Waar zijn ze? G E LD Muziekhandel i Voor uwe Weiden i r i Licht in Huis Vleeschkuipen De schoone Naam van "Moeder» Hoenderhouders 4500 eieren per dag in vollen winter J. CAMMAERT Windhaar-matrassen Voor onze Vrouwen Hollandsohe Kallkoeien Opvoeding Uil ter hand te koop Wilt ge rijk worden? Wordt Kickenkweeker! Stanislas COPPENS 9, Molenstraat, 9, Aalst* De Brouwerij VanRoy uit Wieze In Redt U Zeiven KONINGS BIER Chloorammoniak 24/26 ammoniakale stikstof A* J* Schenck, Lombardstraat, 105, Brussel* 5 Luitenant, kom hier Présent, mijn kapitein. De manschappen beklagen zich geene aardappelen te hebben gekregen. Nochtans ontvangt er de kompanie dagelijks veertig kilos 1 Maar, mijn kapitein... ik... Gij moest het weten, luite nant Veertig kilos, dat is tachtig pond... Dat steekt men niet in zijn zak. Ik ga inlichtingen nemen, mijn kapitein, en... Dat hadt ge reeds lang moe ten doen. Schik het zooals gij wilt, maar als ik dezen avond te zeven uur niet weet waar de aardappe len zijn, stel ik u in arrest. Goed, mijn kapitein. Rompez 1 Adjudant Mijn luitenant De manschappen beklagen zich geene aardappelen gekregen te hebben en de kompanie ont vangt er dagelijks veertig kilos Waar zijn ze Mijn luitenant, ik heb het reglementaire gewicht naar de keuken doen dragen. Dat zegt mij niet waar de aardappelen gebleven zijn. Ik heb ze de manschappen gisteren avond zien schillen. Zwijg 1 waar zijn ze Ge zult acht dagen arrest hebben, en indien ik dezen avond te 6 uur niet weet waar de aard appelen zijn verbleven, krijgt ge er vijftien. Mijn luitenant... Onthoudt goed wat ik u heb gezegd. Sergeant I Adjudant Zijt ge van de week ]a wel, adjudant. Waar zijn de aardappelen Welke aardappelen Welke aardappelen Ge houdt me zeker voor den gek... Welke aardappelen De luitenant beklaagt zich, dat er geene aard appelen waren voor de manschap pen, en de kompanie heeft erveer- tig kilos ontvangen Waar zijn die Ik weet het niet, daar ik niet in de kompanie eet. Dat mag u niet beletten, uw dienst te doen Wie is het, die zich beklaagt geen aardappelen gekregen te hebben Dat... dat is de luitenant. Gij hebt acht dagen arrest ik laat met mij niet zwanzen 1 Maar, adjudant, gij komt het me daar juist zelf te zeggen Ik breng u op het rapport met vier dagen politiekamer; en als ge dezen avond te 5 uur niet weet waar de aardappelen zijn, dan krijgt gij er acht. Wel, adjudant. Demi-tour... Korporaal Sergeant -- Ik zal u voorstellen voor twee dagen politiekamer, om u te lee- ren op de aardappelen te passen. Wat aardappelen Zwijg, domkop... De kompa nie heeft veertig kilos aardappelen ontvangen, en de luitenant be weert dat hij in de gamellen geen aardappelen heeft gezien. Waar zijn ze De luitenant... maar de luite nant heeft geen gamelle. Vier dagen politiekamer voor onbetamelijk antwoord. Sergeant, ik... Zwijg En als ge dezen na middag te 4 ure niet weet te zeg gen waar de aardappelen zijn, dan breng ik u op het rapport voor acht dagen cachot. Sergeant... Schiet er van onder ginds in den hoek. Eh! gij daar in d;n hoek, kom eens hier, lummel. Korporaal? Gij hebt aardappelen ont vangen Jawel, korporaal. Waar zijn ze De aardappelen Wel verstaan, de aardappe len; ik spreek toch Vlaamsch, denk ik. Zeg mij dadelijk waar ze zijn, of ik doe u voor diefstal vóór het "conseil de guerre,, komen. Maar, korporaal, ik heb ze in de soep gedaan In de soep?... Zijt ge gek, kerel Waar zijn ze? De mannen der kompanie hebben ze opgeëten. Ahge denkt dat het zoo zal afloopen Gij doet de aardappelen in de soep, en de luitenant vraagt er naar. Gij hebt twee dagen poli tiekamer. Daar zal ik voor zorgen. Maar, korporaal... Zwijg, en maak dat ge weg komt 4 uur. Sergeant Ah I 't zijt gij, korporaal. Welnu, en de aardappelen? De kok zegt mij dat hij ze in de soep heeft gedaan. Waar zijn ze? De mannen hebben ze op geëten. -- Dat is te sterk 1 Ik had geen bevel gekregen, Sergeant Ga en maak dat ik u niet meer zie. Waar is de kok Hij wascht zijn zakdoek, 5 uur. Binnen Adjudant, ik kom voor de aardappelen. Waar zijn ze De mannen hebben ze ver slonden. 't Is goed. Ge zult uwen kor poraal overbrengen voor vier da gen politiekamer om hem te leeren zijne manschappen te laten rekla- meeren zonder reden. Ja, adjudant. 6 uur. Mijn luitenant... Ha, gij komt zeker nieuws brengen over de aardappelen Ja, mijn luitenant. Waar zijn ze De manschappen hebben het reglementair gewicht ontvangen. Maar dat zegt me niet waar ze zijn. Ze hebben ze opgeëten. Waarover beklagen zij zich dan Misschien dat er niet genoeg waren. Ge zult vier dagen con signe aan den sergeant geven, die de manschappen laat klagen zonder den hiérarchischen,, weg te hebben gevolgd. Ja, mijn luitenant 1 Ge kunt gaan. 7 uur. Welnu, luitenant, en de aardappelen Mijn kapitein, de uitdeeling heeft regelmatig plaats gehad. Goed, en verder Waar zijn ze De manschappen hebben ze opgeëten. SakkerlootDat heeft tot 7 uur geduurd om te weten dat de aardappelen in den buik der man schappen waren Ik had den adjudant bevel gegeven een onderzoek over deze kwestie te doen en hij brengt me daar zoo juist den uitslag. Hewel, ge zult den adjudant twee dagen consigne geven. Ja, mijn kapitein. Niets meer tot uwe orders Ja... wacht even, luitenant. Indien wij een bittertje gingen drinken Met genoegen, mijn kapitein. met besten tijk, matras, huppeling en 2 kussens, wegende 40 kgr aan 295 fr. bij Frans Oe Bolster, Erembodegem, Leuvenstraat, aan de Beek. Verlichting van de Reuken. In een niet zeer kleine keuken, zal een lichtverspreidende bron, van uit het midden de schaduwen niet genoeg verflauwenmaar wij kunnen hulpbronnen aan de wand brengen, op plaatsen waar men voor het werk over uitstekind licht wil beschikken, rechtstreeks op de handen vallend. Het is daarom volstrekt niet noodig al deze hulpbronnen tege lijk te gebruiken alleen wanneer zulks noodig is, zullen we het doen, en dus zal dit maar een luttele vermeerdering beteekenen. Gesloten en gemakkelijk te on derhouden toestellen worden voor de keuken aanbevolen. Als midden lichtverspreidend apparaat, biedt de handel ver schillende modellen aanzekeren van mat glas (die het licht niet genoegzaam uitspreiden)anderen bestaande uit twee deelen, het eerste van melkglas, het andere van mat glas. Is dit laatste voor het onderstuk bestemd, dan wordt de voorkeur aan een geheel ge matteerde lamp gegeven, of liever nog, aan de melkglazen argenta lamp. De beste dezer lichtverspreiden de bronnen, zal er een zijn die, als dusdanig de meeste diensten be wijst en het licht toch niet te veel tempert. Als hulplampen, bezige men bij voorkeur lichtverspreidende lam pen op voetstukken van porselein of van wit geëmmailleerd metaal gezet; ofwel, eenvoudigweg die zelfde lampen, versierd met speciale bijbehoorten (plafonniers of kelk jes) voor melkglazen lampen. Verspreiding van het licht. Tal van menschen meenen, dat een vertrek goed verlicht is wan neer, bij intrede, ze verblind zijn door het geschitter der verschil lende lichtbronnen. Dit is een dwaalbegripin een goed begre pen installatie, dient de glans der lichtbronnen verzacht te worden en mag geen enkel te schel licht punt het oog treffen. In die eigen schap der verlichting, schuilt door gaans het antwoord op deze vraag: Waarom heerscht er in zekere middens meer gezelligheid dan in andere In tegenspraak met hetgeen men meestal denkt, geven gematteerde of melkglazen ballons, in de prak tijk, eenzelfde hoeveelheid licht als lampen van doorzichtbaar glas, maar het licht wordt er gelijkmati ger mede verspreid. Inderdaad, kan de schittering voorzeker tegengegaan worden door gebruik van talrijke zeer kleine lampen, waarvan de licht- kracht te zwak is om hinderlijk te zijn, maar zoodoende is van be zuiniging geen sprakeInderdaad leert ons de ervaring, dat zwakke lichtbronnen veel minder rendee- rend zijn dan sterke eenheden. Ook wordt dit middel dan alleen toegepast, wanneer men een de coratief effect wil bereiken en de lichtbronnen zich niet in de on middellijke nabijheid van het oog bevinden. In verschillende bijzondere ge vallen, dient men evenwel de ge- heele sterkte onder verschillende lichtbronnen te verdeelen. •••••••••••••••••••••••••••a Deze worden tegenwoordig vervan gen door bakken in gewapend beton, welke beterkoop zijn en onverslijtbaar, het is zuiver en het vleesch bewaart zich beter Die bakken zijn te bekomen in de Tegel en Betonfabriek A De Kegel Mertens, Denderstraat. 58, Aalst. Hollandsche kalfkoeien en kalf vaar zen zijn te verkrijgen in volle vertrou wen bij Aloïs Abbeloos, Holleweg, Erem bode gem Telefoon Aalst nr 692. Is er buiten God iets heiligers voor den mecsch dan zjjne moeder?? Zoolang bij aan 't harte zijner moeder ligt en onder haar beschermvleugelen vertoeft, leeft hij van moedersliefde als vaa le venslucht in die liefde koestert hij zich als in 'n zon, en ze schenkt zijn hart warmte en sterkte om met meer moed den moeilijken strfld voor het leven te strijden. De moedernaam is geheiligd in hemel en op aarde, hjj klinkt overal, waar er leven is. Moederliefde! Reikt ze niet van de aarde tot den hemel? Is de moeders'and riet de voornaam ste in de wereld? Is een goede moeder niet eerbiedwaardig en verheven? Iets grooters, iets machtigers dan een moeder op aard is er niet. En is het te verwonderen Wat dosis van wilskracht moet de plichtbeseffende moeder niet aan den dag leggen om haar talrijke kroost groot te brengen? 'n Gasthuisnon en tal van kloosterlingen doen weliswaar veel opofferingen en wij waardeeren die edele zielen daarom maar toch, meen ik te mogen zeggen, dat een "moeder,, nog meer verdiensten oogsten kan. Her is gemakkelijk te be grepen waarom Wat al offers doen ze niet. wat al gevaren trotseeren ze niet Geen moeder, geen kind. Tusschen beiden zijn natuurlijk wederkeerige plichten. En hier komen wij stilaan tot de eigenlijke opvoeding en wij steunen er op datWorden die plichten eener- zijds slecht vervuld van wegens de ouders, zij onvcmijdelijk van den kant der kinderen zullen verwaarloosd wor den. Het kind moet zijn moeder liefhebben, eer het weet dat dit z(jn plicht is, en dat het zoo zjjn moet. Als de stem des bloeds niet door zoete gewoonten en stille zorgen wordt ver sterkt. dan zal ze gedurende de eerste levensjaren allengs verflauwen en einde lijk niet meer spreken. En zóó sterft het hart eigenlijk reeds, eer het geboren is. Besluiten wij kort Ouders, laat ons steeds ons p'icht be grijpen, later zullen wij er veelvuldig voor vergoed worden. Kinderen Beminnen wij ons ouders steeds naast Ggd, 't is zjjn uitdrukkelijk gebod. RgB^ctsnanMNHKRH Indien ge gezonde en kiekens van een goed ras wilt hebben, laat U dan van heden inschrijven ter broeierij Verbeken. Bouckhouistraat, Hekelgem. Van af 1 Maart dagelijks 600 kiekjes beschikbaar. ■■■bh« ■■«raam mbb nanaa Landbouwers bouwt, vergroot of herstelt uw hofstedekoopt zekoopt uw weiden, land. alam. vee, enz. met geld dat U verschaft wordt tegen lagen intrest en met groot gemak van terugbe taling Werklieden met klein landbouwbe drijf genieten van dezelfde voordeelen. Alle geldleningen or> hypotheek aan Particulieren, Handelaars, Ambachts lieden tegen de ouostigste voorwaarden. Adh VERACHTERT Kosteloos kataloog 1928 der Hoenderhoeve Van Simaey, Brs en Zr STATIE. GAVERE. Abonneert U op ons vak blad De Hoendernijver heid over voeding, huis vesting en verzorging der hoenders. Prijs 20 fr. Eene behuisde hofstede met stallingen, schuur en boomaaard, groot volgens meting 22 aren 68 centiaren, gestaan en gelegen te Aygem, Langemunt, bewoond door de Wed Lievens. De kooper zal kunnen land en weide bij huren. Zich wenden voor alle inlich tingen bij de We Lievens. Rroeitnachienen Détroit de bes'e voor be ginnelingen. Machienen van 66, 125,240, 440 600 en 1200 eiers, Mammouthma- chienen van 5000 10.000 tot 50.000 eieren. Occasiema- chienen Uitleg en plaatsing kosteloos. Kiekenstoven-Rijkmaker. Het nieuwste en volmaakste model. Overtreft al de vreemde dure merken. Gansch van eigen maaksel. Alle toebe- boorten roosters, buizen, ellebogen, chapeaux, Toestellen tot bestrijding der Hoen- derziekten Gerief voor hoenderkweek Eet en drinkbakken, drinkemtners. boe ken over broeden en hoenderkweek enz, IRFE, DORP. Alle soorten van Muziekstuk ken, Spraakleeren enz. Groo- te keus van Phonographen en PlatenPianos, Violen. Man dolines. Banjos en alle andere Instrumenten. Snaren en alle benoodigheden. MUZIEKHANDEL levert fijne bieren aan zeer voordeelige prijzen. schenkt men (ROYAL ALE). welke ondanks rapen, beeten, pulpen en lgnkoeken, de basis blijven van de wintervoeding van uw vee onde' vorm van hooi, zorg voor eene genoeg zame redematige bemesting, van voordeeligen prijs en eene hooge op brengst gevende. v Geene ernstige uitbating van hoornvee zonder vette weiden, hooi en toemaat van goed gehalte. Zorg dat uwe weide bestaat uit grassoorten van groote opbrengst, een smakelijk en voedzaam hooi gevende, zooals vossestaart, timothy gras, zacht zorggras. gemeene dolik, enz. Zulke weiden, zulk vee. Bemest uwe weiden om uw vee te vrjjwaren van de engelsche ziekte en van beenderverweeking. - Vergeet nooit de noodige dosis fosfoor te geven, onder welken vorm het ook zijn moge. Daar den bodem in de meeste gevallen eene zekere hoe veelheid oplosbare fosfoorzuur bevat, biedt het gebruik van goedkoopere minerale fosfaten geen nadeel, want zjj zullen gemakkelijk opgelost worden onder de werking van de stikstofvette, de stikstof aan den besten prijs gevende en de hoogste op brengsten van hooi en toemaat verzekerende, de ideale meststof voor weiden volgens de zienswijze van de hoogste belgische bevoegdheden in landbouwzaken. In zure of niet gekalkte of naar zuurheid strekkende gronden zal men de voorkeur geven aan Calciammon 17 ammoniakale stikstof en ong. 30 koolzure kalk NitriammOn (Ammoniaksulfonitraat) 26/27 stikstof, waarvan ong. 7 nitrische stikstof en 19,5 ammo iakale stikstof, welke door hunne scheikundige samenstelling een toenemen van zuurheid van den bodem beletten. VERKOOP a La O Graanmarkt, 8, Brlrgstraat, 19 AALST. ANTWERPEN o 1 it V SSSSSSS—SSSSSSSSSSSSSMMSSS MSSSSSMSSSSSSS

De Koornbloem | 1929 | | pagina 6