Opfokvoeders Notarieele Annoncen De Wanmolen van Sus Roskam Melkmeel en Krachtvoedermeel R.U.Z. Het Vraagstuk der Coloradokevers. voor kiekens. Volledige Voeders Melkmeel of Krachtvoedermeel R.U.Z. Men moet weten Gustaaf Vidts Lees en Oordeel't Is uw Voordeel l 7X10X2 HET ANKER oxsxs i Notaris BKECK POT Zaailanden en Schuur Een schoone VILLA Notaris DE VIS EEN WOONHUIS EEN WOONHUIS HANDELSHUIS met Bouwgronden Woonhuis met Land dank zij zijne Organische Elementen. A. LEUE Lier. Oost- Vlaanderen. Landbouwbureel- (Vervolg). VIII. Algemeene Beschou wingen. Elke landbouwer zal dus toekomenden Zomer Coloradokevers vinden op zijn aardappelvelden. Velen vragen zich echter af of de kevers niet zouden ver vroren zijn in den grond, gezien den zoo hevigen vorst. Eerst en vooral, die ke vers zitten diep om te overwinteren (20- 30 cm Van den anderen kant zijn er nu reeds landbouwers die met de ploeg kevers hebben omgekeerd, op 15 cm. diep. Bij nader onderzoek sliepen die kevers, maar ze zijn niet dood op die geringe diepte. Dus den strengen Winter heeft ons ook niet gered. Het Ministerieel besluit van 26 Juli 1938 zegt dat elke landbouwer verplicht is de Coloradokever te verdelgen onder al zijn vormen. Door ze te vangen alleen, kan hij er niet toe komen ze te verdel gen op een voldoende mate, dus moet hij wel uitzien naar de doelmatige be strijding, de besproeiing der culturen met sterke maaggiften (loodarsenaat). Van de gelegenheid ook zal hij gebruik maken om te sproeien tezelvertijd tegen de aardappelplaag (pbytophtora infes- tans). De Bordeauxsche pap oplossing, die gebruikt wordt voor de bestrijding der plaag moet tamelijk sterk zijn. Ik meen dus te mogen zeggen dat een Bordeauxsche pap van 1 1/2 dus 1-5 kg. blauwen aluin per 100 liter water, plus de noodige hoeveelheid kalk om de pap alcalisch of neutraal te maken, moet gebruikt worden. In 100 liter Bordeaux sche pap, dus 1 kg. loodarsenaat bren gen onder vorm van een dikke pap en dit goed doorroeren. Wat aangaat Boergondische pap (Kopersulfaat Natrium carbonaat (sel de soude), die mag niet gebruikt worden in menging met Loodarsenaat. De men ging zou de bladeren verbranden. Het vraagstuk der kleefstoffen. Zijn de kleefstoffen goed voor alle besproeiingen in 't algemeen, hier voor de besproeiing der aardappelen zijn ze niet noodig. Waarom 1) Omdat de gesteldheid van het blad (ruw, oneffen) goed de loodasenaat vasthoudt. 2) De loodarsenaat, een zwaar poeder zijnde, dat gemakkelijk bezinkt, zet zich goed vast aan de nerven en de boorden. Zelfs na regen zien wij loodarsenaat af gespoeld te midden van het blad, maar aan de boorden heeft het zich min of meer verzameld en zoo zijn die bladeren vergiftigend 2 tot 3 weken lang naar ge lang de weersgesteldheid. De kleefstoffen verhoogen de kosten der besproeiingen en kunnen dus goed gemist worden bij aardappelbesproei ingen met loodarsenaat. ('t Vervolgt.) Ing. A. De Graeve. P.S. Aanvragen voor kostelooze voordrachten te sturen aan den heer Hoofdrijkslandbouwkundige, Dijkstraat, 15, Oudenaarde. Iedere kiekenkweeker dfe verzuimt een proef te nemen met de Opfokvoeders R.U.Z. benadeelt zich zelf. Laag voedergebruik I Sterke en snel groeiende kiekens Groote weerstand tegen ziekten I Sproeten komen vroeg in het voorjaar,koop tijdig een pot Sprutol. a"e Apotheken. Paschen bracht de zon in 't land en ook de hoop in het hart onzer boe ren. Eindelijk zullen gras en klavers op schieten en zal de noodtoestand inzake veevoeding kortelings ophouden. Holland, dat zoo trotsch is op zijn bloemenvelden, kreeg de laatste dagen nogal bezoekers. Spijtig dat de bloei der bloemen minstens tien dagen achteruit is als gevolg van 't late winterweer. Vorstschade van den laatsten winter wordt nu maar best vastgesteld. Bevro ren bloemen en heesters, haagplanten en klavers komen de rij der rampen aan vullen. Albanië, het kleine landje aan de Adriatische Zee, tusschen Joego-Slavië en Griekenland, werd door de Italianen ingepalmd. Eerst boden de inwoners weerstand, maar weldra was de bezet ting door het vreemde leger een vol dongen feit. De Koning en de Koningin zijn over de grenzen gevlucht. De Regeering heeft eveneens getracht het buitenland te be reiken. Binnen een paar dagen zal men over deze zaak reeds niet meer spreken. Die is afgehandeld 1 Ergens in Egypte ontdekte een ge leerde een oud koningsgraf. Tusschen de kostbaarheden welke men er aantrof, be vond zich o.a. een prachtige poederdoos, bezet met edelsteenen en diamanten. Het doosje bevatte nog wat poeder dat 2000 jaar oud was en welke niettegenstaande dat zijn heerlijke rozengeur had behou den. Een ontleding wees uit dat dit poe der dezelfde samenstelling had als een goed poeder welke het vrouwelijk ge slacht op onze dagen gebruikt 1 Een Japansche duikboot is ge zonken nadat hij in aanvaring kwam met een ander oorlogsschip. De 81 leden der bemanning gingen met den boot naar den kelder. Geen enkele kon gered worden. Generaal Franco heeft bevel ge geven alle hongerige bewoners van Madrid van voedsel te voorzien. Onder- tusschen leveren de militianen die in het Roode leger dienden, hun wapens in aan de overheden van het Nationalistische Spanje. Binnen korten tijd zal te Madrid het "Defilee der Overwinning» plaats grij pen. Overal wordt reeds gevraagd naar het Zomermelkmeel R U Z. Het zal dan ook van heden af gereed zijn voor de vele klanten die deze kost bare samenstelling niet meer willen missen. Roemenië is bij uitstek een land- bouwland. Volgens offlcieele statistie ken leven 3/4 der bevolking van den landbouw. Dieven drongen te Eekeren in een huis en vonden er een goeden buit. Ze gingen er vandoor met eene som van 30.000 fr. en een partij juweelen- In Zwitserland kwamen rotsblok ken los en bedolven een school waar zich 28 personen ophielden. Na lang werken werden er 18 lijken bevrijd. Hieronder bevinden zich 13 kinderen. Op Paaschdag heeft den H. Vader een rede uitgesproken, welke geheel in het teeken stond van den vrede. Zijn eerste woorden waren De Vrede zij met U I We bidden God opdat het zóó wer kelijk zou mogen zijn. De heer Pierlot welke met het vor men van de nieuwe regeering belast is, zet nog altijd zijn besprekingen voort. Deesrste minister schijnt met veel moei lijkheden te kampen te hebben, zoodat het misschien nog wel een tijdje kan duren, alvorens het land een nieuw ministerie zal hebben. Telkenjare gaat te Hakenhover de vermaarde processie uit op Paaschmaan dag. Dit jaar was er veel meer volk hetwelk deze plechtigheden bijwoonde, Europeesch goud vloeit naar Ame rika. Maandag kwam voor 49 millioen dollar goud aan. Men gelooft dat dit te Ons Melkmeel is steeds aangepast aan de voeders van het sei zoen, zoodat men het gewoon MELKMEEL mag geven. KRACHT VOEDERMEEL dient gebiuikt wanneer er draf wordt gevoederd. We kunnen niet genoeg herhalen dat Melkmeel en Kracht voedermeel zijn en dat ze door bijvoedering van andere melen ONVOLLEDIG worden. Wie flink en gezond vee en veel melk wilt bekomen, gebruike enkel en alleen afkomstig is van vreemde centrale ban ken en bestemd om de voorraden aan te vullen van de Federal Reserve Bank In 1938 hebben we in ons land een miljard 600 miljoen frank meer betaald aan belastingen als in 1935, hetzij wat 20 °'o. Te Elzele-bij-Ronse heeft een 27 ja rige man een oud echtpaar de keel over gesneden en hen van alle geld beroofd. Daarna ging hij zich gevangen geven. De moordenaar was een neef van de slachtoffers. Hij verbleef langen tijd in een gesticht voor geesteskranken, doch kon hieruit ontvluchten. Er is weer spraak in Frankrijk en Eageland om een tunnel te graven on der het kanaal. In geval van oorlog zou deze verbinding van overgroote waarde zijn. Besprekingen worden nu gehouden i ten einde de voor- en nadeelen te over wegen. Wat de onkosten betreft, deze zou den niet eens zoo hoog oploopen als 1 week oorlog voeren. Toonen had nen drogen lever en moest zich van tijd tot tijd eens goed doen in 't bier. Zekeren avond bij maneschijn stond hij weer met de lantaarnpaal in zijnen arm en... Toen hij zijn oogen opende stond er een hond voor hem. Verdekke, zei Toonen, ikke... heb... ikke veel hooren spreken van muttekes, maar da da'k nen hond kon leggen, da... da wist ik niet 1 De «Yankee-Clipper», het groote Amerikaansche watervliegtuig bevond zich dees week in Ierland. Het was op gestegen te Southampton in Engeland. Te Bombaye, in Wallonië, deed zich een vreeselijk drama voor. Een pachter vermoordde er zijn vrouw en 3 kinde ren, daarna pleegde hij zelfmoord. Men denkt dat de man moet gehan deld hebben in een vlaag van waanzin. Droevig 1 Potasch wordt veel vergeten in de bemesting. Men moet ook de gepaste dosis toepassen voor elke vrucht. Dit bekomt men best en voordeeligst door het gebruik der Volledige Samen gestelde Vetten R.U.Z. Hetzelfde geldt voor phosphoorzuur, een even onmisbare grondstof voor den plantengroei. In Palestina is de toestand nog niet opgeklaard. Nu worden door Engeland onderhandelingen gevoerd met de Ara bieren te Kaïro teneinde tot een verge lijk te komen. Engeland dat de helft van de wereld regeert, schijnt erg gebeten omdat andere landen ook belust zijn op wat koloniën. De hebzucht van de staatslieden en de hyperkapitalisten zal eenmaal het volk naar de slachtbank leiden. En de snullen van alle landen zullen zich doodvechten voor... hun vaderland, ofte... voor den brandkoffer der grooten 1 1000 Joden kregen toelating om in Palestina binnen te komen. Waarom al de Joden der gansche wereld niet bin nenlaten in hun oud vaderland Te Ghyvelde reed een automobilist met zijn wagen in in het water en ver zoop. Een jammerlijk ongeluk te meer. De ex-keixer van Abessinië zal zich naar 't schijnt op 't eiland Ceylon ves tigen. In Engeland duren de bomaanslagen voort, zoodat de rust in binnen- als in buitenland verstoord werd voor de Engelsche Regeerders. Wie heeft geen kruis in de wereld I Uit den kiesstrijd Wannes en Ko- ben, twee gezworen kameraden, gingen om den tijd te dooden naar de meeting. De spreker deed zijn uiterste best om iedereen te overtuigen. Nauwelijks bui ten het lokaal zei Koben tot zijn kame raad "Hij heeft begart gelijk Wannes die van een ander gedacht was, antwoordde niet, maar was in zich zelf toch verwonderd. Den Zondag nadien ging hetzelfde koppel weerom naar een meeting, dit maal van een andere politieke partij. De spreker deed eveneens zijn best, bij zoo verre dat Koben na afloop der meeting weerom tegen Wannes zei "Hij heeft begart gelijk...» "Jamaar, jamaar», zegt Wannes nu, 'dat is niet mogelijk. Voor acht dagen hebt ge mij na de meeting gezegd Hij heeft begart gelijk. Nu zegt deze spreker juist het tegenovergestelde en weerom zegt geHij heeft begart gelijk. Dat is niet mogelijk, ze kun nen toch alle twee geen gelijk hebben Waarop Koben antwoordde dom-ga- weg "Gij hebt begart ook gelijk.» dat om goed te koopen, men niet mag verloren loopen. Koopt dan uit de eerste hand. Dat is tegen hooge prijzen gekant. Een naaimachier inlegbare kop, ron de spoel, kost slechts 1250 fr. Kleerma kers- en snelmachines aan 1850 fr. Allen met tien jaar waarborg. Ook goede occasiemachienen vanaf 250 fr., in het HUIS VESTA 22, Kattestraat. 22. Aalst, Studie te Aalst. Openbare Verkooping van te Meldert. De Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten overstaan van den heer Vrede- rechter des Kantons Aalst en namens de Kinderen van wijlen Mr. Médard Leo nard De Saedeleer, openbaarlijk verkoo- pen de volgende onroerende goederen. Gemeente Meldert. Koop 1. Een perceel zaailand te Meldert, "Switten» groot 29 aren 20 ca. en bij meting 29 aren 84 ca. Verdeeld in 2 deelen Deel een1 /2 ten oosten, groot bij meting 14 aren 92 ca. Deel twee 1 /2 ten westen, groot bij meting 14 aren 92 ca. Koop 2. Een perceel zaailand te Meldert, "Zavelveldeken» groot 29 aren 40 ca. groot bij meting 28 aren 89 ca. Koop 3. Een schuur met grond te Meldert, Achterstraat, groot bij meting 1 aar 25 ca. Eenige Zitdag Donderdag 27 April 1939, om 2 uren namiddag ter zittingzaal van het Vredegerecht te Aalst, Kapelle- straat. Bij dadelijke uitwinning. Openbare Verkooping van Aalst, Gentsche steenweg, nr 143, hoek Volksverhefflngstraat. De Notaris BRECKPOT. te Aalst, zal met tusschenkomst van zijn ambtge noot Meester Louis DEUDON, Notaris te Gent, openbaarlijk verkoopen Stad Aalst. Een schoone villa met hof en verdere aanhoorigheden te Aalst, Gentschesteen- weg nr 143, uitmakende den hoek der Volksverhefflngstraat. Het woonhuis bevat Gelijkvloers Rechtervleugel terras, hall. salon, eetplaats, terras. Linkervleugel salon, eetplaats, keu ken, twee kelders, w.c., waschhuis, hof. Verdiep 4 kamers, badkamer, w. c., 2 mansarden. i Stads-, pomp- en regenwater, gaz en electriciteit. Dezen eigendom is gekend ten ka daster sectie C, nrs 548b/3, 545c/3, 548d/3, 548f/3 en 548e/3, met eene grootte van 12 aren 30 ca. Opmerking. Volgens akt verleden voor den heer Burgemeester der Stad Aalst den 30-1-1936 is er afgestaan ge- weest aan de Stad Aalst een perceel grond groot 4 aren 79 ca. De dadelijke uitwinning wordt niet op dezen grond uitgeoefend. Hij is bewoond door Mevr. Wed. Jan Baptist Bauwens-De Munter. Het goed is zichtbaar den Maandag, Dinsdag en Woensdag van 2 tot 4 uur namiddag. Voor alle inlichtingen zich wenden ter studie van Notaris Deudon, te Gent, Savaenstraat, 52. Zitdagen Instel Dinsdag 25 April 1939, VerblijfDinsdag 9 Mei 1939, te 3 uur namiddag, in het café Het Pa viljoen gehouden door Mr Alexis j Cammu, Groote Markt, ingang Molen straat, te Aalst. Studie van Aalst, Molenstraat. Koop 1. Een nieuwgebouwd han delshuis, gestaan en gelegen te Aalst, Camielstraat nr 38/2, groot 3 a. 14 ca., met een breedte van 5,30 m. Begrijpend op gelijkvloers salon, eetplaats, keuken, schotelhuis, gang met trap. Verder kel der en hof. Op le verdiep: 2 slaapkamers. Op 2e verdiep 2 slaapkamers. Verlicht met gas en electriciteit. Ingesteld 50.000 fr, Koop 2Een perceel bouwgrond nevens koop 1met de er op gerichte gebouwen van stalling, groot 4 a. 11 ca., met een breedte van 8,10 m. Ingesteld 31.000 fr. Koop 3. Een perceel bouwgrond met de er op staande gebouwen, nevens koop 2, groot 3 a. 37 ca., met 'n breedte van 4,60 m. Ingesteld 22.000 fr. Koop 4. Een perceel bouwgrond nevens koop 3, bevattende onder meer het oud woonhuis, groot 3 a. 77 ca., met een breedte van 4,60 m. Ingesteld 17.000 fr. Koop 5. Een perceel bouwgrond nevens koop 4, groot 3 a 80 ca., met een breedte van 4,70 m. Ingesteld 14,000 fr. Zie de plakbrieven. Dit alles gekadastreerd sectie A, nrs 415e, 415f, 415d, 416/c5. Laatst bewoond geweest door We G. Coen-Claessens. Kortelings ingebruiktreding. Laatste Zitdag Dinsdag 18 April 1939 om 2 uur namiddag, ter herberg gehou den door den heer Désiré Van Nuffel, Nieuwbrugstraat. Openbare Verkooping van te Moorsel, Ploegstraat, De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wien het behoort openbaar ver koopen Gemeente Moorsel. Een woonhuis te Moorsel, Ploeg straat, sectie B, deel van nrr 135 en 136 groot 2 aren 25 centiaren. Begrijpende op gelijkvloers keuken, achterkeuken, stallingen en hof. Kortelings ingebruiktr. Enkele Zitdag Donderdag 27 April 1939 om 4 uur namiddag, ter herberg van Mr Jozef Van den Eede-De Backer, Steven, Moorsel. Openbare Verkooping van te Aalst, Grooten Bolleweg, 30. De Notaris DE VIS. te Aalst, zal met tusschenkomst van zijn ambtgenoot No taris DE MEYER, te Molenbeek, na mens wien het behoort, openbaar ver koopen Stad Aalst. Een woonhuis gelegen te Aalst, Bol leweg. 30. Begrijpende op gelijkvloers keuken, voorplaats, koer. Op het eerste verdiep 2 slaapkamer, zolder. Verders kelder, voorzien van pomp water en verlicht met electriciteit. Bewoond door Mevrouw Weduwe Jean Schelck. Enkele Zitdag Dinsdng 25 April 1939 om 3 uur namiddag, ter herberg gehou den door heer De Waegeneer Gustaaf, te Aalst, Moorselbaan, rechtover het Slachthuis. I te Bij Sterfgeval. Openbare Verkooping van te Aalst, St Camielstraat. De Notarissen DE VIS en TIBBAUT beiden te Aalst, zullen ten verzoeke van wien het behoort openbaar verkoopen Stad Aalst. Openbare Verkooping van een te Hofstade, Zakstraat. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wien het behoort, openbaar ver koopen Gemeente Hofstade. 1. Een woonhuis met afhangen en grond te Hofstade aan de Zakstraat, ter plaats genaamd Melkspinne, sectie A ex nummer 353C, groot 3 aren 44 ca. 2. Land te Hofstade, Babbelaar, ter plaats genaamd Melkspinne, sectie A ex nummers 350B, 351A en 352B, groot 5 aren 17 ca. 50 dma. Het huis begrijpt op gelijkvloers voorplaats, keuken, achterkeuken, stal- (Zie vervolg 7de bladzijde)- Alleen de Volledige geheel Oplosbare en Opneembare Meststof verzekert U een vroegtijdigen overvloedigen Oogst van Prima Hoedanigheid Gebruik steeds Het Anker op alle teelten. Voor een minimum van Uitgaven, Een maximum van Inkomsten.

De Koornbloem | 1939 | | pagina 5