Gemengde Berichten Opfokvocdcrs De Wanmolen van Sus Roskam Notariëele Aononceo Boerenfilosofie voor kiekens. Zaailanden, Meerschen en Bosschen HOFSTEDE met Boomgaard,Zaailanden, Meerschen ft Bosschen Bisdom Gent. O.-Vlaanderens Bedevaart naar O. L. Vr. van Lourdes van 4 tot 12 Mei a. s. lste reisweg Rechtstreeks Lourdes en terug. 2de reisweg Langs Parijs (uitstap), Lisieux, Mont St Michel, terugreis rechtstreeksch. P InlichtingenMevr. VandeKerckhove- Cercelet, Aalst. Aalst. Filmvertooningen in de zaal KHIRO. Ingang Pont- en Hoogstraat. Programma van Zondag 12- 3-'39 1) Orpheus in de onderwereld (Offen bach) 2) Lust in reizen 3) Dronkenlap (Hollandsche Succes) 4) Teekenfllm. Vertooning gegeven door A V A (Oud- Studen ten-Tech). Stad Aalst. Novae Artes Concerten. Onze lezers zullen zich het succes her inneren, dat den heer Willy Van der Meirsch. heeft geoogst bij het laatst leden ingericht N.A.Concert. We druk ten alsdan den wensch uit zoo spoedig mogelijk op een tweede concert te wor den vergast. Ep thans, om de serie der concerten voor '38 '39 te besluiten, heeft de artis tieke leider gemeend beroep te moeten doen op niet minder dan het Belgisch Klavier Kwartet. Dit gezelschap.dat een internationalen faam van allereersten rang geniet, en op zeer vleiende kritiek van bevoegde mu- ziekresencisten mag bogen, zal optreden met Quatuor's van Mozart en Fauré. Tevens zal het jongstleden bekroonde werk in den internationalen prijskamp voor componisten Het Kwartet van Van Hemel gecreëerd worden, waar schijnlijk in tegenwoordigheid van den laureaat. Deze uitzonderlijke gebeurtenis zal vanwege de Aalstersche muziekliefheb bers met veel enthousiasme tegemoet gezien worden. Het Concert gaat door inde Feestzaal van 't Stadhuis, op Donderdag 23 Maart a s. te 20 uur. Toegangskaarten 10-8 en 6 fr., als mede steunkaarten aan 20 fr. zijn van heden af verkrijgbaar Kerkstraat, 14 Albert Liénarstraat, 5 en Kluyskens- straat, 21. We zetten onze lezers aan tijdig hun kaarten te bestellen, daar de belangstel ling in de muzikale middens van nu af reeds zeer groot is. (Ingezonden). Aalst-Kermls. - Bericht. Het Feestkomiteit brengt ter kennis van de maatschappijen die feestelijkhe den op het kermisprogramma wenschen vermeld te zien, dat zij hunne vraag die nen te sturen aan den Algemeenen Se» kretaris, heer Karei Van den Bossche, Capucienenlaan, 27, of aan den Feest- bestuurder, heer Kelders Alfred, Katte- straat, 23, vóór 30 April a.s. Later binnengekomen aanvragen zul len niet meer worden aanvaard. Congres Zedenadel. Op 19 Maart 1939 gaat te Gent het Congres door van Zedenadel, gouw Oost-Vlaanderen. Alle christene gemeenteraadsleden en gemeentesecretarissen zijn er welkom en worden er verwacht. Ze moeten het als een plicht aanzien daar aanwezig te zijn, want zij zijn het die moeten mee helpen de systematische verontzedelij- king van ons volk te keer te gaan. Het Congres gaat door in de Feest zaal van het Secretariaat der Organisaties der Vrouwelijke Katholieke Actie, Pe perstraat, 23, Gent. Programma: 10 u. Openingsrede. 12 u. Gezamenlijk middagmaal (deel- nemingsprijs 15 fr. te storten op post rekening n° 4303.29 Zedenadel tak Gent. 14 1/2 u. Inleiding tot besprekingen. Besprekingen. Toetredingen sturen aan Zedenadel, Gouw Oost-Vlaanderen, Peperstr., 23, Gent. (Ingezonden). Iedere klekenkweelcer die verzuimt een proef te nemen met de Opfokvoeders R.U.Z. benadeelt zich zelf. Laag voedergebruik Sterke en snel groeiende kiekens I Groote weerstand tegen ziekten In 't uitvoeren van mijn ambt, wan neer ik stommelings, ver van alle salon- geuren, mijn gespan volgde in de smalle akkervoor, dacht ik Mijn vak is ploegen, eggen, zaaien en maaien. Ik kan ook lezen. Of ik kan schrijven en oordeelen, daar ga ik de lezers van "De Koornbloem„ laten over beslissen. Het Ministerie Spaak is gevallen door de zaak Martens. De zaak Martens is gesproten uit de vroegere houding van het Staatsbestuur tegenover de Vla mingen op intellektueel gebied. Ergere zaken kunnen voorkomen moest de Vlaamsche boer op stoffelijk gebied blijven aanzien worden als min derwaardig, altijd beschikbare deeg die men kan kneden naar beliefte, en men uitzuigt naar de behoeften der gemeen- j schap. Geldt het herziening van pachtwet, steun aan door mond- en klauwzeer ge teisterde landbouwers enz., dan worden de Waalsche vakgenooten in 't Minis terie ontvangen en aanhoord. Waarom blijven die deuren en die spreekzalen voor den Vlaamschen vakman gesloten Zij a wij soms minderwaardig Waarom moeten de Vlaamsche huur- boeren hoogere pachtprijzen, hoogere grondlasten en dan nog (o mirakel) hoo gere bedrijfsbelastingen betalen, dan hunne Waalsche vakgenooten. Zijn zij misschien te goed gekend als lamme goedzakken. Denkt men soms in de wetgevende kringen dat wij ongevoelige personen zijn Is het geen tuig van nationale scheuring, zou het niet kunnen leiden tot binnenlandsche storing, kan zulks onze vaderlandsliefde niet verminderen indien wij zoo blijven behandeld worden Het Ministerie Pierlot is gevallen door gebrek aan voldoende inkomsten of liever door overtollige uitgaven van den Staat. Geldt het het aanvullen van de Staats kas, dan worden de boeren 't eerst ge troffen uit oorzaak dat men hen zooals aan andere het recht ontkent hun le- vensloon (salaire vital exonéré) af te rekenen. Geldt het de uitreiking van pensioenen, dan wordt de boer het eerst benadeeligd met hem wordt op gestel den ouderdom rekening gehouden van zijn bezit, ja zelfs van het bezit en de inkomsten van zijn kinderen. Bij de staatsbedienden nooit. Dikke kapitalis ten strijken daarenboven groote pen sioenen op. Denkt men soms in de Regeerings- kringen dat wij redeloos zijn Wij vinden het gegrond dat personen die voldoende inkomsten hebben op rustouderdom, noch door de Staatskas noch door de gemeenschap moeten gevoed worden. Maar waarom zulks niet toegepast aan alle klassen van de Maatschappij Een ieder is Belg, een ieder dient den Staat, alle klassen stor ten in de pensioenkas in voorziening van noodige hulp in de oude dagen. Zou hier geen milliard te sparen vallen op de twee milliard welke de Staat jaarlijks uitreikt Hetgene ik in geheel mijn schrijven bedoel, vraagt geen wetsvoorstel. Het staat in artikel 1 der Grondwet"Al de Belgen zijn gelijk voor de wet„. Belgische overheid, past deze toe 1 H. V. De ontbinding der Kamers Daar toe moest deze verwarde politieke boel wel leiden. Maandag namiddag onder- teekende de Koning het ontbindings decreet. Op 2 April zullen de kiezingen ge houden worden. Nu mogen we ons ge durende dien tijd aan de bedrijvigheid en de onrust verwachten welke een verkiezing meebrengt. in Spanje en wel te Carthagena, brak een opstand los van de republi- keinsche vloot tegen haar roode leiders. Dr Negrin, ex-Minister, evenals del Vayo, kozen het hazenpad 1 Dit was maar het best, want Dr Ne grin wordt thans als een vijand be schouwd. Men zegt dat hij trachtte de nationale schatten te verzamelen en ermede te vluchten, terwijl hij zijn volk aan den vijand overliet. Het was Dr Negrin op den dag der onlusten zelfs onmogelijk nog ^een pas poort te krijgen. De 19-jarige Kroonprins van Iran, Sjahpoer Mohammed Ruza, welke op ^J6 Maart in het huwelijk treedt met prinses Fawia van Egypte, is reeds in de Egyptische hoofdstad aangekomen. De twee verloofden hadden mekaar nog nooit gezien. Het bruidje is pas 18 jaar, ze is de zuster van Koning Faroek. Dit huwelijk heeft plaats enkel en alleen om staatsredenen. Hier wordt er geen rekening gehouden met den wil of den wensch van bruid of bruidegom. Hetzelfde geldt voor de twee jongere zusters van Koning Faroek, van nu reeds werd voor hen een man uitgezocht, dit alles om de belangen van het land te dienen. De huisdieren worden tegenwoor dig ook modern Zij eischen een volle dig voeder teneinde de hoogste op brengsten aan vleesch, eieren of melk te kunnen geven. Het is dus verstandig enkel VOLLE DIGE VOEDERS te gebruiken en deze te koopen bij Reilt U Zeiven, omdat men daar alle waarborgen krijgt en omdat de uitslagen bewezen hebben.dat ze uitstekend zijn. Een voorstel werd ingediend om den Nobelprijs voor den Vrede toe te kennen aan den overleden Paus Pius XI, ter herinnering aan zijn werk voor wereldvrede. Het geld zou gebruikt worden om een groot monument van den vrede op te richten. Hebt U ooit gehoord van een hond die kan TE trouw zijn Wel, dit was het geval in Amerika. Een persoon werd door een auto ongeval zwaar ge kwetst, en lag op de straat. Zijn hond, die waarschijnlijk dacht dat zijn meester overvallen werd en in gevaar verkeerde, hield alle agenten en verpleegsters op afstand, zoodat het hen onmogelijk was den armen man hulp te bieden. Toen men echter zag dat het slacht offer gevaar liep dood te bloeden, was men verplicht het trouwe dier door een revolverschot aan den poot te kwetsen, om het zoo onschadelijk te maken. Eerst dan werd de gewonde naar een hospi taal overgebracht. Zondagavond deed zich te Haacht een geweldig auto-ongeval voor dat aan zes menschen het leven kostte. Een auto bestuurd door een inwoner van Haacht, kwam er namelijk in een groep wachtende menschen terecht en botste daarna op een tram. De schok moet ge weldig zijn geweest, daar 6 personen op slag dood bleven, en 5 zwaar werden gewond. Ghandi laat weer van zich hooren. Hij was opnieuw in hongerstaking gegaan als gevolg van een geschil welke bestaat met den gouverneur Thakor Sahib,vorst van Sajkot. De Mahatma was reeds zoo uitgeput dat hij zich niet meer kan rechtzetten uit eigen krachten. Alle middelen werden thans aangewend om het konfllct bij te leggen en zoo het leven van den In- dischen leider te redden. Na 4 dagen kwam een overeenkomst en gaf Ghandi zijn staking op. Eens te meer vallen er slachtoffers te betreuren van een vliegtuigongeluk. Alpenjagers hebben namelijk een sinds 24 Februari vermist Duitsch vliegtuig gevonden in de Alpen. Het moet tengevolge van den mist in een kuil zijn gevallen. De 11 inzittenden, allen Duitsche officieren, werden gedood. Meer en meer zijn de ontwikkelde landbouwers overtuigd van de noodza kelijkheid een volledige bemesting toe te dienen. De Samengestelde Vetten R.U.Z. voor alle vruchten speciaal bereid,gaven steeds de hoogste opbrengsten met de kleinste uitgaven. Ze worden dan ook algemeen gebruikt. Marie had haar vriendin een bezoek gebracht, en had te dier gelegenheid haar vellenmanteltje aangetrokken. Ze blufteAls ik aan die dieren denk wier vel ik hier aanheb, ben ik er nog bang voor. Het vriendinnetje antwoordde Ach kom, ge gaat me toch niet zeggen dat gij bang zijt van konijnen Te Lyon werd een dezer dagen een gevaarlijk massamoordenaar aangehou den. met name Louis Philippe. Deze bandiet vermoordde 6 menschen en pleegde verschillende diefstallen. Hij hield er een notaboekje op na, waarin hij zijn misdaden aanteekende. Deze waar menschen van het leven werden beroofd waren in rooden inkt geschreven. Te Londen werden uit een militaire auto belangrijke documenten ontvreemd. Het rijtuig is slechts enkele minuten on bewaakt gebleven, waaruit men kan afleiden dat de dieven reeds lang zoch ten om hun slag te slaan. Op 12 Maart zal Paus Pius XII gekroond worden. Hiervoor zal een oude gewoonte weer in voege komen, t.t.z. de Paus zal gekroond worden op het balkon van St Pieters-Basiliek, zoo dat duizenden personen de plechtigheid zullen kunnen volgen. In Algiers bevindt zich een schatrijk meisje dat zeer ongelukkig is. Mevrouw Baurelac is haar naam, won onlangs 1 millioen 500.000 fr. Haar verloofde eischte hiervan 300.000 fr. op. Zijzelf bouwde voor 800.000 fr. huizen. De verloofde ver plichtte haar nu echter deze huizen op zijn naam te zetten, of hij zou haar met dolksteken dooden. De verschrikte vrouw belde hierop onmiddellijk de politie op, en smeekte haar toch in de gevangenis te zetten, tot dat haar verloofde aangehouden is. Aan haar verzoek werd gevolg ge geven, zoodat de rijke minnares door haar geld zoo ongelukkig werd en thans haar heil zoekt tusschen de muren van het gevang. In Roemenië overleed op71-jarigen leeftijd Miron Cristea, Eerste-Minister en tevens Patriarch. Hij werd geboren als zoon van arme landbouwarbeiders. Zijn ouders getroostten zich groote ontberingen om hun zoon te laten stu- deeren. Ze werden hiervoor beloond. In 1909 werd hij aartsbisschoppelijk kanselier. Een weinig later bisschop van Caransebetjs. Na den dood van Koning Ferdinand in 1928, werd hij lid van den regentschapsraad. De twee laatste jaren was zijn gezond heid geknakt en nu is hij aan de gevol gen van een longontsteking overleden. Palestina is nog steeds het tooneel van aanslagen en woelingen. De strijd tusschen Arabieren en Joden schijnt nog niet geluwd. Het Brltsche leger heeft zijn handen vol. Het gebeurde laatst op de foor Jef den Bult had zijn photo laten maken en kreeg enkele minuten nadien zes por tretten, waarvan hij één aan zijn vriend Tist wilde schenken, zeggende Steek dit in uw album als gedenkenis. Tist was echter niet haastig het ge schenk te aanvaarden en zegde Het spijt me, jongen, maar met die photo met uwen bult zou mijn album niet meer dicht kunnen. Stadie van Notaris BRECKPOT te Aalst. Openbare Verkooping van te Hofstade en Gijsegem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens wie het behoort openbaar lijk verkoopen Gemeente Hofstade. Koop 1. Een perceel meersch te Hofstade Bosselinckmeersch bijge naamd Pessemiersmeersch groot 26 aren 20 ca. Opleg boomprijs. Ingesteld 1.500 fr. Gebruiker Mr Michel De Croock. Koop 2. Een perceel Meersch te Hofstade, Denderland, groot 16 aren 40 ca. Opleg boomprijs. Ingesteld 3.0C0 fr. Gebruiker Mr Alfons Poppe. Koop 3. Een perceel land te Hof stade, Kruisstraat, groot bij meting 20 aren 92 ca. Gebruiker Mr Vermoesen. Ingesteld 10 000 fr. Gemeente Gijsegem en Hofstade. Koop 4. Een blok meerschen en bosschen met wachthuisje te Gijsegem en Hofstade Gijsegemsche bosschen groot bij meting 6 hectaren 74 aren 90 ca. Verdeeld in 12 deelen Deel 1. Meersch te Gijsegem"Pan- nekoekbosch groot bij meting 61 aren. Ongebruikt. Opleg boomprijs 300 fr. Ingesteld 5.000 fr. Deel 2. Meersch en bosch te Gij segem, Van Gysegembosch, groot bij meting 78 aren 20 ca. Ongebruikt. Op leg boomprijs 1000 fr. Ingesteld 7.000 fr. Deel 3. Perceel bosch te Gijsegem, Brabantsweide, groot bij meting 38 aren 30 ca. Ongebr. Opleg boompr. 4500 fr. Ingesteld 6.000 fr. Deel 4. Perceel meersch te Gijse gem, Rauwveld,groot bij meting 38 aren Gebruikers Mr Victor D'Haese enMme wed. De Vulder. Opleg boompr. 300 fr. Ingesteld 6.000 fr. Deel 5. Perceel meersch te Gijse gem, Rauwveld, groot bij meting 38aren Gebruikster Mme Wed. De Vulder. Opleg boomprijs 500 fr. Ingesteld 7.000 fr. Deel 6. Perceel meersch te Gijse gem, Rauwveld, groot bij meting 38 a. Gebruikster Mme Wed. De Vulder. Opleg boomprijs 700 fr. Ingesteld 7.500 fr. Deel 7. Perceel meersch en bosch te Gijsegem, Rauwveld, groot bij meting 38 aren. Gebruikster Mme Wed. De Vulder en gedeelte ongebruikt. Opleg boomprijs 900 frank. Ingesteld 5.000 fr. Deel 8. Perceel bosch en klein wachthuis te Gijsegem, Eikenbosch De Gheest, groot bij meting 51 aren 90 ca. Ongebruikt. Opleg boomprijs 2000 fr. Ingesteld 6.000 fr. Deel 9. Een perceel bosch te Gijse gem, Eikenbosch De Gheest, groot bij meting 67 a. 60 ca. Ongebruikt. Opleg boomprijs 6300 fr. Ingest. 10.000 fr. Deel 10. Een perceel bosch te Gij segem, Bessemsbosch. en te Hofstade, Schepensmeersch, groot bij meting 85 a. 40 ca. Ongebruikt. Opleg boomprijs 7800 fr. Ingesteld 60C0 fr. Deel 11. Een perceel bosch en meersch te Gijsegem, Schepensmeersch. groot bij meting 47 a. 70 ca. Onge bruikt. Opleg boomprijs 200 fr. Ingesteld 5.000 fr. Deel 12. Een perceel bosch te Hof stade, Schepensmeersch, groot bij me ting 42 a. 80 ca. Ongebruikt. Opleg boomprijs 6400 fr. Ingesteld 5 000 fr. De boschwachter Mr Jules Vermoe sen te Hofstade, Biest, zal de te verkoo pen goederen laten bezichtigen. Het plan der deelen 1 tot en met 12 van koop 4 alsook van koop 3 is zicht baar ter Studie van Meester Breckpot, Graanmarkt, 11, Aalst. Laatste Zitdag Dinsdag 14 Maart 1939 om 2 uur namiddag ter herberg "Het Gemeentehuis» bij Mr Leon Schamphe- leer, Dorp, Hofstade. Openbare Verkooping van te Hofstade. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wien het behoort openbaar verkoopen Gemeente Hofstade. Een eigendom begrijpende een hof stede met aanhoorigheden en boom gaard, zaailanden, meerschen en bos schen te Hofstade, "Koningshof,,, aan de Kruisstraat, groot volgens meting 11 Ha. 75 a Verdeeld in 26 deelen Deel 1. Land te Hofstade, Kruis straat, groot bij meting 31 a. 80 ca. Ingesteld 4 000 fr. Deel 2. Land te Hofstade, Kruis straat, groot bij meting 31 a. 80 ca. Ingesteld 4.000 fr. Deel 3. Land als voren, Konings baan, groot bij meting 26 a. 25 ca. Dee len 1, 2. 3 gebruiker Mr J. Vermoesen. Opleg boomprijs 300 fr. Ingesteld 3.000 fr. Deel 4. Land te Hofstade,Konings baan, groot bij meting 26 a. 25 ca. Ge bruikers MM. J. Vermoesen en L. De Wilde. Ingesteld 5.000 fr. Deel 5. Bosch met wachthuis te Hofstade, "Bovenboscb,,, groot bij meting 1 Ha. 09 a. Opleg boomprijs 17.000 fr. Ingesteld 6.000 fr. Deel 6. Bosch te Hofstade, Kruis straat of Middenbosch, groot bij meting 63 a. 10 ca. Opleg boomprijs 2000 fr. Ingesteld 2.000 fr. Deel 7. Bosch te Hofstade, alsvo- ren, groot bij meting 64 a. 90 a. Opleg boomprijs 4500 fr. Ingesteld 2.000 fr. Deelen 5, 6, 7 ongebruikt. Deel 8. Meersch te Hofstade, Kruisstraat, groot bij meting 36 a. 60 ca. Gebruiker J. Vermoesen. Opleg boom prijs 2000 fr. Ingesteld 3.000 fr. Deel 9. Bosch te Hofstade, Kruis straat of Grootenbosch en Somersbosch, groot 1 Ha. 18 a. Opleg boomprijs 13.000 fr. Ingesteld 8.000 fr. Deel 10. Bosch te Hofstade, zelfde plaats, groot bij meting 66 a. Opleg boomprijs 5000 fr.Ingesteld 3.000 fr. Deel 11.— Bosch te Hofstade, Kruis straat, groot bij meting 54 a 60 ca. Op leg boomprijs 5000 fr. Ingesteld 3.000 fr. Deelen 9, 10 en 11 ongebruikt. Deel 12. Meersch te Hofstade, Groenweg, groot bij meting 27 a. Op leg boomprijs 200 fr. Ingesteld 4.000 fr. Deel 13. Meersch te Hofstade, Groenweg, groot bij meting 27 a. Op leg boomprijs 600 fr. Deelen 12 en 13 in gebruik bij Mr J. Vermoesen. Ingesteld 4 000 fr. Deel 14. Meersch te Hofstade, Groenweg, groot bij meting 22 a. 70 ca. Gebruiker Mr L. Vermoesen. Ingesteld 4.000 fr. Deel 15. Beplante meersch te Hof stade, Groenweg, groot bij meting 49 a. 60 ca. Gebruiker Mr Frans Moens.Op- leg boomprijs 5000 fr. Ingesteld 5.500 fr. Deel 16. Beplante meersch te Hof stade, Groenweg, groot bij meting 32 a. 90 ca. Gebruiker Mr Frans Moens. Op leg boomprijs 3000 fr. Ingesteld 4 000 fr. Deel 17. Boomkweekerij en land te Hofstade, De Haag, groot bij meting 30 aren 40 ca Gedeelte ongebruikt en gedeelte bij Mr L. Vermoesen. Ingesteld 6.000 fr. Deel 18. Meersch te Hofstade Kruisstraat, groot bij meting 34 aren. Ingesteld 5.000 fr. Deel 19. Meersch als voren, groot bij meting 34 aren. Deelen 18 en 19 ge bruiker J. Vermoesen. Ingesteld 8.000 fr. Deel 20. Bosch te Hofstade, Kruis straat of Kronkelbosch, groot bij meting 34 aren 40 ca. Ingesteld 7.500 fr. Deel 21. Bosch te Hofstade, Kruis straat of Eikenbosch, groot bij meting 43 aren 80 ca. Opleg boomprijs 2.800 fr. Ingesteld 6 000 fr. Deel 22.Bosch te Hofstade zelfde plaats, groot bij meting 43 aren 80 ca. Opleg boomprij3 7.800 fr. Ingesteld 8.000 fr. Deel 23. Bosch te Hofstade Kruis- streat of Doornehaag. groot bij meting 43 aren 80 ca. Opleg boomprijs 2.100fr. Ingesteld 8.000 fr. Deel 24. Bosch te Hofstade, Kruis straat, groot bij meting 33 aren 70 ca. Opleg boomprijs 400 fr. Ingesteld 7.000 fr. Deel 25. Bosch te Hofstade Kruis straat, groot bij meting 33 aren 70 ca. Opleg boomprijs 700 fr. Ingesteld 7.000 fr. (Zie vervolg 7de bladzijde). Het Feestkomiteit. aaHnaaKaBBORKaHDMeBRRHi ana—a.«anr-.

De Koornbloem | 1939 | | pagina 5