De Koning der Aarde Notarlëele Anooncen RAAPMOLENS Keuringen 1940 Datums van de Keuring voor Hengsten van het Zwaar-Trekras 1940 Het Mineraal Phosphaat Th. D'HOKER ZONEN, Meire. Landbouwers, Hugo Baeyens Weet U A. Gheys 6 Zoon f*A Notaris DE VIS Beste Hoveiiiersgrond Notaris CAEDRON Hofstede, Bouwgronden Zaai- en Weiland en Bosch Eigen fabrikaat 10 verschillende soorten. Rechte en schuine messen. MEUBELEN Beste ZAAILANDEN Notaris BRECKPOT Een schoone Hofstede met boomgaard en land Notaris DE VETST Schoone Bouwgronden zijnde Meersch Provincie Oost-Vlaanderen Verbond der Veekweeksyndikaten van Oost-Vlaanderen voor de inschrijvingen van vrouwelijke dieren in het Stamboek» Volgende keuiingen zullen deze week plaats hebben Donderdag 10 October. 9.— u.. Appels, Plein. 9,30 Baasrode, 10.- Buggenhout, Opstal. 10,30 Lebbeke, Ketkpleii 11.- Baardegem, 11.15 Meldert, 11,30 Moorsel, 14,— Herdersem, 14,15 Wieze, 14,30 Denderbelle, 15,- St Gillis- Dend., 15,30 Oudegem, Plein. 16.- Gijzegem, Vrijdag 11 October. 9.15 u., Grimbergen, Kerkplein. 9,45 Moerzeke, Kastel. 10,15 Dorp. 11,- Hamme, 2 bruggenplein. 14.- Elverzele. Kerkplein. 14,30 Waasmunster, Kasteel. 15.— Hamme-St Anna, Dries. 15,30 Zele, Heikant. 15,45 Huivelde. 16,15 Hamme, Zogge. Ministerie van Landbouw. VEEKWEEKDIENST De jury belast met het onderzoeken van de hengsten van het zwaar-trekras geschikt voor den openbaren spring- dienst, zal werkzaam zijn te 9,30 u-, te I. ZANDSTREEK. Vrijdag 18 October, Herentals, Molen- vest. Dinsdag 5 November, Hasselt (Gewes telijke Prijskamp), Kol. Dussartplaats. II. LEEMSTREEK. Maandag 14 October, Doornik. Woensdag 16 Oct., Tielt, Rameplaats. Maandag 21 OctCharleroi, Place du Manége. Dinsdag 22 Oct., Diksmuide, Groote Markt. Woensdag 23 Oct., leper, GrooteMarkt Donderdag 24 Oct.,Kortrijk,Houtmarkt. Vrijdag 25 Oct.,Bergen,PlaceNervienne Zaterdag 26 Oct., Thuin, Place de la Ville Basse. Maandag 28 Oct., Eecloo, Gr. Markt. Dinsdag 29 Oct., Gistel, Groote Markt. Woensdag 30 Oct.,St Niklaas,Gr.Markt Donderdag 31 Oct., Zinnik, Groenplaats Maandag 4 Nov., Brugge.Vrijdagmarkt Dinsdag 5 Nov., Aat, Marché Volailles Woensdag 6 Nov., Brussel (Slachthuis), Place de l'Université du Travail Donderdag 7 Nov., Aalst, Esplanadepl. - Vrijdag 8 Novem., Antwerpen, Louisa- Marialei. Zaterdag 9 Nov.,Oudenaarde, Gr.Markt Maandag 11 Nov., Gent, Slachthuisstr. Dinsdag 12 Nov., Ciney, Monseuplaats Woensdag 13 Nov., Geeraardsbergen, Statieplaats. Donderdag 14 Nov., Waver, PI. Sablon Vrijdag 15 Nov., Florennes, PlaceVerte Zaterdag 16 Nov., Namen.Pl.StNicolas Maandag 18 Nov., Gemblcers, Place de l'Orneau. Dinsdag 19 Nov., Hoei, Place Pierre 1. MENGELWERK. een Novelle uit het landelijk leven in Vlaanderen door ALBERT BAEYENS. Alle rechten voorbehouden. VOORAF. Er was een keer een groote wereld revolutie.... Hier gaat het gordijn op. Het was een verschrikkelijk iets, waaruit de overlevenden als uit een apocalyptisch visioen ontwaakten. Hier wordt het doek weer neerge laten. I'Ermite. Woensdag 20 Nov., Ohry, Place Com munale. Donderdag 21 Nov., Borgworm, Place 1 de la Gendarmerie. Vrijdag 22 Nov., Ouffet, PI.Communale Zaterdag 23 Nov., Tienen, Gr.Markt. Maandag 25 Nov., St TruideD, Tiensche t Vest. Dinsdag 26 Nov.. Nijvel, PI. Albert I. Woensdag 27 Nov..Tongeren,Leopold- wal. Vrijdag 29 Nov., Halle, Natiënplaats. Zaterdag 30 Nov., Geldenaken, Grand'- Place. III. LEISTREEK. Maandag 7 Oct., Marche (merriën), Slachthuisplaats. Dinsdag 8 Oct., Marche (hengsten), Slachthuisplaats. Woensdag 9 Oct., Bastogne (merriën), Place du Carré. Donderdag 10 Oct.,Bastogne(hengsten), Place du Carré. Vrijdag 11 Oct., Rance, Gemeenteplaats Maandag 14 Oct., Aarlen (merriën en hensten), Rijkswachtplaats. Dinsdag 15 Oct., Virton (merriën en hengsten), Croix de Mairestraat. Woensdag 16 Oct., Neufcbateau (mer riën en hengsten) aan de Rijkswacht. Donderdag 17 Oct., Beauraing, Kasteel laan. Vrijdag 18 Oct., Verviers, Saucyplaats. Maandag 21 Oct., Couvin, Gr. Markt. Dinsdag 22 Oct., Libramont (Gew. Pr.). «OpMO vervan9t heel voordee- IvLIlUtt Hg aiie andere phos- phoorzuurhoudende meststoffen. Studie van te Aalst, Molenstraat. Openbare Verkooping van te Aalst, tegen de Groenstraat. De Notaris DE VIS te Aalst, zal na mens de eifgenamen van Van Mol- Saeys Kamiel te Aalst, Groenstraat, openbaar vcrkoopen: Stad Aalst. Beste hoveniersgrond, gelegen tegen de Groenstraat, gekend ten kadaster sectie E, nr 452H, groot 11 aren 52 ca., palende noord de weduwe Podevijn Louis en Kinderen, oost de weduwe Podevijn Louis en Kinderen, heer Buyl Jozef, heer Van den Brande Francois, Mr Camiel Coppens en Mr Alfred Van der Snick, zuid de voet weg, nr 119, met eene breedte van 1 meter, en west de Kinderen Achiel Eeman. Verdeeld in 4 loten van elk 2 a. 88 ca. van oost tot west. Ingesteld Lot 1 3500 fr. lot 2 3000 fr. lot 3 3000 fr. Laatste Zitdag: Maandag 7 October 1940, te 2 uur namiddag, ter herberg van den heer Camiel Podevyn-De Schrijver, te Aalst, Groenstraat, nr 149. mm Vier Engelsche bedden met matras, twee lavabos, twee nachttafels, twee buvetten, kleerkas, coiissetafel en andere tafels, zes stoflrn. zes fauLutls, ccntenu- vuur (fonderie Broxellcise), waschdouche met vuur, zinken bad, potten, pannen, tassen, telloorea, wijnglazen, likeurgla zen en andere, keukengerief, te lang om te melden. Studie van te Erembodegem. Openbare Verkooping van te Erembodegem, Hoek. De Notaris CAUDRON, te Erem bodegem, zal openbaar verkoopen Koop 1. Hofstede, Groenstraat je, groot 19 aren 97 ca. Verdeeld in 2 dee- len. Koop 2. Een perceel zaai- en wei land en bosch op Hambosch, groot 54 aren 22 ca. Verdeeld in 3 deelen. Boom- prijs 5490 fr. Koop 3. 39 aren 02 ca. zaailand op Hambosch. Verdeeld in 2 deelen. Koop 4. 37 aren 23 ca. zaailand of bouwgrond. Groenstraat je. Verdeeld in 2 deelen. Voorschreven goederen zijn allen in gebruik bij den medeverzoeker M. Al- bert Van den Bossche. Ingebruiktreding Van de 3 laatste koopen onmiddellijk en in genot- en in gebruiktreding van koop 1 met 1 Janu ari 1941. Laatste Zitdag Maandag 7 October 1940 om 3 uur namiddag, te Erembodegem, Dorp. bij M. Frederik De Clippel. Voor verdere inlichtingen zie plak brieven of zich wenden tot den notaris. Ook te bekomen Zaaimachienen - Landrollen - Slijpketens - Beerpompen Waschmachienen enz. enz. Voor inlichtingen wendt U tot i TELEFOON 135 BURST. Venditie van S allerhande HUISGERIEF De Notaris DE VIS te Aalst, zal op Woensdag 9 October 1940 te 2 uur namiddag, overgaan tot venditie van huismeubelen en allerhande huisge rief, ten Koffiehuize St Servaes, te Aalst, Groote Markt, 22. Begrijpende onder andere Openbare Verkooping van te Haaltert en Erembodegem. De Notaris CAUDRON zal open baar verkoopen, te Herzele, op het Vre degerecht, op Zaterdag 26 October 1940 om 9 uur voormiddag, volgende landen 1. 31 a. 60 ca. te Haaltert, Kruis- kouter. In huur bij Mr Petrus De Pels- maeker. 2. 29 a. 60 ca. te Haaltert, Kruis- kouter. In huur bij Mr Jozef De Ryck. 3. 19 a. 50 ca., te Haaltert, Kruis- kouter. In huur bij Mr Phil. De Ryck. 4. 34 a. te Erembodegem, Terjo den, op d'Helle. In huur bij Mr Charles Tyberghien. Ingebruiktreding der koopen 2 en 3 met Kerstdag aanstaande. Stadie van te Aalst. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkooping van te Meldert, Nievel. De Notaris BRECKPOT te Aalst, zal namens wie het behoort openbaarlijk verkoopen om uit onverdeeldheid te tre den. Gemeente Meldert. Koop 1Een perceel land te Mel dert, op "Kloosterbosch,, gekend ten ka daster "Affligembosch„ groot 12 a. 80 ca., en volgens meting 12 a. 81 ca. Koop 2 Eene hofstede met aan- hoorigheden, boomgaard en land te Meldert. wijk Nievel, gekend ten kada ster "Nievelveld„ groot 1 hectaar 11 a. 90 ca., en volgens meting 1 hectaar 12 aren 79 ca. Dezen eigendom is verdeeld in zeven deelen alsvolgt Deel 1Een perceel land te Mel dert, langs den oostkant van den eigen dom, langsheen het goed van Juf. Anna- Maria De Smedt, breed aan den weg 14 m. 40 cm., groot bij meting 12 a. 3 ca. Deel 2. Een perceel land te Mel dert, tusschen de eerste en het derde deel, breed aan den weg 14 m. 40 cm., groot bij meting 12 a. 69 ca. Deel 3. De hofstede met tuin en boomgaard te Meldert, tusschen het tweede en het vierde deel, breed aan den weg 30 m. 95 cm. groot bij meting 23 a. 87 ca. Opleg boomprijs. Deel 4. Een pet ceel land en boom gaard te Meldert, tusschen het derde en het vijfde deel, breed aan den weg 14 m. 75 cm., groot bij meting 13 a. 30 ca. Opleg boomprijs. Deel 5. Een perceel land en boom gaard te Meldert, tusschen het vierde en zesde deel. breed aan den weg 14 m. 75 cm., groot bij meting 13 a. 63 ca. Opleg boomprijs. Deel 6. Een perceel boomgaard te Meldert, tusschen deelen 5 en 7, breed aan den weg 18 m groot bij meting 18 a. 11 ca. Opleg boomprijs. Deel 7, Een perceel boomgaard te Meldert, tusschen deel 6 en den eigen dom van Mevr. Callebaut- Van Mulders en andere, breed aan den weg 18 m., groot bij meting 18 a. 11 ca. Opleg boomprijs. Al deze goederen gebruikt door Dame Wed. Jozef Hendrickx-Moyson. Het plan der verdeeling van den eigendom kan bezichtigd worden ter Studie van Meester Breckpot. Enkele Zitdag Maandag 14 October 1940 om 2 uur namiddag ter herberg van Mr Frans Van den Bosch, Nievel, Meldert. Studie van Borsbeke. Arys-De Schutter te Haaltert, ter wijk Eede-Statie, openbaar verkoopen op Dinsdag 8 October 1940 om 3 uur namiddag (officieel uur) Gemeente Haaltert, Eede. Een peiceel meersch zeer geschikt voor Bouwgrond, gelegen ter wijk Eede. nabij de Statie, gekend ten kadaster sec tie A, ex-nr 56, groot 16 a. 40 ca., pa lende noord-oost de voetweg, met daar over Wed. Van Steenberghe, zuid de baan, west heer Joseph Baeyens, oost heer Frans De Bolle. Verdeeld in drie loten, ieder groot 5 a 46 ca. Samen ingesteld 8.800 frank. Openbare Verkooping van te Haaltert, Eede. De Notaris DE VUYST. zal ten ver zoeke van Dame Maria Rufina Piron, weduwe van heer Ernest Baeyens te Haaltert, ter herberg van heer Alfons Met genoegen deelen we U mede dat niettegenstaande de groote moeilijkhe den onze firma terug werkt zooals voor heen. We kunnen uwe reparaties regelma tig uitvoeren en bevelen ons aan voor uwe bestellingen van Zaaimachienen 7 j of 9 rijen, nieuw model gansch in ijzer voor beeten, tarwe, loof enz. Maalmo- lentjes, motors, raapmolens, beerpom pen, wanmolen enz. enz. Sproeipompen, waschmacbines Huba, alle modellen (nieuwe modellen, voor enkele nog speciale prijzen). Alles in voorraad en steeds tot uw dienst. Alle Landbouwmachines. EREMBODEGEM-TERJODEN. {Tl voor iedereen. Kleine VJl—interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh. Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29, Gentache steenw., Erpe. dat ge U in volle vertrouwen en aan matige prijzen een allerbeste NAAIMACHIEN met vijf jaren ernstige waar borg kunt aanschaffen Wendt U tot het oud gekend Hait AALST, Kattestraat# Onze beste merken PHOENIX PFAFF zullen U volle voldoening geven. Herstellingen aan alle systemen van mnchienen. Spoedige bediening Altijd goede ocsasiemachienen in magez^n. Telefoon S54. Let oo het Dumnf», Ja, toen de menschen er genoeg van hadden, bevonden ze, dat alles in de wereld te herbeginnen was. En in dien tijd vangt deze geschiedenis aan. Weer moesten de menschen wer ken, sparen en zorgen. Noch door wet, noch door wetenschap waren de slim meriken er toe geraakt den arbeid en het lijden uit de wereld te helpen. En de menschen werkten, en de dap persten onder de menschen streden, zoo- als andere dapperen vóór hen hadden gedaan, voor een schooncre menschheid in een betere en meer rechtvaardige be schaving. i NAAR EEN SCHOONERE TOEKOMST. Sedert verscheidene weken was er onder de boerenbevolking van de streek een echte beroering ontstaan. Er was alleen nog spraak van een jeugdigen re denaar, die dank zijn talent en zijn ijver, onder den schuilnaam van Klopterop als de nieuwe redder van de boeren door ging. Wie hem eens had gehoord wilde weer naar zijn woord gaan luisteren, en wie hem nog niet hadden gehoord wa ren er des te nieuwsgieriger naar. Thans hingen ook de muren van Bel- lemonde vol kleurige aanplakbrieven met de korte vermelding KLOPTEROP KOMT Zondag naar hier. Hij spreekt na de Hoogmis in De Zwaan allen daarheen I Pachter Lindhout, die naar geen en kele voordracht noch redevoering wilde gaan luisteren, door 't rumoer en de nieuwsgierigheid geprikkeld, was naar de Hoogmis gereden met het vast ge dacht dien fameuzen Klopterop eens te wikken en te wegen. Daar moest heel zeker wat achter schuilen, dat stond bui ten twijfel maar watpolitiek Hij zou het weten. Lippen, zijn onafscheidbare lijfknecht, bracht hem als naar gewoonte met de tilbury naar het dorp. Paard en rijtuig werden gestald in de poort van De Zwaan rechtover de kerk. Na de mis kunt ge 't maar aftrap pen, zei Pachter. Met de voituur vroeg Lippen verwonderd. Dat was nu eens wat nieuws van zijn baas. Ja. met de tilbury, „verbeterde Lind hout, M 'k wil een keer naar dien apostel zijn boerenpreek luisteren daarbij, laat me gerust, dat zijn mijn zaken. En hij was weg naar de kerk toe. Als ge da' peinst, ging Lippen luidop tot zich zelf voort, dien wil ik ook eens hooren, en ge zult blij toe zijn, als ik u naar huis zal voeren, tja I Lip pen stalde zijn paard, smokkelde een druppel en nóg een in de achterkeuken en stapte ook op de kerkdeur af, maar op zijn zeven gemakjes. Tijd genoeg om te laat te komen, was zijn lijfspreuk. Dezen keer vonden de boeren, dat de preek van den pastoor wat al te lang duurde. En toch was het een van zijn fljozieligste sermoenijes, die de sympa thieke herder aan zijn parochianen ten beste gaf. Maar de geheimzinnige Klop terop zat hen in het hoofd, en ze luis terden eer onverschillig toe. Toen de mis uit was, wachtten de boeren op 't kerkplein elkander in groep jes op, staken hun pijp aan, hoorden den veldwachter zijn wekelijksche nieuwtjes en berichten afdeunen en stap ten dan slenterend, nieuwsgierig en toch twijfelend De Zwaan binnen. De landelijke herberg liep vol als op een kermisdag. Potten na potten bier werden getapt, en zware tabaksrook vulde weldra beide gelagkamers. Mela- nie, de bazin, met haar twee dochters had het overmatig druk en ze bloosde als een reinette-rouge-étoilée-appel haar man zag onverschillig toe. Onder zoekend en nieuwsgierig keken de boe ren rond. of ze geen Klopterop bespeu ren konden alleen bekende gezichten, boerenkennissen en boerenknechten, Pachter,den burgemeester, den onderwij- zers en drie studenten aan de hooge- school, Victor Lindhout met zijn vrien den, Fred Wambeek van den brouwer en Staf van den burgemeester. Lindhout zat daar achter de kachel met beide handen op de kruk van zijn stok en zijn kin op zijn handen te grijnslachen en te grommelenmoest hij zich daarvoor derangecren. had hij het geweten 1 Met een zag hij Lippen vóór't venster zitten, hij hief zijn kop omhoog en grolde Wat komt gij hier doen Maar Lippen wilde het niet hooren en keerde zich toevallig juist op dat oogenblik om. lichtte een tip van het gordijn op en riep om van iedereen dui delijk gehoord te worden Daar is 'm 1 Alle oogen keerden zich naar de ven sters en naar de deur. Een oogenblik viel het geroezemoes van stemmen stil, de deur van de herberg ging open, en een stuk zon sloeg in huis. Een vreemde jon ge man met de flets aan de hand trad groetend binnen. Hij scheen rond de dertig, was glad geschoren, mager, van middelbare gestalte, droeg een bril met groote ronde glazen, omrand met zwarte schildpadden boorden,en was gekleed als een eenvoudige burgersjongen uit de stad, schijnbaar een onderwijzer of zoo iets. Zijn groet was gemoedig en sym pathiek. Gauw had hij zich van zijn flits ontmaakt en stond hij een glaasje bier te drinken bij den toog, waar de drie hoog studenten onder elkaar aan 't lollen wa ren. Hjj maakte kennis met ben, stelde zich aan hen voor en sloeg ook een stu dentengrap uit, want het gezelschap van vier lachte hartelijk in koor. De huis klok sloeg elf uur De vreemdeling keek op, zag de nieuwsgierige blikken van de wachtende boeren, sprak nog een woord met zijn geburen en begon "Ik heb u al lang genoeg laten wachten, we zullen maar dadelijk beginnen. In de wijd- opene, dubbele deur tusschen de twee kamers stond hij achter een stoel, liet zijn oogen langzaam over de toehoorders gaan en ving aan met een klare tenor stem, die eerst eenigzins trilde, eer van zenuwachtigheid dan van aandoening, maar die steeds vaster en voller werd. BOEREN, Ik ben... maar dat doet niets ter zake, mijn vrienden noemen mij Klopterop, laat dat voldoende zijn om me zeiven aan u voor te stellen. Tot de boeren van hier en overal zeg ik we zijn gekomen op een van die groote, gewichtige keerpunten in de be schaving, die voor de enkelingen en voor de verschillende standen der maatschap pij als een grootsche omwenteling zal worden aanzien door de komende ge slachten. Hei is een plicht van vooruit zicht voor elk individu en voor eiken stand paraat te staan, en zich aan te pas sen aan de nieuwe levensomstandighe* den, doch desnoods ook de gewenschte nieuwere levenswezen en noodwendig heden te scheppen en deze ingang te doen vinden. Wat ik hier nu zeg, schijnt op het eerste gehoor louter theorie, laat staan ijdel gezwets, daarom wil ik nader toelichten wat ik vooruit heb gezet. ('t Vervolgt). i MEMsamaa—aamasaTn—mrwasgq»*».! n.mr wim. «mskum —umi j-

De Koornbloem | 1940 | | pagina 4