Slechts één! Kleine Aankondigingen GELD Muziekhandel Voor uwe Weiden Witte Leghorn £2 Kiekjes 8 8 VERLOREN Graangenever Vleeschkuipen 4500 eieren per dag in vollen winter J. CAMMAERT Zaadhandel Rozenkweekerij D* Van den Bossche-Van Haver HttHBM HMflMB Windhaar-matrassen Te koop Uit ter hand te koop Will ge rijk worden? Wordl Kickenkweeker! Stanislas CO PP KNS 9, Molenstraat, 9, Aalst De Brouwerij Van Roy uit Wieze In Redt U Zeiven KONINGSBIER Nitriammon (Ammoniaksu'fonitraat) 26/27 stikstof, waarvan A* J* Schenck, Lombardstraat, 105, BrusseL S 4 - NOVELLE - I. De avooddeemstering kwam stilaan de hoeken der kamer vullen en gaf aan al de dingen een vage gestalté inniger dan bij dag. Zwijgend en met strakke oogen, die nat van tranen glommen boog Lina zich voor de zooveelste maal over 't bedje van haar kleinen lieveling, en bestudeer' de dat kleine, bleeke gezichtje waarop een uitdrukking van pjjn lag die 't kind bijwijlen deed kreuken. Met een wanbopigen zucht keerde Lina z<ch af, zonk toen op de knieën bij 't bedje en schreidde hartstochtelijk droef. Daar straks had de dokter nog ge weest en zwijgend had hij het hoofd ge schud. terwijl hij even steelsgewjjze de moeder bekeken had. Lina had echter zijn blik opgevangen, en als een drenkelinge had ze zijn arm gegrepen Dokter, is Fracske veroordeeld had ze hijgend gevraagd. Hij keek vlak naast haar toen hij 't antwoord gaf Als Die van daarboven wil, kan alles gebeuren. Lina had een zachfen gil geuit en was doodsbleek op een stoel gezonken Nu wist zij het Franske wis veroordeeld. Mocht ge mijne hulp nog noodig hebben, verwittig mjj dan zei de dokter zacht Thans kan ik hier niets meer verrichten. Hij had haar zwijgend de hand ge drukt en was toen heen gegaan. Nu zat Lina alleen, alleen bij haar stervende kind, en straks ging haar man thuiskomen. Over ongeveer een uur had ze hem opgebeld en zijn bureel, om hem tusschen een paar snikken in te zeggen dat hun zoontje ging sterven. Groote God, drie jaren lang hadden ze het gekoesterd als hun oogappel en nu 1.. Lina kon het zich oog niet inden ken. Het was zoo vreeselijk 1 Terwijl zij met door tranen omfloerste oogen zich terug over 't bedje boog, ging de deur zacht openen de hooge gestalte van haar aan kwam snel in de kamer. Lina uitte een zachten kreet, rees toen overeind en wankelde naar hem toe. Vietor 1 O God, zie, ons lieveke I Hg ving haar ep in zijn armen en ijlde in een paar passea naar 't bedje. En enkele blik overtuigde hem van de fatale werkelijkheid. Er kwam 'n doodsche bleekheid op zijn energiek wezen en zijne lippen begonnen te be ven. Toen stortte de sterke man plots op de knieën en begon hartstochtelijk te snikken, zoodat zjjtte schouders er van opschokten. Mijn Franske, mijn lieve, lieve jongen 1 stamelde hij schor. Zegt ge niets meer tot uw vader Verstond het kind, tusschen zijne ijl koortsen in, de woorden van zijn vader? Althans het opende nog eens de on schuldige kijkers en richtte ze beurte lings op de geknielde echtelingen. En toen kwam het flluisterend, net of het zijn dageljjksche morgendgroet zei Dag vdke 1 Dag, moeke 1 Het was meteen zijn afscheidsgroet aan het levea, want het jonge ljjveken rekte zich, toen kwam er benauwd ge kerm over zijne lipjes, een kort geknars der tandjes en een vast in elkaar krom men der vuistjes... 't Kindje lag roer loos Lina slaakte een kreet die niets menschelijks meer klonk en stortte zich op 't lichaampje dat ze begon te zoenen met een wilde, wanhopige teederheid. En met op elkaar geklemde tanden rees Victor Willox overeind en staarde seconden lang op 't smarttooneel. Toen baande al zijn leed, zijne wan hoop zich een weg in een enk'len uit roep i 'k Heb één gewild en men ont steelt het mij nu geene meer I II. Weer zeeg de avooddeemstering Daarbuiten galmden de doodsklokken hnn lied van smarte uit over het kleine dorp en door de stille straten gleden menschen met garven krizanten naar den doodenakker, om er nog een blijk van hulde en genegenheid te brengen aan hunne lieve dooden. In de warme huiskamer zat Victor Willox bij 't venster en las in een boek, terwjjl Lina aan eenig huiswerk onledig was. Plots klapte Victor het boek dicht en staarde verveeld naar buiten. Wat een gruwelijk vervelende namiddag -- zei h(j geeu vend. Lina keek snel op, alsef ze naar zijne woorden gewacht had. Weet e dan niet dat het heden Allerheiligen is 't Kan mij geen sikkepit schelen. De jonge vrouw kwam nader bij hem staan en wees toen naar buiten. Victor, ziet gij die menschen met hnnne bloemen garven gaan Z(j gaan allen naar 't kerkhof. Hij zweeg en staarde verstrooid naar bulten. Ze lei hare hand zacht op zijn schouder. Hoe lang is ors Fracske ru reeds dood. Vicior Er kwam ineens 'n pijn lijke trek om zijn mond en snel keek hij haar aan. Waarom vraagt gij dat Omdat ik graag zou doen wat an deren verrichten. Victor, ik zou willen een mooie garve, witte krisanten op Fracskes graf dragen. Nu. doe het. Ze boog zich naar hem over en vroeg toen fluisterend Victor, willen we samen gaan Hij was met een ruk overeind. Naar het kerkhof? Ik. die in geen maanden meer een voet in de kerk zette, zou thans met u medegaan Neen, Lina, ga maar gerust alleen, ik blijf bier Hare oogen schoten plots vol tranen. Hebt gij dat voor Franske niet meer over Had ge uw kindje dan niet lief dat ge thans weigert een bezoek te brengen aan zijn grafje Victor, ons kindje is reeds acht maanden dood en nog geen enkele maal hebt ge het ge weest groeten. Kom, doe het thans. Er lag 'n trek van diepe ontroering op zijn gelaat en gejaagd doorschreed hij het vertrek. Nu. goed dan mompelde hij stroef Maar, waar vindt ge tu nog bloemen Ze glimlachte, sloeg toen hare armen om zijn bals en zoende hem dankbaar. Ik heb er gis eren laten koopen, daar ik wist dat ge toch zoudt toege stemd hebben zei ze teeder. Er gleed 'n lachje o*er zijn wezen en verteedird volgde hij hare bewegingen, terwijl ze snel hoed en mantel aandeed Tien miruren nadien gingen ze ge armd kerkhofwaarts, zij met een mooien tail witte krisanten. De avondgrauwte lag reeds over de dingen en menschen er als twee donkere schimmen gingen ze voort. Op den doodenakker waren de meeste menschen reeds weg. Dat bad Victor nog wel het liefste, want hij hield er niet van opgemerkt te worden Lina spoedde zich voort langsheen de graven, tot ze bij het grafje van hun kindje stilstonden. Victor, hier zijn we er merkte ze plots zacht op en met trillende han den lei ze haar tuil op 'n grafheuveljte neer. Er kwam ineens, zonder dat hij 't be wust werd vanwaar ze kwam, 'n groote ontroering ia Victor's ziel Hij bleef stokstijf stilstaan trok onwillekeurig de handen uit de jaszakken en vouwde ze samen als tot een gebed. Bidden, hij dacht er met bittere ironie aan dat het jaren gekê was dat zijn - lippea nog een gebed hadden grpreveld... En toch... hij zag ineens niet meer het grafheuveltje doch wel zijn lief bengeltje dat verlan gend en teer de armkens naar hem uit strekte met het zoete woordje op de lippen t Papa 1,„ Victor sloot de oogen en wankelde van de geweldige pijn die plots door zijn ziele sneed Met oogen die ineens vochtig werden, keek hij van den graf heuvel naar zijne vrouw die geknield bad. Toen legde hij zacht eene hand op haren schouder i Lina Ze kreeg een schok toen ze den vreemde klank hoorde in zjjne stem, en wendde zich om. Toen kwam ze snel overeind en keek hem aan. Victor, gij weent zei ze ver rast en diep ontroerd Hij knikte, trok haar toen snel aan zijne borst en keek haar in 't lieve gelaat. Lina, zei hij dof kom, laat ons tfuggaan. Teruggaan Naar huis En naar 'n nieuwer leven Zoo God ons zeegnen wil zullen we toeko- komend jaar hem 'n ander kindje vragen in de plaats van ons Franske. Ze boog met een grooten snik het hoofd en kustte hem toen innig en lang. Sprakeloos gingen ze gearmd terug in de avondstilte naar 't leege huis. doch in hen droegen ze thans beiden het groot verlangen naar n tweede engelke dat hunne woning weer zonnig zou maken. December 1928. Em. Van den Bcoeck. langs de baan van Aalst magazijn R. U. Z. naar Nieuwerkerken, Dorp, over Eede naar Oostdorp- Meireautodeksel (bSche) ge merkt Redt U Zeiven. De auto leiders die voor het verlies verant- woorlijk zijn, verzoeken den eer lijken vinder deze terug te bezor gen aan hoogergenoemd adres. «■■■fiaaaaK met besten tijk, matras, huppeling en 2 kussms, wegende 40 kgr., aan 295 Ir. bij Frans De Bolster, Erembodegem, Leuvenstraat, aan de Beek. Bemest uwe Weiden en Gras landen gedurende den Winter. Het uitstrooien van fosfaat en potasch- mesten moet ten uiterste op eind Januari geschieden. De Thomasslakken en de sylviniet- kainiet zal men mengen in de verhouding van 6f0 kgs. sylviniet-kainiet en 40C kg. Thomasslakken. Van dit mengsel past men 1000 A 1500 kgs per Hectare toe. De hoeveelheid van 1000 kgs. per hectare van dit mengsel zal als eene middelmatige onderhoudsbemesting be schouwd worden. Daarentegen zalmen 1500kgs. van dit men sel gebruiken op weiden die geene regelmatige kunstbrmestiog be komen hebben Op zulke weiden, is het aan te raden deze sterke dosis verschei dene achtereenvolgende jaren aan te wenden. Het spreekt van zelfs dat landbouwers die hunne fosfaat en potaschmeststoffem niet zelf vermengen, de noodige verhou ding eischen zullen van hun handelaar, in het samenstellen van dit mengsel, zoodat het ten minste zooveel potasch als fosfoorzuur bevat. Potasch sprelt doch een hoofdr 1 in het vruchtbaar maken der weiden. (Ingezonden) •••••••••••••••••a Van af 1929 betalen oize leden 5 frank voor twee inlasschingen eener kleine aankondiging Niet-leden betalen 7,50 frank. Deze som is op voorhand betaalbaar. Aankondigingen waar het geld niet bij gevoegd is worden niet opgenomen. Zware koe, wit-vos, 2de kalf, einde dracht 25 Januari, bjj Emiel De Ryck, metser, Haeltert, Brul. Door vermindering, schoone koei en vaars, dicht b(J~ het kalf, keus van vier, bij de kinderen Meganck, Statie straat. Haeltcrf. Twee vaarzen, einde dracht den 10 Januari, bij L. Van Nieuwenborgh, Kerkstraat, Teralphene. Jonge koe. 2e kalf, einde dracht, bij Adolf De Moor, Edixvelde, Nieu werkerken Schoone vaars, laatst"» maand dracht, bij Louis Bogaert, Kleistrsat, Erembodegem. Vaars, 7 1/2 maand, bij de kinde ren Versnick, Nieuwerkerken, Kleine Dries 14. Zware vaars, einde dracht, bij Alfons Goetvinck, Klapstraat, Teral- fene. Schoone werkvaars van zeer goe de afstamming, laatste maard dracht, bij Frans DeTroyer, Kraaiaest, Erpe. Allerbeste koe. vos wit, laatste maand dracht, bij Romaan Van den Eeckhaut, burgemeester, Kuilstraat, 4, Erondegem. Schoone vaars, einde dracht den 7 Februari, bij Alfons Piron, Nieuwer kerken. Dries. Bekalfde vaars rond 7 maand dracht, bij O. Van Kerkhove, Brug, Hofstade. Drij schoone vaarzen, laatste maand dracht, bij Benoit De Graeve, Maal. Nieuwerkerken. Twee vaarzen, einde dracht, bij Frans De Schepper, Eeckent, Haeltert. Groote vaars, zwart-grijs, laatste maand dracht, bij de gebroeders Van Biesbroeck, te Nieuwerkerken, Dorp. Groo'e jonge schapershond, 9 maafiden oud, bij Const. Van den Bro-ck, Hekelgem, Terelst Nest schoore viggens bij Edward Sienaert, te Aygem. Eetsvrlde. Een paar schoon karrewielen van l,5o m hoog en 5o larixen hopstaken, 9 tot lometers lang, bij Camiel Redant, Brusselschesteenweg, nr 77, Aalst. Alle soorten van draad en traliën- werken voor afsluitingen, kiekenkoten, ziften enz., eigen fabrikaat, bij Jos. Van Droogenbroeck, Dorp, Erpe. Kepers, hop en boonstaken, po- teaux in alle lengten, eerste kwaliteit staken voor alle soorten fruitladders, enz. bij Jan Bosnians. Statie, Moorsel. Prjjzen buiten konkurrentie Alle soorten van fruitboomen, ka- nadaplantsoenen. bosch- en haagplan- ten. schoone keus en aan matige prijzen, bij FransDe Wever D'Haeseleer, boom kweekers. Erembodegeta, Terjoden. BETON. Vervaardiging van af sluitingen, buizen, stijlen, vleeschbakken, steenputten, regenwaterputten, enz enz. F. X Van Nuffel en Cl. Saeys, Leu venstraat. Erembodegem. TABAK De electrische tabak- snijderij te Aalst. Moorselbaan, 221, is in volle werking. Bericht aan de be langhebbenden. GEVRAAGD. Boerenknecht voor alle werk, kunnende melken, kost en inwoon, hoog loon, bij Jozef Kieckens, Brusselsteenweg, 65, Aa'st. Van heden af te bekomen bij Delfine Verbeeck, Geeraardsbergschestraar, 92, Aalst, zuivere graangenever Lion d'Or, gewaarborgd zooals h(j uit de stokerij komt. Eene behuisde hofstede met stallingen, schuur en boomgaard, groot volgens meting 22 aren 68 centiaren, gestaan en gelegen te Aygem, Langemunt, bewoond door de Wed Lievecs. De kooper zal kunnen land en weide bij huren. Zich wenden voor alle inlich tingen bij de We Lievens. Landbouwers bouwt, vergroot of hersteld uw hofstede; koopt ze; koopt uw weiden, land. alam, vee, enz. met geld dat U verschaft wordt tegen lagen intrest en met groot gemak van terugbe taling. Werklieden met klein landbouwbe drijf genieten van dezelfde voordeelen. Alle geldleeni"gen on hypotheek aan Particulieren, Handelaars, Ambachts lieden de gunstigste voorwaarden. Adh VERACHTERT Brocimachienen Détroit de bes'e voor be ginnelingen. Machieren van 66. 125.240. 440 600 en 1200eiers. Mammouthma- chienen van 5000 lOOüOtot 50.0UO eieren. Occnsiema chienee Uitleg en plaatsing kosteloos. Kiekenstoven-Rijkraaker. Het nieuwste en volmaakste model. Overtreft al de vreemde dure merken Gansch van eigen maaksel. Alle toebe- hoorten roosters, buizen, ellebogen, chapeaux. Toestellen tot bestrijding der Hoen- derziekten Gerief voor hoenderkweek Eet- en drinkbakken, driokemmers. boe ken over broeden en hoenderkweek enz. ERPE, DORP. Deze worden tegenwoordig vervan gen door bakken in gewapend beton, welke beterkoop zijn en onverslijtbaar, het is zuiver en het vleesch bewaart zich beter Die bakkeo zija te bekomen ia de Tegel- en Betonfabrick A De Kegel Mertens, Denderstraat, 58, Aalst. Kosteloos kataloog 1928 der Hoenderhoeve Van Simaey, Brs en Zr STATIE. GAVERE. Abonneert U op ons vak blad 44 De Hoendernijver heid over voeding, huis vesting en verzorging der hoenders. Prijs 20 fr. Alle soorten van Muziekstuk ken, Spcaakleeren enz. Groo te keus van Phonographen en Platen.— Pianos. Violen, Man dolines, Banjos en alle andere Instrumenten. Snaren en alle benoodigheden. MUZIEKHANDEL Het huis Wed ALFONS DE BAC KER DE WEVER, Dorp, Moorsel is alom gekend voor zijne Gras-, Beet- Hof-, Bloem- en Klaverzaden. Specialiteit van mengeling voor blij' vende weide. Geen zaad wordt ver kocht zonder beproefde kiemkracht. levert fijne bieren aan zeer voordeelige prjjzen. schenkt men (ROYAL ALE). welke ondanks rapen, beeten, pulpen en lijnkoeken, de basis blijven van de wiotervoeding van uw vee onde- vorm van hooi, zorq voor eene geooeg- zam» redematige bemesting, van voordeeligen prijs en eene hooge op brengst geveode. Geene ernstige uitbating van hoornvee zonder vette weiden, hooi en toemaat van goed gehalte. Zorg dat uwe weide bestaat uit grassoorten van groote opbrengst, een smakelijk en voedzaam hooi gevende, zooals vossestaart, timothy gras, zacht zorggras, gemecne dolik, enz. Zulke weiden, zulk vee. Bemest uwe weiden om uw vee te vrijwaren van de eogelsche ziekte en van beenderverweekitig. Vergeet nooit de noodige dosis fosfoor te geven, onder welken vorm het ook zijn moge Daar den bodem ia de meeste gevallen eene zekere hoe veelheid oplosbare fosfoorzuur bevat, biedt het gebruik van goedkoopere minerale fosfaten geen nadeel, want zij zullen gemakkelijk opgelost worden onder de werking van Chloorammoniak 24/26 ammoniakale stikstof de stikstofvette. de stikstof aan den besten prijs gevende en de hoogste op brengsten van hooi en toemaat verzekerende, de ideale meststof voor weiden volgens de zienswijze van de hoogste belgische bevoegdheden in landbouwzaken. In zure of niet gekalkte of naar zuutheid strekkende gronden zal men de voorkeur geven aan Calciammon 17 ammoniakale stikstof en ong. 30 koolzure kalk ong 7 nitrische stikstof en 19.5 °/o ammo iakale stikstof, welke door hunne scheikundige samenstelling een toenemen van zuurheid van den bodem beletten. VERKOOP Laat U tijdig inschrijven voor onze welgekende Onze kiekjes zijn bijzonder kloek, gezond en dik en zullen onder zeer matige zprgen goed ontwikkelen. Vanaf Mei zijn ook poelden van Witte Leghorn te bekomen. Ook alle benoodigheden zooalsKunstmoeders Appollo en Eco, Legnesten, Eetbakken enz. Wendt U in volle vertrouwen tot de kweekerij - - Kleistraat, 11, EREMBODEGEM - - AgentThouroughly-Mammouths en kleine warme-lucht-broedkassen I Graanmarkt. 18 Belegstraat, 19 A A l ST AMTWPRPRN

De Koornbloem | 1929 | | pagina 6