengels met sterke en buigzame draad. Voor ta bak sterke planten, smakelijke en wel brandende bladeren. Door toepassing op weiden en vlin derbloemigen, overvloedige opbrengst van voeder, dat veel meer gewild wordt door het vee. Op groente- en fruittuinen, overvloe diger fruit en groenten. Wij raden het toepassen aan van 300 gr. per m2 het eerste jaar, 100 gr. de volgende jaren. Men zal er voor zorgen om zeker goede uitslagen te bekomen, de toepassing te doen bij droog weder en onmiddellyk wel te mengen met den grond. Op weiden zal men uitstrooien bij droog weder en mengen met de bo venlaag door kruisbewerking met sterke eggen met sterke ijzeren tanden. Men vreeze niet eenige planten of graszoden uit te trekken de leemten worden snel, en op voordeelige wijze aangevuld. Magnesiakalk wordt zeer gemakke lijk verhandeld in vrac, los, en wordt zeer gemakkelijk uitgestrooid by middel van mes'stofuitstrooiers, welke hij in t geheel niet beschadigt, terzelvertijd als de andere scheikundige meststoffen,wel ke hy veel rapper en beter opneembaar maakt. Hij maakt al de andere meststoffen opneembaar en bevoordeeligt het been- dergestel bij jonge dieren. Hij is daarbij een insektdoodend mid del, verdelgt slakken, wormen, larven, sporen, enz. De magnesia-kalk mag ge bruikt worden, en dit met zekerheid op goeden uitslag, voor het verdelgen der slakken, die de jonge zaaiïngen aan vallen. Om zeker te zijn van te lukken moet men Ten eerste, 's morgens heel vroeg, voor het opkomen van dra dag ('t is dan dat de slakken zich boven op den grond bevinden later vluchten zy in de holten van den grond onder de kluiten en z(jn bijgevolg onbereikbaar) 500 of 600 kilos magnesiakalk per bektaar uitstrooien. Ten tweede. Dezelfde hoeveelheid OPNIEUW, tien minuten tot een kwart uur na de eerste toepassing, toe passen. Na de eerste toepassing, zal de slak bestrooid met de bijtende stof, een groo te hoeveelheid slijmachtig vocht, goed gelijkende op speeksel, uitlatendit vocht zal het poeder wegdrijven en het aldus onwerkzaam maken, maar bij een tweede toepassing, de eerste kort op volgende, is ze verslapt en, haar voor raad slijmachtig vocht uitgeput z(jnde, kan ze het bijtende poeder van haar niet meer afweren en wordt ze onmisbear verbrand. De magnesiakalk mag, met dit doel, zonder het minste gevaar voor al de nuttige planten gebruikt worden, het geen niet het geval Is voor verschillen de insektendoodende stoffen. Wij houden menigvuldige getuig schriften ter beschikking van de land bouwers, welke ons gegeven werden door boeren, tabakplanters, groente- en bloemkweekers, enz. Zeer belangrijke bemerking De verzendingen welke ten minste 20 ton bedragen worden bevoordeeligd ge durende het gansche jaar door het zeer voordeelig bijzonder tarief n' 38. Voorbeeld s Opzenden van 10 ton van X naar Y. opzendingskosten 28 fr. 70 de ton. Opzenden van 20 ton van X naar Y. opzendingskosten 16 fr. 40 de ton. Wij houden ons ter uwer beschikking om U alle inlichtingen te verstrekken welke U zouden kunnen aangenaam zijn alsook stalen, brochuren, strooibrie- ven, getuigschriften aangaande ons pro- dukt. Wy ontvangen daareven nog een brief van M. Emiel Heylen, ingenieur. Bestuurder der Maatschappy Campine agricole te Wiekevorst, bij Heren thals. waarin wy lezen hetgeen volgt Gelieve mij nog honderd ton voor te behouden, te leveren op de maanden Maart en April. Daar ik het voltooien van een verbindingsspoor moet afwach ten, dat weldra zal aangelegd zijn en dat mij zal toelaten de waar ter plaatse te ontvangen, zal ik U eerstdaags de datums der leveringen laten kennen. Ik ben nog altijd UITERST VOL DAAN met de uitslagen bekomen met uw magnesia-kalk. Ik zou ze niet meer willen missen en zal haar gebruik bij gelegenheid aan mijn vrienden aanbe velen. Oprechte groeten in afwachting. Nog eens, in uw belang, gebruik in groote mate magnesiakalk voor uwe kui turen. (Ingezonden). gevestigd te Brussel, zoekt voor Aalat en omstreken bekwaam vertegenwoor diger om handelaren en ny veraars te bezoeken. Offerten aan Les Produits ■ww- i bezoeken. Utlerten aan Les rroautis Kolenqrootnanaei Miniers, 56. Onderwyzersstraat, 56, Brussel. Het SWIN'SS chikfood (kuiken- tjesmeel) is het ideaal voeder om vlugge en gezonde kuikentjes op te kweeken en dit met een minimum sterfte van hoogstens 5 per cent. TjV Het Swin'ss chikfood heeft als W ume m. f SS b®3'3 levertraan en gedroogde gist; fcJ het is licht verteerbaar en is tevens v i levenskrachtig door zijn rijkheid aan POULTRY-M CAL vitamienen, vandaar de verbazende uitslagen die men er mede bekomt Het is niet geëvenaard 1 het is onontbeerlyk 1 Reeds honderden kweekers zullen U zeggen de uitslagen die ze bekomen hebben, met het Swin'ss droog kuikentjesmeel. SWIN'SS levert U puike en gezonde waar aan de minste prjjzen. Eischt steeds geloode zakken. - BIJZONDERE PRIJZEN VOOR VOORTVERKOOPERS Telefoon 665. Postcheck 1875.20. Pikbinrlmachlenen Deering.,. Afleggers "Dee- ring Maaimashienen met piktoes ei 1,05 m., 1.20 m, 1,35 ai. Deze machienen bezitten een groote snelheid in da werking, ze zijn voorzien van een gebreveterrd automatisch toestel om het mes uit te nemen. Hooikeerdeis Deering met kleine wielen de rieken zijn geplaatst op thelizer, wat de beste uitslagen oplevert Hooiraken Dee ring voor één paard. Hooiraken met de hand voor klein bedrijf Dubbele ploegen, te beginnen van 85 kgr aan lage prijzen, met of zonder rege laar. Ze worden op proef gegeven. Enkele voet- ploegen vanaf 25 kgr Schoepers op wielen met stijve en slappe tanden. Ressorteggen. In 7918 heb ik mijne eerste eggen gemaakt. Sedertdien datum hebben ze een ongemeenen btival gehad de kaders zijn immers van dik staal, de buizen uit één stuk de gegoten s-ukken zijn vervangen door bewerkbaar gegoten staal De eggen worden ver vaardigd in seriën van 7, 9 of 12 tanden. Gezien het rigen fabrikaat kunnen ze geleverd worden aan de laagste prijren. Vraag prilzen. Braak ma chienen voor één paard met één of meer ri|en. Braak machienen met de hand Landrotten in sta len plaat. 7 20 m., 7,50 m„ 7.60 m. enz. met of ronder zitting. Eigen fabrikaat. Kleine zaaima- chlenen voor alle zaden, bijzonder geschikt voor 't planten van beeten. Groote zaaimachienen, 7, 9. 72 en meer rijen. De nieawe beweegbare pin- eoge kan gebruikt worden om te eggen, en om te sliipen. Slllpketens. buitengewoon lage prijzen, 7.50, m., 7.75 ra., 7.95 m. enz. Vetitrooiers Le Disc en andere merken. Bi|zondere bakken om vet te strooien met de hand. Aardappelplantrrs voor één paard. Aardappelultroeiers National roet voortrein of dissel. Aardappelsorteerders in manden of in zakken. Dorschmachienen met of zonder kuischer, en werkende met manége, elec- trische motor of naphtemotor. Wanmolens op zakkers en gewone modellen. Berrpompen op alle lengten Aardappelpletters. Douchen in alle groot ten Verlostoestellen. Basculs, 100. 200, 300 en 500 kgr. Goedkoop en goed I Koeibasculs. Rasp- molens - eigen fabrikatie. Ze worden vervaardigd in groote reeksen. Reeds meer dan 20 jaar onder vinding. Gezien de groote verbetering er aan toe gebracht worden ze hoog geprezen. 10 verschil lende modellen met rechte en schulnsch'e messen. Groote waarborg 1 Waschmachienen La Vail- lante gansch in koper. Ze wasschen 't linnen zonder eenige beschadiging. Biizonder goed ge schikt om te werken met electrische motor. Wasch machienen Voldamp buitengewoon praktisch. Komt eerst zien, vooraleer U een machlen aan te schaff n Oofroomers en karnen van alle grootten. Specialiteit voor 't afsluiten van weiden. Beste oliën en vetten. Ieder landbouwer hreft er groot belang bl) zijne werktuigen te nemen in een huls dat hem steeds zal ter zlide staan tn geval van breuk of bescha diging Een nieuw machien knopen is niets, maar dit herstellen en onderhouden, dat is van groot belang Op aanvraag wordt pen kostelooze prijs lijst aestuurd. Wendt U daarom steeds in volle vertrouwen tot Werktuigkundige 11 HUI—>11 uil i I Tl -IMHWTW—s—r iTBMwnw rr D1

De Koornbloem | 1928 | | pagina 5