i Prijzen der Kolen NOTARIEELE AMONCEN Boeken over Veevoeding* Landbouwstudiekring van het Kanton Herzele* Keuringen, Prijskampen en Tentoonstellingen Boekennieuws In het Onderwijs* Index-cijfer op 15 November 1928. 4500 eieren per dag in vollen winter Zitdagen der maand December SLAGHOUT Openbare Verpachting Iluis met Magazijn en Bouwgrond WOONHUIS Een perceel LAND Herberg, groot Werkhuis Schooue Bouwgronden Schoone Hofstede met tuin en goede zaailanden Schoone Bouwgronden Hieronder vinden onze leden enkele der meest praktische boeken over vee voeding. Deze lijst is natuurlek verre van volledig. Dr O. Kellner's Grondtrekken der Voederingsleer. Vertaling van J. F. Mellaerts Uitgave Fr. Tuerlinckx, Groote Markt 2. Aarschot. Dit is het standaardwerk van Dr Kell- ner, den grondlegger der wetenschappe lijke voederingsleer. Al heeft men na hem moeten overgaan tot enkele wijzi gingen in de opgegeven cijfers toeh blyft dit werk een allergrootst belang behou den. Dit boek is bijzonder geschikt voor de meest ontwikkelden onzer boeren Landbouwleeraars mogen zoon werk niet missen. Practische Handleiding voor het berekenen van voederrantsoenen door A.A. Ter Haar. Uitgave Leiter-Ny- pels te Maastricht. Prijs i 0,80 fl. Ov;r dit degelijk werk verscheen vroeger rteds een beoordeeling in ons blad V, rsrandige landbouwers zutlen hier in ongetwijfeld een uitmuntende leiding vinden. Aan hen die aan de hand van een praktisch, en tevens wetenschappe lijk juist boek de voeding van hun vee willen veranderen, bevelen we dit werk ten zeerste aan. Veevoeding (voor het lager land bouwonderwijs) door A. J. Mertens, land-en tuinbouwonderwijzer. Uit gave Emile C.Schriks, te Asten (Noord- Brabant) Prijs 0,30 fl. -f- porto. Zooals den ondertitel het aanduidt is dit werk bijzonder geschikt voor de leerlingen onzer lagere landbouwscho len. Het boekje is uiterst praktisch en sluit met een heele reeks vragen over het behandelde. Om die reden dan ook is het als de aangewezen gids in onze landbouwscholen. Landbouwleeraars koopen eerst zelf dit boekje en versprei den het dan onder hunne leerlingen. Varkens mesten op de Boerderij door A J. Mertens, land- en tuinbouw- onderwijzer. Uitgave Emile C. Schriks, te Asten (Noord-Brabant). Prijs 0,20 1. -f- porto. Elders in dit blad verschijnt eene bij drage van den schrij 'er van dit boek en meer dan vele woorden zullen onze le den beseffen dat steller klaar en practisch is in zjjn uiteenzettingen en juist daarom zal dees boekje uiterst welkom zijn bij al onze varkenskweekers. Het automatisch voeren der var kens door A J. Mertens, land- en tuin- bou wonder wijzer. Uitgave Emile C. Schriks, te Asten (Noord-Brabant). Prjjs 0,20 fl -{- porto. Het automatisch voeren van varkens werd ook ten onzent hier en daar ver wezenlijkt. We herinneren ons zelfs hier over al enkele malen uitleg verstrekt te hebben aan varkenskweekers. Welnu, hier hebt u een degelijk werkje waar heel het vraagstuk kort en bondig wordt uitgeld. Op Zondag 2 December, om 3 uur namiddag, algemeene vergadering bijM. Victor D'Haese, Markt, Herzele. Dagorde 1) Het verhoogen der opbrengst on zer gronden, b(j middel van groenten- teelt, door M. Aug. Van Nuffel, land- bouwleeraar. 2) Bespreking. Om 5 uur, voordracht met lichtbeel den over Veeverloskunde door Mr Merchiers, veearts, te Herzele. Met dergelijke dagorde onze leden en alle landbouwers aanzetten, aan die ver- gadering deel te nemen is feitelijk over bodig, toch willen we met 'n paar rege len wjjzen op t Het verhoogen der opbrengst onzer gronden door groentenkweek. Reeds meermalen werd er in dit blad opgewe- sen, dat de tegenwoordig gevolgde me thode van uitbating onzer boerderijen vooral der kleine bedrijven absoluut te weinig opbrengt. Dat we, wil er iets kunnen aan overschieten, met produkten die te weinig opbrengen niet vooruit kunnen. Welnu, Mr Van Nuffel beloofde ons met onweerlegbare cijfers aan te too- nen, dat er bij middel van groei ten- kweek, meer dan het dubbel te beko men is. Dus wie vooruit wil, kome naar zijn voordracht luisteren. Dan Veeverloskunde», Welke land bouwer heeft door daarvan zoo weinig te weten, reeds niet veel verlies onder gaan Welnu, in 20 platen zal door onze lichtbeelden te zien zijn in we'ke positie het kalf kan voorkomen. Er zal dan ook geen enkel landbou wer of landbouwerszoon op deze ver gadering van onzen studiekring willen ontbreken. N B. Op onze laatste uitnoodi- gingskaartjes hadden we vermeld, dat het lidgeld zou ontvangen worden met de post Om de hooge inningskosten kan zulks niet gedaan worden. Maar we ho pen dat elk die zulks nog niet deed, zich zal laten innschrijven en betalen. Deze vergadering is vrij voor de leden. Niet leden betalen 1 fr inkomgeld. cisRaiiSHiiscHRiiaissaMuan STAD AALST Landbouwprijskamp van 1, 2 en 3 September 1928. De heeren tentoonstellers dezer prijs kamp worden verzocht de prijsuitdee- ling te willen bijwonen, om, gebeurlijk, hunne geldpremiën en diploma's te ontvangen. Deze prijsultdeelicg zal plaats hebben te Aalst, Groote Markt, in de groote feestzaal van het Stadhuis, den Zondag 2 December, te 3 uur namiddag en zal voorafgegaan worden door eene plech tige Voordracht met lichtbeelden door Mr Eg. Vaes, over Hoender- en Ko nijnenteelt Voor het Uitvoerend Komiteit De Voorzitter, Louis Callebaut. De Ondervoorzitters, De Secretaris, O.Caudron, Meulemans. A Renneboog. Vogelenprijskamp op 2 December te Aalst De maatschappij "De Huis vriend,, houdt den 1* Zondag van De cember zijn eersten prijskamp in het lo kaal "De Koornbloem» Groote Markt. Vele vogels zullen tentoon worden ge steld met het getal behaalde punten voor den zang. Liefhebbers van mooien vogelenzang, kenners van den ras kanarievogel, min naars van de zachte natuurmuziek rond den huishoudelijken haard, komt deze vogelen hooren. Schaft ze U aan Er zal gelegenheid zijn de beste te verkrijgen. Tentoonstelling van vogels te Brussel. De "Ornithologische kring» van Brussel bereidt eene tentoonstelling van het hoogste belang voor. Op 15, 16 en 17 December zullen in het Egmont- paleis duizenden vogels ten toon gesteld worden, vogels van alle pluimagie, van alle gewesten, van alle streken, van alle landen. Dit zal eene levende dokumentatie zijn. De oogen zullen er gestreeld wor den door de liefste en de verrukkelijkste kleuren, en het gehoor zal door deze ge vederde zangers aangenaam verrast worden. De gunstigst gekende vereenigingen zullen hunne medewerking verleenen. Vraagt, voor de deelneming, alle in lichtingen aan M. Dupire, 150 Anspach- laan, Brussel, of aan M. Mottin, 9, ave nue des Chardonnerets, te St Pieters- Woluwe Andri Dumont Criblé stukkolen fr. 195 Sterke samenstelling 70/80 grof 185 Mnsschenkoppen 30/80 195 Braisetten 15/30 180 Er is een vermindering van 5 fr per ton voor de Vlaanders en de zone tot op de lijn Brussel-Antwerpen en nog eene speciale vermindering van 10 fr. per ton voor de volaende stations i Aalst, Den derleeuw, Schoonaerde, Dendermonde, Antwerpen, Vilvoorde, Mechelen, Ltu ven, enz. Winterslag Criblé 30 m/m stukken Sterke samenstelling 70/80 Musschenkoppen 30/60 Gewasschen braisetten 20/30 10/30 Voor de Vlaanders en de een vermindering van 5 fr. per ton. Ressaix 1/2 vet Criblé 60 m/m fr. 225 Grof 70 210 60 200 50 190 Musschenkoppen 30/50 240 Speciale smiskolen (beste) 15/30 Dour Criblé Sterke samenstelling 80 Wij hebben ook goede eierbollen ter beschikking van onze witloofkweeekers aan den pr(js van 150 fr. en brikketten Union voor bakkers enz. a?n 152 fr. de ton. Al deze prijzen zijn per 1000 kgr. ver trek aan de mijn aan den tarief van den dag der verzendingde fiskale taksen 2 en 2 °/0 plus raccordement zjjn ten laste van den kooper. N. B. De verzendingen gaan nog al regelmatig in Audré Dumont, Res saix en Dour; in Winterslag is het wat trager. fr. 200 grof 190 190 180 170 zone is er 3/4 vet fr. 215 200 190 175 210 190 fr. 185 165 Practische leergang over het doel matig gebruik der meststoffen. 2' druk door J. De Ridder, schoolopziener. Uitgever i Jos. Van Ia 6 C1', Lier. Er bestaan reeds zoo menige werken over bemesting, en toch heeft den schrjj- ver het aangedurfd door middel van een reeks vragen en antwoorden heel be knopt de bemestingsleer weer te geven. Velen onzer landbouwerszonen loopen dikwijls verloren bij het raadplegen of lezen van een of ander werk over be mesting, daar ze nu over dit werkje be schikken waar alles zoo methodisch is gerangschikt, gaan ze veel tijd besparen en zullen lange en moeilijke opzoekingen vermeden worden. Het is een kunst in zoo weinige blad zijden de organieke zoowel als de schei kundige meststoffen te behandelen, en zoo dat zoowel de on- als de iogewijden er veel kunnen van meedragen. We be velen dan ook dit werkje bjj zonder aan als handleiding in onze lagere landbouw- avondscholen. alsook aan de lezers en de lezeressen van „De Koornbloem». De Zotte van 't Abeelenhof, door Edward Vermeulen. Uitgave J Lan noo te Thielt. Prijs 18 fr. Ons volk kent Ward Vermeulen. De ze West-Vlaming welke zijn eerste werken de wereld in zond onder den deknaam van Warden Oom zet de tra ditie van Conscience, Snieders e. a. voort, zijn boeken zjjn geschreven voor het volk. Hij bezit als geen andere de kunst om, eenvoudig blijvend, toch het volk te veredelen, het hooger op te voe ren. We wenschen dan ook een ruime verspreiding aan de werken van Ver meulen en het mag wel gezegd dat onze landelijke bevolking er meer genoegen zal in vinden dan de stedelingen. Heel het verloop van De Zotte van 't Abeelenhof speelt zich af op den bui ten. Nu de Winter meer en meer nadert zal dit boek een welkome gast zjjn bij onze menschen van te lande. Koopt het dus en u zult voorzeker den prjjs niet beklagen. Het is goede, boeiende lektuur. Onze agronoom Ing' K. Hambrotick zal gedurende de maand December op volgende dagen te spreken zijn Te HERZELE op Woensdag 5 December, van 9 tot 11 uur, in het café In den Engel,, Markt. Te NINOVE op Dinsdag 11 De cember van 9 tot 11 uur, in "De Groen- poort bij de wed. Haelterman, Groen- selmarkt. Te EPPEGEM op Maandag 24 December, van 9 tot 10,30 uur, in ons Hoofdmagazrjn. Te AALST, alle zaterdagen der maand van 9 tot 11 uur, in het lo kaal "De Koornbloem Groote Markt. Voor inlichtingen en raadgevingen van allen aard hebben onze leden er alle belang bij onzen agronoom o/ onzen rechtskundige te raadplegen. (Alles vol strekt kosteloos). ■■■a MiBnif anun PLAATSAANBOD. De kursus- sen van wetenschappen en herhaling van het lager onderwjjs zijn vakant in de Wijngaard- en Fruitboom teelt school te Ter Hulpen. Deze lessen kunnen samengevoegd worden, zelf» mogen an dere theoretische en praktische lessen toevertrouwd worden aan denzelfden leeraar. De kennis der twee talen is vol strekt noodzakelijk. Aanvragen dienen gestuurd aan den Heer Gouverneur van Brabant, Eikstraat, 22, te Brussel. Naar het onderzoek van het Ministe rie van Nijverheid, Arbeid en Maat schappelijke Voorzorg, wordt het een voudig index-cijfer van de algemeene lijn der kleinhandelsprijzen ia België, bepaald op 15" November 1928, 845 tegen 834 op 15 October 1928. Voor de vier groote steden met hun agglomeratie, stellen deze cijfers, voor: Antwerpen, 888 Brussel, 897Gent, 841; Luik. 842. Kosteloos kataloog 1928 der Hoenderhoeve C. Van Simaey, Auwegem Abonneert U op ons vak blad De Hoendernijver heid over voeding, huis vesting en verzorging der hoenders. Prijs 20 fir. Studie van notaris MOYERSOEN, te Lede. Openbare Veiling van te Lede, Bumst De Notaris MOYERSOEN te Lede, zal ten verzoeke van dame Gravin Louis de Briey, grondeigenares te St. Michiels (Brugge) overgaan tot de veiling van 40 koopen slaghout (Esch en eik) op Zaterdag 8 December 1928, om 9 uur voormiddag. Men vergadert bij Mr. Frans Govaert te Lede, Vrijdag markt. der goederen toebehoorende aan de ge meente Gijsegem en aan de Commissie van Openbaren Onderstand van zelfde gemeente en gelegen te Gjjsegem, Hof- stade rn Herdersem, alsmede van het jachtrecht op zelfde goederen, op Maandag 17 December 1928, om 2 ure stipt namiddag ten Gemeente huize van Gijsegem, Dorp. Studie van Notaris DE WINDT, te Aalst. Openbare Verkooping van een schoon te Aalst, Meuieschettestraat en Jozef Meganckstraat. Notaris DB WINDT te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. 1) Een woonhuis in aller besten staat van onderhoud, Meuieschettestraat, nr 53, groot 90 c a. Dit huls heeft voor plaats, eetplaats, keuken, 2 bovenka mers, mansardekamer en zolder, kelder, koer en stal, uitkomende in de Jozef Meganckstraat, 2 soorten waters, gaz en eiectrieksleiding. Bewoond door den verkooper Mr August Stockt. 2) Een magazijn met stal uitgevende in de Jozef Meganckstraat, groot 1 aar 8 c.a. met eene breedte aan de straat van 8 m. 90 cm. gelegen achter het huis onder nr 1 en hebbende elektrische lei ding, pomp en waterleiding. 3) Eenen bouwgrond in de Jozef Me ganckstraat breed 5 meters, neven het magazijn kiervoren. groot 80 c a. 4) Eenen bouwgrond neven lot 3 breed 5 m. en groot 1 a 48 c.a. Huis, magazijn en bouwgronden zijn onmiddellijk beschikbaar. Het huis is zichtbaar den Dijnsdag en Vrijdag van 2 tot 4 uren. Enkele Zitdag Vrijdag 14 December 1928, te 4 ure nanoen ter herberg In Sint Servatius bij den opvolger Mr August Stockt, te Aalst, Groote Markt. Voor alle inlichtingen en plan zie men de plakbrieven. Bij dadelijke Uitwinning. Openbare Verkooping van de gebouwen van met achtergebouwen en Cynsgrond te Aalst, Gentschestraat. s. De Notaris DE WINDT te Aalst, daartoe benoemd door den heer Voor zitter der Rechtbank van Dendermonde, zal openbaar verkoopen De gebouwen van een huis met achter gebouwen gelegen te Aalst, Gentsche straat, n° 77, opgericht op 3 a. 50 ca. cynsgrond toebehoorende aan de Com missie van Openbaren Onderstand der stad Aalst. Bewoond door den eigenaar Mr. Gustaaf Cooman. Met deze gebouwen wordt medever- kocht het cynsrecht dat den" heer Coo man op den grond bezit van jaar tot jaar. De kooper zal 't vrij gebruik mogen eischen 3 maanden na de verkooping. Bemerking. - De kooper zal het vermogen hebben de 3 aren 50 ca.grond te koopen van den Openbaren Onder stand. Enkele Zitdag Dinsdag 4 December 1928, te 2 uur nanoen, ter herberg In de Posterjj bij M. Henn De Sadeleer. te Aalst, Nieuwstraat. kocht het cynsrecht dat Mr Van Eyck bezit op den grond tot 31 Dec 1933. Vrij ingebruiktreding van het groot woonhuis en afhangen twee maanden na de verkooping De twee achterhui zen zijn bewoond elk mits 100 fr. per maand. Bemerking De kooper zal het ver mogen hebben de grond waarop de ge- bouwen opgericht zijn en die daarach ter te koopen van den Openbaren On derstand. Enkele Zitdag Donderdag 20 December 1928 te 2 uur nanoen, ter herberg In de Diepe Lochting b(j Mr Jozef Slagmul der, te Aalst, Gentschestraat. Openbare Verkooping van te Nieuwerkerken, Blauwecberg, Notaris DE WINDT, te Aalst, zal openbaar verkoopen Een perceel land te Nieuwerkerken, Blauwenberg, groot 19 aren 50 ca. Ge bruiker Alfons Wellekets. Enkele Zitdag Donderdag 6 December 1928 te 1 uur nanoen, ter herberg van Theo- flel Huylebroeck, te Nieuwerkerken, Maal. Studie van Notaris BRBCKPOT te Aalst. I Bij dadelijke uitwinning. Openbare Verkooping van de Gebouwen eener twee Werkmanswoningen enCynsgrond te Aalst, Gentschestraat. Notaris DE WINDT, te Aalst, daar toe benoemd door den heer Voorzitter der Rechtbank van Dendermonde, zal openbaar verkoopen De gebouwen van een huis, dienende als herberg met achtergebouwen, waar van twee werkmanswoningen en groot werkhuis, gelegen te Aalst, Gentsche straat nr 90. opgericht op 4 aren 60 ca, cijnsgrond toebehoorende aan de Com missie van Openbaren Onderstand der stad Aalst. Bewoond door Mr Oswald Van Eyck. Met deze gebouwen wordt medever- Openbare Verkooping van te Aalst, Mijibeke, Dompelstraat. De Notaris DE WINDT te Aalst, door bemiddeling van Meester BRECK- POT notaris, te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlijk verkoopen: Stad Aalst. Eene partij schoone bouwgronden gelegen te Aalst, Mijibeke, aan de Dom pelstraat, uitmakende eenen blok, groot volgens meting 15 aren 71 centiaren. In gebruik bij Mr Alois Heirman. Verdeeld in tien deelen zoo volgt: Deel 1. groot volgens meting 1 aar 65 ca. Deel 2. 1 23 Deel 3, 1 33 Deel 4. 1 43 Deel 5. 1 58 Deel 6, 1 66 Deel 7, 1 61 Deel 8, 1 65 Deel 9. 1 74 Deel 101 83 Zooals alle declen aigeschets zijn op een plan. Voor het bekomen van plakbrieven met plans zich wenden ter studie van Meester Breckpot. voornoemd. Eenige Zitdag: Vrijdag 14 December 1928, om 2 uren namiddag ter herberg In de Afspanning bij den heer Raymond Van Langechoven. voerman, Binnen- straat, 171/3, te Aalst. Openbare verkooping van een te Aalst. Mijibeke De Notarissen BRECKPOT en TIB- BAUT, te Aalst, ten overstaan van den heer Vrederechter des Katons Aalst, zullen openbaarlijk verkoopen Stad Aalst Koop 1. Een schoone en welgele gen hofstede, begrijpende woonhuis, schuur, stallingen, verkenskoten. hop- hast, bakhuis, tuin en andere aaohoorig- heden, gestaan en gelegen te Aalst, M(jlbeke, aan de Koeistraat, nr 26, groot volgens meting 15 a. 59 ca. Onmiddellijk ingebruiktseding. Boomprijs 1.5oo fr. Koop 2. Een perceel zaailand ge legen te Aalst, Mijlbeek, te plaatse ge naamd "Groot Eeckhout» groot volgens meting 42 a. 16 a. Verdeeld in 3 deelen. le deel gelegen ten noorden langs heen den eigendom van Mr Ghyselinckx, groot volgens meting 14 a 05 ca. 2* deelgelegen te midden, groot vol gens meting 14 a. o5 ca. 3' deel gelegen ten zuiden langsheen den eigendom der Kommissie van Open baren Onderstand, groot volgens me ting 14 a. 06 ca. Onmiddellijk ingebruiktreding. Alle deze goederen zijn laatst be woond en gebruikt geweest door w(jlen Jufvrouw Philomène Poleyn. Eenige Zitdag Donderdag 13 December 1928 om 2 uren namiddag, ter gehoorzaal van het vredegerecht, te Aalst, Kapellestraat. Voor het bezichtigen van het huis zich te bevragen bij M. Eduard Poleyo, herbergier, Langestraat, 110, Aalst. Openbare Verkooping van te Aalst, (Park). Eugeen Bosteels en Vilanderstraten. De Notaris DE WINDT, te Aalst, zal door bemiddeling van Meester BRECKPOT, notaris, te Aalst, en na mens wie het behoort openbaarljjk ver koopen Stad Aalst. Eene partij schoone en welgelegene bouwgronden te Aalst, nabij het Park, uitmakende den hoek der Eugeen Bosteels en Vilanderstraten, verdeeld in elf deelen zoo volgt Deel eengroot b(j meting 90 ca. 60ma. «♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦♦■MB************

De Koornbloem | 1928 | | pagina 6