Heel de Wereld rond i KEURING vinden tusschen den hals en den kop. Is de visch versch, dan zult ge bij het op heffen van het achterste gedeelte der kaken bestatigen dat de kieuwen leven dig rood zijn. Ingeval hij niet versch is, zijn ze bruinrood of grijsachtig. Het vleesch van versche visch is hard en vast, en bij de aanraking mogen de vingerindrukken niet zichtbaar zijn. De schubben mogen niet te gemakkelijk van het vel afgaan, en de geur moet aangenaam zijn. Deze voorwaarden hebben betrekking op al de visschen; In geval een dezer middelen niet kan gebruikt worden, kan men er andere toepassen, b.v. indien de visch verkocht wordt zonder kop, kan men zich overtuigen door de vastheid van het vleesch, de schubben, de geur enz. na te gaan. Men mag niet uit het oog verliezen dat de middelsoorten de beste zijnde grootste zijn de oudste, en het vleesch is taaieren vezeliger. Eens de visch gekocht, moet hij ge- kuischt en in versch water gewasschen worden, zonder hem in het water te laten staanindien hij niet onmiddellijk gebruikt wordt, moet hij ingewreven worden met zout en na hem in een droog stuk linnen gerold te hebben, wordt hij in den kelder, of op een ander koele plaats van het huis bewaard. BELGIË. Bericht aan de landbouwers. Men verkoopt in den handel een ver edelde zaaihaver van Langholm (Schot land). Het Ministerie van Landbouw acht het nuttig de landbouwers te waar schuwen, want volgens ontvangen in lichtingen werd er nooit haver geoogst te Langholm. Opgave der gevallen van mond en klauwzeer. Week van 8 Feb. tot 14 Feb. Getal besmette hoeven Prov. Antwerpen 8 Brabant 3 West- Vlaanderen 6; Oost-Vlaanderen 13 Henegouwen 4 Luik 1 Luxemburg 1. Totaal 36 besmette hoeven. De strijd tegen het dure leven. De dagbladen maken melding van het niet te verrechtvaardigen verschil van prijzen, waartegen het brood wordt verkocht in de verschillende streken en gemeenten van 't land. De prijs gaat van 1,40 fr. tot 1,90 fr., hetzij dus een ver schil van 35 t.h. van de eene gemeente tot de andere, zonder dat daartoe eenige reden bestaat. Dit prijsverschil vertegenwoordigt een belasting van 900.000 fr, per dag, welke de bakkerijen, hetzij individueele hetzij samenwerkende, heffen op de ver bruikers. Het dagelijksch verbruik van brood in ons land bedraagt ongeveer 3 millioen kg., waarop de bakkerijen een niet gewettigde extrawinst heffen van 0,30 fr. de kg. 900,000 fr. per dag, hetzij 328 millioen frank per jaar, maakt een mooien tol dat onze verbruikers de bakkers brengen. Vlaanderen en de staatsfïnantiën. Van zoodra er door het parlement en de regeering enkele toelagen ver leend worden voor het uitvoeren van openbare werken in Vlaanderen, wordt door de Waalsche parlementsleden daartegen niet zelden opgekomen onder voorwendsel dat de Vlaamsche provin ciën begunstigd worden in zake staats- toelagen voor openbare werken, dan wanneer zij minder belastingen betalen dan"de Waalsche. Het Staatsblad komt die beweringen fnuiken, door zijne statistiek over de opbrengst der rechtstreeksche belastin gen op 31 December 1928 en 1929 I) Opbrengst van de rechtstreeksche belastingen in millioenen frank. Antwerpen 626,4 881,6 West-Vlaanderen 194,3 270,5 Oost-Vlaanderen 244,4 342,2 Limburg 40 62.8 Totaal voor de 4 duizend frank tegen 58 milliard 220 mil lioen 622.000 frank in 1929. Uitvoer42 milliard 829 millioen 652 duizend frank tegen 50 milliard 139 mil lioen 150.000 frank in 1929. Met de Belgisch-Luxemburgsche Tol linie bedroeg de invoer in 1930: 4 mil liard 161 millioen 916.000 frans. frank, hetzij 5.826.800.000 belgische frank. De uitvoer bereikte 5 milliard 439 millioen 938.000 fran. frank, hetzij 7.616.000.000 belgische frank. Onze handelsbalans met Frankrijk sluit aldus met een tekort voor België van 1.278.000 000 fransche frank, hetzij een milliard 790 millioen belgische frank. Deze toestand is grootelijks te wijten aan de steeds toenemende invoerrechten die Frankrijk heft op de Belgische produk- ten van nijverheid en landbouw. Onze Regeering integendeel blijft werkeloos of bepaalt zich bij enkele onderhandelin gen of verzoeken aan de Fransche Re geering, terwijl voorgaande cijfers uit wijzen dat wij over genoegzame midde len beschikken om Frankrijk op gevoe lige wijze te verplichten zich inschikke lijker te toonen ten onzen opzichte op economisch gebied. Het Russisch graan. Naar aan leiding van sommige klachten dat het Russisch graan in België over Nederland wordt ingevoerd bij middel van valsche certificaten van herkomst, heeft de mi nisterraad zich opnieuw bezig gehouden met het vraagstuk der vergunningen voor graaninvoer! Welke maatregelen zullen getroffen worden is tot heden niet bekend, wij hopen evenwel dat zij rekening zullen houden met het belang van den land bouw in deze kwestie. Toestand van den landbouw in Januari 1931 (volgens de verslagen van de Rijkslandbouwkundigen). Weers- gesteldheid. Gedurende Januari was het weder betrekkelijk zacht de aan houdende regens hinderden het buiten werk. Stand der gewassen. In vele plaat sen lijden de zaaiïngen door de overtol lige nattigheid. Op doordringbare gron den is de stand der graangewassen be vredigend. De tarwe, laattijdig gezaaid na suikerbieten, staat min goed en zal waarschijnlijk gedeeltelijk moeten her- zaaid worden. De teelt der nijverheids- planten (suikerbieten, vlas enz.) zal in gekrompen worden. De weiden en jon ge klavers zien er goed uit. Er worden veel minder meststoffen aangekocht. Dierenkweek. De gezondheidstoe stand blijft goed.Onder economisch oog- punt is de toestand ver van te verbete ren de kweek van rundvee, tot hiertoe de spil der landbouwuitbating, begint kommernissen te geven de prijzen van vet vee verminderen er is veel vraag naar jong mager vee, doch de prijzen daalden ongeveer 2 fr. de kilo. De toe standen zijn zeer gewijzigd wat betreft den kweek en het mesten van varkens sedert een jaar zijn de prijzen der slacht- varkens ongeveer 50 °/0 gedaald (van 12 tot 6 fr.) en de prijzen der biggen zijn ongeveer 40 °/0 verminderd in den loop der laatste weken. Er is weinig vraag naar paarden. De ruw- en kracht voeders zijn ook veel goedkooper ge worden. Stegerwald minister van Arbeid zich verzette, omdat de gevraagde verhoo ging van invoerrechten de levensduurte zou doen stijgen wat in strijd was met zijn streven tot verlaging der loonen in de nijverheidDe heer Stegerwald zou zelf bedreigd hebben met ontslag, indien de voorgestelde verhooging van invoer rechten werd aangenomen. Men ver hoopt dat de Rijkskanselier de twee mi nisters tot een akkoord zal kunnen bren gen. VEREENIGDE-STATEN De landbouwhulp, De Senaat heeft op 15 dezer het ontwerp goedge keurd de Regeering toelatende een leening aan te gaan van 20 millioen dol lar om hulp te bieden aan de landbou wers welke geteisterd werden door de abnormale droogte verleden zomer. ARGENTINIË Maatregelen tegen den Russischen dumping. De Argentijnsche fabrikan ten hebben aan de Regeering invoerver bod gevraagd voor al de produkten uit Sowjet-Rusland herkomstig, omdat de prijzen waartegen die produkten wor den verkocht verre onder een normaal peil blijven en gevaar opleveren de Ar gentijnsche nijverheid ten onder te bren gen. 18e 1 entoonstelling van Land- bouwmachienen te Brussel Jubelpaleis. Steeds op de voorhoede van den voor uitgang zal de Naamlooze Maatschappij Charrues Mélotte te Gembloers, ver scheidene nieuwe werktuigen voorzien van onuitgegevene verbeteringen in de Landbouwtentoonstelling te Brussel uit stallen. Melden we vooreerst de hakmachienen met parallelogrammen, type 1931, welke nu eene uitgezochte inrichting bezitten die toelaat de arbeidsdiepte van al de scharen tegelijk te regelen (brevet Mé- lotte). Deze hakmachienen werden bo vendien zoowel binst het werk als voor het vervoer op straat, ook voorzien van een volmaakt evenwichtstelsel met een voudige en zekere blokkeering van het raam daarenboven, een uitgezocht stel sel Iaat toe de indringingshoek der scha ren oogenblikkelijk te regelen. De N. M. Charrues Mélotte zal ins gelijks drie gebreveteerde nieuw gescha pen eggen tentoonstellen, waarvan zij het uitsluitend recht van vervaardigen voor België aangeschaft heeft. De be zorgde landbouwers zullen niet nalaten belang in deze eggen te stellen die in de ze krisis een groote besparing van tijd, handenarbeid en gespan bijbrengt, In het vak der motorkuituur zal het Huis Mélotte een omwentelbare ploeg passende voor alle tractors en een om wentelbare ploeg bijzonder bestudeerd voor den tractor International in hare stand laten zien. Kortom, de stand der N. M. Charrues Mélotte zal één der belangrijkste van de tentoonstelling zijn en zooals gewoonte een groot getal landbouwers, die zich op de hoogte houden van den vooruitgang in het landbouwmateriaal aantrekken. Vlaamsche prov. 1,105.1 1,557,1 Henegouwen 334,6 448,2 Luik 410,3 520,8 Luxemburg 26,2 35,7 Namen 114,2 136.3 Totaal voor de 4 Waalsche prov. 885,3 1,141 Vlaanderen gaf aldus meer aan recht streeksche belastingen dan Wallonië: in 1928: 219,8 millioen en in 1929: 416,1 millioen. Wat aangaat de opbrengst der staats- taks op de automobielen, deze bedroeg voor de vier Vlaamsche provinciën in 1929: 26,8 millioen frank in 1929 en 25,4 millioen frank in 1930; voor de vier Waalsche provinciën 26,7 millioen in 1929 en 24,8 millioen frank in 1930. Vlaanderen is dus volkomen gerechtigd voor het onderhoud en de verbeternis der wegenis van den Staat dezelfde te gemoetkomingen te vragen als Wallonië, De Belgische handel met Frank rijk. Volgens het blad Journee Industrielle bedroeg de in- en uitvoer van Frankrijk over het jaar 1930: Invoer52 milliard 344 millioen 369 De processen van Veurne. De Vlaamsche IJzerbedevaarders tegen wie proces-verbaal werd opgemaakt naar aanleiding der incidenten te Veurne, zijn door de Rechtbank van Veurne gestraft en zwaar gestraft, alvorens deze uit spraak heeft gedaan over de zaak der uitdagende Vliegeniers de eenige schul digen van de herrie. Bewijzen der schuld van de veroordeelde Vlamingen waren er niet, maar toch heeft de Rechtbank veroordeeld. In Vlaanderen zal het vonnis van Veurne gevoeld worden als een kaak slag en er den indruk verwekken dat het Vlaamsche volk in zijn eigen land als een onderdrukt volk wordt behandeld waarvoor men zonder genade moet zijn. Het vertrouwen van het Vlaamsche volk in de Belgische Rechtbanken is door vroegere vonnissen reeds diep geschokt, het vonnis van Veurne heeft het over gansch het Vlaamsche land nog meer aan t wankelen gebracht. DUITSCHLAND Staatshulp aan de landbouwers der Oostelijke provinciën. De hulpactie aan de landbouwers der Oostelijke pro vinciën aangenomen door het Reichs- kabinet voorziet een totale uitgave van 950 millioen mark verdeeld over een tijdperk van 6 jaar. Een krediet van 130 millioen frank wordt bovendien uitge trokken voor het aanleggen van ijzeren- wegen in de grensstreken van het oosten. De moeilijkheden voortspruitende uit de Duitsche landbouwpolitiek. De nieuwe verhooging van invoer rechten voorgesteld door M. Schiele minister van volksvoeding, in voordeel van den landbouw, hebben aanleiding gegeven tot ernstige moeilijkheden bij het Rijkskabinet. M. Schiele vroeg eene verhooging van invoerrechten op het vreemd vee, geslacht vleesch en andere Iandbouwprodukten, waartegen den h. Provincie Oost-Vlaanderen vau Springstieren, Koeien en Vaarzen in 1931. De volgende keuringen en wedstrijden voor springstieren, koeien en vaarzen zullen in 1931 gehouden worden op de navolgende plaatsen en dagen, telkens te 9 uur voormiddag j A. Provinciale Veekeuringen» j Maandag 2 Maart, te Stekene, Dorp, 12 omschrijving. Dinsdag 3 Maart, te Quaremont, Dorp, 6 omschrijving. I Dinsdag 3 Maart, te Haeltert, Brul, 11 omschrijving. Woensdag 4 Maart, te Watervliet, i Dorp, 1 omschrijving. Donderdag 5 Maart, te Denderwin- deke, Dorp, 8 omschrijving. Vrijdag 6 Maart, te Hamme, Dorp, 11 omschrijving. Vrijdag 6 Maart, te Astene, Dorp, 4 omschrijving. Zaterdag 7 Maart, te Huysse, Dorp, 5 omschrijving. Zaterdag 7 Maart, te Doel, Smisken, 12 omschrijving. Maandag 9 Maart, te Assenede, Dorp, 1 omschrijving. Maandag 9 Maart, te Strijpen, Dorp, 9 omschrijving. Dinsdag 10 Maart, te Ste-Maria- Lierde, Dorp, 7 omschrijving. Dinsdag 10 Maart, te Zele, Dorp, 11 omschrijving. Woensdag 11 Maart, te Moerbeke- Waes, Dorp, 2 omschrijving. Donderdag 12 Maart, te Aeltre.Dorp 3 omschrijving. Vrijdag 13 Maart, te Haesdonck, Dorp, 12 omschrijving. Vrijdag 13 Maart, te Nederzwalm, Dorp, 7 omschrijving. Zaterdag 14 Maart, te Wetteren, Vennemansdries, 10 omschrijving» Zaterdag 14 Maart, te Nazareth, Dorp, 5 omschrijving. Maandag 16 Maart, te Somergem, Dorp, 3 omschrijving. Dinsdag 1 Maart, te Appelterre, Dorp, 8 omschrijving. Dinsdag 17 Maart, te Winckel-Sint- Kruis, Dorp, 2 omschrijving. Woensdag 18 Maart, te Eeckloo, Markt, 1 omschrijving. Donderdag 19 Maart, te Machelen, Dorp, 4 omschrijving. Donderdag 19 Maart, te Lemberge, Gemeentehuis, 10 omschrijving. Vrijdag 20 Maart, te Wichelen,Dorp 11 omschrijving. Zaterdag 21 Maart, te Temsche, Dorp, 12 omschrijving, Zaterdag 21 Maart, te Steenhuize, Dorp. 8 omschrijving, Maandag 23 Maart, te Calloo. Dorp, 12 omschrijving. Maandag 23 Maart, De Pinte, Dorp, 5 omschrijving. Dinsdag 24 Maart, te Moorsel,Dorp, 11 omschrijving. Woensdag 25 Maart, te Vlierzele, Muizenhoek, 9 omschrijving. Donderdag 26 Maart, te Nevele, Dorp, 3 omschrijvingj Donderdag 26 Maart, te Loochristy, Dorp, 2 omschrijving. Vrijdag 27 Maart, te Overmeire, Dorp, 11 omschrijving. Vrijdag 27 Maart, te Etichove, Dorp, 6 omschrijving. Zaterdag 28 Maart, te Drongen, Dorp, 2 omschrijving. Zaterdag 28 Maart, te Overboulare, Dorp, 8 omschrijving. Maandag 30 Maart, te Petegem-Au- denaarde, Dorp, 6 omschrijving. Maandag 30 Maart, te Lokeren, Sta tie, 11 omschrijving. Dinsdag 31 Maart, te Michelbeke, Dorp, 7 omschrijving. Dinsdag 31 Maart, te Sinay, Dorp, 7 omschrijving. Woensdag 1 April, te Buggenhout, Dorp, 11 omschrijving. Donderdag 2 April, te Leeuwergem, Dorp, 9 omschrijving. Dinsdag 7 April, te Zwijnaarde,Dorp 5 omschrijving. Dinsdag 7 April, te St Laureys, Dorp 1 omschrijving. Woensdag 8 April, te Herzele, Dorp 9 omschrijving. Woensdag 8 April, te Moerbeke- Aalst, Dorp, 8 omschrijving. Donderdag 9 April, te Ronse, Vee markt, 6 omschrijving. Donderdag 9 April, te Sleydinge, Dorp, 2 omschrijving, j Vrijdag 10 April, te Nederhasselt, I Dorp, 8 omschrijving. Vrijdag 10 April, te Baeygem, Dorp, 10 omschrijving. Zaterdag 11 April, te St Lievens- Hautem, Dorp,9 omschrijving. Zaterdag 11 April, te Idegem, Dorp, 8 omschrijving. Maandag 13 April, te Cluysen, Dorp, 1 omschrijving. Maandag 13 April, te Denderhautem, Dorp, 8 omschrijving. Dinsdag 14 April, te Evergem. Dorp, 2 omschrijving. Dinsdag 14 April, te Schoorisse, Dorp, 7 omschrijving. Woensdag 15 April, te Lebbeke, Dorp. 11 omschrijving. Donderdag 16 April, te Meerdonck, Kronenhoek, 12 omschrijving. Zaterdag 18 April, te St Denijs- Westrem, Dorp, 2 omschrijving. Maandag 20 April, te Iddergem.Dorp 8 omschrijving. Maandag 20 April, te Melsele, Dorp, 12 omschrijving. Dinsdag 21 April, te Gotthem, Dorp, 1 4 omschrijving. Dinsdag 21 April, te Oosterzele, Dorp, 10 omschrijving. Woensdag 22 April, te Verrebroeck, Dorp, 12 omschrijving. Donderdag 23 April, te Meerbeke, Dorp, 8 omschrijving. Vrijdag 24 April, te Waarschoot, Dorp,'42 omschrijving. Zaterdag 25 April, te Ruyen, Dorp, 6 omschrijving. Zaterdag 25 April, te St Niklaas, Markt, 12 omschrijving. Maandag 27 April, te St Gillis-Waes, Dorp, 12 omschrijving. Maandag 27 April, te St-Lievens Essche, Dorp, 9 omschrijving. Dinsdag 28 April, te Maeter, Dorp, 6 omschrijving. Dinsdag 28 April, te Oordegem, Dorp II omschrijving. Donderdag 30 April, te Nederbrakel, Dorp, 7 omschrijving. Vrijdag 1 Mei, te Maldegem, Dorp, I omschrijving. Zaterdag 2 Mei, te Bachte-Maria- Leerne, Dorp, 4 omschrijving. Maandag 4 Mei, te Oycke, Dorp, 6 omschrijving. Dinsdag 5 Mei, te Hofstade, Dorp, II omschrijving. Donderdag 7 Mei, te Lootenhulle, Dorp, 3 omschrijving. Vrijdag 8 Mei, te Bassevelde, Dorp, 1 omschrijving. Zaterdag 9 Mei, te Cruyshautem, Dorp, 5 omschrijving. Maandag 11 Mei, te Ertvelde, Dorp, 1 omschrijving. Maandag 11 Mei, te Lovendegem, Dorp, 3 omschrijving. Dinsdag 12 Mei, te Velsique, Dorp, 9 omschrijving. Dinsdag 12 Mei, te Caprycke, Dorp, 1 omschrijving. Woensdag 13 Mei, te Ste. Maria- Hoorebeke, Dorp, 7 omschrijving. Vrijdag 15 Mei, te Vynckt, Dorp, 4 omschrijving. Zaterdag 16 Mei, te Santbergen, Dorp, 8 omschrijving. Maandag 18 Mei, te Melden, Dorp, 6 omschrijving. Zaterdag 23 Mei, te Ursel, Dorp, 3 omschrijving. De provincie is verdeeld in 12 keu ringsomschrijvingen samengesteld als- volgt lr Omschrijving de gemeenten Ade- gem, Assenede, Bassevelde, Bouchaute, Caprycke, Cluysen, Eeckloo. Ertvelde! Lembeke, Maldegem, Middelburg, Oost-Eecloo, Selzaete, Ste Margriet, St, Jan-in-Eremo, St. Laureijs, Waterland- Oudeman en Watervliet. 2l Omschrijvingde gemeenten Afsné, Beirvelde, Destelbergen, Desteldonck, Drongen, Evergem, Gent, Gentbrugge, Heusden, Ledeberg, Loochristi, Maria- kerke, Mendonck, Moerbeke (Gent), Oostacker, Oostwinkel, Saffelaere, Seve- neecken, St. Amandsberg, St. Denijs- Westrem, Sleydinge, Vinderhaute, Wachtebeke, Waerschoot, Wijnkel-St- Kruis, Wondelgem. 3e Omschrijvingde gemeenten Aeltre, Bellem, Hansbeke, Knesselaere, Lande- gem, Lootenhulle, Lovendegem, Mee- rendré, Meygem, Nevele, Poesele, Pouc- que, Ronsele, Somergem, Ursel en Vos- selaere. 4" Omschrijving de gemeenten Aste ne, Bachte-Maria-Leerne, Deynze, Got them,- Grammene, Machelen, Olsene, Petegem (Deynze), St. Martens-Leerne, Vynckt, Wontergem en Zeveren. 5e Omschrijving de gemeenten As- per, Auwegem, Cruyshautem, De Pinte, Deurle, Eecke, Heurne, Huysse, Mullem, Nazareth, Nokere, Severgem, St. Mar- i tens-Laethem, Syngem, Wannegem-Le- de, Zulte en Zwijnaerde. óe Omschrijving: de gemeentenAmou- gies, Audenaerde, Bevere, Berchem, Edelaere, Eenaeme, Eyne, Elsegem, Etichove, Leupegem, Maercke-Kerk- hem, Maeter, Melden, Mooregem, Ne der-Eenaeme, Nukerke, Orroir, Oycke, Petegem (Audenaerde), Quaremont, Ronse, Russeignies, Ruyen, Sulsique, Volkegem en Wortegem. 7' Omschrijving de gemeenten Beer- legem, Dickele, Eist, Hemelverdegem, Hundelgem, Meylegem, Michelbeke, Munckswalm, Nederbrakel, Neder- zwalm-Hermelgem, Opbrakel, Paricke, Paulaethem, Rooborst, Roosebeke, Schoorisse, Segelsem, St. Blasius-Boucle, St. Cornelis-Hoorebeke, St. Denijs- Boucle, St. Maria-Hoorebeke, St. Ma- ria-Laethem, St. Maria-Lierde, St. Mar- tens-Lierde en Welden. 8e Omschrijving de gemeenten Ap- pelterre-Eychem, Aspelaere, Deftinge, Denderhautem, Denderleeuw, Dender- windeke, Geeraerdsbergen, Goefferdin- ge, Grimmingen, Iddergem, Idegem, Liefferingen, Meerbeke, Moerbeke (Aalst), Nederboulaere, Nederhasselt, Neyghem, Nieuwenhove, Ninove, Oke- gem, Onkerzeele, Ophasselt, Oultre, Overboulaere, Pollaere, Santbergen, Sarlardinge, Schendelbeke, Smeerhebbe- - Vloersegem, Stoenhuyse-Wynhuyse, Viane, Voordeen Waerbeke. 9i Omschrijving de gemeenten Aygeni, Baevegem, Bambrugge, Bors- beke, Burst, Elene, Erwetegem, God- verdegem, Grootenberge, Heldergem, Herzele, Hillegem, Leeuwergem, Let- terhautem, Oombergen, Ressegem, St. Antelinckx, St. Maria-Audenhove, St. Goorickx-Audenhove, St. Lievens-Es- sche, St. Lievens-Hautem, Sottegem, Strypen, Velsique-Ruddershove, Vlier zele, Woubrechtegem en Zonnegem. lO Omschrijving de gemeenten Baeygem, Baelegem, Bottelaere, Calc- ken, Cherscamp, Dickelvenne, Gavere, Gontrode, Gysenzeele, Laerne, Lands- cauter, Lemberge, Massemen, Meirel- beke, Melle, Melsen, Moortzeele, Mun- te, Oosterzeele, Schelderode, Schelde- windeke, Schellebelle, Semmersaeke. Uytbergen, Vurste, Westrem en Wet teren. 11e Omschrijvingde gemeenten Aalst, Appels, Audegem, Baerdegem, Baesro- de, Berlaere, Buggenhout, Dacknam, Denderbelle, Dendermonde, Elversele, Erembodegem, Erondegem, Erpe, Ex- aerde, Gijsegem, Grembergen, Haeltert, Hamme, Herdersem, Hofstade, Impe, Kerkxken, Lebbeke, Lede, Lokeren, Meire, Meldert, Mespelaere, Moerseke, Moorsel, Nieuwerkerken, Oordegem, Opdorp, Ottergem, Overmeire, Schoon- aerde, Smetlede, St. Gillis-bij-Dender- monde, Vleckem, Waesmunster, Wan- zele, Welle, Wichelen, Wieze en Zele. 12e Omschrijving de gemeenten Ba sel, Belcele, Beveren (Waes), Calloo, Cruybeke, De Clinge, Doel, Haesdonck, Kemseke, Kieldrecht, Meerdonck, Mel sele, Nieukerken-Waas, Rupelmonde. Sinay, St. Gillis-Waes, St. Niklaas, St. Pauwels, Steendorp, Stekene, Temsche, Tielrode, Verrebroek en Vracene. B. Wedstrijden voor de Bewaarpremiën. In ieder der 12 bovenstaande omschrij vingen zullen Bewaarpremiën kunnen ■ttKaaiaanim ommhu* ■■■bh» aww»»

De Koornbloem | 1931 | | pagina 4