BERICHTEN Dc Nieuwe Pastoor Hofzaden Notariëele Annoncen LANDBOUW- mï mm$z Vraagbaak van hier en elders» Canada en Wilgeboomen j Zaailanden, Bouw gronden en Bosch SCHAARHOUT Goede ZAAILANDEN B OIJWGROND Zaai- en Weilanden WOONHUIS levertraan stelt men zich dus ook niet tevreden met levertraan zonder meer, maar eische een gecontroleerde hoeveel heid Vitamine A, welke tevens gegaran deerd wordt. We kunnen er dan voor gaan zorgen, dat gedurende den staltijd iedere koe en ieder kalf bij resp. een levend gewicht van 500 en 200 kg. 3 mg. en 1,2 mg. Vitamine A krijgt of 12 mg. en 5 mg. carotine. Tevens zij medegedeeld, dat naast levertraan tegenwoordig ook Vitamine A en carotine in anderen vorm verkrijg baar is, dan in levertraan. Aan het bovengenoemde proefstation te Berkeley is ook nog aangetoond, dat het zijn bezwaren kan hebben, varkens gerst te geven, wanneer daarnaast niet nog een Vitamine A-rijk product wordt verstrekt, daar gerst te arm aan dit vitamine schijnt te zijn om in de behoefte te voorzien. De vruchtbaarheid gaat dan snel achteruit. De hiervoren genoemde hoeveelhe den Vitamine A gelden slechts voor het onderhoud. Voor melkvee bv. moet in de laatste periode van drachtigheid en gedurende den tijd, dat het kalf melk drinkt, 2 tot 3 maal zooveel verstrekt worden. i BINNENLAND Mond- en klauwzeer. Toestand van 17 Jan. tot 23 Jan. 1938: Antwerpen 176 haarden; Brabant 133 haarden West-Vlaanderen 49 haar denHenegouwen 190 haarden; Oost- Vlaanderen 261 haarden; Limburg 79 haarden; Luik 148 haarden; Namen 137 haarden; Luxemburg 199 haarden. Totaal 1372 haarden. Vorige week 1726 haarden. Week van 3 tot 9 Jan.2414. Week van 26 Dec. tot 2 Jan. 3250. Week van 19 tot 25 Dec. 3877. Het bestrijden van mond- en klauwzeer. Een groot aantal runddieren werden tot op den dag van heden met reconva- lescentenbloed behandeld. Deze behandeling gaf in 90 der gevallen de beste uitslagen en de vee artsen die ze van den beginne af ge bruikten, hebben er steeds meer en meer hun toevlucht toe genomen. Ook werd ondervonden dat de her stellende dieren bij dewelke het bloed afgetapt werd, slechts voordeel uit deze bloedlating trekken, bijzonder wanneer hun herstel traag verloopt. Dit is overigens licht te begrijpen. Door het aftrekken van een zekere hoeveelheid bloed verwijdert men uit het lichaam een gedeelte der toxinen die het dier vergiftigen en ook maakt men den bloedsomloop gemakkelijker het geen een gelukkig uitwerksel heeft op de werking van de steeds verzwakte hartspieren. De landbouwers hebben dus alle be lang er bij de toepassing van deze be handeling door hunnen veearts te doen uitvoeren zoohaast de ziekte zich voor doet en degenen wier dieren genezen zijn, moeten niet aarzelen het gevraagde bloed te laten nemen. Novelle, door Ben. PUTTEMAN. 11 - Dat zal zijn voorwaarden aanheb ben, pater, zei Felix met een effen ge zicht. Weet ge wel dat deze theater maar de bloote muren zijn van ons werk? Dat de meisjes daar 't plaksel en 't fat soen nog moeten aanbrengen Als die schapen die al zóóveel avonden in de weer zijn. van de schilderij worden geduwd, gaan wij in staking. Ze mogen meegaan, zei pater Leo. Maar dat ik geen klachten hoore 1 Daarmee sprong hij met 'n forschen wip op zijn flets en schoot zonder bellen 't hof af en de straat op. Hij koerste-nu naar den Hoogeweg. Van daar naar den Dries. Dan naar Popegem, de Vest en nog verder. Naar alle straten van 't dorp waar 't jong volk met vele gewil lige handen in de weer was om den nieuwen herder een bloemigen intocht te bereiden. Lijk een tierelierende vogel met vler ken vol rozen, zoo was het een Zondag. De lucht was vol geuren. De aarde vol groen. De zon in haar beste humeur. Alle harten licht als veertjes. Alle oogen klare sterren. Overal zingende monden en fluitende lippen. Gezinde mannen en schaterende vrouwen. Vlugge armen en vlijtige vingeren. 'n Jachtig gedoe, al van in den vroe gen morgen. Een gesjouw met de pro- cessiestaken, groene sparren, heele VRAAG Mijnheer de Bestuurder, Ik heb gelezen in ons blad dat ge nieuwe zaakvoerders vraagt op de ge meenten waar al eenen bestaat, maar die niet goed werkt. Nu zou ik willen weten wanneer een zaakvoerder slecht werkt Het is moei lijk zich aan te geven voor de plaats, wanneer men niet weet of den ouden zal afgesteld worden, en daarom moet U in De Koornbloem wat meer uitleg geven. Op ons gemeente is de magazijnier een brave man, maar hij is te veel op zijn gemak. Hij ziet naar niemand om en als men hem iets om uitleg vraagt over samengestelde voeders of vetten weet hij niets te vertellen. Hij is niet in de weer om eens een vergadering te houden en als er eens een voordracht is ziet men hem nog niet. Ik denk dat ge hier nen anderen moogt noemen, er zal zeker driemaal zooveel verkocht worden en iedereen zal dan weten dat Redt LI Zeiven op ons ge meente nog bestaat. Ik hoop den uitleg in ons blad te lezen. Beste groeten, Ik teeken Rechtuit. ANTWOORD. —Het is ons gansch onmogelijk een juist antwoord te geven op uwe vraag. We kunnen U echter zeggen de aan kondiging goed te lezen en daaruit een besluit te trekken. Een zaakvoerder is verplicht flink te werken om de leden en de maatschappij te dienen. Wanneer hij slecht werkt, dat zal iedereen weten en U ook. Dus, indien ge oordeelt dat de zaak voerder uwer gemeente zijn plicht niet doet dan zal het ons aangenaam zijn hem te vermanen en indien het niet beter gaat, hem te bedanken. U hoeft daarop niet te wachten. In dien ge denkt dat er een flinke zaakvoer der te vinden is, zult U een dienst be wijzen aan de vereeniging met dezelven aan te wijzen. Verleden jaar bezorgden wij aan onze leden, voor de eerste maal. verzamelin gen groentezaden, bevattende de voor- i naamste groentesoorten die in een tuin moeten aanwezig zijn. Gezien deze verzamelingen, onder alle opzichten, ten volle voldoening ga ven, hebben wij voor dit seizoen een nog meer aangepaste verzameling groentezaden samengesteld ten behoeve onzer leden, en dit aan voordeelige prijzen. Enkel beste uitgelezen soorten wer- j den in aanmerking genomen. Ook werd rekening gehouden van de voornaamste groenten welke meest worden gebruikt. Ieder pakje bevat genoeg voor de be- noodigdheden van een huisgezin. «Verzameling Redt UZeiven» Prijs 12 Ir. 20 volgende soorten Ajuin, stroogele N. Holl. Andijvie, fijn gekrulde Andijvie, breedblad volhart Kervel, gewone Knolselder Pragerreuzen Porei, winterreus Olifant Postelein, goudgele Radijs, roode ronde Roode kool "Negerkop„ Salade Meikoningin Salade, dikke blonde Savooikool van Vertus Selder, goudgele, zelfbleekend Spinazie "Goldflay,, Spruitkool, Spiraal extra Veldsalade, Hollandsche grof Winter salade, dikke boterkop Witloof Brusselsch Witte kool van Brunswijk Wortelen, half lange roode, verbeterde van Nantes. Verders kunnen al'e zaden Hierboven vermeld en deze welke hier volgen afzonderlijk worden bekomen aan 1 fr. het pakje. Hier volgt de lijst van de groenten- zaden. welke ook als bestelbon kan dienen Ajuin, gele van Vertus Andijvie, breedblad, volhart Andijvie, gekrulde Bloemkool, vroege, dwerg Erwten, klimmende, krombek Erwten, dwerg,Wonder van Amerika Kabuiskool, witte van Brunswijk Kervel, gewone Keukenbeet, roode Knolselder "Pragerreuzen,, Kropsalade "Meikoningin,, Kropsalade "Reuzen van Erfurth,, Pastenaken Peterselie, dubbele gekrulde Porei "Reuzen van Carentan„ Postelein, goudgele Princessen met staken Radijs, ronde rose, wit punt Radijs, ronde scharlaken Roode kool "Negerkop,, Savooikool van Vertus Savooikool, vroege, spitsvormige Schorseneer, lange, zwarte Selder, volle witte Snijboonen met staken Spaansche roode boonen Spaansche witte boonen Spinazie, blijvende Spinazie, "Viroflay of Gaudry,, Struikboonen, Princessen Extra Struikboonen, witte Flageolet Struiksnijboonen Tomaat, roode. ronde, gladde Tuinraap van Norfolk Veldsla, grofzaad Hollandsche Winterradijs, lange zwarte Winterkropsalade, boter V it te oplegajuin Wortelen, verbeterde van Nantes Zurkel, breedblad van Belleville. Onvergeeflijke onvoorzichtigheid. De intrede van het Winterseizoen, niet zijn gure en vochtige dagen, be- teekent voor velen eveneens een te rugkeer der zoo met recht gevreesde rheumatische pijnen. Deze rheumatiek kan echter ge makkelijk worden vermeden door, zoodra het weder ongunstig wordt, meermalen daags 1 of 2 Aspirine ta bletten te nemen. Het is inderdaad van overwegend belang in dezen tijd het bloed te zui veren. Dit bereikt men met de Aspi rine tabletten die uitscheiding der schadelijke stoffen bewerkstelligen en daardoor het kwaad in den wortel aantasten. Aspirine is eveneens het geneesmiddel bij uitnemendheid in geval van jicht, gewrichts-, zenuw- en spierpijnen, hoofdpijn, enz, reesems papieren koorden en bussels vlaggetjes in alle vormen en kleuren, 'n Versieren van straten en huizen, 'n rechten van triomfbogen, de laatste hand leggen aan praalwagens. Alle beschikbare krachten in 't vuur 1 Zij die anders vies waren van 't werk. waren uit hun loomheid wakkergeschud, plooiden ook hun ruggen en repten hun luie handen. En niets dan vroolijke harten. De jonge kerels vonden gelegenheid, al wippend naar hier en al draaiend naar daar, tegen den arm van een meisje aan te loopen. 'n Verliefden blik te ste len in de vlucht. Getrouwde lappen, die op andere Zondag-voormiddagen in hun kijker moesten blijven treuroogen, kirden nu rond tusschen de bende, snoepten 'n pint mee en likten 'n druppel daar. Van den anderen kant waren er vrou wen wier talent en vaardigheid hoege naamd niet bij de versieringswerken op straat konden gemist worden. Papatje moest dan maar te huis de patatten schillen, soep doorstampen, 't kot op- kuischen en de kinderen aan zijn broek binden 1 En bengels die er rondplaneerden 1 En kleine meisjes die er kwetterden 1 De Hollander met zijn ijskreemkarretje had van na de hoogmis zijn ketel al leegge- streken op wafels en toeters. Hij deed zijn hondekens galoppen dat hun tong op hun pooten sloeg, recht naar huis, om 'n nieuwe lading 1 Ter eere van den nieuwen Heer Pas toor, had de bovenmeester aan de schooljongens een mooi staplied geleerd. VERZEKERINGEN. - Een af gevaardigde van de Verzekeringsmaat schappij Redt U Zeiven is regelmatig ALLE ZATERDAGEN in ons lokaal, Groote Markt. Studie van Notaris BRECKPOT te Aalst. Openbare Verkooping van te Hofstade, Biest. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens Mijnheer en Mevrouw Le Pan-Burny, te Saumur (Frankrijk) over gaan op Maandag 7 Februari 1938, om 9 uren voormiddag tot de openbare s verkooping van boomen wassende in hunne bosschen te Hofstade, Biest, heb bende eenen omtrek van 1 m. tot 2m.07. Den boschwachter Victor Vermoesen te Hofstade, Biest, is gelast met den aanwijs. Voor schalmbrieven zich wenden tot de studie van notaris Breckpot, Graan markt 11, te Aalst of tot den bosch wachter. Gewone voorwaarden en komptante betaling. Openbare Verkooping van te Meldert, "Bogaert„ en Bovenstraat. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlijk verkoopen Gemeente Meldert. Koop 1. Een perceel bouwgrond, meersch en land, gelegen te Meldert, gekend ten kadaster ter plaatse genaamd "Bogaert,, sectie C, nummers 308/b en 309/a, met eene grootte van 2 hectaren 93 aren 20 ca., groot volgens meting 2 hectaren 88 aren 51 ca., palende noord Mr Gustaaf Van Keer-Jacobs en dame Weduwe Arthur Rabaut-Van Keer te Meldert, met eene lengte van 92m.40cm.; oost Mr Vital Muylaert-Borms, Mr Fr. Van den Broeck-Vereman en Jufvrouw Maria en Catharina De Ridder, met een gezamenlijke lengte van 245 m. 10 cm zuid dame We Pieter Mertens Ledegen en Kinderen, met een lengte van 151m. 80 cm.west de kasseide naar Doment en daarover dame Wwe Judo Dubois- Wauters en Kinderen te Meldert en den steenweg naar Meldert-Dorp, gezamen lijk met een lengte van 252 m. 70 cm. Verdeeld in 14deelen. Koop 2. Een perceel bosch, gele gen te Meldert, gekend ten kadaster ter plaatse genaamd "Metersvijver,, sect. C nummers 312/E en 312/Ebis, met eene gezamenlijke grootte van 33 aren 80 ca., palende noord de beek, oost Jufvrouw Clementina Van den Houte te Baerde- gem, zuid Mr Gustaaf Van Keer-Jacobs te Meldert en koop een; west Mr Vital Muylaert-Borms te Moorsel en Mr Fr. Borms-Van de Perre te Meldert. Ongebruikt. Opleg boomprijs 1.200 frank. Koop 3. Een perceel bouwgrond en zaailand gelegen te Meldert, grkend ten kadaster ter plaatse genaamd Boven straat over de herberg "De Koesteert„, sectie A, nrs 2 en 3, met eene grootte van 1 hectaar 36 aren 90 ca., volgens meting 1 hectaar 25 aren 66 ca., palende noord Mr Frans Verdonck en Mr Ed. Vermoesen, gezamenlijk met een lengte van 104 m. 20 cm., oost de beek en Mr P. Scheerlinck, zuid en west den steen weg van Moorsel naar Meldert en de Bovenstraat of steenweg van Moorsel naar Baerdegem met eene lengte van 242 m. 90 cm. Verdeeld in 11 deelen. Voor de verdeeling der koopen 1 en 3 zie de plakbrieven. Voor plakbrieven en inlichtingen zich wenden ter Studie van Meester Breck pot, Graanmarkt, 11, Aalst. Eenige Zitdag Vrijdag 28 Januari 1938, om 2 uren namiddag ter herberg De Mooie Molen bij den heer Xaveer Temmerman, aan den Vijver, Meldert. Venditie van te Erembodegem, Kluis. De Notaris CAUDRON te Erem bodegem, zal namens wien het behoort openbaar verkoopen op Maandag 14 Februari 1938 om 1 uur namiddag de volgende goe deren 1) Namens Mr Willy Breckpot, nota ris, wonende te Aalst. 22 koopen esschen- en elzenschaar hout, te Erembodegem, Kluisbosschen. 2) Namens Mr Louis Schellekens, eigenaar, wonende te Brussel. Een koop esschen- en elzenschaar hout, te Erembodegem, Kluis, nabij den Donkerenbosch. 3) Namens Mevr. Isabella 't Kint, wonende te Brugge. 25 koopen elzenschaarhout, te Erem bodegem, Kluis. Men zal vergaderen aan de Kluis- kapelle. Gewone voorwaarden en komptante betaling. Ze zouden het zingen dezen namiddag in den stoet. Maar in afwachting liepen de bengels het uit te kelen dat het kloe ken moed gaf. En zoo had deze dag voor haast iedereen 'n snoepebrokje mee. Zelfs voor de Eerwaarde Zusterkens 1 Die mochten met hun scholiertjes de alge- meene herhaling houden voor den op tocht. In volle straat als 't u belieft I Want er moesten bloemen blaadjes, kleurpapiertjes en geknipt groen ge strooid worden vóór de koets waarin Meneer Pastoor de gemeente zou bin nenrijden. En dat moest geschieden net jes in de maat van de fanfare-marschen of van 't staplied van de schooljongens 1 En dan nog met buigingen erbij 1 Ge kunt het u een beetje voorstellen 1 En zoo, al knedend aan hun deel van den feestekoek, konden de brave nonnekens ook van links een lach opvangen en vaa rechts een plezierig woord, 'n Pinkelend straalke dartele zon in de grijze eentoo- nigheid van hun stille kloosterleven. Wie nog meest met den Zondag op liepen De duivenmelkers 1 'n Rijkbe- giftigde jubileum wedstrijd op St Quentin was uitgeschreven in 't naaste dorp. Alle duiven, van twee uren in den om trek waren gisterenavond ingekorfd. En kijk... daar had de morgenwind zich zich in 'c windgat gewrongen waaruit altijd suikeren uitslagen voor het dorp kwamen aangewaaid. En 't windje had geblazen vandaar... geblazen... Niet ge weldig, noch met stooten, maar altijd aan op 't gemakske. Doch voldoende om de duivers en de duivinnekens van bet dorp, deugddoende duwkens in den staart te geven. Duwkens die hen recht naar hun hok dreven. De concurrenten van aanpalen de gemeenten die niet in de windlijn lagen, lieten zich al te ver zalig met de strooming meegaan... Daarna bewerkte het windje hen nog lichtjes van bezijden. En... als de uitslag bekend was, ston den de melkers van de feestende ge meente allemaal op den kop van de lijst en ze zwollen van voldaanheid. Dronken export, perle en Jager. Zoo was er op den Zondag van Mijnheer de Pastoors inhaling nergens een vlekje. Maar geen vlekje 1 Het werd één uur. Van al de uithoeken van het dorp draafden de boerenzoons aan. Verza melden vóór de kerk. Al de zwarte vesten, de bolhoeden en de handschoenen die er bij familie en gebuur te vinden waren, waren de uit rusting te pas gekomen. De kerels zaten op hun dikke paarden. Voor de gelegenheid waren de ruggen van de rossen extra onder spons, borstel en persijzer genomen. Ze blonken als met pommade bestreken. Lagen vol vierkante wafeltjes geteekend. Manen en staart stonden in krullen. In de hoe ven kondt ge U bijna spiegelen lijk in trouwschoenen. Naar goede oude gewoonte waren al de paarden, die niet mank stonden of lang 'n veulen droegen, van stal ge haald. Deze die misschien nog nooit 'n ruiter gedragen hadden, voelden er nu een bangelijk hun ribben prangen. ('t Vervolgt.) Studie van Notaris MEERT,te Erpe. Bij Licitatie. Openbare Verkooping van te Smetlede. De Notaris MEERT te Erpe, zal ten overstaan van den heer Vrederechter te Aalst openbaar verkoopen Gemeente Smetlede. Koop 1 32 a. land op "Puttenkau- ter„ sectie A, nr 177a. Gebruikt door de heeren D. CobbautenF Van Migerode. Koop 2 24 a. 80 ca. land op "Neer ekens,,, sectie A, nr 103a2. Gebruikt door de Kinderen Bauwens en den heer Lucien Van de Kerckhove. Koop 3 23 a. 50 ca. land op "Molen- kauter,,. sectie B, nr 38. Gebruikt door den heer Emiel Van den Abbeele. Donderdag 10 Februari 1938 om 2 1/2 uur namiddag ter Gehoorzaal van den heer Vrederechter, Kapelle- straat, Aalst. Openbare Verkooping van te Nederhasselt. De Notaris MEERT te Erpe, zal na mens wien het behoort openbaarlijk verkoopen Gemeente Nederhasselt. Koop 1. Een perceel land op den "Grooten Réaal,, sectie A, nr 425, groot 15 aren 60 ca. Gebruikt door den heer Albert Stockman. Koop 2. Een perceel bouwgrond op "Grooten Réaal,, sectie A, nr 422d, groot 9 aren.Verdeeld in twee loten. Ge bruikt door den heer Camiel Matthys. Koop 3. Een perceel weide, dien stig voor bouwgrond, gelegen op Réal, sectie A. nr512, groot 15 aren. Op te leggen voor haag- en boomprijs 200 fr. Gebruikt door den heer Ed. Volkaert. Koop 4. Een perceel land gelegen op "Groot Réal„ (Leebeek) sectie A, nr 459b, groot 13 aren 20 ca. Gebruikt door den heer Isidoor De Meyer. Koop 5. Een perceel land gelegen op "Klein Réal,, sectie B, nr 1058, groot 10 aren 10 ca. Gebruikt door den heer Edmond Matthys-Sterck. Koop 6. Een perceel land gelegen cp "Klein Réal„ sect. B, nr 1067a, groot 7 aren 30 ca. Gebruikt door den heer Frans Sterck. Koop 7. Een perceel land en deel meersch, dienstig voor bouwgrond, gele gen op het "Dorp„, sectie B, nr 1021a, groot 16 aren 60 ca. Op te leggen voor boomprijs 1500 frank. Gebruikt door den heer Ed. Volckaert. Koop 8. Een perceeltje land, gele gen op "Klein Réal,, sectie B, nr 1072b, groot 4 aren 40 ca. Gebruikt door den heer Edmond Matthys-Sterck. Koop 9. Een perceeltje land, gele gen op "Klein Réal„ sectie B, nr 1081b, groot 5 aren 50 ca. Gebruikt door den heer Edmond Matthys-Sterck. Enkele Zitdag Maandag 7 Februari 1938, om 1 1/2 uur namiddag, in het Koffiehuis "De Koorn bloem» Groote Markt, Aalst. Openbare Verkooping van een te Meire, Steenstraat. De Notaris MEERT te Erpe, zal openbaar verkoopen Een schoonen eigendom, bevattende woonhuis met afhangen, boomgaard en tuin, gestaan en gelegen aan de Steen straat, ten kadaster bekend sectie B, nrs 650c en 652a, groot volgens meting 18 a. 04 ca. Verdeeld in 2 deelen Deel 1 Het woonhuis met groote inrijpoort, koer, stallingen, schuur en boomgaard, groot 10 a. 11 ca. Deel 2 Een perceel grond met bij gebouw, groot 7 a. 93 ca. Zie verv. Notariëele Aankondingen 5 bi.

De Koornbloem | 1938 | | pagina 4