Kickcnkwcek Opfokvoeders De Wanmolen van Sus Roskam Melkmeel en Krachtvoedermeel R.U.Z. voor kiekens. Volledige Voeders Melkmeel of Krachtvoedermeel R.U.Z. Lees en Oordeel't Is uw Voordeel l Notaris BREC EEN HOFSTEDE Zaailanden Meersch Notaris VAN IN NIS Bouwgrond Meersch WOONHUIS Boomgaard Land Perceel LAND Perceel BOUWGROND Perceel LAND 7X10X2 HET ANKER 6X9X5 dank zij zijne Organische Elementen* A. LEUE C°, Lier. OWÜÏ wezen er In onze voorgaande bij - drage op dat er onderscheid dient ge maakt tusscben eieren voor de markt en broedeieren. «Niet alle eieren zijnS broedeieren en daaraan willen we enkele beschouwin gen wijden. §|Wil men sterk bevruchte eieren heb ben, waaruit jonge krachtige kuikens kunnen voortkomen, dan lette men vooreerst op den ouderdom van de kip pen die ze voortbrengen en op dezen van de hanen bij de kippen gelaten. Het is een feit dat de vruchtbaarheid van elk levend wezen afneemt door den ouder dom ja gering is bij het begin der ge slachtsrijpheid. i Neem daarom nooit eieren van jonge poeljen. Neem er ook nooit geen van kippen waarvan de winterleg kuistma- tig werd opgedreven. Zulke eieren zijn voor ons waardeloos, wel te verstaan op dit oogenblik. Neem ook nooit eieren van kippen ouder dan twee jaar en vooral niet van deze die het eerste jaar bovenmatig hebben gelegd. Aan de hand van een belangiijke studie over de P.ymouth Rock, heeft R. Pearl bewezen en die studie is ge baseerd op een negen jarenlange op merkingmet 1114 koppels Piymouth- Rock's dat het voortbrengingsver mogen aanzienlijk afneemt bij kiekens die van hun tweede naar hun derde levensjaar gaan. De meeste gevallen van onvrucht baarheid dienen gevonden 1. Zwakte van de leghennen. Deze zwakte doet zich tijdelijk voor na een uiterst druk legseizoen, bv. onmiddellijk na den Winter. 2. Te hoogen ouderdom van de leg hennen. 3. Te jongen leeftijd der hanen. 4. Te vette leghennen. 5. Eieren voortkomende van kippen, die een ziekte hebben doorgemaakt. Tenslotte nog neme men enkel eieren van goed gefixeerde en zuivere rassen, gekende legrassen. De kweeker, die van dat alles nota houdt, zal er toe komen door den kweek zijn ras te verbeteren. En wat nu zeggen van den aankoop van broedeieren Dit is en moet een kwestie van ver trouwen blijven. Goede broedeieren zijn nooit te duur, doch waar ze te vinden 1 Dat is de vraag. We weten het, in tal van bladen ziet men aanbiedingen genoeg, doch we zou den er eerder sceptisch tegenover staan. Het industrieel voortbrengen van broedeieren is geen gemakkelijk iets. Heel wat kapitaal is er voor vereischt het bezitten van geselectionneerde kip pen. de inrichting, het terrein, enz. Daar bij komt dan nog de noodige vakkennis. Zonder dit alles wordt het een mis lukking en een ontgoocheling voor den kweeker. Daarom, beste lezers, weest voor zichtig bij den aankoop van broedeieren en wendt U tot gekende huizen En kijken we nu even naar de be broeding. Sommige rassen geven goede broed- sters, andere niet. Er is een spreek woord dat zegt De beste leghen, de slechtste broedster 1 en het is wel zoo. Een goede broedster is geld waard. Men neme bij voorkeur tamme kie kens en late ze ongestoord hun lieve lingsplekje om te broeden behouden ge durende een achttal dagen. Kalkoenen kunnen ook benut worden tot het uitbroeden van eieren. Zij zijn uitstekend goede broedsters en moeders. Neem als broedsters vooral geen te jonge kiekens. Tweejarige zijn stand vastiger om ons aldus uit te drukken. Alvorens echter te beginnen, moet men er zich van overtuigen of ze het nest houden. Laat ze enkele dagen broeden op kalk- eieren. Zit ze vast dan kan men- er eieren onderbrengen. Men neemt een getal eieren in ver houding van en met de grootte van de broedster. Van 12 tot 18 eieren kan best. Her ft men er gelegenheid toe meer dere kippen te broeden te zetten, dan heeft dit een groot voordeel in den op kweek. Men brengt de^kuikentj is onder ééa of twee kloeken en brengt de andere broedsters terug in het gewoon hok. Liefst zien we de broedsters goed vet. Dit overtollige vet verliezen ze van zelfs bij hunne taak en is voor hen een bron van warmte. ft Vervolgt). Iedere kiekenkweeker die verzuimt een proef te nemen met de Opfokvoeders R.U.Z. benadeelt zich zelf. Laag voedergebruik I Sterke en snel groeiende kiekens I Groote weerstand tegen ziekten I De verkiezingen van 2 April gingen weer eens gepaard met tal van relletjes en vechtpartijen. Sommige politieke kopstukken hebben er een handje van het volk op te hitsen. Te Vlij tingen werd een vader van 7 kinderen tijdens een meeting door een heetgebakerden veldwachter vermoord Zijn oudste kind is pas 9 jaar, het jongste 6 weken. Arme weduwe, arme kleintjes 1 Aan de Fransch-Belgische grens kwam het tot een heftige woorden- en slagenwisseling, waarbij een meisje ver wond werd. Te Kessel-Loo werden liberale en socialistische propagandisten handge meen. Eenigen onder hen werden ge wond. Ook Herstal kende zware politieke twisten. Vlamingen en Walen waren er duchtig aan slag. Een 50 jarige betoo- ger werd den schedel verbrijzeld. Te Luik moest het Rexlokaal het verduren. De ruiten werden uitgegooid bij middel van flesschen. Twee personen werden gekwetst. De kiezing bracht ons de verplettering van Rex, een achteruitgang der socia listen en een versterking van katholieken en liberalen. Het V.N.V. en vooral Grammens kwamen ook zegevierend uit den strijd. De verloopen kiesstrijd was een van de gemeenste die we hebben ge kend. Geen middelen, hoe laag en gods lasterend ook, werden onverlet gelaten, zelfs niet door de meest kristene men- schen. Arm land, dat door zulke geweten- looze bende charlatans moet geregeerd worden 1 Zondag 2 April, te 13 uur, heeft Dr Martens, de veelbesproken genees heer van Astene, zijn ontslag bij den Koning ingediend als lid van de Vlaam- sche Akademie voor Geneeskunde. s Beeten kunnen niet vallen. Daarom geve men een goede dosis Volledige Beetvette R U.Z. ineens te strooien in de sneden. Verder in 'tjaar dient niets meer gegeven. Men is verzekerd van een prachtigen oogst. I Op den Leuvenschen steenweg te Erps Kwerps deed zich 's nachts een j vreeselijk ongeluk voor. Een motorijder t werd er door een auto gegrepen en 1 weggeslingerd, terwijl het tweede voer tuig te pletter liep tegen een boom. Mr en Mevr. Porton, welke op het moto rijtuig hadden plaats genomen, werden op slag gedood. In den wagen zat een familie van 6 personen. De vader welke stuurde werd de borstkas ingedrukt, de moeder brak zich het bekken, een 17- jarige zoon liep een schedelbreuk op, terwijl de drie jongere kinderen die achter in den wagen zaten slechts licht gewond werden. De oorzaak van dit vreeselijk ongeluk is niet gekend. Prinses Fawzia van Egypte, is met haar echtgenoot, de kroonprins van Iran, naar haar tweede vaderland ver trokken. Ze brengen met zich al de geschenken en kostbare giften welke het Egyptische volk zijn Prinses aanbood. De reis zal 10 dagen duren waarna de eigenlijke trouwplechtigheden plaats zullen hebben. In Egypte werd alleen het huwelijkskontrakt geteekend. Te Montpellier (Frankrijk) hebben onbekende bandieten een postwagen aangevallen. Na den bestuurder van den auto te hebben mishandeld, maakten ze zich meester van den inhoud waarna ze de vlucht namen Het is reeds de tweede maal dat dezelfde persoon aangerand werd op het oogenblik dat hij postzak- I ken vervoerde. Flinke en sterke runders zal men bekomen, wanneer de kalvers vanaf de geboorte een goed bereid voeder ont vangen. Geeft het speciale Kweekkal- vermeel R.U Z. Het gaf zijn proeven, want alle goede kweekers gebruiken dit meel sinds jaren voor hun beste ras dieren. Na de bezetting van Tsjecho-Slo- wakije door Dultschland zijn verschil lende personen uitgeweken naar andere Europeesche landen. Zoo kwamen te Croydon (Engeland) op een dag 403 per sonen per vliegtuig aan. Onder hen be vond zich een 91 jarig oudje, welke haar eerste reis per vliegtuig maakte. Statistieken hebben uitgewezen dat er op dit oogenblik over heel de wereld 49 millioen autos zijn. Amerika bezit er 29millioen. In België bollen er zoowat 226 000. In Belgisch Congo 6 650. Het proces Weidmann is ten ein de. De hoofdschuldige, die 6 menschen doodde evenals Million zijn bijzonderste medeplichtige werden ter dood veroor deeld. Ons Melkmeel is steeds aangepast aan de voeders van het sei zoen. zoodat men het gewoon MELKMEEL mag geven. KRACHT VOEDERMEEL dient gebiuikt wanneer er draf wordt gevoederd. We kunnen niet genoeg herhalen dat Melkmeel en Kracht voedermeel zijn en dat ze door bijvoedering van andere melen ONVOLLEDIG worden. Wie flink en gezond vee en veel melk wilt bekomen, gebruike enkel en alleen Te Hamme verdronk op jammerlijke wijze een schipper, vader van drie kin deren. Hij moet 's nachts bij het verlaten van een schip in het water gesukkeld zijn. Ex-koning Alfons XIII* van Spanje werd door Paus Pius XII' ontvangen. Het bezoek duurde 20 minuten. Daarna begaf de rx koning zich nog tot kardi naal Maglione. staatssekretaris. Twee jonge meisjes maakten samen een wandeling en hadden het over hun verloofde. Paul zegt altijd, sprak de eerste, dat ik maar alleen vleugels mis De andere vroeg lachend "Om wat te zijn een engel of een gans 1 Koning Ghazi van Irak is veronge lukt. De 27jarige vorst is met zijn auto op een boom gebotst op het oogenblik dat hij naar zijn paleis terugkeerde. Gansch het land is in diepen rouw gedompeld. Te Massoel werd den Britschen kon sul door betoogers vermoord. Opruiers hadden namelijk het volk wijsgemaakt dat hun koning door een Engelschman zou vermoord zijn. Het 4jarig zoontje van den veronge lukten vorst werd 's anderendaags tot koning uitgeroepen, hij zal den titel dra gen van Faycal II* Daar deze echter te jong is om te regeeren, zal het regent schap waargenomen worden door Emir Abdul II Ah. schoonvader en neef van den overleden koning. Van zoohaast de melkkoeien volop groenvoeder eten, zal men best het Zomermelkmeel R.U.Z. gebruiken. Voor ieder seizoen wordt dit melk meel speciaal bereid. Daar zal onze technische raadgever speciaal voor zorgen. Kolonel Beek, de Poolsche Minister van Buitenlandsche Zaken, bracht deze week een bezoek aan Engeland. Hij voerde te Londen besprekingen in ver band met den politieken toestand van zijn land. De Poolsche Minister staat in de politieke kringen bekend als een uitste kend diplomaat. Nu de oorlog in Spanje ten einde is, hebben de politiemannen de handen vol om verdachte personen aan te houden en op te sluiten. Reeds ettelijke duizen den bevinden zich in de gevangenissen. Te Madrid is het normale leven weer gekeerd. De kinema's, theaters, waren huizen enz. hebben hua deuren her opend. 1 millioen Madrileezen welke zich over het gansche land bevinden, ver langen naar de hoofdstad terug te kee- ren. De Spaansche vloot welke gevlucht was keerde eveneens naar het vaderland terug. In Duitschland heeft men weer iets nieuws uitgevonden, en wel de manier om kippen-eiwit op kunstmatige wijze voort te brengen. Proefnemingen heb ben volgende resultaten gegeven Uit wei en ondermelk wordt een stof ver vaardigd welke dezelfde eigenschappen zou bezitten als het kippen-eiwit. Dit produkt kan gebakken en gekookt wor den, ook kan het tot schuim worden geklopt. Indien men van deze nieuwe vondst iets goeds mag verwachten, zou dit voor het Duitsche rijk groote besparingen be A teekenen. Duitschland moet namelijk elk jaar om verschillende millioenen mark eieren invoeren, terwijl de voortbrengst van melk, waaruit dit nieuw product ge wonnen wordt, meer dan voldoende is in het binnenland. Verleden Woensdag werd Presi dent Lebrun door het Fransche volk herkozen. Hij zal dus opnieuw voor 7 jaar het Presidentschap over Frank rijk waarnemen. Reeds bij de eerste stemming behaalde de heer Lebrun 5C6 stemmen op 910. Het is slechts de tweede maal in de Fransche geschiedenis dat een President herkozen werd. In Albanië weerklonken 101 kanon salvo's welke de blijde geboorte aan kondigden van een kroonprinsje. Onmiddellijk nadien vormde zich een stoet van jubelend volk, hetwelk aan het koninklijk paleis zijn trouw kwam be tuigen aan koning Zogoe en aan ko ningin Appooyl. Teveel stikstof voor aardappelen geeft een geweldig loof, waardoor men kleine knollen bekomt. De Volledige Aardappel vette RUZ zal een groote opbrengst van schoone en groote aard appelen verzekeren. Mijnheer Van Buizingen was een dikke rentenier van 't dorp en had maar één gebrek hij dronk zich af en toe eens smoordronken. Zekeren avond was hij zoo krimineel dat de champetter hem naar huis bracht. Hij belde en Mevrouw liet het koppel binnen. Nadat de rentenier in een zetel was neergezet, kwam de vrouw des huizes en gaf aan den champetter 20 fr.. tot dezes groote verbazing Hij zegde "Weihoe, Mevrouw, ik kan dat niet aanvaarden. Wat denkt u wel, 20 fr. 1 't Is niks, zei Madame, ik ben ge woon aan den beenhouwersgast een frank te geven als hij mijn varkensko teletten brengt. Zoo zult ge begrijpen dat 20 fr. niets te veel is als ge mij een heel verken thuisbrengt Stadie van ie Aalst, Openbare Verkooping van om 2 uur namiddag ter herberg "In den Tiger„, bij Mr Gustaaf Ledegen, Groote Baan, Herdersem. Studie van 13, Cumontstraat, 13 te Aalst- Openbare Verkooping van welgelegen te Meire, Cauwenbergstraat. De Notaris Jean VAN INNIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Meire. Koop 1Een schoon en welgelegen perceel bouwgrond aan de Cauwen bergstraat, groot 5 a. 30 ca. Koop 1. Een perceel meersch met losweg van 3,30 m. aan de Cauwen bergstraat, groot 9 a. 30 ca. Op te leggen boomprijs 900 fr. Beide koopen zijn onverhuurd en on middellijk beschikbaar. Enkele Zitdag Woensdag 12 April 1939 om 3 uur namiddag ter herberg van den heer Louis De Schutter, Cauwenberg straat, Meire. Voor verdere inlichtingen en bezich tigen van 't plan wende men zich bij Notaris Van Innis. Openbare Verkooping van te Meire. De Notarissen Jean VAN INNIS en Albert DE VIS, beiden te Aalst, zullen openbaar verkoopen Gemeente Meire. Koop 1. Een woonhuis met afhan gen op Oostdorp, groot 3 a. Bewoond geweest door wijlen Wed. Theodoor V.d. Meerssche-Van Impe. Koop 2. Een perceel boomgaard, bepland meteen 40-tal fruitboomen, ge legen op Oostdorp, genaamd het Vel deken, groot 18 a. 10 ca. en volgens titel 22 a. 76 ca. Koop 3. Een perceel land te Meire op Kleinen Kruiskouter, groot 47 a. 50 ca. Al deze goederen zijn onmiddellijk be schikbaar. Enkele Zitdag Donderdag 13 April 1939 om 3 uur namiddag ter Zittingszaal van het Vredegerecht, Kapellestraat, Aa'st. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij de Notarissen. te Herdersem. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens wien het behoort openbaar verkoopen Gemeente Herdersem. Koop 1. Een perceel zaailand, ge legen te Herdersem, Dorp.Groote Baan, groot 23 a. 15 ca. Ingesteld25.500 fr. In gebruik bij Mr Evarist Christiaens. Koop 2. Een perceel land gelegen te Herdersem, Breedeweg, groot 24 a. 50 ca. Ingesteld: 13.500 fr. In gebruik bij Mr Jan Saeys. Koop 3. Een perceel meersch ge legen te Herdersem, Hofveld, groot 46 a. 50 ca. Ingesteld 26 000 fr. In gebruik bij Mr Evarist Christiaens. Koop 4. Een perceel meersch, dienstig als bouwgrond, te Herdersem, aan de Kerkstraat, ter plaatse Wissel- veld, groot 17 a. Verdeeld in 3 deelen Deel 1 5 a. 66 ca. gelegen ten noor den langs koop 5. Deel 2 5 a. 66 ca. gelegen te midden. Deel 3 5 a. 68 ca. gelegen ten zuiden langsheen den eigendom van Mr Le degen. Koop 5. Een hofstede met aanhoo- righeden en boomgaard, te Herdersem, aan de Kerkstraat, groot 9 a. 50 ca. De koopen 4 en 5 laatst bewoond en gebruikt geweest bij wijlen Mr Adolf Van de Maele. Koopen 4 en 5 ingesteld 21.000 fr. Onmiddellijke ingebruiktreding der koopen 4 en 5. Laatste Zitdag Woensdag 12 April 1939 Openbare Verkooping van een welgelegen geschikt voor BOUWGROND te Meire, Oudenaardschesteenweg. De Notaris Jean VAN INNIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Meire. Een welgelegen perceel land, goed geschikt voor bouwgrond, gelegen aan den Oudenaardschen steenweg, gehucht Bavekouter, groot 20 a. 10 ca. Gebruikt door Mr Jozef De Vos, te Meire. Enkele Zitdag Woensdag 12 April 1939 om 3 uur namiddag, ter herberg van den heer Louis De Schutter, Cauwen- berghstraat, Meire. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij den Notaris. Openbare Verkooping van een te Aalst, Bolleweg, en een te Erpe, Hersinckkouter. De Notaris Jean VAN INNIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Koop 1. Een perceel bouwgrond aan den Bolleweg, breed 4,61 m., groot 3 a. 95 ca. 48. Onmiddellijk beschikbaar. Gemeente Erpe. Koop 2. Een perceel beste land, gelegen op Hersinckkouter, met een grootte van 17 a. 10 ca. Gebruikt door Mr Remi Sorgelooze. (Zie vervolg 7de bladzijde). Alleen de Volledige geheel Oplosbare en Opneembare Meststof verzekert U een vroegtijdigen overvloedigen Oogst van Prima Hoedanigheid Gebruik steeds Het Anker op alle teelten. Voor een minimum van Uitgaven, Een maximum van Inkomsten. t

De Koornbloem | 1939 | | pagina 5