Gemengde Berichten Paardenkoersen i Besproeiers Notaricele Annonccn 3e Groote Prijs S.B.R. FILTER MARCO Indien Ontvangst der Centrale Landbouwmaatschappij Vetmeel voor Runders* Veemestmeel R. U, Z, BRUSSEL-MOESKROEN Parlementaire Rubriek Op Zondag 11 Juli 1937 Schoone HOFSTEDE goede ZAAILANDEN Een Schoon Woonhuis Goede Zaailanden BINNENLAND Stad Aalst. Bericht. De Burgemeester der stad Aalst maakt bekend dat gedurende de volgen de kermisdagen de' herbergen mogen open zijn tot 2 u. Den Zondag 4, Maandag 5- Dinsdag 6, Woensdag 7, Donderdag 8 Juli 1937. Den Zondag 11 en Maandag 12 Juli. De barakken en openbare danspar tijen moeten op voormelde dagen sluiten om 1 u. De Burgemeester, Get. A. Nichels. Dekenij der Kattestraat - Aalst. Ter gelegenheid der kermisfeesten zal de Kattestraat voor de eerste maal met hare nieuwe versiering uitkomen. Iedereen zal benieuwd zijn dit prach tig feestgetooi te komen bewonderen. Al de inwoners-neringdoeners zullen het hunne bijdragen voor hunne uitstal ling met de meeste zorg op te smukken. Allen naar de Kattestraat I Een bezoek zal de moeite waard zijn 1 Koers voor onafhankelijken te Aalst (Haring). Op Woensdag 7 Juli(Kermis-Woens- dag) te 2 uur, gaat te Aalst op de wijk Haring de 6' Groote Prijs Sigaretten St Michel door, ingericht door Emiel Mertens, met de medewerking van St Michel, de Likeurstokerij "De Molen„, de Vereenigde Herbergiers, het Stede lijk Feestkomiteit en de Brouwerij Zee berg. Er zijn voor 3.500 fr. prijzen. Wegwijzer Afstand 130 km. of 5 ronden le ronde: Aalst, Nieuwerkerken, Haaltert. 2' rondeAalst, Welle, Ninove, Voorde, Aspelare, Kerksken, Aalst. 3' ronde Aalst, Erpe, Oordegem, Ophasselt, Voorde, Kerksken. 4e rondeAalst, Welle,Ninove,Voor de, Kerksken, Aalst (2 maal). Inschrijvingen te sturen aan Emiel Mertens, Café des Sports, Parklaan, 54, Aalst. Vlaamsche Kruis. - Afd. Aalst. Bezoek de Tentoonstelling in de zaal van het Belfort. Zondag 11 Juli van 9 tot 13 uur, Zondag 18 Juli van 9 tot 13 uur van 15 tot 20 uur, Maandag 19 Juli vanaf 17 uur, Demonstratie en Voordracht. Maandag 19 Juli Te 19 u. 30 Demonstratie Eerste Hulp. Te 20 uur Voordracht Verzorgen van wonden door Dr Van Caeken- berghe. De Handelsfoor te Aalst. Op 18, 19,21,22,25, 26, 29 Juli en 1 Augustus, wordt te Aalst voor de zesde maal een Handelsfoor ingericht, in de ruime lokalen der Oud- Pupillenschool. De roem der Aalstersche Handelsfoor is niet meer te maken. De feestelijkheden die zullen worden ingericht verzekeren een grooten toe loop van volk. De deelnemers zullen dan ook op zich niet laten wachten. Reeds vele zijn ingeschreven Alle inlichtingen zijn te verkrijgen op het Sekretariaat, dat gevestigd is op het stadhuis (Oud-Militiezaal) en open is van 11 tot 12 ure. Telefoon nr 11. Be langhebbenden, wacht niet uw toetre ding in te zenden. Op Zondag 4 JULI groote tentoon stelling van alle slach Landbouwma- chienen, Dorscbmachienen, Strooi- pressen en Motoren Clayes. Het nieuw model van Pik- en Maaima- chienen van het beroemd merk Mac Cormick. Specialiteit van bindkoorden en gegalvaniseerde Aalstukken en Roerpompen in alle grootten bij OSCAR DE GROOTE einde Groen laan, Herzele, 5 minuten van 't plein. Telefoon Burst 172. Indien ge melk van kwaliteit wilt voortbrengen en verkoopen, schaft U dan een filter MARCO aan. De ge vaarlijkste en de minst zichtbare vuilnis sen worden door den filter Marco uit de melk verwijderd- Filters en watten, in alle grootten, zijn verkrijgbaar in onze magazijnen te Aalst. Bestellingen kunnen gedaan worden bij onze magazijniers en zaakvoerders. Reklaamplaten worden gratis afgele verd aan de bezitters van een filter MARCO m Met een week vertraging opgenomen) Bij de behandeling der landbouw- interpellaties in de Kamer, hield de heer Albert De Vleeschauwer een korte re pliek na de tusschenkomst van den Mi nister. Het was reeds elf uur van den avond en er moest nog een interpellatie gehoord worden over de groote werken in het Doorniksche. Was de repliek zeer kort, zij was echter raak en. alhoewel de achtbare vertegenwoordiger van Leu ven de Redt U Zeivers - voorzeker niet in het hart draagt, laten wij haar hier volgen Wat ons bekommert is echter de spoed die er noodig is om zekere toe standen te lenigen, en de wanverhou dingen tusschen productie- en verkoop prijs. Dat is de crisis. De nood is groot. Uwe beloften zijn goed; maar zullen ze niet te laat komen Voor de onmiddellijk te treffen maatre gelen zult gij ons aan Uwe zijde vinden. Maar vele van uwe beloften, vele van uw edelmoedige voornemens zullen maar een tastbaar resultaat hebben over jaren, over tien of twintig jaar, en 't is nu, in deze en volgende maanden dat er moet geholpen worden. In niet-parlementaire woorden betee- kent dit M. de Minister, al wat ge vertelt is zeer schoon, maar de maatre gelen die gij voorstelt zullen pas een practisch uitwerksel hebben, wanneer de meesten onzer boeren reeds totaal ge ruïneerd op het kerkhof zullen beland zijn 1 Een dezer maatregelen zonder onmid dellijk practisch resultaat is voorzeker de voorgenomen Oprichting van een Nationa- len Dienst voor Melk en nevenproducten. Dit beteekent niet dat wij. zonder meer, deze oprichting afkeuren. De landbouwers, meer dan om 't even wel ke andere kategorie landsburgers, heb ben weliswaar een hekel aan reglemen teering aan dewelke zij, te rechte of ten onrechte, een reukje van overdreven staatsbemoeiing of étatisatie toeschrij ven. Reglementeering kan echter op menig gebied voordeelig zijn.Wij denken hier bij aan de reglementeering der verpak king voor witloof, aardbeziën, asperges. Deze streeft er naar het bedrog uit te schakelen, den afzet in het buitenland te vermeerderen en betere prijzen te beko men. Laat ons nu even nagaan hoe de heer Hubert Pierlot, minister van Land bouw, het wetsontwerp betreffende de melk rechtvaardigt in de hier volgende Memorie van toelichting. De melkvoortbrenging is een der grondslagen van de Belgische Land bouwinrichting. De vermindering dier voortbrenging zou ongetwijfeld ramp spoedige gevolgen hebben voor de le vensbelangen der landbouwwereld en het economisch evenwicht van het land in gevaar brengen Een moeilijke periode. Deze tak van de landbouwbedrijvig- heid maakt tegenwoordig een moeilijke periode door. De voortbrenging en de verkoop dienen verbeterd te worden door een stel maatregelen, die deel uit maken van het regeeringsprogramma, waaraan de Kamers onlangs haar goed keuring hebben gehecht door de noodige kredieten te stemmen Wat noodig is. Het is namelijk noodig de kostprij zen te verminderen, de hoedanigheid te verbeteren, de voortbrenging aan te passen aan de behoeften der binnen- landsche markt, deze te verruimen, aan de verbruikers waarborgen te bieden onder den vorm van een officiëel con- trolemerk, toegekend aan de voortbren gers die de opgelegde voorwaarden ver vullen, de methoden van aanbieding en verdeeling der zuivelproducten te ver beteren, er voor te zorgen dat, vanaf den voortbrenger tot den kleinhandelaar, elke betrokken beroepscategorie een billijk aandeel in de winst zou hebben Een geest van samenhang. De uitvoering van die maatregelen die zich onderling moeten aanvullen, moet over het geheel en met een geest van samenhang worden nagestreefd. De desbetreffende regeling moet toegepast worden met de medewerking van goed onderlegde personen, die ondervinding hebben nopens de voortbrenging en den handel waarvan sprake Tot daar de memorie van toelichting van Minister Pierlot. Wat wij er van denken. De aandachtige lezing van de memo rie van toelichting bewijst dat het para dijs voor onze melkboeren nog niet in het vooruitzicht gesteld wordt. Zij kunnen gunstige uitslagen opleve ren over zeer langen tijd. Zooals er in de Kamer op gewezen werd, zijn dit alles schoone zaken die maar een tast baar resultaat zullen hebben over tien of twintig jaar en het is NU, in deze en volgende maanden dat er moet ge- holprn worden 1 Onze boeren moeten kunnen leven. Zij moeten niet alleenlijk armzalig kun nen leven, zooals dit gedurende gansche generaties het geval was, zij moeten fatsoenlijk kunnen leven. Het belang der natie. Een fatsoenlijk bestaan van den boer is het belang der natie. Vroeger werd er vaak beweerd dat het geld dat de boer overhield toch maar diende om opge pot te worden. In de gunstige boeren- jaren is dit valsch gebleken. De moderne boer laat ook het geld "rollen» wanneer hij geld heeft. Hij doet het op een ver standiger manier dan andere kategorieën personen, maar zijn manier komt de natie dan ook meer ten goede. In den goeden tijd, hebben de boeren hun winsten aangewend om hun bedrijf te verbeteren, om hun hofsteden te ver bouwen, om moderne werktuigen aan te schaffen, om in hun "eigendom» te ko men, zoodat hun zware arbeid aan hun nageslacht zou ten goede komen door de hoogere rendeering van den grond. De boer zorgde voor betere stallen, voor meer hygiene, voor een aangenamer interieur. Hij was beter gekleed en liet zijn kinderen studeeren. Thans kennen de boeren opnieuw de zwartste jaren van den boerenstand. De Eerste Minister heeft goed schoo ne redevoeringen uit te spreken over de oasis hetbeloofde land in hetwelk wij leven. Dit kan mogelijk zijn voor de groote banken, voor de koolmijnen, glasblaze rijen, pietovens, electriciteitsfabrieken en andere zaken waar de groote finan ciers de lakens uitdeelen. Voor den boer is het... boerenbedrog op groote schaal. Ook de boer elscht zijn plaats op onder de zon Hij eischt deze plaats niet over tien of twintig jaar. Hij eischt haar onmiddellijk 1 ge iets wilt verkoopen moet ge dit eerst aan het publiek kenbaar maken, plaats daarom een aan kondiging in De Koornbloem ge blijft alzoo uwe klanten be houden. door het Comptoir Beige des Engrais Azotés. Promotor in België der methode van de intensieve uitbating der weiden door het inkuilen van groen veevoeder, heeft het Comptoir Beige des Engrais Azotés de leden der Centrale Land- bouwmaatschappij uitgenoodigd in groep verscheidene hoeven uit de streek van Beaufays, Kettenis en Spa te bezoeken ten einde hun ter plaats rekenschap te kunnen geven der belangrijke bekomen uitslagen. Onderlijnen we dat het beoogde doel van het Comptoir Beige des Engrais Azotés is, den landbouwer in staat te stellen besparingen te doen op de ver dichte of eiwitrijke voeders bestemd voor het vee door het gebruik van in gekuild groenvoeder. Deze besparing drukt zich uit door een inkrimping der kostprijzen van de melk en de boter. De uitstap genoot het grootste succes. Mr. Gerkens, Voorzitter van het Pro vinciaal Verbond der Uitbatingssyndi- katen ontving en verwelkomde de be zoekers te Beaufays. Mr. Seeghers dankte in naam der Centrale Landbouw maatschappij. Het bezoek werd afgelegd onder de leiding van Mr. Simon, Ingenieur Agro noom. verbonden aan het Comptoir Beige des Engrais Azotés, die nadere inlichtingen verschafte betreffende de aangelegde proefnemingen en de beko men resultaten. Een ontbijt, gedurende hetwelke een opene hartelijkheid heerschte, vereenig de nadien de genoodigden. Mr. Dungel- hoeff. Bestuurder van het Comptoir Beige des Engrais Azotés, nam het woord om de talrijke opgekomen afge vaardigden te danken. De heer Profes sor Frateur, Onder voorzitter van de Centrale Landbouwmaatschappij, dank te op zijn beurt in naam van al de ge noodigden voor het vriendelijk onthaal dat hun werd voorbehouden. Mr. Ver- deyen, Hoofd van den Landbouwkun dige Dienst bij het Comptoir, zette dan op volledige wijze de inkuilingsmethode uiteen. Hij herinnerde namelijk dat het Comptoir Beige des Engrais Azotés, met het doel deze methode te veralge- meenen, kosteloos de noodige bekistin gen leent aan de landbouwers voor het bouwen van silo's. De eenparige indruk die uit deze bij eenkomst voortvloeide is bijzonderlijk opbeurend. Iedereen erkent de verdien stelijke inspanningen door het Comptoir Beige des Engrais Azotés gedaan om de lasten van onzen landbouw te lenigen, dank zij de aanneming van nieuwe methoden, welke waarlijk doelmatig zijn. ■■■■■■■■IBM Volgende besproeiers zijn in onze magazijnen te Aalst beschikbaar WESTPHALIA. - De algemeen bekende rugbesproeier, inhoud 15 liters. Sterke uitvoering in koper. Wordt tij dens het sproeien met een handpomp onder druk gehouden. CALIMAX. Rugbesproeier met luchtdruk. Het groote voordeel der luchtdruk-sproeiers is, dat tijdens de be handeling beide handen vrij blijven. In de behouder wordt eerst een hoeveelheid sproeivocht gedaan en daarna een lucht druk van 5 atmosfeeren opgepompt. Een manometer wijst den druk aan. De besproeier loopt vanzelf tot den laatsten druppel ledig. De besproeier bestaat in drie verschillende maten Totale inhoud Sproeivocht Nr 1 33 liters 18 liters Nr 2 22 14 Nr3 14 8 VATPOMP. Zeer eenvoudige en extra sterke afwerking. De pomp is in gietijzer, met koperen zuiger. De pomp wordt met de hand bewogen en geeft een drukking van 10 atmosfeer. Dit toe stel is aangepast op kleine tot middel matige fruitbeplantingen. In de ton is een roerwerk met de pomp verbonden dat de vloeistoffen in mengeling houdt. Dit toestel vergt weinig onderhoud. BLOEMENSPUIT in zwaar koper voor besproeiing in hof en serre, en voor ontsmetting van stallen, hoender en duivenhokken en broedmachines.Een nevel verstuiver een straalmondstuk en gieterkop maken deze spuit voor alle doeleinden geschiktbesproeien, ont smetten, glazen wasschen, witten enz. HYDRO-SPUIT, voor het besproei en van fruitboomen, planten, bloemen met iedere sproeistofreiniging en ont smetting van pluimveehokken, stallen, enz. Uiterst praktisch. INSECTENSPUIT, gansch in koper in een stuk gegoten, geschikt voor alle vloeistoffen. Inhoud 1 liter werkt onder drukking. SPROEIKAN. Ideale besproeier voor de behandeling van struiken in tuinen en voor het gebruik in serren het neerdrukken van den kleinen hef boom heeft den automatischen toevoer van de vloeistof tot gevolg, voorzien van een trechter, gummislang van 1.50 m. en koperen verlengstuk van 30 cm. Inhoud 2 liter. Stndie van Notaris BRECKPOT te Aalst. Openbare Verkooping van een te Aalst. Mijlbeke. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wien het behoort en teo overstaan van den heer Vrederechter des Kantons Aalst, openbaar verkoopen: Stad Aalst. Koop 1Een schoone hofstede met aanhoorigheden, schuur, stallingen en land. gelegen te Aalst, aan de Berge- straat nr 49, groot 20 a. 70 ca. Ingesteld 30.000 fr. Koop 2. Een perceel land met daaropstaande kapel, gelegen te Aalst, Bergestraat, groot 31 a. 80 ca. Ingesteld 20.000 fr. Koop 3. Een perceel land, gelegen te Aalst, achter voorgaande koopen, ter plaatse "Somergem„, groot 23 a. 40 ca., zijnde de oosthelft van meerdere partij. Ingesteld 5.000 fr. Al deze goederen in gebruik bij den medeverkooper Mr Petrus Verhofstadt. Laatste Zitdag Donderdag 15 Juli 1937 om 2 uur namiddag ter Zittingszaal van het Vredegerecht, Kapellestraat, Aalst. Openbare Verkooping van te Meldert, Nievel. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlijk verkoopen Gemeente Meldert. Een nieuwgebouwd woonhuis met aanhoorigheden en hof, gelegen te Mei* dert, Nievel, aan de Domentstraat met eene breedte van 8 meters, groot volgens titel 4 aren 72 ca. Dit huis begrijptGelijkvloersgang, voorplaats, achterplaats. Verdieptwee slaapkamers. Temeer: remisie, stal, pompen en regenwaterputten, kelder en zolder. Bewoond door Mr Aug. Van Hoefs. Ingebruiktreding 3 maanden na den verkoop. Laatste Zitdag Vrijdag 16 Juli 1937, om 3 uren namiddag ter herberg van den heer Louis Cornells te Meldert, Nievel. We hebben een samenstelling ge maakt voor het vetten van vee, in houdende minimum 16 bruto verteerbaar eiwit, 4 vet, en vertegenwoordigende een zetmeel- waarde van 75 Ot welke wij zullen verkoopen onder den naam van Het zal de oude methode van vetten vervangen en met veel minder uitgaven zal men meer vleeschaanwinst bekomen. VERZEKERINGEN. - Een af gevaardigde van de Verzekeringsmaat schappij Redt U Zeiven is regelmatig ALLE ZATERDAGEN in ons lokaal, Groote Markt. Openbare Verkooping van te Baerdegem. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlijk verkoepen Gemeente Baerdegem. Koop 1 Een perceel land gelegen te Baerdegem, ter plaatse "Ticheldekker„, met eene grootte van 30 aren 60 ca. Ingesteld 2500 fr. Koop 2 Een perceel land gelegen te Baerdegem, achter voorgaande koop, ter plaatse Ticheldekker met eene grootte van 30 aren 70 ca. Ingesteld 2500 fr. Koop 3 Een perceel land gelegen te Baerdegem, ter plaatse "Het Mutsereel» met eene grootte van 36 aren 30 ca. Ingesteld 4000 fr. Alle deze goederen in gebruik bij dec eigenaar Mr. Jan Tielemans-Van den Brande, te Meldert. Vervolg op de 5de bladz.) voor Onafhankelijken aangesloten bij den B.W.B. en voor gelijkaardige categorie van een federatie aangesloten bij den I.W.B. en plaatselijke omloopen totaal 187 km. 7.000 fr. prijzen waarvan 2000 fr. premiën. BEKER AAN DEN OVERWINNAAR. Afgifte rugnummers Elysée Palace, 18, Simonisplaats, Koekelberg. Vertrek Simonisplaats, Koekelberg. Aankomst Christusstraat, Moeskroen. Wegwijzer Brussel, Zellick, Walfergem, Assche, Hekelgem, Erembodegem, Aalst, Welle, Iddergem, Ninove, Appelterre, Op hasselt, Geeraardsbergen, Lessen, Ogy, Floersberg, Ellezelles, Ron- se, Berchem-bij-Audenaarde, Kerkhove, Caster, Anseghem, Ware- ghem, Fijve-St Elooi (statie en dorp), St Baafsvijve, Wielsbeke, Oost-Roosebeke, Ingelmunster, Iseghem, Rumbeke, Roeselare, Meenen, Reckem, Moeskroen. De inschrijvingen moeten gezonden worden aan het Secreta riaat van S.B.R.-Sports, 127, Mutualiteitstraat, Ukkel In afwachting der aankomst van den Grooten S.B.R.-prijs om 12,30 uur te Moeskroen wedstrijd S.B.R. of Prijs van Moeskroen voor aangesloten Juniors. 100 km. 20C0 fr. prijzen. (Zie bij zondere plakbrief). Vanaf 12,30 u le Moeskroen, concert door luldsprekersS.B.R<

De Koornbloem | 1937 | | pagina 4