Prima Voeders R. U. Z. De Nieuwe Pastoor Wilt GELD VERDIENEN? Gemengde Berichten Notarieele Annoncen voor Kuikens en Hennen Landbouwmachienen- tentoonstelling te Brussel Paardeomeel R, U, Z. Landbouwers Sodanitraat van Chili *0^ Goede ZAAILANDEN BOUWGROND Zaai- en Weilanden WOONHUIS Een HEEREN HUIS, een Nijverheidsgebouw a BOUWGROND 5 We kunnen de leden onze verbeterde mengelingen aanbieden, aangepast aan de laatste bevindingen en inzake pluimveevoeding. Alles wordt bereid met prima grondstoffen en onder alle waar borgen. Onze verschillende Kiekenvoeders 1) Voor kuikens tot 3 weken Opfokvoeder A Een weinig Korrel 3. 2) Voor kuikens van 3 tot 10 weken: Opfokvoeder B Korrelvoeder 3. 3) Voor Poeljen van 10 weken tot 4 */2 maand: Poeljenmeel Korrel voeder 2. 4) Voor jonge haantjes en vetklekens Vetmeel. 5) Voor Leghennen Legmeel. Korrelvoeder 1. Korrelvoeder 0. Graanvoeder. Onze voeders zijn bereid om kloeke en gezonde kiekens te vor men met den grootsten eierleg, weerstandbiedend aan ziekten, en met een maximum van groeikracht. of of N.B. Alle zakken zijn met lood en etiket voorzien. Weigert alle samenstellingen die deze waarborgsmerken niet dragen. Ruime vergoedingen aan de landbouwers geteisterd door het mond- en klauwzeer. Tijdens het jaar 1937 heeft de Brit- sche Staat niet minder dan 224.C00pond sterling (circa 33 millioen frank) uitge keerd aan vergoedingen voor 30-811 zieke dieren die afgeslacht werden we gens mond- en klauwzeer. Engeland, een bij uitstek nijverheids- land, geeft aldus eens te meer het voor beeld aan ons land, waar de minister raad nog steeds palabert om den gelde- lijken steun aan onze zwaar beproefde boeren zoo gering mogelijk te houden. van 13 tot 20 Februari 1938. Landbouwers, Wij raden U aan, de merkwaardige Stand n° 86 der Gebroeders DE VLEESCHAUWER, Ophasselt, te bezoeken, waar gij eene volledige verzameling zult vinden der fameuze Raapmolens RAPIDE met handkracht en eenvoudige aanpassing der motorkracht, electrisch toestel voor Aalpomp, huishoudzaagmachientjes, als mede eene gansche collectie der sierlijke Waschmachines, Droogmachines. Wrin gers en Waschdouchen "RAPIDE Een gul onthaal is U verzekerd l Novelle, door Ben. PUTTEMAN. 12 - Ze dansten schichtig. Maakten onver- wachtstierige zijsprongen die de gele genheids-jockeys den daver op het lijf joegen. Schoten dan vooruit, ooren in den nek, staart in de lucht. De ruiters zouden in groep den nieu wen herder tegemoetrijden en zijn eere- geleide vormen van aan de dekenij. Daar gaf Dick van den oud-burge meester het teeken tot vertrek, 't Was een paar minuten lang een geroep en gehinnik, een gedraai en gedeins, een gestamp en gesteiger. Gulpen aarde gutsten over de koppen van paarden en ruiters. Hoeven kletterden met korte slagen tegen de straatsteenen, ketsten er sprankels vuur uit. Dan plompte in zwaren onregelmati- gen draf de stoet in gang. 't Was weldra een lange keten van forsche mannen lijven, schokkend boven zware paarden die twee aan twee voortdraafden naar de stad toe. Aan het eerste huis van 't dorp stond een kleurige triomfboog te gloriën. Zoo breed was hij, als straat en fietsweg saam. Hoog genoeg dat alle verhuls- auto's van het heele vasteland er zonder bukken onderdoor konden. In roode en zwarte letters, groot en dik als een koffiepot, stond de welkomsgroet aan den nieuwen herder erop geschilderd. Er lagen sierlijke banden omheen van witte en gele rozen, 'n Werk van vele devote handen, uren lang. Aan den boog hingen bloemenkorvenen guir landes sierlijk en niet weinig fier hun kleuren te wuiven. Ritselend fezelden ze tegeneen van 't groote voorrecht dat ze genoten... Sparreboompjes reiden den weg af, een heel eind den nieuwen pastoor tegen. Levendversche groene sparreboompjes, wel veertig, 'n paar uren geleden ge hakt. Ze lieten wapperende papieren vlaggetjes van alle vormen en kleuren in hun ranke kruinen plezierig wapperen. Vlagjes die geestdrift uitklepperden over al de menschen die daar te wachten stonden in dikke hagen die bogen en zwollen, bruisten met ongeduldig stem- mengeroep. Volk met heele pakken I Van alle slag. Van allen ouderdom. Schoone en leelijke menschen. Moderne en antieke, met kleurige jufferkleedjes en stevige zwarte boerinnenrokken. Jonge spuiters met breede broekpijpen en dikke dosknoopen, oude boeren met stevige leeren broeksbanden en zijden mutsen. Sigarettenrookers en pijpendampers. Frissche wangen en schilderijen. Volle wenkbrauwen en voorhoofden zoo kaal geplukt ais 'n kinderbil, met dunne zwarte verfstrepen. Pater Leo met zijn kortgeschoren borstelkop, en platge streken of gegolfde haarbossen glim mend van pommade, en riekend zes roe den tegen wind in. Tevreden glimlach ende moeders met 'n kind op hun arm en een paar aan haar rok en opgedirkte madammekes die hun tootje voorzichtig en profijtig draaiden om 't rood op hun lippen niet te schaden. Ruige manskerels in hun hemdsmouwen, met 'n sjiek ach- en vooraanstaande kunstenaars hadden moeten aanstellen wij, leden Besturen de Commissie der Academie, doen jaar lijks beroep op acht leeraars der Konink lijke Academiën van Gent en Antwer pen, om de werken onzer leerlingen te beoordeelen. Wij besluiten dus dit schrijven aan de Aalstersche Bevolking met vast te stel len, dat het herdenkicgscomité "In Me- moriam„ tweemaal aan zijn plicht te kort gekomen is 1) Met geen prijskamp uit te schrijven, 2) Met geen bevoegde jury aange steld te hebben. Namens de Besturende Commissie der Academie De Voorzitter (g.) Petrus Van Schuylenberg. De Bestuurder, (g Gustaaf Van den Meersche. De Secretaris, (g.) Fr. Pauwels. De Leden (q.J Cesar Haelterman, Kamiel Guns, Frans Carael, Robert Meganck, Jo ris De Neve. Gebruikt het DE EENIGE Natuurlijke Stikstofmest voor uw lentegewassen. Voor het planten 600 kg. per hectare voor de suikerbeet 800 tot 1.000 kg. per hectare voor de voederbeet 200 tot 300 kg. per hectare voor de haver en de gerst. Als dekmest 150 tot 200 kg. per hectare voor tarwe 200 tot 300 kg. per voor weilanden. EN VOORAL eischt den naam CHILI op de zakken en de fakturen. BINNENLAND Academie van Schoone Kun sten te Aalst. Aan de Aalstersche Bevolking. De Besturende Commissie, samenge steld uit afgevaardigden aller partijen die in den Gemeenteraad vertegenwoor digd zijn. wil nu, evenals in zijn eerste schrijven, aan geen politiek doen, maar acht het zich alleen ten plicht, de belan gen der leerlingen en oud-leerlingen der school, te verdedigen, en zijn verant woordelijkheid op te nemen jegens Ge meenteraad en belastingbetalers. Het herdenkingscomité "In Memo- riam Koningin Astrid» heeft wel in dag bladen en zoomeer, uiting gegeven van hare inzichten, een standbeeld op te richten ter nagedachtenis van wijlen Hare Majesteit Koningin Astrid, maar nergens heeft het een oproep laten ver schijnen om de kunstenaars aan te spo ren deel te nemen aan een prijskamp, dien het overigens niet heeft uitge schreven. Het is dan ook niet te ver wonderen dat slechts twee ontwerpen binnengekomen zijn. Deze twee ont werpen zijn ook niet aan de goedkeu ring van een jury onderworpen, maar aan het oordeel der zestien aanwezige léden van het comité "In Memoriam». Deze handelwijze is niet goed te pra ten, daar de leden van het comité "In Memoriam» als onbevoegd dienen be schouwd te worden inzake kunst en ze tenminste een jury van drie bevoegde Karnaval 1$ in aantocht I Op 27 Februari 1938 vangen de kar- navalfeesten aan. Onze aloude en wel gekende Karnavalstad bereidt zich voor om dit jaar, voor de zestiende maal, op buitengewone wijze dit vreugdevol volksfeest te vieren. Voor de zestiende maal doet onze vermaarde kavalkade zijn omgang door de stad. Een honderdtal schitterende groepen uit Vlaanderen, Wallonië en zelfs van over de grenzen zullen met el kaar wedijveren in schoonheid en ple- i zier. Een dergelijk aantal deelnemers en de gevestigde faam van de talrijke groe pen verzekeren het succes van dan stoet. Zondag 27 Februari vanaf 's morgens zullen tallooze verkleeden onze keizer lijke stad overrompelen en de wet van Prins Karnaval doen heerschen. I Van wijd en zijd zullen speciale trei- nen, trams en autobussen vreugdevolle I bezoekers in onze stad doen samen komen. Te 14 ure zullen de reuzen der stad een kilometerlange sliert van kleuren, mu'iek en dans door onze straten leiden Aalst zal aan zijn roem van gastvrije en blijde karnavalstad eere aandoen. Niemand blijft thuis, allen naar Aalst, kommer en zwartgalligheid moeten rui men voor vermaak en dolle pret. De Beiaard zal elk uur de boodschap verkondigen De zorgen voor morgen, Nu lustig gedronken, Vandaag het plezier. Nu vreugdig geklonken... Wij hebben een speciaal samenge steld meel gereed gemaakt voor de paarden. Dit meel bevat 15 bruto verteerbaar eiwit en 4 °/0 vet en is bij zonder geschikt een gedeelte haver in het rantsoen te vervangen. In plaats van 5 of 6 kg. haver per dag geve men 2,5 3 kg. haver en 2,5 A3 kg. paardenmeel. Dit meel mag met de haver gemengd worden, ofwel geve men het afzonderlijk in een weinig water. Wie onze samengestelde kieken-, var kens- of veevoeders heeft gebruikt, zal niet nalaten het Paardenmeel R. U.Z. te beproeven. (Ingezonden). Studie van Notaris MEERT,te Erpe. Bij Licitatie. Openbare Verkooping van te Smetlede. De Notaris MEERT te Erpe, zal ten overstaan van den heer Vrederechter te Aalst openbaar verkoopen Gemeente Smetlede. Koop 1 32 a. land op "Puttenkau- ter„ sectie A, nr 177a. Gebruikt door de heeren D. Cobbauten F. Van Migerode. Koop 2 24 a. 80 ca. land op "Neer ekens,,. sectie A. nr 103a2. Gebruikt door de Kinderen Bauwens en den heer Lucien Van de Kerckhove. Koop 3 23 a. 50 ca. land op "Molen- kauter,,, sectie B, nr 38. Gebruikt door den heer Emiel Van den Abbeele. Donderdag 10 Februari 1938 om 2 1/2 uur namiddag ter Gehoorzaal van den heer Vrederechter, Kapelle- straat, Aalst. ter de tanden, de pet op één oor of in den nek, en uitgeperste etalage jonkers met smetteloos blanke strooien hoedjes. De schooljongens in dubbele rijen aan beide kanten van de straat, vóór de dammen volk. Krijgshaftig en fier, met geverfde stokken van twee meter. Daar op 'n vlaggetje in vorm van processie vaan, slak van verveling. De bengels waren elk al een ontelbaar keeren van het eene been op het andere gehinkt. Ze hingen met hun handen aan die goed willige vlaggestokken geklampt en zuchtten. Keken met hun oogen, groot als druppelglazen, vol heimwee naar den Hollander die ginder verre op zijn gor gelend fluitje stond te blazen en maar dapper bestelde. O, de gelukkige snot neuzen die nog geen zes jaar waren en de vrije loebassen boven de veertien I De meesters stonden te gekscheren midden van de straat, in een groepje. Ze zogen en puften aan een zwarte sigaar die hen zooeven door den schepene van onderwijs mildelijk en met een breed gebaar, in t zicht van al dat volk was geschonken. Alleen meester Miel had er geen ge kregen. Tusschen mijnheer de schepene en meester Miel wrong het, zeiden de menschen. Aan wie de fout lag Aan meneer de schepene zelf, aan Martha, de dochter van den schepene. of aan den vroolijken Miel zelf Ge kunt er bij ge legenheid zelf eens naar vragen als ge 't gaarne weet, maar 'k zeg u toch al dit Vóór dat meester Miel op 't dorp benoemd was, vrijde hij met Marthatje. Schoonpapa in spe, had zich de zolen van zijn schoen geloopen, heel de poli- Openbare Verkooping van te Nederhasselt. De Notaris MEERT te Erpe, zal na mens wien het behoort openbaarlijk verkoopen Gemeente Nederhasselt. Koop 1Een perceel land op den "Grooten Réaal„ sectie A, nr 425, groot 15 aren 60 ca. Gebruikt door den heer Albert Stockman. Koop 2. Een perceel bouwgrond op "Grooten Réaal„ sectie A, nr 422d, groot 9 aren.Verdeeld in twee loten. Ge bruikt door den heer Camiel Matthys. Koop 3. Een perceel weide, dien stig voor bouwgrond, gelegen op Réal, sectie A. nr512, groot 15 aren. Op te leggen voor haag- en boomprijs 200 fr. Gebruikt door den heer Ed. Volkaert. Koop 4. Een perceel land gelegen op "Groot Réal,, (Leebeek) sectie A, nr 459b, groot 13 aren 20 ca. Gebruikt door den heer Isidoor De Meyer. tiek van het dorp onderste boven gezet, kostelooze meetingen gehouden in her bergen, op straat en in de kouters, om het al dezen die van onderwijszaken 'n greintje begrip hadden, aan 't verstand te brengen dat het heil van het wor dende geslacht van het dorp, lag in de benoeming van een knap onderwijzer lijk alleen meester Miel er een was 1 Hij had aldus toch de beslissende stemming overgehaald in 't voordeel van schoonzoon in spe. Maar kijk, kunt ge er aan verhelpen dat de liefde grillig is Na de benoeming was de vrijage van Miel met Marthatje plots afgeketst. En... nu mocht meester Miel een van zijn eigen sigaren rooken'n bleekbruine die hij behaaglijk onder zijn neus liet wierooken... Daar stonden een eindje verder ook de zusterkens. De hoofden zedig in hun kappekens gebogen. De handen over de borst gevouwen, diep in de breede mou wen van hun kleed of glijdend over de dikke bollen van hun groote pater nosters. Ze waren allemaal van elkander gescheiden. Elk van hen stond bij de meisjes die aan haar hoede waren toe vertrouwd. Meisjes die korfjes droegen vol strooisel. Andere met bloemenkran sen en palmtakken om mee te wuiven. De grootste met ranke witte stokken waarop kleine gele vlaggetjes. Deze die 'n wit kleedje hadden, kregen vleugels van de processie-engelen. Ze stonden er, lijk iedereen er stond, te wachten... Maar met 't zuiver geduld van een pa radijsgeest. Koop 5. Een perceel land gelegen op "Klein Réal» sectie B, nr 1058,"groot 10 aren 10 ca. Gebruikt door den heer Edmond Matthys-Sterck. Koop 6. Een perceel land gelegen op "Klein Réal» sect. B, nr 1067a, groot 7 aren 30 ca. Gebruikt door den heer Frans Sterck. Koop 7. Een perceel land en deel meersch, dienstig voor bouwgrond, gele gen op het "Dorp», sectie B, nr 1021e, groot 16 aren 60 ca. Op te leggen voor boomprijs 1500 frank. Gebruikt door den heer Ed. Volckaert. Koop 8. Een perceeltje land, gele gen op "Klein Réal» sectie B, nr 1072b, groot 4 aren 40 ca. Gebruikt door den heer Edmond Matthys-Sterck. Koop 9. Een perceeltje land, gele gen op "Klein Réal» sectie B, nr 1081b, groot 5 aren 50 ca. Gebruikt door den heer Edmond Matthys-Sterck. Enkele Zitdag Maandag 7 Februari 1938, om 1 1/2 uur namiddag, in het Koffiehuis "De Koorn- bloem» Groote Markt, Aalst. Openbare Verkooping van een te Meire, Steenstraat. De Notaris MEERT te Erpe, zal openbaar verkoopen i Een schoonen eigendom, bevattende woonhuis met afhangen, boomgaard en tuin, gestaan en gelegen aan de Steen- straat, ten kadaster bekend sectie B, nrs 650c en 652a, groot volgens meting 18 a. 04 ca. Verdeeld in 2 deelen Deel 1 Het woonhuis met groote inrijpoort, koer, stallingen, schuur en boomgaard, groot 10 a. 11 ca. Deel 2 Een perceel grond met bij gebouw, groot 7 a. 93 ca. Het gebouw bevatKeuken met pomp en bakhuis met oven, W.C. en verders zoldering. Laatst bewoond door Mr Jozef Van Schandevyl-Van den Steen. Voor meerdere inlichtingen zie de plakbrieven. Enkele Zitdag Maandag 14 Februari 1938 om 2 uur nam. ter herberg gehouden door Mr Jozef Van Schandevyl, oud huis Charles Van den Steen, te Meire, Dorp. Bij Licitatie. Openbare Verkooping van zijnde de Breiwerkinrichting "Sehotte„, te Aalst, Parklaan en Burgemeesterpl. De Notaris MEERT te Erpe, zal na mens de erven van den heer Eugène Schotte te Aalst, ten overstaan van den heer Vrederechter, openbaar verkoo pen Stad Aalst. Een eigendom gelegen ten voorhoof de aan de Parklaan en Burgemeesters plaats. sectie B, nrs 509h2,509c2, 509d2, groot 14 a. 55 ca. 30 tma., met een gevel van 52 meter, bestaande uit een heeren huis, een nijverheidsgebouw met voor grond, wezende de in werking zijnde moderne breiwerkinrichting "Schotte» met het volledige materiaal en bouw grond, verdeeld in drie loten. Zie ver ders de plakbrieven. De liefhebbers zullen alle inlichtingen bekomen ten bureele van de fabriek, telefoon Aalst 1099, en den eigendom mogen bezichtigen alle werkdagen van 1 tot 2 uur namiddag. Voor verderen uitleg, kennis nemen Zie verv. Notarieele Aankondingen 7 bl. t Was nu al een half uur geleden dat de zes praalwagens hier waren voorbij gereden. De voerlui hadden gevonden dat ze geen beter plaats konden droo- men om hun gespannen te draaien, en het geleide van de ruiters op te vangen, dan het pleintje vóór de "Paardekop,,. De "Paardekop» was een herberg aan de eerste kruisstraat op den steenweg, stadswaarts toe. Er waren vier flinke dochters. De voerlui en de bemanning van de wagens waren allen jolige jonge men schen. En al droegen ze nu lange klee- ren van heilige aartsvaders, trekmutsen van oude Vlaamsche vrouwkes, korte baarddamperkes van boerkes uit de vorige eeuw, ze lustten toch wel de deugd van 'n modernen kwinkslag en den smaak van zwaar bier uit pinten met gouden randjes. Daar knetterde plots de geestdrift open die in de lucht te zinderen hing Ze zijn daar I Ja, aan den draai, ginder ver, kwa men te vierklauw aangestormd Dikke Frans en lange Juul, schokkend en pom pend op hun snuivende paarden. De stoet was in aantocht I Mijnheer de burgemeester duwde zenuwachtig zijn afhangende manchetten in zijn mouw, zocht in drie zakken naar zijn zakdoek om nog eens extra zijn neus te ontlasten. ('t Vervolgt.) werft nieuwe abonnenten aan voor Uw blad I

De Koornbloem | 1938 | | pagina 5