Samengestelde Meststoffen BERNARD zijn de beste, de voordeeligste, de goedkoopste* Paardenwedstrijden Notarieelc Annoncen F3 Alleen de graangewas sen die voor den winter sterk ingeworteld zijnt geven een groote opbrengst* SODAJMITRAAT VAN CHIüI Affligem in brand Over samengestelde Meststoffen Ontledingen 1^=1 Schoone HOFSTEDE met HOF HUISMEUBELEN ]E=3F^j Landbouwalem en Meubels Schoon Woonhuis met Boomgaard, Vijver en Bouwgronden \fi. Lijst der Eigenaars der bekroonde dieren. Omschrijving Ninove. Hengsten van 3 jaar. Eerste prijs aan Mr Van Eeckhoudt R., Erembodegem, met Bel Ami, 3 j., baai. Tweede premie aan Mr Van Eeck houdt R., Erembodegem, met Bambo- cheur, 3 j., baai. Derde prijs aan Mr Van Eeckhoudt R., Erembodegem, met Balladeur, 3 j., rouaan. Hengsten van 4 jaar en meer. Eerste prijs aan Mr Van Eeckhoudt R., Erembodegem, met Espoir, 4 j., rouaan. Tweede prijs aan Mr Matthys Denis, Aalst, met Templier, 4j., rouaan. Derde prijs aan Mr Cobbaut Cyr. en Heet., Oultre, met Titan, 4 j., vos. Vierde prijs aan Mr Van Eeckhoudt R., Erembodegem, met Mouton, 4 j., vos. Omschrijving Audenaarde. Hengsten van 3 jaar. Eerste prijs aan Mr Van der Beken Edm., Dickelvenne, Moustic, 3 j., schimmel. Tweede prijs aan Mr De Praetere Oct., Bevere, met Comte, 3 j„ grijs. Hengsten van 4 jaar en meer. Tweede prijs aan Mr Delie Adolf, Ronse, met Albion, 4 j„ schimmel. Tweede prijs aan Mr De Clerck Jules, Zulte, met Idole, 4 j„ vos-schimmel. Bewaringspremie aan Mr De Praete re Oct., Bevere (Audenaarde), met Eclat, Bewaringspremie aan Mr Van der Bracht Oscar, Neder-Eenaeme, met Thomas, 8 j., vos. Bewaringspremie aan Mr Matton Emiel en Gom., Schoorisse, Leupegem, met Albion, 10 j., schimmel. Omschrijving Gent. Hengsten van 3 jaar. Eerste prijs aan Mr Van Boterdaele Adolf, Melle. met Monarque, 3 j., bruin. Tweede prijs aan Dame Wed. Van der Stuyft, Westrem, met Carlos, 3 j., vos. Hengsten van 4 jaar en meer. Eerste prijs aan Mr Matton Omer, Petegem-Deinze, met Indigène, 4vos. Tweede prijs aan Mr Van Poucke Alf., Nazareth, met Max, 4 j.t grijs. Derde prijs aan Mr Voet Adolf,Dein- ze, met Piot, 5 j., bruin. Vierde prijs aan Mr Thielman Alf., Wetteren, Emir, 5 j., bruin. Vijfde prijs aan Mr Jordaan Blomme, Vosselaere, met Carlos, 5 j., vos. Zesde psijs aan Mr Dossche Hilaire, Drongen, met Marquis du Berg, 5 j., bruin. Bewaringspremie aan Gebroeders Heeren Baele, Baelegem, met Barbo- teur, 6j.,'vos. Bewaringspremie aan Mr Van der Sypt P.Th., Loochristi, met Vainqueur, 8 j., bruin. Bewaringspremie aan Mr Jordaan Blomme, Vosselaere, met Girondin, 5 j., Bewaringspremie aan Mr Thielman Alfons, Wetteren, met Gerfaut, *5 j., schimmel. Belangrijk Bericht De wedstrijden voor de Provinciale Premiën en voor de Bewaringspremiën zullen gehouden worden te Gent, op MAANDAG 7 November (en niet op Dinsdag 7 November) 1932, te 10 uur. De landbouwer hoeft altijd de meeste opbrengst met een minimum van onkos ten en arbeid te beoogen. Uitgaande van de vaste waarheid dat een weelde- rigen plantengroei rechtstreeksch in be trekking staat met een rijk voorhanden voedsel, kunnen wij hier de manier on derzoeken waarop deze best te verkrij gen is. De stalmest is de onontbeerlijkste meststof, niet omdat het alleen een volledige meststof is en stikstof, pot- asch, fosfoorzuur en dies meer bevat, maar omdat hij den grond verrijkt aan organische stof dat humus of teeltaarde genoemd wordt. Stalmest is aan mine rale stoften veel te arm om rijke oogsten te geven, het is dus noodzakelijk de be mesting met scheikundige meststoffen aan te vullen. Het is zeer voordeelig samengestelde meststoffen te gebruiken omdat het uit strooien van de verschillende elementen in eenmaal gebeurt en veel tijd en ar beid uitspaart. De werking van deze mengelingen is zeer doeltreffend omdat zij regelmatig samengesteld is en fijn gemalen. De fabriek Bernard te Mesvin-Ciply levert, benevens hare welbekende Supra naar keus samengestelde meststoffen, in kloeke en waterdichte verpakking. Onder toezicht van den Staat, worden kostelooze ontledigen verleend die de gehalten der aanwezige elementen waarborgen. Voor weiden verkieze men eenvoudig Supra-potasch, voor de landbouwge wassen, de samenstelling met amidische stikstof in het najaar en met nitrische in de lente. (Ingezonden.) «ssusaenei sstaixnas ••••gwstaasi rurskb We gelasten ons met alle soorten melk- en grondontledingen. Onze leden die wenschen van dezen dienst gebruik te maken, kunnen alle dagen de stalen melk en grond ter ont leding in onze bureelen afgeven. VERZEKERINGEN. - Een af ge vaardigde van de Verzekeringsmaat schappij Redt U Zeiven is regelmatig ALLE ZATERDAGEN in ons lokaal, Groote Markt. Hij is ter beschikking der belangheb benden om alle inlichtingen te geven over verzekeringen van allen aard brand, ongevallen, leven enz. van Notaris DE VIS» te Aalst. Studie Bij verandering van Woonst. Openbare Verkooping van een te Moorsel, Groenstraat. De notaris DE VIS te Aalst, zal ten verzoeke van Mr Benoit Cooreman te Moorsel, openbaar verkoopen Gemeente Moorsel. Koop I. Een schoone hofstede met hof, gestaan en gelegen te Moorsel, Groenstraat, gekend ten kadaster sectie C, deel van 135a en 136d, palende oost de Kind. Meersman, zuid den steenweg op Aalst, west en noord Mr Doktor Lemmens, groot 15 a. 70 ca. Begrijpende op gelijkvloers voor kamer, twee slaapkamers, schotelhuis, schuur, remisie, koestal voor 4 beesten. 2 varkenskoten, hophast, bakoven,kool- koten. hof. Verders zoldering. Verlicht met electriek. Voorzien van pomp- en regenwater. Onmiddellijke ingebruiktreding. Bewoond door den verkooper. Gemeente Meldert. Koop II. Een perceel zaailand gele gen te Meldert, Klaarhaag, in de Fal- onlj.'s, sectie D, nr 51, groot 59 a. 10 ca. palende Oost de baan, Zuid Hauwe- laert Henri, West Paul Herelle, en Zuid de Molenbeek. In gebruik bij den verkooper. Onmiddellijke ingebruiktreding. Voor verdeeling zie plakbrieven. Enkele Zitdag Donderdag 3 November 1932 om 4 uur namiddag ter herberg van Mr Jozef Vermeir, te Moorsel, Groen straat. Bij uitscheiding van Bedrijf. Venditie van BE nr=ir i Geëigende voedingsstof, rijk aan opneembare stikstof, zal hun wortelen flink doen ontwikkelen, voor de groote koude. Een veulen dat slecht gevoed is, wordt nooit een goed paard. Graangewassen die flauw staan in het begin van den groei kunnen geen overvloedigen oogst voortbrengen. Ziet dus niet nauw als het op hurt bemesting aankomt. Tarwe of rogge neemt gemiddeld 20 Kg. stikstof op vóór den winter en deze hoeveelheid stikstof is in het algemeen niet in den grond voorhanden op dit oogenblik, onder op neembaren vorm. Het eenige afdoende middel om die opneembare stikstof in den grond te bezorgen is het toedienen, vóór het zaaien, en per hectare, van 100 tot 150 Kilos DE NATUURLIJKE STIKSTOFMEST, ONMIDDELLIJK EN GEHEEL OPNEEMBAAR. I ON Mil IE E30EE3E 12 MENGELWERK Geschiedkundig Verhaal door JEF SCHEIRS O er komen er twintig vendels achterna, heer Abt maar ik heb de eer den dans te openen met mijn vendel, 't roemrijke zwarte vendel, heer Abt Dan zijt u... Marinus Brandt verschrok de abt en ook de monniken voelden als een daver door hun hert. Marinus Brandt, hoofdman van 't zwarte vendel, om u te dienen en zijn maat aanwijzend ziehier mijn luite nant, Pieter Snekke, den felsten geus zoowel te water als te land De abt zei niets, hij bezag met afkeer en gruw dien man die zooveel kerken had uitgebrand, zooveel priesters had doen opknoopen, zooveel trouwe katho lieken had vermoord... de andere scheen te vatten wat de abt dacht, want half spottend Heer Abt, mijn naam hoeft U niet te ontstellen... ik heb wel menige kerk uitgezuiverd en er enkelen van uw soort omhoog doen knoopen die 't Vaderland vijandig waren, maar al dat is nu voor bij... alle revolutie en onafhankelijks- oorlog brengt dat mede nu zijn we heel fatsoenlijke lui geworden en we houden veel, heel aan de vriendschap van u lieden... ziet u, al zijn we van een andere opinie in kwestie godsdienst en gezag, toch zijn we het nu allen eens onder opzichtstaatkundige opinie, en vermits de geestelijke staat van Brabant nu ook den oorlog verklaard heeft aan Spanje, zijn we... Aan de Spaansche muiters, heer... niet aan den koning onderbrak de abt. Dat komt op 't zelfde neer, heer Abt... dat is maar een diplomatieke ver bloeming, want Spanje zal zijn muiters verdedigen en zij hun koning... wij vech ten dus tegen Spanje en voor de onaf hankelijkheid van allen Nederlandschen grond... dus heer Abt... geuzen en mon niken zijn bondgenooten, en u, heer Abt, hebt aan de vriendschap van Oranje te danken dat we den dans hier tegen Spanje inzetten opdat u de eerste zoudt bevrijd zijn en ontslagen van de bezet ting uit Aalst Daarvoor dank ik u uit mijn naam en uit dien mijner monniken, heer Brandt maar mag ik u als vriendschapsbewijs verzoeken uwe soldaten te bevelen in niets baldadig te zijn Vermits u als vrienden komt, zult u wel gelieven onze godsdienstige opinie, zooals u die noemt, te doen eerbiedigen... Waarde heer Abt, onderbrak Brandt... wees ten volle gerust en wil u medegaan... mijn vendel zal reeds toe gekomen zijn en u zult de bevelen hoo- ren die ik zal geven Marinus Brandt en zijn luitenant bogen de abt en de prior volgden hen zwijgend door hun gangen naar de buitenpoort, mekaar bekijkend met on- rustigen weemoedigen blik. Buiten, in de bane langsheen de kloostermuren stond in volmaakte orde 't zwijgende vendel... woeste harde ge zichten en oogen waren naar hen ge keerd... Vooraan te peerd zat de vaan deldrager hoogstekende de zwarte vlag. De abt huiverde... die vlag kwam uit de eene of de andere kerke en had ge diend om de dooden te begeleiden bij begrafenisdiensten van aan de kerk naar 't kerkhof... achter 't gewuif van die zwarte vaan met zilveren tranen die er nu af waren, hadden gegaan heilige priesters die zongen het in paradisum te ducant te angeli... de hoop op ander leven... Nu was het de vane van moord, dood en roof en gingen er achter zijn wuivende plooien al 't schuim van noord en zuid. Hewel, heer Abt, en Marinus Brandt boog voor hem in 't aanschijn van zijn soldaten u ziet wat tucht on der mijne mannen Geen enkele beweging, geen enkel gerucht kwam er uit de reien ze ston den er lijk versteend. Mannen, riep Marinus met forsche stemme... onze vrienden en bondgenoo ten de monniken gaan u feestelijk te eten geven en goede slaping... prent het u allen goed in den kop 't geen ik zeg Hij die de minste baldadigheid begaat, schennis pleegt of oneerbiedig is... hij die zich bedrinken zal en nachtlawijd zal houden... wordt opgeknoopt... onthoudt het Geen enkele beweging... allen leken steenen beelden. We zijn hier anderhalf uur van den vijand en dienen op onze hoede te wezen... we zijn in klein getal en zullen morgen maar in overmacht zijn... de gewone wake zal gebeuren en de ver spieders uitgezonden Luitenant Snek ke, kies uwe mannen. De abt voelde zich niet gerust, alhoe wel hij die rustgevende bevelen hoorde er was iets in hem als een weemoedig voorgevoel dat een ramp nakend was. Heer Overste, zei de abt, ik zal bevel geven, opdat uwe soldaten zoo gauw mogelijk eten en drank hebben en voor slapinge doen zorgen... een oogenblik, ik ga de poort doen ontsluiten van het neerhof en de zaal openen van het huis waar we vreemdelingen herbergen... en zullen er vuur doen branden voor den nacht... Gij met uwe officieren zult ge lieven in de ontvangstzaal der abdij te komen, waar we u een lekker avond maal zullen opdienen. Mijn besten dank, heer AbtHij boog en stak zijn hand uit. De abt, om bestwille, drukte even de hand en huiverde weerom... die hand had priesters vermoord en kerken uit gebrand Aleer ze terug in de abdij gingen, zagen ze drie man uit de rei komen een van hen was een reus die den abt en den prior meewarig aankeek... Hun beider hart beefde, want ze her kenden Narden den broeder van mon nik Schoorenbroodt, en ze zagen hoe hij als verspieder de richting van Aalst in sloeg en hoe de twee anderen naar Moorsel toe togen. Een paar minuten daarna, stapte de bende de abdij langs en de hoving der boerderij op, vanwaar ze zich in schuur en keukens en in de zalen van 't vreem- delingenasijl verspreidden. Toen pater Petrus Breepot, bij de Landbouwalem en Beestialen. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal ten verzoeke van Jufvrouw Maria The- rèse Buyl, te Schoonaarde, aan den Steenweg van Gijsegem op Schoonaar de en ter harer hofstede aldaar op Woensdag 26 Oktober 1932, om 8 uur voormiddag overgaan tot de openbare veiling van Huismeubelen 4 beddens, lavabo's, nachttafels, matrassen, kassen, kleerkas, lijnwaadkas, stoelen, tafels, beelden, kof- fieserviezen, glazen, regulateurs, horloge keukengerief, potten, tobbens, tellooren. Beestialen 2 schapen. Landbouwalem braken, schuppen, rieken, gaffels en meer andere voor- werpen te lang om te melden. Gewone voorwaarden. Gereede be taling. Men make het ruchtbaar. Bij uitscheiding van bedrijf Venditie van De notaris DE VIS te Aalst zal ten verzoeke van Mr Benoit Cooreman te Moorsel, Groenstraat, en te zijner hof stede aldaar op Donderdag 3 November 1932 om 8 uur voormiddag overgaan tot de openbare veiling van Landbouwalemdrijwielkar, ploeg, egde, schuppen, wanmolen, mest, eiken planken, brandhout, hopstaken, strooi, vlas, gezaagde kerselaar. Huismeubels tafels, stoelen en keu kengerief. Vruchten ten velde een dagwand loof op Truienbosch, 35 roeden beeten op Steenveld en 35 roeden loof op Steenveld, 45 roeden loof op den konij- nenaard of Liekenbosch. Gewone voorwaarden. Gereede be taling. Men make het ruchtbaar. Bij Sterfgeval. Openbare Verkooping van een te Schoonaarde aan den steenweg van Gysegem op Schoonaarde. De notaris DE VIS te Aalst, Zal na mens wien het behoort, openbaar ver koopen Gemeente Schoonaarde. Koop I. Een schoon woonhuis te Schoonaerde aan den steenweg van Gysegem op Schoonaerde. Begrijpende op gelijkvloers groote voorplaats, 2 slaapkamers, keuken, kel derkamer, kelder, remisie, stalling, var kenskot, groote boomgaard en vijver. Verders zoldering. Voorzien van pomp-en regenwater en verlicht met electriek. Bewoond door Juffer Marie Therese Buyl. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop II. Een perceel bouwgrond, ge legen nevens koop een. ook aan dea steenweg op Schoonaarde. Voor de verdeeling der loten zie de plakbrieven. Onmiddelijke ingebruiktreding. Zie vervolg 5de bladzijde). poort stond den intocht gade te slaan, kwam er een kort en dik manneke langs dat zijn hoed aflangde en voorbij ging, de Moorselbaan in, al zoetelijk zeggen de Eerwaarde, daar zijn er zeker wel tien duizend binnen God zij lof dat het maar 'n vendel is, vriend Ha, 'n vendel... dat gaatgoe den dag, eerwaarde. God vordere u, vr;end En 't dik manneke trok voort, en de monnik, meenende dat de laatste geus binnen was, stond plots verstomd als een andere troep die lijk uit den grond kwam gekropen naar de poorte kwam en stoutelijk meende binnen te trekken. Haltgij hierbuiten, zei de mon nik, geërgerd, en hij duwde de vleugels toe vóór een troep wijven van alle kali ber, meest jonge maar ook bejaarde tooverheksen die zwart zagen van deugnieterij en duivelskost. Ze bleven staan, bekeken den monnik en sjouwden hem uit, maar pater Bree pot hield voet bij stek en bleef onbe roerd in 't aanschijn van het tergende krapuul en duwde de poort toe. Maar de wijven duwden tegen, de vleugels vlogen open en de monnik sloeg bijkans achterover... Geen enkele geus was te hooren noch te zien. Breepot herdeed, maar de wijven herdeden 't eigenste en er was geen middel om de poort te sluiten en de monnik liep bij den abt. (Wordt vervolgd). 7 j„ vos. vos. r

De Koornbloem | 1932 | | pagina 4