Kleine Aankondigingen GELD Muziekhandel i J. CAMMAERT Zaadhandel Rozenkweekerij 4500 eiereo per dag in vollen winter Vleeschkuipen Brengt weelderige ei versterkende voederplanten voort Te koop Schoone Hofstede te koop in 't Hageland Gevraagd Landbouwersgezin Uit ter hand te koop De Brouwerij Van Roy uit Wieze In Bedt U Zeiven KONINGSBIER 9t Molenstraat, 9, Aalst» Wilt ge rijk worden? Whrdl Kiekenkweeker! Stanislas COPPENS Hollandsche kalf koeien Cen stikstofhoudende bemesting der weiden is onontbeerlijk om flinke opbrengsten te verkrijgen en om voeder- planten voedzaam te maken. De kalk is eveneens onmisbaar voor de voortbrengst van voeder van goede kwaliteit- Gebruik dus een goedkoope stikstofhou dende meststof, tevens rijk aan kalk, zooals de Cyanamide. Wrindhaar-matrassen 17% STIKSTOF SO KALK Wij herinneren er aan dat reeds se dert 1926 het komiteit der Bedevaart besloot het werk der zerken Helden- hulde herin te richten en dat inderdaad geen betere algemeene Vlaamsche zerk kan worden gevonden voor alle Vla mingen I Werden de liefdezerkjes onzer Vlaam sche Yzersoldaten van de militaire kerk hoven geweerd en stukgeslagen om er grintwegen meaan te leggen, aan ons thans deze over gansch Vlaanderen te verspreiden oud-strijders en niet oud strijders bleven één ia den strijd voor Vlaanderen en daarom is éénzelfde kruis van Heldenhulde ook bet beste geschikt om na hun overlijden het ideaal te ver konden waarvoor zij leefden en streden. Plaats dus het veelbeteekenend. in eer- herstelde Heldenhulde zerkje op het graf van overleden vrienden en strijd makkers. Hoe men het Vlaamsche volk op eigen bodem verschopt en vertrapt. Onder den titel Een noodkreet tot het Vlaamsche Volk heeft de Katho lieke Vlaamsche Schoolbond een vlug schrift uitgegeven, waarin breedvoerig wordt uiteengezet, op welke brutale wijze men de sckolea verfranscht in de Limburgsche mijnstreek en stelselmatig de ontaarding van de Vlaamsche bevol king aldaar bewerkt Wij ontleenen aan die flinke brochuur enkele zinsneden De ontginning van het Kempisch kolenbekken is ongetwijfeld een der voornaamste faktoren voor de welvaart van t Vlaamtche volk. De vergunningen die een totaal be reiken van 38.519 hektaren werden on gelukkig grootendeels aan vreemdelin gen toegestaan. Ongeveer 40 ten hon derd der stichtinasaandeelen zjjn in han den van Fransche maatschappijen. Nie mand zal beweren dat het enkel en alleen om ekonomische redenen is dat de vreemdelingen zulk reuzenvermogen veroverden. De ontaarding van ons ras, de on derdrukking en opslorping van ons Vlaamsche volk ten bate van een zoo gezegde bevriende natie, ziedaar de inzet van het duister spel waartoe de invloed der Fransche kapitalen moet dienen. Een Vlaamsch IJ zertnuseum 1 In de laatste vergadering van het Bede- vaartkomiteit werd besloten, later, wan neer de voltooiiVg van het IJzermonu mest zal gedaan zijn, een Vlaamsch IJzermuseum te stichten. Dit museum zal bevatten alles wat met het Vlaamsch lijden en streven on zer jongens binst den oorlog verband houdt fotos. teekeningen, schilderijen, bladen, briefjes, Vlaamsche dokumen- ten, brokstukken van Heldenhulde-zer ken. portretten onzer Vlaamsche jon gens, houthakkers, bannelingen, geker- kerden, enz. Oud Strijders 1 Vlamingenallen hebt gij nog wel iets van belang Het zit er- doken hier of daar in uw oude papieren, in uw kofer, of op zolder, en geraakt eens of later verloren. Wij zullen het voor U bewaren, zorgvuldig en zeker en eens komt een dag dat U erover zult tevreden zijn en zeggen ztdt t "Kijk ddèr I in 't Vlaamsch Museum, die brief, dat portret, 't komt nog vaa mijea Vlaan deren zal U dankbaar zjjn voor die kleine daad van saamhoorigheid en Vlaamsche trouw. Alles is welkom 1... Wij wachten 1... te zenden aan het SskretariaatCl. De Landtsheer, Wilfordkaai, Temsche. Opgave der gevallen van mond en klauwzeer. Week van 17 Dec. tot 23 Dcc. Getal besmette hoeven Provintie! Antwerpen, Santvliet. (qua rantaine) 1Prov. Brabant, Bellingen 1 Saintes 1Provintie Oost-Vlaanderen, Bambrugge 1Prov. West-Vlaanderen, Steenkerke 1Provintie Henegouw, Blandain 1, Ligne 1, Pecq 1. Petit- Enghien (Lettelingen) 1. Totaal 9. Index cijfer op 15 December 1928. Naar het onderzoek van het Minis terie van Nijverheid. Arbrid en Maat schappelijke Voorzorg wordt het een voudig index cijfer van de algemeene lijn der kleinhandelsprijzen in België, bepaald op 852 op den 15* December 1928 tegen 845 op 15" November 1928. Voor de vier groote steden met hun agglomeratie, stellen deze cijfers, voor Antwerpen 894Brussel 903Gent 848 Luik 848. V.E V. - Aalst. Treinverbinding Aa'st Charleroi. De afdeeling Aalst van het Vlaamsch Economisch Ver bond deed, door bemiddeling van den secretaris, den heer Frans Pauwels, stappen bij de Nationale Maatschappij der Spoorwegea, ten einde dezes aan dacht ia te roepen op de verbindingen der treinen 4742 en 1884, om dusdanig een rechtstreeksche verbinding te beko men tusschea Aalst en Charleroi over Sottegem en zoo de ongemakken en tijd verlies van de rit Brussel-Noord naar Brussel Zuid te vermijden. Onze afdeel ng mocht hierop vanwege het Bestuur der Exploitatie volgend ver heugend schrijven ontvangen, dat voor al door onze handelaars en nijveraars uit Aalst en omgeving met voldoening zal gelezen worden. Nationale Maatschappij van Belgi sche spoorwegen. - Bestuur der Exploi tatie. - Bureel 12 2. - N' 56281182 Cl. Brussel, den 15 December, 1928. Aan het Bestuur van het Vlaamsch Economisch Verbond, Afdeeling Aalst, De Ridderstraat, 51, Aslst. Mijne Heeren. Wij hebben de eer U te melden dat volgende wijzigingen zullen verwezen lijkt worden vanaf den 1" Februari aan staande, datum waarop de uurbeschei den opnieuw verschijnen t 1. Trein 4742 zal Sottegem in stede van Burst als eindpunt hebben en alzoo gewijzigd worden t Aalst (Noord) Vijfhuizen Erpe Meire Burst Herzele Sottegem 7,16 7,24 7,30 7.40 7, 5 7.12 7.17 7.25 7,31 Hij zal in aansluiting zijn te Sottegem me trein 1884 welke zich te 7 u 45 naar Charleroi begeeft. 2. Trein 4785 zal uit Sottegem in p'aats van nit Burst vertrekkenzijn uurregeling zal als volgt aangevuld en gewijzigd worden Sottegem 7.57 8 3 8,11 Herzele Burst Epe-Meire Vijfhuizen A list (Noord) 8.21 7.48 7.58 8. 4 8.12 8,16 Aanvaardt, Mijne Heeren, de verze kering onzer hoogachting. (geteekendJ. RUSLAND Ukranië door hongersnoed geteis terd De economische politiek der sowjetregeering heeft den Boerenstand niet den welstand gebracht die hem was voorgespiegeld. Volgens een bericht van het dagblad Prolerarska Pravda uit Kiev, worden de provinciën Odessa, Nicoleïw, Khersau, Dnipropetrovsky, Krivyrig, Zoporoje, Krementcheuck in Ukranië gelegen, geteisterd door den hongersnood. 732 000 hoeven worden door het voedselgebrek getroffen. De sowjet der Volkskommissarissen uit Ukranië heeft het plan vastgesteld van de hulpverleening aan de hongerige boeren. Te dien einde heeft hjj op het budjet en op het fonds der gemeentelijke organisaties ongeveer 24 millioen roe bels uitgetrokken. Van dit bedrag wordt 4 millioen voorbehouden voor voedsel voorziening der verhongerde kinderen. Het gebrek aan voldoende verkeers middelen laat niet toe levensmiddelen uit de andere gedeelten van het Rus sische R(jk in voldoende hoeveelheid aas te brengen. Anderzijds wordt uit Berlijn gemeld dat ook te Moscou het gebrek aan le vensmiddelen begint te heerschen. Aldus hadde op 19 December 1.1. in deze stad stormachtige betoogingen plaats. Eene aanzienlijke menigte volks schreeuwde om brood, boter, thee en rijst en slaakte oproerige kreten. KANADA. 6 000 Engelsche werxloozen naar Kanada voor den landarbeid. Het Engelsch Ministerie van Arbeid neemt de noodige maatregelen om 6 000 wer- keleoze mijnarbeiders uit de streek van Wales voor te bereiden tot den land arbeid in Canada, voor toekomende jaar Te dien einde wordea oefeningcentra of training centres ingericht in ver schillende gewesten van 't land. Deze oefenisgen duren drie maanden, zij omvatten de verzorging der paarden en van het vee. liet melken der koeien en de overige landbeuwwerken. Te Bracdon en Cloydon worden twee der training centres door 700 mijnwer kers bijgewoond. Ambtenaren van het Ministerie van Landbouw doorloopen de streken waar de werkeloosheid het hoogste is. Zij zijn voorzien van cine- matograpbische toestellen en vertoonen films betreffende het leven in de Cana- deesche hoeven. Deze vertooningen hebben plaats in de werkliedenmiddens. LETLAND De Boteruitvoer. Tusschen de waren door Letland uitgevoerd, krijgt de boter van jaar tot jaar meer belang. Bjjna 20 der totale waarde van den Letschen uitvoer wordt vertegenwoor digd door dit zuivelprodukt. Volgende cijfers wijzen de uitbreiding aan van den Lettischen boteruitvoeri 1921 15 164 kg. 1922 955 273 kg. 1923 - 2 898 619 kg. 1924 - 3.677 966 kg. 1925 - 7.124 245 kg. 1926 lo.13o.975 kg. 1927 - lo.77o 566 kg. De Lettische regeering en ook de ver schillende vereenigiogen hebben zich beij ^erd om de hoedanigheid der boter te verbeteren. Deze werking heeft flin ke uitslagen opgeleverd, vermits onge veer 9o t h. van de uitgevoerde boter van eerste hoedanigheid is. HONGARIE De opbrengst van den aardappel oogst. De opbrengst van den aard appeloogst wordt voor het jaar 1928 ge schat op 1.365.000 ton, tegen 2 oo4.ooo ton in 1927. Er is dus in dit land een aan zienlijke vermindering van opbrengst ten opzichte van het vorige jqar. ENGELAND Opbrengst van den aardappel oogst. De berekening der opbrengst van den aardappelteelt in Engeland, Sch tland en Ierland laten een goeden oogst voorzien. In Eageland wordt de opbrengst per Ha geschat op 15.2 ton en de totale productie op 2 970.000 ton, terwijl deze van 1927 op 3.055 00C ton werd ge raamd Men klaagt niet over ziekten en de hoedanigheid der knollen mag als goed beschouwd worden. Van af 1929 betalen onze leden 5 frank voor twee inlasschingen eener kleine aankondiging Niet-leden betalen 7,50 frank. Deze som is op voorhand betaalbaar. Aankondigingen waar het geld niet bij gevoegd is worden niet opgenomen. Zware koe, wit-vos, 2de kalf, einde dracht 25 Januari, bij Emiel De Ryck, metser, Haeltert, Brul. Door vermindering, schoone koei en vaars, dicht bij het kalf, keus van vier, bij de kinderen Meganck, Statie straat. Haeltert. Bij uitscheiding van bedrijf, eene werkkoe vol kalf, 4e kaif. rekening 15 Januari, bij Alfons Van Impe, Oorde- gemschestraat te Vlierz» le. eene Jersey koe. vol kalf bij Adolf Herrcmans, Handelaar, Pepinyhen, Brabant. Schoone vaa^s van geprimeerde koe en stier serie C rekening 28 Januari, bjj Serafien Callebaui, Rijyer, Moorsel 2 volle vaarzen, einde dracht lo Januari, bij Louis Van Nieuwenborgh, Kerkstraat, Teralphene. Twee schoone vaarzen, laatste maand dracht, by Philemon Baeyens, Haeltert, Brul. 2 vaarzen, dicht bij 't kalf, by Felix Mertens, Geeraardsb»rgschea steenwe-, Erembodegem, Terjocten, (achter de kerk). Twee vaarzen, einde dracht den 10 Januari, bij L. Van Nieuwenborgh, Kerkstraat, Teralphene. Beste werkvaars, einde dracht, bij B.?noit De Mil. Koniogdries, Erondegem. Een paar schoon karrewielen van l,5o m hoog en 5o larixen hopstaken, 9 tot lo meters lang. bij Camiel Redant, Brusselschesteenweg, nr 77, Aalst. Tilbery, twee speelkarren, twee nikkelen voituurharnasuren en paarden- zadel, bij Jos. De Pelsmaeker, Haeltert, Terjoden. een perceel schoone roode wijmen, alsook een partij witte gedroogde, bij Vital Lammens te Zonnegem. Alle soorten van fruitboomen, Ca nada- en esscheplantsoenen, bosch en hageplanten, groensel- en landbouwza- den der beste soorten, bij Jozef De Moor en zonen, zaad- en boomkweekers. Keiberg te Oosterzeele. Canadaplantsoenen aan l,5ofr. 't stuk, wilgen en fruitboomen aan 4 fr. 't stuk, alsook een vetschaap, 2 maand dracht, bij Van der Gucht Charles, boomkweeker, Dorpstraat 12. Erpe. 500 wilgen pooien bij Hendrik De Kempeneer, Ravestraat, 48, Buggenhout, Opstal Uit oorzaak van vermindering een steenpresse als nieuw, bij Plorent De Meerleer, Steenw. Aalst, Nederhasselt. Alle soorten van draad en traliën- werken voor afsluitingen, kiekenkoten, ziften enz., eig»n fabrikaat, by Jos Van Droogenbroeck, Dorp, Erpe. Kepers, hop en boonstaken, po- teaux in alle lengten, eerste kwaliteit staken voor alle soorten fruitladders, enz. bij Jan Bosmans, Statie, Moorsel. Prjjzen buiten konkurrentie. Alle soorten van fruitboomen, ka- nadaplantsoenen, bosch- en haagplan- ten. schoone keus en aan matige prijzen, bij FransDe Wever D'Haeseleer, boom- kweekers. Erembodegem, Terjoden. BETON. Vervaardiging van af sluitingen, buizen, stijlen, vleeschbakken, steerputten, regenwaterputten, enz enz. F X Van Nuffel en Cl. Sarys, Leu venstraat, Erembodegem. TABAK. De electrische tabak- snijderij te Aalst, Moorselbaan, 221, is in volle werking. Bericht aan de be langhebbenden. VERLOREN een autoplak, dra gende het nummer C496. Terug te bren gen tegen belooning op ons bureel Bra bantstraat, 53, Aalst. Verlangt te koopeni Jersey-koe of volle vaars, schryven aan M. D'Herde Philemon, Baandries, Oultre. GEVRAAGD smidgast of leergast, bij Prosper Roels, smid, Nieuwerkerken, Maal. n° 79. met schoon woonhuis, stallen enz. voor 90.0C0 fr Groot gemak van betaling Men kan in huur bekomen omtrent vijf hektaren beste land. Zich bevragen ten buteele van De Koornbloem voor pachthoeve helpen uit te baten. Kunnen schoon huis bewonen, land voor aardappelen en voeder voor een koe Landbouwers bouwt, vergroot of hersteld uw hofstede; koopt ze; koopt uw weiden, land alam, vee, enz met geld dat U verschaft wordt tegen lagen intrest en met groot gemak van terugbe taling. Werklieden met klein landbouwbe drijf genieten van dezelfde voordeden. Alle gddleeningen on hypotheek aan Particulieren, Handelaars, Ambachts- lieden de gunstigste voorwaarden. Adh VERACHTERT kosteloos Bevragen bureel Koornbloem. een van De Eene behuisde hofstede met stallingen, schuur en boomgaard, groot volgens meting 22 aren 68 centiaren, gestaan en gelegen te Aygem, Langemunt, bewoond door de Wed Lievens. De kooper zal kuanen land en weide bij huren. Zich wenden voor alle inlich tingen bij de We Lievens. levert fijne bieren aan zeer voordeelige prjjzen. schenkt men (ROYAL ALE). Alle soorten van Muziekstuk ken, Spraakleeren enz. Groo te keus van Phonoqraphen en Platen.Pianos. Violen, Man dolines. Banjos en alle andere Instrumenten Snaren en alle j: benoodigheden. MUZIEKHANDEL Het buis Wed ALFONS DE BAC KER DE WEVER. Dorp, Moorsel. is alom gekend voor zijne Gras-, Beet-, Hof-, Bloem- en Klaverzaden. Specialiteit van mengeling voor blij vende weide. Geen zaad wordt ver kocht zonder beproefde kiemkracht. Kosteloos kataloog 1928 der Hoenderhoeve C. Van Simaey, Auwegem Abonneert U op ons vak blad De Hoendernijver heid over voeding, huis vesting en verzorging der hoenders. Prijs 20 fr. Broeimachienen Détroit de bes'e voor be ginnelingen. Machienen van 66. 125.240, 440 600 en 1200 eiers, Matnmouthma- chienen van 5000 10.000 tot 50,000 eieren. Occasiema- ahienen Uitleg en plaatsing kosteloos. Kiekenstoven-Rijkmaker. Het nieuwste en voimaakste model. Overtrrft al de vreemde dure merken. Gansch van eigen maaksel. Alle toebe- hoorten roosters, buizen, ellebogen, chapeaux, Toestellen tot best rij ding der Hoen- derziekten Gerief voor hoenderkweek Eet- en driakbakkeo, drink-mmera. boe ken over broeden en hoenderkweek enz. ERPE, DORP. Alle donderdagen aankomst van Hol landsche koeien en vaarzen, gekalfd en bekalfd. in het oud huis van vertrouwen waar men eerlijk en treffelyk gediend wordt, bij Alfons Abbeloos, Erembode gem, Dorp. Men verwisselt voor alle vee. Prijzen buiten alle concurrentie. Deze worden tegenwoordig vervan gen door bakken in gewapend baton, welke beterkoop zijn en onverslijtbaar, het is zuiver en het vleesch^bewaart zich beter. Die bakken zyu te bekomen in de Tegel- en Betonfabriek A. De Kegel-Mertens, Deo derstraat, 58, Aalst. l,Tnmi7TIT!TITllTiïliiïïïiillliillliilill»llliillllllMIM 'iffl/jSM''. ZICH WENDEN voor aankoop tot het Comptoir Beige de la Cyanamide (S.A.). voor alle inlichtingen tot het Bureel voor Cyanamide. lepersche Loan 63 BRUSSEL met besten tijk, matras, huppeling en 2 kussens, wegende 40 kgr., aan 295 fr. bij Frans De Bolster, Erembodegem, Leuvenstraat, aan de Beek. 11 iiftmraiiiiiwmmmoiuntmtMniiiiuuuttJ^ Gra»nmcr!n, 18 Belegrtraat, !9 AALST ANTWRRPFN WH*» .«P «aa ifiiiiiftmiiiiiififiiIiiiJifi.uiiii.iiiiiiiiiiiiicti

De Koornbloem | 1929 | | pagina 4