Rapen en Merglcoolen geven dan alleen winstgevende opbrengsten Wanneer de grond goed voorzien is in POTASCH. Die goede Moeder Aarde* Herstellingen A* Gheys 8 Zoon &A GELD voor iedereen. D/otaris DE EIS Woonhuis met Stalling, Koer en Hol Perceel Bouwgroed Schoon Nieuwgebouwd gekalandeerde Café ge naamd Café «Florida» Nieuwgebouwde Villa HERBERG Twee Woonhuizen Een Schoone Hofstede Landen en Meerschen Zwitsersch Fabrikaat Maaimachienen» Oogsfcmachienen 0. mt*.. Stsdle van te Aals*, Molenstraat Openbare Verkooping van te'Hofstade, Eeckhoudt. Del Notaris DE VIS te Aalst, zal namens wlen het behoort, openbaar ver koopen",: Gemeente Hofstade. Een woonhuis met stalling, koer en hof, op het gehucht Eeckhoudt, groot 1 aar 43 centiaren 84 decimilliaren. Begrijpende op gelijkvloers, voor plaats, keuken, stalling, koer en tuin. Verder zoldering. Bev.oond door den eigenaar Adolf Cornu Be eyens. Kortelings in gebruik. Ingesteld 8000 fr. Lea ste Zitdag Vrijdag 1 Oogst 1941, om 4 uur namiddag, ter herberg van den heer Leon De Wilde te Hofstade, Biest straat. nabij den Spoorweg. Openbare verkoopirg van Een SCHOON te Gijzegem, Dries. De Notaris DE VIS, te Aalst, zal na mens wien het behoort openbaar ver- koopen Gemeente Gijzegem. Een schoon perceel bouwgrond ge legen te Gijzegem aan de Driesstraat hebbende aan de straat een evenwijdige breedte van 6 meter 90 centimeter, ge kadastreerd sectie C, rx nummers 577a en 574b, groot bij meting 5 aren 76 ca palende noord de erven De Vulder Do minique en Theofiel Schuddinck, oost de Drir sstraat, zuid Frans De Wit-Lowie en west de erven Van Gysegem Gustaaf. Onmiddellijk lngebruiktreding. Enkele Zitdag Woecsdeg 13 Augustus 1941, om 4 ure namiddag ter herberg van Mr. Louis Bruyland-Van Landuyt, te Gijze gem, Dries. Openbare verkooping van te Esschene, Steenweg op Brussel. De Notaris DE VIS te Aalst, zal na mens wien het behoort openbaar ver- koopen Gemeente Esschene. Een schoon nieuwgebouwde gekalan deerde csfé. genaamd "Café Floridage staan en gelegen aan den Steenweg op Brussel nr. 6, groot 3 a. 14 ca. Begrijpende op gelijkvloers schoone café, keuken, stallingen, koer en hof. Op de tweede verdieping4 schoone slaapkamers en zolder. Verders kelder, electrische verlichting en putwater. Dezen eigendom is afgesloten met be tonnen platen. Onmiddellijk ingebruiktreding- Te bezichtigen den Dinsdag en Vrij dag tusschen 2 en 5 uur. Enkele Zitdag Woensdag 6 Augustus 1941, om 4 ure nammiddag ter café "In den Gulden Anker„ gehouden door Kamiel Van de Perre, te Meldert, Vijver. Openbare verkooping van te Aalst, Sinte Anrialaan n° 81. De Notaris DE VIS te Aalst, zal na mens wien het behoort openbaar ver- koopen Stad Aalst. Een nieuwgebouwde villa, met hof, te Aalst, Sinte Annalaan n° 81. groot 1 aar 90 ca. Op gelijkvloers: trapzaal, salon, eet plaats, keuken, veranda, W. C. en hof. Op de eerste verdieping: 2 schoone slaapkamers. Verders zolder. Verlichting met gas en electriek' Voorzien van pompwater. Bewoond door den eigenaar Mr. Flo- rent Kindermars Flips. Enkele Zitdag Donderdag 7 Augustus 1941, om 4 uur namiddag, ter café "In het Kanon» gehouden door Gustaaf Van Herreweghe, te Aalst, Gentsche Steen weg, Nr. 1. 14. MENGELWERK. Roman uit het landelijk leven in Vlaanderen door ALBERT BAEYENS. Mijnheer kan wel met ons soupee- ren, zei de baas, meer aangedaan dan zijn welgedane wederhelft. Een ander maal, verontschuldigde zich Bert, ik moet Fik zien. Onder weg bedacht hij zich, en in een huurauto reden Bert en Fik enkele minuten later naar Brussel. Daar liep Bert tot aan de Ficis Terrae kerk op zoek naar het blinde vrouwtje, dat hem het winnend nummer had verkocht. Ze was er natuur lijk niet, op dit late uur. Na genomen inlichtingen wist hij, dat de sukkel nog geen acht dagen op dezelfde plaats over reden was. God hebbe haar zieltje, zuchtte Bert deelnemend, ik zal er dan maar zielmissen voor laten lezen. Maar Bert, wat gaat er nu eigen lijk om?. Zwijg maar. Fik, ik wil u uitkoopen met een koninklijk avondmaal. Kom En ze lieten zich naar de Canterbury voeren.Nadat ze een lrkker hoekje hadden bezet, ging Bert terug buiten en zei tot hun autobestuurder Man, ge zijt vrij, ge komt hier over twee uur terug, maar stipt, hoor. Toen ze reeds smakelijk aan "t eten waren van de meest uitgelezen spijzen, Openbare verkooping van een te Erpe, gehucht Sevecoot. De Notaris DE VIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Gemeente Erpe. Een woonhuis dienende thans tot her* berg, gestaan en gelegen te Erpe gehucht Sevecoot, groot 1 aar. 53 ca. Begrijpende gelijkvloers: herberg plaats, keuken, kelderkamer, slaapka mers, stallingen, koer. Zolder en kelder. Verlicht met electriek en voorzien van pompwater. Bewoond door Mr August De Nys. Enkele Zitdag Vrijdag 8 Augustus 1941, te 4 uur namiddag ter herberg van Mr. August Nys te Erpe, Sevecoot. Openbare verkooping van te Aalst, Geeaardsbergschesteenweg 164 en St. Kamielstraat 24. De Notaris DE VIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Koop 1. Een woonhuis met afhan gen te Aalst, Steenweg op Geeraards- bergen Nr. 164, groot bij metiag 78 ca. 70 decimilliaren, palende noord Mr. Amandt, oost Mr. Jan Pauwels, zuid dezelfde en west de steenweg. Begrijpende gelijkvloers gang, voor plaats, keuken, afdak en koer. Verdiep2 slaapkamers. Verders zolder en kelder. Verlicht met electriek. Bewoond door Mr Louis De Smedt. Koop 2. Een woonhuis met afhan gen te Aalst, St. Kamielstraat Nr. 24, groot 43 centiaren. Begrijpende gelijkvloersvoorplaats, keuken, verandha, koer en sta'. Verdiep2 slaapkamers en zolder. Verlicht met gas en electriek. Voorzien van pomp en regenwater. Bewoond door Mr. Petrus Steenhout. Enkele Zitdag Donderdag 7 Augustus 1941, om 4 ure namiddag ter herberg van Mr. Albert Cherreté te Aalst, Steenweg op Geeraardsbergen. beek. voet- Mei die in dat huis op de spijskaart kunnen vermeld staan, vroeg Fik meer en meer nieuwsgierig Nu, Bert, gaat het er uitkomen Neen, zei Bert, ge zoudt u kun nen verslikken, bij het dessert. En om de aandacht van zijn vriend af te leiden, trachtte hij hem te boeien met allerlei onderwerpen die een hoogstudent belang inboezemen kunnen. Fik luisterde maar half, en toen het dessert opgediend werd, lei hij de gekruiste armen op de tafel en vroeg op den man afZijt ge verliefd, Bert Bert lachte hem uit, zoodat de omzittenden hen verrast aankeken. En zou ik, om u dat te zeggen, u daarvoor naar Brussel brengen Neen man, de liefde heeft me nog niet te pak ken, ik heb het met de dichtmuzen al kwaad genoeg. Fik, ik heb u uit Leuven gelokt om u te vertellen, dat ik een groot lot gewonnen heb. En toen verhaalde hij omstandig, waar en wanneer hij de lootjes gekocht had, en hoe hij, wel toe vallig, tot de bevinding gekomen was, dat hij werkelijk een geluksvogel was. Maar, voegde hij er aan toe, ik heb uw eerewoord, dat gij aan geen mensch op aarde vertelt wat er mij voorgevallen is, ook niet aan Lea? Gelukgewenscht, zei Fik, stralend van genoegen, en mijn woord daarop. Maar ge zult nu toch geen buitensporig heden begaan Dat beloof ik u. Ook in Leuven mag bier niets ven uitlekken. Na het ledigen van een paar extra flesschen, specialiteit van de Canter bury en het rooken van een Havana reden de beide studenten welgedaan en goedgeluimd naar hun universiteit- stad terug. XIII. BERT DE BLOKKER. Dit verleidend hoog bedrag had me nig jong mensch het hoofd op hol kun nen brengen, zelfs het vurig veulen van Beit's krachtige natuur doorstond af en toe oogenblikken van bekoring, doch het waren slechts kortstondige gedach ten flitsen, die hij zoo vlug van zich joeg als ze gekomen waren. Bert Vermeylen studeerde hardnekkig en met koppigen wil, studeerde tot het studeeren hem haast een passie werd, en onder de stu denten had hij gauw den bijnaam van blokker verkregen. Daar hij in zijn vriendelijken omgang met zijn mede studenten nooit terughoudend was, daar hij zelfs aan al de feestelijkheden en uit stappen meedeed, lag er in dat woord tegenover hem geen verwijt, eer een bewondering. Toen hij in 't bezit van zijn check- boekje gekomen was, had hij eerst en vooral een twintig duizend frank laten opsturen aan het adres van den kleinen surveillant in het philosophisch seminarie te Mechelen, om ze te overhandigen aan den armen Kempenaar zonder ver melding van weldoener. Verder had hij een tamelijk hoog bedrag besteed aan den aankoop van nog meer boeken. Een eenige gelegenheid, had hij gedacht, om zich eens een bibliotheek te vormen. En op korten tijd, met de hulp en den raad van professoren en van letterkundige vrienden, was hij de bezitter van een rijke reeks werken, wetenschap en letter kunde. Zijn makkers, die nadien de ge- Bij Licitatie Openbare verkooping van te Meldert. De Notaris DE VIS te Aalst, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816 ten verzoeke van de erven Charles Van Rossem-Van Handenhove open baar verkoopen Gemeente Meldert. Koop 1Een schoon en welgelegen hofstede te Meldert, Kokerijstraat, groot 17 a. 60 ca., palende noord de straat, oost Mr. Pieter Jozef Beeckman, zuid d$ beek en west Mr. Victor Maesschalck- Timmermans. Deze hofstede begrijpt: woonhuis, voorplaats, keuken, schotelhuis. kamers, zolder en kelder. Verders koestal, paar denstal, varkenskoten, schuur, tuin en boomgaard. Verlicht met electriek. Bewoond door de erven van Mr. Ch. L Van Rossem-Van Handenhove. Koop 2. Een perceel meersch te Meldert, genaamd "Falluintjens», groot 29 a. 40 ca., palende noord Mr. Notaris De Vis, oost de beek, zuid Mr. Reré Van Mol en west de Rijbaan. Koop 3. Een perceel land te Mel dert, op Kokerij of Vijf Bunders, groot 12 aren 40 ca- palende noord de oost Mr Alfons De Wolf, zuid de weg en west Mr Reré Van Mol. Koop 4. Een perceel land te dert, Kokerij, groot 29 aren 30 ca. pa lende noord Mr Frans Van Nieuwen- bergb, oost Mr Notaris De Vis, zuid M. Frans De Smet en west Mr Notaris De Vis. Koop 5. Een perceel meersch te Meldert, Vijf Bunders, groot 9 a 60ca., palende noord de beek. oost Mr Van de Putte, zuid Mr Reré Van de Winkel en west de beek en de kinderen Clauwaert. Koop 6. Een perceel land te Mel dert, Koker (j, groot 13 aren 70 ca. pa lende noord de kinderen Coppens, oost Mr Jozef Willems, zuid Mr Jozef Wil- lems en Mr Frans De Mey en west den voetweg. Koop 7. Een perceel land te Mel dert, Hollemeersch, groot 13 a. 30 ca., palende noord de kinderen Jacobus J Baert, oost de rijbaan, zuid Mr Phile mon Van Biesen en west Mr Louis De Strooper. Koop 8. Een perceel land te Mel dert. Kokerij, groot 14 aren, palende noord Mr Reré Van Mol, oost de voet- weg, zuid Mr Frans Verbeke en west Mr Petrus Van Handenhove. Al deze goederen zijn kortelings in gebruik te nemen. Enkele Zitdag Donderdag 14 Augustus 1941 te 2 uur namiddag, te Aalst, Kapelle- straat, in de Zittingzaal van het Vrede gerecht. Voor uwe uurwer ken, Juweelen, Bril len en Herstellingen, groote keus, wendt U tot het Huis Cam. VAN DEN BOSSCHE Horlogiemaker, Houtmarkt, 14, Aalst. legenheid kregen hem op zijn kamer te bezoeken, keken niet weinig verrast op naar de dichtgevulde boekenrekken, en nog meer verwonderd waren ze er geen enkel rechtskundig werk tusschen aan te treffen. Ze vroegen zich tevergeefs af, wat die kerel wel in den zin mocht hebben. Geen wonder dat de studenten er onder elkaar meermaals over beraad slaagden om hem tot Praeses van het Verbond te laten stemmen, doch hij, hiervan door Fik op de hoogte gebracht, wilde daar niets van weten en dreigde zelfs met ontslagname, als ze t durfde wagen. Het bleef dan bij de beraad slaging. Plet Meeuwissen was en bleef de Praeses. Dat was in het derde jaar van Bert's studentenleven. Het was nu rond Juni. Op een vroe gen morgen ging Bert een wandeling doen even buiten de stad. De zon brak pas door den morgennevel, en in de lucht dreven laag zware geuren van vroege linden en van het eerste hooi. Bert snoof ze wellustig in, en zijn boe- renzicl ontwaakte in hem. Onweerstaan baar ging door zijn ziel de roep naar het land, en ontembaar als een bronstigen hengst die den stal heeft geroken keerde hij terug naar zijn studeerkamer. Over een paar weken ving wel de b okvacan- tie aan, maar hij kon niet langer wach ten, en met den eersten trein den besten reed hij naar huis. Alleen Fik had hij van zijn vlucht op de hoogte gebracht, met een bondig briefje. Hij kan er niet van los, mijmerde de jonge Pauwels, bij de lezing van die mededeeling, Bert is een echte zoon Voor alle herstellingen van enz. is het beste adres Werkhuizen KAREL GREGOIRE, Fabriekstraat AALST. Telefoon 400. Ook warm aanbevolen voor alle nieuwe landbouwmachienen, maalde rijen (groote en kleine). Honderden referentiën. aan Naaimachienen worden zorgvuldig en goedkoop gedaan in het oud gekend Huis AALST, Kattestraat, Let wel op het nummer. Herstellingen met Wisselstukken voor ALLE merken van Naaimichienen. Steeds groote voorraad van olie, riemen en alle benoodlgdheden in ma gazijn. Kleine interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen- ErfenisaangiftenAdh, Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29, Gentsche steenw., Erpe. van het land. Thuis was zijn eerste bezoek aan Tijl, het dier begroette hem met blij gehin nik. In de keuken vond hij moeder alleen met de oudste dienstbode. Moeder ver moedde, dat dit weeral niet in den haak was, maar hij had het vlug gedaan ge kregen haar voorloopig gerust te stellen, en op een weerlicht was hij verkleed, haalde hij zijn Tijl uit den stal en draaf de er, zonder zadel, mee door het dorp, recht naar de meerschen over deMeule» beek. Hij stopte slechts vóór de maai- machine van Tist. Ja, kom er maar af, Tist, ik ben hier weer. Breng gij dezen naar zijn stal terug. Wat, zonder zadel Gij zult u nog den nek breken 1 Niets van, Tist jongen, Tijl kent mij en ik ken hem. De arbeid viel eenige oogenblikken stil, iedereen keek van Bert naar Pach ter Lowie en van den vader weer naar den zoon. Bert riep, dat het over de weiden weergalmde Dag vader, dag Lea en al de anderen, hier ben ik I En van overdadige vreugde om dit onver wacht thuiskomen tuimelde hij hals over kop in de versche sneden gras en rolde hij zich in het geurige groen met den wellust van een jong dier. O, die goe de moeder aarde 1 mompelde hij, en dat was misschien het kortste, doch wel het schoonste gedicht van zijn leven. Hij zou het zich later herinneren. En met de geestdrift van een dichter aan zijn lief ste meesterwerk gaf Bert zich aan den arbeid over, zat van geuren en boeren vreugden, heel den hooitijd door. ('t Vervolgt.) anüüUWnSH .«awNtwr-JOW zal U beter dan eindelooze verklaringen en tal- looze getuigschriften de buitengewone doelmatig heid bewijzen van het belgisch pijnstillend-middel Het tUtt Kruis Uw ongesteldheid zal aanstonds verdwijnen en U zult U werkelijk frisch en opgewekt voelen. HOOFDPIJN - SCHELE HOOFDPIJN DUIZELIG HEID - TANDPIJN en ZENUWPIJN - PIJNLIJKE MAANDSTONDEN - ZENUWINZINKING - GRIEP RHEUMATISCHE PIJNEN t££sSEi82* 2 v

De Koornbloem | 1941 | | pagina 4