Kleine Aankondigingen NOTARIEELE ANNONCEN De Amerikaansche Meeldauw Hopplanters, Fruitteelt Te koop i HOENDERIIOEVE der Kapelstraat, Zulte. Steenbakkers Th-Van der Haegen Hollandsche kalfkoeien EEN HANDELSHUIS HOFSTEDEN PAARDENKOERSEN Landbouwmachienen Woonhuizen, Bouw gronden ft Hofstedeken EEN WINKELHUIS Goede ZAAILANDEN Een goed perceel Land LANDBOUWALEM van den stekelbeziestruik Zooals het de achtbare Lezers en Lezeressen van onze geliefde Koombloem sedert lang reeds hebben kunnen opmerken, trach ten we in onze artikels over fruit-, groenten- en bloementeelt, zoo actueel mogelijk te zijn, t is te zeggen, dat we onze artikels aan passen aan het tijdstip van het jaar, waarop we gekomen zijn en 't liefst onderwerpen kiezen die van oogenblikkellijk belang zijn. Aangezien de Amerikaansche meeldauw van den stekelbezie struik, gewoonlijk uitbreekt in de maand Juni, hebben we hem als onderwerp van dit artikel geno men. Deze ziekte werd uit Ameri ka naar Europa overgebracht, ten jare 1900, en ze is voor de eerste maal in België ten jare 1909 waar genomen en dit in de onmiddellijke nabijheid der stad Aalst. Op den dag van heden is geen enkele der Vlaamsche provinciën er volko men vrij van, alhoewel tamelijk uitgestrekte streken tot heden nog volkomen onaangetast zijn geble- ven.Ze is te herkennen aan het wit achtig dons dat zich op de jonge scheuten vertoont. Dit dons ver dikt, wordt poederig tengevolge van de vorming van ontelbare conidiën, dit zijn zeer lichte kiemen die bestendig de ziekte voortzet ten. Het dons breidt zich snel uit over de bladeren, het jonge hout en bijzonderlijk over de vruchten. De zieke deelen worden na eeni- gen tijd bruinachtig. Dit bruinach tig worden is toe te schrijven aan het ontstaan van kleine geelach tige, daarna zwarte lichamen, na melijk de peritheciën, organen die de zwam in leven houden en in de Lente kiemkorrels voortbrengen, welke als het begin van een nieu wen bloei der woekerplant mogen aanzien worden. Ten laatste ver drogen en sterven de aangetaste organen. De ziekte ook Oldium geheeten is hoogst nadeelig aan den kweek van de stekelbeziën in sommige gevallen is de oogst totaal verlo ren en wordt zelfs het leven van struik zelf in gevaar gebracht. We vestigen de aandacht der land bouwers en der fruitkweekers na drukkelijk op deze ziekte omdat ze niet alleen zeer gevaarlijk is, maar ook van uiterst besmettelijken ïard. Gelukkiglijk heeft de onder vinding bewezen, dat een doel matige behandeling, nauwgezet en zonder onderbreking doorgevoerd, de ziekte heel en al kan doen ver drijven. Daarom is het noodig dat men de stekelbeziestruiken niet al leenlijk behandelt tijdens den groei, maar ook gedurende het stilliggen van den groei onmiddellijk na het rijzen der bladeren en na den Winter. Om de ziekte doelmatig te be strijden gedurende den groei, zal men gebruik maken van een op lossing van zwavellever tegen 0,2 per of, om me klaarder uit te drukken 200 gram per 100 liter of 20 gr. per 10 liter of 2 gr. per liter. Tegen den avond en dit zoodra de knoppen uitkomen zal men de strui ken, bij middel van een besproeier. met deze oplossing behandelen. 0mdel5tot 20 dagen zal men deze behandeling met een oplos sing van 0,25 per vernieuwen of 250 gram per 100 liter. Noch tans om de vruchten niet te bezoe delen is het best de behandeling 15 dagen tot drie weken voor den pluktijd te onderbreken, en ze daarna te hervatten. Doch dit is niet voldoende. Wil men de ziekte totaal uitroeien dan dringt zich «en heelkundige bewerking op ge durende het stilliggen van den groei. De zieke uiteinden' kenbaar aan de bruine tint welke ze van de pe ritheciën gekregen hebben, moe ten zonder uitzondering afgenoeid worden. De takken die te dicht bij den grond staan zal men verwijde ren, de struiken langs binnen uit dunnen moest deze bewerking er noodig zijn om licht en lucht ge makkelijker toegang tot al de dee len van den struik te laten vinden. Al wat nog op den grond ligt als verdorde bladeren, kleine twijgen, overschietende vruchten zorgvul dig verzamelen en het met al wat afgesnoeid is in 't vuur werpen. Verders de oppervlakte van den grond eens keeren. Eindelijk zal men de stekelbeziestruiken en den grond rond den stam besproei- met een oplossing van 3 ijzer vitriool of met sterke bordeleesche pap gemaakt met 3 kopervitri ool en 2,50 kalk. Deze laatste besproeiing zal men op t einde van den Winter nogmaals herha len. De plagen komen wel te paard, maar keeren te voet weer. Volgens het ministerieel besluit van 15" Mei 1923 kan het verdel gen van die woekerzwam en van de struiken of vruchten waarop ze voorkomt van ambtshalve geschie den, op de kosten van den verbou wer. kosteloos voor de leden-lezers van De Koornbloem Schoone koe. einde dracht 3 Juli, 2de kalf, bij wed. Van den Heuvel, Lin destraat, 21, Peuthy. Beste vaarzekalf en stierekalf. 5 dagen oud, bij Hanssens Nestor, Ko ningsdries, 5 Erondegem. Beste vaars, rekening 6 Juli, by wed. Ch. Cooreman, Nederhasselt. Bij ziektegeval, jonge koe, 6 maand dracht, bij Frans Palsterman, Erembo- degem. Groenstraat. Werkvaars en werkkoe, rood bont, dicht by 't kalf. bij Raymond De Meyst, Molendries, 23, Aalst. By gebrek aan voeder, jonge koe, 3' kalf, bij Edward Van der Stock, Denderhautem, Eigecstraat Schoon stierekalf. 5 dagen oud, bij Cesar De Corte, Barvoetschehoek.Lede. Beste zware koe, 3de kalf, laatste maand dracht, by Omtr Coppens, Vrij dagmarkt, Lede. Schoon vaariekalf, wit-vos, bij Jo zef Allaer, Haeltert, Eede. Twee alleste vaarzekalveren,rood bont, drij en zes weken oud, by Felix Vy verman, Meire. Oostdorp. Beste hollandsche melkkoe, einde dracht 19 Juni, 3e kalf. bij D. Borms- Van Nieuwenborgh, Tinnenhoekstraat, 16, Moorsel. - Koe, einde dracht Juni, bij Charles Vereist, Herderqemschestraat, Lede, Door uitscheiding, beste werkkoe, einde dracht 27 Juni, by Jan Van Heck- Guns. Keiberg, Érpe. Twee vaarzen, een einde dracht 21 Juni en een 3 maand bekalfd, bij Re- né De Pauw, Oordegem, Kluize. Vaars, einde dracht 4 Juni, bij Alf. Priëels. Aspelaere. Vaars, beste ras, einde dracht, bij Jos. Concorde, Kleempoels, Sempst. Vaars, dicht bij haar kalf, ook ter huur huis met hof en hoeveelheid land. Zich te bevragen by wed Constant Van Hauwermeiren, Wichelen, Hulst, nr 5. Twee zeugen, 13 weken dracht, by V. Van der Bracht, Aygem, Schaliën - hof. Puike zeug. 13 weken dracht, bij Burgemeester Schockaert, Ottergem. Jonge zeug. inlandsch ras, 13 we ken dracht, bij Theodoor Sta'paert. Oostdorp, Meire. Zeug. 13 weken dracht, bij de wed. Danckaert, magazijn Redt U Zei ven, Neerweghstraat. Woubrechtegem. Twee zeugen, einde dracht, bij Petrus De Graeve, Vondelen, Dender hautem. Nest schoone viggens, bij Felix De Ryce, Wildebeek, Welle. Twee geviggende zeugen, eerste lingen. een met zes en een met acht viggens, bij Petrus De Graeve, Den derhautem, Vondelen. Nest puike viggens, by Emièl Bae- ten. Kam. Heldergem Schoone zeug, 13 weken dracht, keus van twee, by Alfons Michiels.Gan- zendries, Erondegem. Schoone zeug, einde dracht 7 Juli, bij Bombeke Octaaf, te Baelegem. dicht bij de dorpstatie. Twee goede werkpaarden, twee boomezels, onlangs nieuw, twee beste driewielkarren, bij Victor Kozynski, te Oultre, Steenweg. Ezel met nieuw qespan en eene kar in goeden staat, bij Frans Rimbaut, Moorselbaan. (Kleistraar, 7), Aalst. Merrieveulen, 1 jaar oud, vos, zwaar brabantsch ras, alsook eene vaars 11 maand oud, by Richard Meuleman, Erpe, Wijwater. Schoone merrie, 6 jaar, half zwaar ras, bruin, goede werkster in alle getuig, zonder gebreken, bij Van Heffen, aan de kerk, Houthem, Vilvoorde. Beste zware poney, puike werker, zonder gebreken, bij Gh. Vaerendcnck, Boschstraat, Lede. Beste ruicpaard, zeven jaar oud, in volle vertrouwen, dienstig voor alle werk, bij Remi De Geyter, Erembode- gem, Brug Door sterfgeval, goede ezel met kar, draagvermogen 1000 kilo, bij Frans Willems-Verhasselt, Baardegem, Berg. Beste jonge geit, 2de lam gegeven, bij Louis Van Caeckenberg, Hofstade, Blekte. Groote trekhond, bij Frans Die- rickx, steenweg. Gijsegem. 125 tot 150 poelen, 11 weken oud, witte Leghorns, bij Désiré De Groeve, Erondegem, Gentschesteenweg. Van heden af kiekens, bij Theofiel De Haeck, Keppestraat, Erembodegem. 200 eenjarige witte Leghorns, aan 25 fr., afkomst St Barbaragesticht Wet- teren, bij C De Braekeleer, St Lievens- Essche (Wynhuize). Broedeieren van 200 puike witte Leghorns, met de noodige hoeveelheid goede hanen, in 't hoofdmagazijn Redt U Zeiven, Herzele. Vanaf 1 Maart kiekjes, leghorns, coucous enz., bij Benoit Verbeken, 278, Bouchoutstraat, Hekelgem.Kiekjes eeni- ge dagen op voorhand bespreken a. u b. Van heden af Leghorns, van lMei speciale Leghorns, bij Kamiel Van Nuf fel, te Haeltert. Van heden af alle soorten kiekens, bij Camphin Jozef. Haeltert, Boekeot. G oote hoeveelheid raapkoolplan- ten bij August De Smet, Babbelaer, Hofstade. 3000 kgr. hooi bij Jos. Keymolen, likeurist, Kerkxken. 3 driewielkarren, 1 voc r twee paar den en 2 voor één paard, in goeden staat, bij Ach. Haesaert. Mottenhoek, Helder gem. 2 dubbele poorten (roode deel) van 3 meter hoog op 3 m. breed, bij Ben. Vrrbeken, Bouckhoutstraat 278, Hekel- gem. Een lichte kamion met kap, res- sortkar met kap, alles in goeden staat, bij Euaeen Houtman, slachter, Halt. Welle. OKKAZIE een maai- en pikmachine te koop, in heel goeden staat, aan zeer lagen prijs, bij Louis Cuvelier, Smid, Breedestraat, 27, Aalst. Vanaf heden alle soorten zaden en planten, bij Alfons Arts, Bergestraat, 3, Aalst (opvolger van de gebroeders Podevyn). Kepers, hop- en boonstaken, po- teaux in alle lengten, eerste kwaliteit staken voor alle soorten fruitladders, enz. bij Jan Bosmans, Statie, Moorsel. Pryzen buiten konkurrentie Treemkar, in goeden staat, by Victor Schoonjans, Eerdegem, Baarde gem. Dorschmolen met motor, bij Phil. Danckaert, gemeenteraadslid,Ressegem. Dorschmolen met motor 14 HP., bij F. Fleurinckx, Magerstraat, Meire. 500 kilo beste hooi, by Felix Pan nenkoek, Statie, Hofstade. Partij goed en gezond hooi, bij de gebroeders Vereist, Achterstraat, Her- dersem. Op Maandag 25 Juni i 12 koopen allerbeste hooigras en 3 koopen goed koren, by P. Van Frachen, Bellestraat. Hekelgem. Driewielkar, onlangs nieuw, by Livien Van Melckebeke, Kerkxken, Terlicht. Kamion, keus van twee, draagver mogen 1500 of 3000 kgr. by de kinderen Meganck, Statiestraat, Haeltert. Kaaitjes van varkensvet, voor kiekens en honden, aan 2,50 fr. de kilo, bij Petrus Peynsaert, Hofstade, Eeck- hout. GEVRAAGD deftige meid, kunnen de huishouden en melken Zich wenden tot Louis Borms, Lede. Keiberg. 24. OVER TE NEMEN uit gezond heidsreden, goed gekalandeerde runds-, kalfs-, varkens- en schaapbeenhouwerij, in vollen bloei, heel goed gelegen, hoek huis met twee groote vitrienen. Zich te bevragen by Jozef Claus, Dendermond- schesteenweg, 28. Aalst. Tabakribben voor bestrijding van hopziekten, te bekomen in de tabak- fabriek Van de Putte-Jonckheere, Vaart, 6-7, Aalst. Wilt ge beste winterlegsters, vraag onze jonge witte leghorns, geboren op 1 Maart '28, bij kundig onderhoud 60 eiers verzekerende vóór Nieuwjaar. Verkoopprijs 25 fr. op 1 Mei, meer 25 ctm. per volgenden dag voor groot getal bij overeenkomst, Zoekt ge uw ras te verbeteren, wij bieden U onze jonge fokhancn, witte Leghorns, 4 maand oud, de beste en schoonste der streek, rechtstreeksche afstammelingen der Record-hoeve Led- bridge, te Deux Sèvres, Frankrijk, aan 35 fr. het stuk. Schrijven aan Gust. Gevaert, Kapel straat, Zulte. Wilt gy GEEN MOEITE meer, S J en vooral VEEL GELD ver- J dienen, dan schaft gij U onmid- dellljk onze nieuwe gebreveteer- de motorsteenpres aan. J 16,000 mooie, goedgepreste steenen in 10 uren. Werkend alle dagen zichtbaar. Voor aankoopen en inlichtingen J te bevragen by i Werktuigkundige-Vervaardiger MEIRE (Oostdorp), bij Aalst Alle donderdagen aankomst van Hol landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd, in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelijk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, Dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Studie van Notaris CAUDRON te Erembodegem. Openbare Verkooping van te Erembodegem. Dorp. De Notaris CAUDRON, te Erembo degem, zal openbaar verkoopen op Dinsdag 3 Juli 1928, om 4 ure nanoen te Erembodegm, Statie bij M. Jozef Van Haeverbeek. Een welgelegen handelshus met ver diep en hof in de Denderstraat nevens de school, groot 1 aar 80 centa. Vrij ge bruik onmiddellyk. Studie van Notaris DE WINDT, te Aalst. voordeelig over te nemen beneen Parijs van 13, 15, 18,22,35,50, 80 Heet. Beste grond. Pacht vanaf 110 fr. Quatacker, Letter hautem. Ter gelegenheid der vermaarde groote tentoonstelling van meest allen in volle werking bij OSCAR DE GROOTE, HOOGSTRAAT, HERZELE, op 5 minuten van 't plein. Openbare Verkoopiog van te Aalst en Erembodegem. De notaris DE WINDT zal open baar verkoopen Stad Aalst. 1) Woonhuis, Meuleschettestraat. 23, groot 80 vierkante meters. Dit huis heeft drij benedenplaatsen, 2 slaapkamers, mansarde, kelder, stal, gas, pomp- em regenwater. Bewoond door Rob. Penne- man. Ingesteld 31.000 fr. 2) Schoon woonhuis met tuin, Meule schettestraat, nr 21, groot 1 a. 90 c a. Bewoond door Mr Van Ocsem. Ingesteld 62.000 fr. 3) Schoon woonhuis met tuin, Meule schettestraat. nr 19, groot 1 a. 90 ca. Bewoond door Mr Ph. Raes. Ingesteld 70.000 fr. 4) Schoon woonhuis met tuin, Meule schettestraat, nr 17, groot 1 a. 90 ea. Bewoond door M** \Ved. Mortelmans Koopen 2, 3 en 4 zyn elk samenge steld alsvolgtGang, salon, eetplaats, verandha, keuken, 2 slaapkamers, idem boven de keuken, mansardekamer, zol der; kool-, provisie- en waschkelder, stal en grooten hof. Gaz en elektriciteit; pomp- en regenwater. Die huizen xyn in allerbesten staat van bouwing en onder houd. Ingesteld 63 000 fr. 5) Eenen bouwgrond, Meuleschette straat, neven koop 4, hebbende eene breedte van 5 m. en eene diepte van 23 m. groot 1 a. 15 c.a. 70 milliaren. Bemerking: met dezen grond gaat mede de 1/2 der dikte van den gevel- en hofmuur van koop 4. Ingesteld 16.000 fr. 6) Praehtigen bouwgrond van 6 m. aan de Meuleschettestraat met schoon beplanten tuin daarachter, paviljoen en serre, groot 4 a. 17 c.a. 30 milliaren. Ingesteld 32.000 fr. 7) Eenen bouwgrond met afdak, stal en pomp. Meuleschettestraat, alw ar het breed is 7 m. 20 cm. groot 2 a. 5 c.a. Ingesteld 17.500 fr. 8) Woonhuis met binnenkoer en tuin, Meuleschettestraat, nr 15, groot 2 a. 52 c.a. begrijpende voorplaats, keuken met trap, verandha, bijkeuken, 2 slaap kamers, mansardekamer, zolder, kelder, gasleiding, pomp- en regenwater. Be woond door Mr Alfred Van der Eist. Ingesteld 38.000 fr. 9) Huis met koer en tuin, Meuleschet testraat, nr 13, groot 2 a. 60ca. Be woond door Mr H. Permentier. Ingesteld 47.000 fr. 10) Huis met koer en tuin Meule schettestraat, nr 11groot 2 a. 86 c.a. Bewoond door Mr Georges De Reu. Koopen 9 en 10 zijn samengesteld als- volgt: Voorplaats, keuken met trap, achterkeuken, 2 slaapkamers, mansarde kamer, zolder, gasleiding, pomp- en regenwater. Ingesteld 52.000 fr. 11) Zeer schoon woonhuis met groo ten hof en uitgemuurden koer, groot 3 a. 10 c a. Bewoond door M.M. Edm. Van Audenhove en Frans De Cock. Samen gesteld alsvolgt: 2 benedenplaatsen, 2 keukens, 2 slaapkamers, kamer boven annexe, zolder, kelder, gasleiding, pomp en regenwater. Ingesteld 56.000 fr. 12) Schoon woonhuis met uitgemuur den koer, grooten hof en groote remiaie. Dry Sleutelstraat, nr 54/2, groot 3 a. 70 c a. begrijpende 2 benedenplaatsen, kamer boven de keuken, zolder, kelder, waschhuis, gasleiding, pomp- en regen water. Verhuurd aan de My Electricité du Nord de la Belgique. Ingesteld 68 000 fr. 13) Woonhuis met tuin aan de Hout- kaai, nr 7, groot 1 a. 50 c a. begrijpende 2 benedenplaatsen en keuken, 4 slaap kamers en kamer boven de annexe, kel der, zolder, stadswater, gas en electrici- teit. Bewoond door Mr Ernest Speec- kaert. Ingesteld 52.000 fr. Gemeente Erembodegem. 14) Een hofstedeken met land aan dea Brusselschen steenweg, groot 5 a. 80 ca. Bewoond door Frans Verleysen. Ingesteld 14.000 fr. Tweede Zitdag Dinsdag 26 Juni 1928, te 2 ure nanoen ter herberg Het Kteia Gent te Aalst, Nieuwstraat. Voor verdere inlichtingen en plans zie afflehen of wende men zich ten kan- toore van Notaris De Windt. Geld te bekomen aan de beste voorwaarden. Openbare Verkooping van te Aalst, St. Janstraat. Notaris DE WINDT te Aalst zal openbaar verkoopen: Een zeer gerieflyk winkelhuis te Aalst, uitmakende den hoek der St. Janstraat en der Korte St. Janstraat, geteekeed nr 45, groot 85 ca. Bewoond geweest door den verkooper Mr Petrus De Wolf. Onmiddellyke ingebruiktreding. Enkele Zitdag Donderdag 28 Juni 1928, om 2 ure nanoen ter Zittingzaal van 't Vredegerecht» te Aalst. Kapellestraat. Voor den sleutel wende men zich by den Notaris. Openbare Verkooping van te Moorsel en Herdersem. Notaris DE WINDT te Aalst zal openbaar verkoopen: Gemeente Herdersem. 1) Perceel land op Vagevuur, groot 40 a. 40 c a. Gebruiker Jean Roelandt. 2) Perceel land op de Buken, groot 14 a. 40 c.a. Gebruiker Désiré Scheer- linck. Gemeente Moorsel. 3) Perceel land op 't Hoeksken, groot 28 a. 90 ca. Gebruikers Jean Roelandt en Frans Spinette. Enkele Zitdag Donderdag 28 Juni 1928, te 2 ure nanoen ter Zittingzaal van 't Vredegerecht, te Aalst. Kapellestraat. Openbare Verkooping van te Saetlede. Notaris DE WINDT te Aalst zal openbaar verkoopen: Een perceel land gesahikt voor bouw grond te Smetiede aan 't Kapelleken, groot 12 a. 80 ca. Verdeeld in oost- en westhelft. Gebruikt door den verkooper Cam. Roelandt. Onmiddellijke ingebruiktredlng. Enkele Zitdag Vrijdag 6 Juli 1928, om 4 ure nanoen ter herberg der Wed. Th. Schollaert, te Smetiede, Dorp. Venditie van Veldvruchten, Koei en Matten, en andere voorwerpen. Voornoemden notaris DE WINDT zal op zelfden Vrydag 6 Juli te beginnen om 12 ure 's middags openbaar verkoo pen, ter hofstede van Cam. Roelandt, te Smetiede, Briel, allerhande landbouw- alem en ook eenige meubels, 2 vrouwen velos en mansvelo, verder een beste melkkoei (hollandsch ras); een schoon rund25 kiekens, groote fruitladder. Mest en stroo. Veldvruchten als onge veer 28 aren vlas 15 aren tarwe 35 aren rogge; 22 aren aardappelen 12 aren klavers. Verdeeld ia koopen. Gereed geld en gewone voorwaarden Zie vervolg bladzjjde 7, RIIIHSSilHIIBIIIIIHaU no-i-g

De Koornbloem | 1928 | | pagina 5