te AALST, op 1, 2 en 3 SEPTEMBER 1928, in de lokalen der Legerpupillenschool op de Graanmarkt* Voordrachten BANQUE CENTRALE DE LA DENDRE Afdeeling Groenten, Fruiten, Bloemen en Planten Afdeeling Neerhofdierenkweek Afdeeling Landbouwgewassen Afdeeling Tabak Afdeeling Hop Algemeen Bestuur Hopplanters! Voor al nwe en geldplaatsingen Bezoeken Zitdagen der maand September Zondag 26 Augustus 1928. Programma der Prijskampen Groenten a) Voor de schoonste en beste ver zameling van alle slag. 1' prijs 2' prijs 3' prijs. b) Voor de schoonste en beste ver zameling Koolgewassen. c) Voor de schoonste en beste ver zameling Wortelgewassen. d) Voor de schoonste en beste ver zameling Bol- en Knolgewassen. e) Voor de schoonste en beste ver zameling Peulgewassen. f) Voor de schoonste en beste ver zameling Roode Kooien, Witte Kooien, Savooien, Bloemkoolen. g) Schoonste lot Selder en Porey. h) Schoonste lot Salade en Andijvie. i) Voor 't schoonste Groentenp-rk. 1' prijs 2' prijs 3' prijs, j) Voor de beste verzameling Specerij- planten. Frniten a) Beste en schoonste verzameling Fruiten van alle slag. 1' prijs 2' prijs 3' prijs. 25 soorten van Tafelperen. 12 6 25 soorten van Tafelappclen. 12 b) Beste lot Boomgaardperen. c) Beste lot Boomgaardappelen. d) Schoonste lot Druiven. e) Handelsverpakking van Fruiten. Bloemen a) Voor 't schoonste Bloemenperk. 1' prijs 2* prijs 3' prijs. b) Schoonste en beste verzameling Rozen van alle slag c) Schoonste en beste verzameling van 50 verscheidenheden Rozen. Schoonste en beste verzameling van 25 verscheidenheden Rozen. d) 12 verscheidenheden Rozen voor den Handel en Snijbloem e) Schoonste en beste verzameling Dahlias van alle slag. Idem 25 stuks, idem 12 stuks. f) Voor 't beste lot afgesneden Bloe men van alle slag. Uittreksel der Algemeene Schikkingen 1. Mogen aan de Tentoonstelling deelnemen De Hoveniers, Bloemisten en de lief hebbers wonende in België. 2. De inschrijving moet geschieden viór 25 Augustus. Zij moet gestuurd worden aan den heer Joseph Thomas, Dendermondschensteenweg, 57, Aalst. 3. De ingezonden Planten en Fruiten moeten vrachtvrij ten laatste 's Vrijdags 31 Augustus in het Lokaal der Tentoon stelling. Pupillenschool, aangekomen zjjn. De afgesneden bloemen mogen in gebracht worden tot Zaterdag 1 Sept. vóór 8 uren 's morgens. 4. De tentoongestelde planten, bloe men en fruiten moeten etiket dragen waarop de naam is aangeduid. Elk lot van groenten moet ten minste 3 stuks uitmaken. 6. De Jury zal rekening houden van de ware verdiensten der gewassen en van de juistheid der benamingen, zij kan de prijzen verminderen, verdeelen of niet toewijzen. De Jury kan ook prijzen toekennen aan verdienstelijke inzendin gen van Bloemen en Planten in het pro gramma niet vermeld. HET BESTUUR: De Voorzitter, Fr. D'Haese. De Secretaris, De Ondervoorzitter Jos. Thomas. Fr. Samuël. I Afdeeling. Hennen en Hanen. Alle slag van rassen, zoowel in- als uitheemsche, kunnen bekroond worden. De hennen worden verdeeld in par ketten (bestaande uit 6 hennen en 1 haan), in trio's, in afzonderlijke exem plaren. De hanen worden elk afzonderlijk tentoongesteld. Er zal onderscheid gemaakt worden in den ouderdom der dieren. De dieren geboren in 1928 worden als jonge, deze die vroeger geboren zijn als oude aan zien. II Afdeeling. Ganzen, Eenden Kalkoenen, Parelhoenders en Fezan- ten. Deze worden insgelijks verdeeld in koppels en eenlingen, jonge en oude diertn. III Afdeeling. Prachtduiven. Worden in koppels of elk afzonder lijk tentoongesteld. Er zal onderscheid gemaakt worden in jonge en oude dui vers of duivinnen. IV Afdeeling. Konijnen. Alle slach van rassen, zoowel in-als uitheem sche, zullen bekroond worden. De dieren worden verdeeld in jonge en oude ram melaars en voedsters. Onderscheid wordt ook gemaakt in pels- en vleeschkonijnen. Er zullen ook prijzen toegekend wor den aan het best ingericht, meest prak tisch en eenvoudigste konijnenhok. Algemeene Aanmerking. Het aan tal prijzen, het bedrag of de natuur van den prijs zullen door het uitvoerend ko- miteit vastgesteld worden. Prijzen kun nen verminderd of vermeerderd worden, zelfs in 't geheel niet toegekend, volgens de omstandigheden. De N eerhofdierenteelt-maatschappij De Eendracht van Dendermonde schonk ons een eereprijs van 100 fr. Mr Pullinckx-Eeman Victor een kos teloos abonnement van 6 maand op "Chasse et Pêche en twee boekdeelen Les races des Pigeons en images "Les Palmipèdes,,. Mr Callebaut Louis, voor den schoon- sten Haan van "Mechelschen Koekoek,, 5 fr. 5 Prijzen van 20 fr. van Mr Baron de Bethune Etienne, voor de eerste geklas seerde Hoenders van Belgische rassen. Uittreksel uit het Reglement De prijskamp wordt uitgeschreven voor alle liefhebbers, liefhebsters en vakmannen. De mededingers of mededingsters moeten zich laten inschrijven voor 28 Augustus, allerlaatste dag. De inschrij vingen zullen, onder geen enkel voor wendsel, na dien datum nog aanvaard worden. Men kan zich laten inschrijven bij Haems Lodewijk, Oude Dender- j mondsche steenweg, 114, Aalst, of bij Callebaut Louis, Leuvenstraat, 103, Erembodegem. Het inbrengen der dieren is vastge steld op Vrijdag 31 Augustus van 2 tot 5 uur namiddag. De Aalstersche hoenderclub zorgt voor de noodige hokken en voeder ge durende de dagen der tentoonstelling. Een bestendige bewakingsdienst zal binst de dagen der tentoonstelling inge richt worden. Ten einde de voortzetting van be smettelijke ziekten te voorkomen, zulleii de dieren aan den ingang onderzocht worden door een veearts. De keurraad bestaat uit 3 bevoegde vakmannen. Aan de beste mannelijke kweekdieren zal een bijzondere premie toegekend worden. Er zal een standgeld geëischt worden bij de inschrijving, dit zal bedragen 5 fr. voor een parket, 3 fr. voor een trio, 2 fr. voor een koppel en 1 fr. per stuk. De opbrengst van dit plaatsgeld zal ge bruikt worden om voeder te koopen en een bewakingsdienst in te richten. Namens het Bestuur van den Aalsterschen Hoenderclub t De Schrijver, De Voorzitter, L. Haems. L, Callebaut. A) Onder vereenigiagen Groep 1. Het mooiste perk met verscheidenheid van landbouw voort brengselen, Groep 2. Sierstuk gemaakt met verschillende landbouwvoortbrengselen. B; Onder enkelingent Groep 3. Aardappelen op naam, minstens 5 kgr. in bak je of mand. Groep 4. Roggeverscheidenheden op naam. 5. Tarwe verscheidenheden op naam. 6. Gerstverscheidenheden op naam. Klaververscheidenheden 7. 8. 9. - op naam. Beetenverscheidenheden op naam. Rapen, veldwortelen, koolrapen op naam. 10. Vlas verscheidenheden op naam. 11,— Beste verzameling vlas, zaad, gedroogd vlas, putroote, dauw- roote, bewerkt vlas op verschillende stadiums i Groep 12. Verzameling wjjmsoor» ten op naam en klasseering volgens hunne handelswaarde. De meest ge schikte verscheidenheden voor de Den- I dervallei. Groep 13 Verzameling veldvruch ten met zaad, niet vernoemd in voor gaande groepen, als hennep, koolzaad, boekweit enz. Groep 14 Verzameling der ver schillende graszaden, klaverzaden en grassen op naam, geschikt voor weide- aanleg. Groep 15. Verzameling schorso- neeren en schorsoneerenzaad. Groep 16. Buitenprijskamp. Voor de handelaars. Verzamelingen landbouwzaden en plantaardappelen. Algemeenheden a) Voor de graangewassen is de hoe veelheid bepaald op eecen bussel van ongeveer 50 cm. omtrek, bij voorkeur stroo met wortelen en aren, en 1 kgr. graan, gedorschen en gekuischt. b) Voor de kleine zaden is 1/4 kgr. voldoende. c) Voor de schorsoneeren, bussels van 30 cm. omtrek, en minstens 5 kgr. zaad. in zakje. d) Voor de wortelgewassen, minstens 3 wortels met loof. Bemerkingen. a) Al de landbouwers en zaadhande laars van het Arrondissement Aalst wor den tot de Tentoonstelling toegelaten. b) De prijzen zullen verleend worden volgens het aantal goedgekeurde stalen c) De inschrijvingen tot de prijskam pen worden aanvaard tot 28 Augustus, bij Mr Alois Suys, Landbouwieeraar, te Meire. d) Aanbrengen der stalen te Aalst, ten lokale Pupillenschool op 31 Augus tus, tot 6 uur namiddag. Namens het Uitvoerend Komiteit De beheerder der Afdeeling, A. Suys. PROGRAMMA: A. Planters; Al de tabakplanters van het Arron dissement Aalst bewonende, worden tot de Tentoonstelling toegelaten. De stalen moeten van 11/2 kgr, tot 3 kgr. wegen en zullen een volgnummer dragen, er mogen aan de stalen geen losse bladeren of zanten hangen. Deze prijskamp wordt gesplitst in 1) Geneente per gemeente 2) Voor de beste produkten; 3) Verzameling van bussels van ver scheidene teeltjaren die reeds aan plaat selijke of gewestelijke tentoonstellingen hebben deelgenomen. De Jury houdt rekening vanbrandbaarheid, kleur, aroma, verzorging. B. Planters fabrikanten Al de planters fabrikanten het Arron dissement Aalst bewonende, worden aanvaard. Verdeeling: A) Tabak in bladeren gewicht per bussel onbeperkt. B) Verpakt voor den handel zonder firma of naam. De prijzen zullen verleend worden volgens het aantal goed gekeurde stalen. De inschrijving tot beide prijskampen wordt aanvaard tot 26 Augustus, 's mor gens, b(j M Haelterman, schrijver en schatbewaarder van het verbond der tabakplanters van het Arrondissement Aalst, te Appelterre. Aanbrengen der stalen te Aalst, ten lokale "Pupillenschool» op 31 Augustus, om 6 ure namiddag NAMENS HET BESTUUR: De Eere-Voorzitter, Senator J. De Clercq. De Schrijver, De Voorzitter, P. Haelterman. Baron L. de Bethnne. De Tentoonstelling omvat negen Afdeelingen, waaronder deze voorbe houden aan de Vroege Hopsoorten ongetwijfeld een der belangrijkste dient uit te maken. Alhoewel het op dit tijdstip (1 Sep tember) slechts mogelijk zal wezen enkel vroege hopsoorten ten toon te stellen, toch durven wjj verhopen dat de hop- planters er zullen aan houden voltallig hunne medewerking te verleenen. Het weze voor hen andermaal eene uitstekende gelegenheid om aan den Heer Minister van Landbouw, aan onze Hophandelaars en Brouwers het door slaand bewijs te leveren hunner aanhou dende pogingen, tot verbetering en ver- edeling der Aalstersche Hoppen. Voorwaarden tot deelneming aan de Hoptentoonstelling 1. Mogen deelnemen aan de Hop tentoonstelling Al de hopplanters uit het Aalstersche en het Brabantsche. 2. De leden der plaatselijke hopbon den van Aalst zullen zich laten inschtij - ven bij den heer Voorzitter van hunnen plaat*elijken bond. De voorzitters zullen de namen der mededingers zoo spoedig mogelijk overmaken aan het Sekreta- riaat. 3. Niet aangesloten mededingers stu ren hunne toetreding rechtstreeks aan den heer Cam. Vincx, sekretaris der "Vereenigde Hopbonden van het Land van Aalst", 7, Dirk Martensstraat, Aalst. 4. Alle hopvariëteiten zoowel in- landsche als vreemde hopsoorten mogen tentoongesteld worden. 5. De stalen of monsters zullen gere geld zijn op 4 A 5 pond. De mededingers zorgen zelf voor een behoorlijk en rein zakje tot uitstalling. 6. De stalen worden aanvaard van af Vrijdag 31 Oogst, ten lokale Pupillen school. 7. De keurraad bestaat uit 7 leden, waaronder drie hophandelaars, twee brouwers en twee hopplanters. 8 Het keurcijfer is vastgesteld op 100 punten. Er worden kwoteerpunten toe gekend voor: pluk, kleur, aroma, rijkheid aan lupiline, droging. 9. De hopafdeeling zal over eene aan zienlijke geldpremie beschikken. Boven dien zullen Eerediploma's toegekend worden aan de meest verdienstelijke hopplanters. 10. Een bijzondere prijs wordt toe gekend aan de hopplanters, die het beste materiaal voor bestrijding der hopziek- ten zullen tentoonstellen, alsook aan deze welke nieuwe of veredelde hopvariëtei ten zullen aanbieden. NAMENS HET BESTUUR De Sekretaris, De Voorzitter, Cam, Vincx. B°» L. de Bethnne. De volgende hoogst belangrij ke voordrachten zullen gehouden worden Zaterdag 1 September 1. Om 3 uur namiddag, Over vroege en veredelde hopsoorten, door Mr L. Van Droogenbroeck, kweeker, te St Ulrich-Kapelle. 2. Om 4 uur namiddag, Het Pelskonijn, door Mr Jans, staats- veeconsulent. Zondag 2 September t 1. Om 10 1/2 uur. Veredeling der Graangewassen, door Mr Suys, onderwijzer, Meire. 2. Om 11 1/2 uur, Kweek van Witloof, door Mr Fr.D'Haese, tuinbouwkundige, Aalst. 3. Om 3 uur, De Taak der Vrouw op de Boerderij, door Mej. Geerinckx, leerares aan de Hoogere Landbouwschool te Laeken. 4. Om 4 uur, Groententeelt on der Glas, door Mr R. Gee rinckx, tuinbouwleeraar. Maandag 3 September 1. Om 10 1/2 uur, Veredeling van het Zwijnenras, door Mr Rokegem. 2. Om 3 uur, Wet op Tabak en Tabaksteelt, door Mr Hael terman, kweeker, Appelterre. 3. Om 4 uur, Veredeling van het Rundvee, door Mr Van Damme, bestuurder der Land- bouwhoogeschool te Gent. Gezien de belangrijkheid der onderwerpen, behandeld door competente voordrachtgevers, doen we een dringenden oproep tot alle landbouwsters en landbou wers deze voordrachten in groot getal bij te wonen. De Tentoonstelling zal op open zijn op 1, 2 en 3 September 1928. Het publiek heeft toegang tot de Tentoonstelling den Zaterdag van 10 tot 18 uur. Den Zondag van 9 tot 18 uur. Den Maandag van 9 tot 18 uur. De prijs der ingangskaarten is bepaald op 1 frank. De kinderen, landbouwers en schoolgroepen aan halven prijs. De tentoonstellers bekomen eene bestendige kostelooze in- gangskaart. Bestendige kaarten kunnen ook verkregen worden aan 3 franken. Leden van het Eerekomiteit x M. Baels, Minister van Landbouw, Brussel. M. R. Moyersoen, Senator en Bur gemeester, Aalst. Baron Lonis de Bethnne, Volksverte genwoordiger, Aalst. Z. E. H. Kanunnik Coppens, Pastoor- Deken, Aalst. Kolonel Smeyers, Pupillenschool, Aalst. M. Gnstaaf Matthys, Kweeker, Hof- stade. Bestuur s Eere- Voorzitter, Baron Lonis de Bethune, Volksverte genwoordiger. Voorzitter, M. Lonis Callebaut, Burgemeester, Nieuwerkerken. Onder- Voorzitters, M. Ortaire Caudron, Aalst. M. Emiel Danckaert, Schrijvers, MM. Renneboog, Rijksveearts. Vincx, Leeraar. De Witte, Rekenplichtige. Leden, MM. Bricout, Samuël Fr., D'Haese Fr., De Cock Oscar, Haems Louis, Callebaut, Lion F., Suys Aloïs, Haelterman, Schockaert B„ Baron Etienne de Bethune, Possemiers A., Meulemans. Onze agronoom Ingr K. Hambrouck zal gedurende de maand September op volgende dagen te spreken zijn Te HERZELE op Woensdag 5 September, van 8 tot 9 uur, in het café In den Engel,, Markt. Te NINOVE op Dinsdag 11 Sep tember van 8 tot 9 uur, in De Groen- poort bij de wed. Haelterman, Groen- selmarkt. Te EPPEGEM op Maandag 24 September, van 9 tot 10,30 uur, in ons Hoofdmagazijn. Te AALST, alle zaterdagen der maand van 9 tot 11 uur, in het lo kaal "De Koornbloem Groote Markt. Al onze leden worden ten zeerste aan zocht zich voor alle gevallen tot ons te wenden. Inlichtingen en raadgevingen worden hen volstrekt kosteloos ver strekt. Een rechtskundige is ten dienste onzer leden alle Zondagen van 9 tot 11 uur, in ons lokaal, Groote Markt, te Aalst. In tegenstelling met wat we verleden meldden, zal onze agronoom Ing' K. Hambrouck wel zitdag houden te Aalst op Zaterdag 1 September. Zeer droge tabakribben voor bestrij ding van hopziekten, te bekomen in de tabakfabriekVan de Putte-Jonckheere, Vaart, 6-7, Aalst. wendt U tot de Groofe Landbouwtentoonstelling en Prijskamp 6 r» Opgelet

De Koornbloem | 1928 | | pagina 3