Potasch op Tarwe- en Roggeland, Geeft meer Brood voor gansch het Land* Notarieele Aononcen d Die goede Moeder Aarde* Herstellingen A. Gheys 8 Zoon O Notaris Jfioyersoen Zaailanden ftMeerschen Notaris VAN 1NNIS HOFSTEDE Magazijnen en Meersch Gerieflijk WOONHUIS met Aanhoorigheden Meersch, Land en Bosch Openbare Verkooping Welgelegen Bouwgronden, LAND en MEERSCH S |2L j§Vj (H gsfo Maaimachienen, Oogstmachienen Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. om 2 uur namiddag ten koffiehuize "De Koornbloem te Aalst, Groote Markt. Openbare Verkooping van te Lede, Overimpe. Koop 1. Zaailand, Groote Kouter, sektie D, nr 1139/a, groot 32 a. 20 ca, palende noord Mr Leonard Lievens- Flaeming te Lede oost Mev. wed. Al fred Mattbys en kinderen te Ledeen an deren zuid de C.O.O. te Erpe en west Mr Victor Gysels Schollaert te Resse- gem. Gebruikt door Mr Gustaaf Boelaert, te Erpe. Koop 2. Zaailand De Streke sektie D, nrs 1129/a en 1129/c, groot 61 a. 94 ca., palende noord den Heers- selsweg oost de erven Mr Pieter Alois Lievens-De Reu te Lede zuidMr Fran3 Proos te Lede en west de kinderen De Backer te Impe. Verdeeld in 2 loten le lot30 a. 76 ca. land te nemen ten zuiden. 2e lot31 a. 18 ca. land te nemen ten noorden. Koop 3. Zaailand "Overimpe„sek- tie D, nr 1043/a, groot 10 a. 86 ca., pa lende noord Mej. Leopoldine De Prez, te Lede oost dezelve en M. Gustaaf Dauwe, te Eekloo, zuid Mr Dauwe voornoemd en west 't straatje. Gebruikt door MM. Vermeiren The- odoor en Jozef Mattbys te Lede. Verdeeld in 2 loten le lot4 a. 81 ca. land te nemen ten noorden. 2e lot 6 a. 5 ca. land te nemen ten zuiden. Koop 4. Meersch Overimpe M sektie D nr 539, groot 36 a. 76 ca. pa lende aoord Mr Omer Albert Vermei ren te Lede en anderen oost Mr Pros per Lisvens te Lede, zuid Mr Frans Proos te Lede en anderen en west mej. Irène Mattbys te Lede. Gebruikt door de kinderen Wauters, te Lede. Koop 5. Meersch "Steenland„ sek tie D nr 654, groot 18 a. 50 ca. palende noord Mr Fr. De Smet-Peerlinck te Le de en anderen oost Mr Achiel Nys- Annaert te Lede zuid MrTheoflslJoos- De Kerpel te Lede en anderen en west Mr Victor Joos-De Rick te Lede. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop 6- Perceeltje meerscb "Brak- veld sektie D nr 449 groot 4 a, 60 ca., beplant met boomen, palende noord Mr Richard Lievens-De Mil te Lede oost denzelfde zuid Mr Cyriel Oste en Mej. Anna Oste te Lede en west Mr Richard Lievens voornoemd. Ongebruikt. Op te leggen boomprijs 500 fr. Eenige Zitdag Maandag 22 September 1941 Studie van 13, Cumontstraat, 13 te Aalst. Openbare Verkooping van eene Gerieflijke te Aalst, Hammestraat (langsheen den Dender). De Notaris Jean VAN INNIS te Aalst, zal openbaar verkoopen Stad Aalst. Een gerieflijke hofstede met magazij nen en meersch aan de Hammestraat, nr 20, gehucht Hoeksken, groot 58 aren 68 centiaren. De hofstede begrijptgang, 2 plaat sen, afdak met pomp 3 slaapkamers en kelder verder bakoven voor 17broo- den, schoone stal met betonnen dak voor 9 beesten en twee magazijnen, kun nende ook dienen tot schuur, met eene gevelbreedte langsheen de Hammestraat van omtrent 17 meters. Thans bewoond door Mr. Edward Bruyland. Vrij gebruikkortelings na de ver kooping. Alle dagen zichtbaar. Ingesteld 55.000 fr. Laatste Zitdag Vrijdag 26 September 1941, om 4 ure stipt nam. ter herberg Café Hofstade bij den heer Frans Van der Vincken-Schollaert te Aalst, Breede- straat, nr 136/1. Voor verdere inlichtingen wende men zich bij den Notaris. 22. MENGELWERK. Roman uit het landelijk leven in Vlaanderen door ALBERT BAEYENS, Daar heb je me wat gelapt, hé En Fik gooide hem een aantal dagbla den en tijdschriften onder den neus. Bert lachte om de ernstige verontwaardiging van zijn vriend. Wel, wat is er gaande, hebt ge ook een mi!joentje gewonnen vroeg hij spottend. Maar Fik greep terug naar de bladen op de schrijftafel en spreidde ze voor Bsrt open Kijk, daar en daar en daar I En overal wees zijn vinger op een foto van hemzelf met het onder schrift Fik Pauwels, kandidaat genees heer, de schrijver van het stuk. Toen schoot Bert in zoo 'n lulden lach, dat zijn hospita, die toevallig bij de deur van zijn kamer kwam, het hoofd binnenstak en met een angstgezicht vroeg Scheelt er wat, meneer O maar, niks, niemacdalle niks, mensch 1 jokte Bert. Ja wel, mensch, onderbrak Fik, de wereld draait onderste boven, en dat al door zijn schuld. j 'k Heb het altijd gezegd, 'k had het al lang verwacht, zuchtte het mensch, en meteen was ze weer buiten. En 't ergst van al is, zei Fik, dat het nu spoedig zal uitkomen wie de ware schrijver is Lea zal het vernemen. Ja, daar had ik niet aan gedacht. Maar is het nu mijn schuld, dat die ver vloekte en opdringerige perslui om zoo 'n nietigheid het land in rep en roer zetten En mijn naam misbruiken Wat dat betreft, is het als vanzelf sprekend, dat de zoon van Pier Pauwels een dichter zou zijn als een of ander verslaggever verneemt dat uw vader zoo 'n wijsgeer-dichter is, dat levert hem nieuwe stof voor verdere opstellen, en daarin heet het dan, volgens de laatste theorieErfelijkheid, 't zat hem in 't bloed en zoo meer. En daar Fik hem wilde onderbreken, maakte Bert het twistgesprek kort met te verklaren, dat hij hem ruimschoots schadeloos stellen zou voor al dien last. Hoe dan vroeg Fik verbaasd en toch nieuwsgierig. Wel, op denzelfden dag dat de stu denten hier feest vieren over den bijval van het stuk gaan wij naar Antwerpen, en we noodigen er Lea op uit. Op die voorwaarden wil ik u alles vergeven, lachte Fik. En de afspraak werd tot in de puntjes geregeld. Ze schreven elk een brief aan Lea, en beide brieven werden in den- zelfden omslag verstuurd. Met ons vieren zullen we eens flink fuifen, verklaarde Bert. Met ons vieren, wie dan nog meer?„ Nou, Fik Pauwels, Lea en Bert Ver- meylen en... En onderbrak Fik, nog meer nieuwsgierig. Om uit onverdeeldheid te scheiden. Openbare Verkooping van te Erembodegem, Kapellen-Stillen hoek en Denderland. De Notaris Jean VAN INNIS te Aalst, zal namens wien het behoort, openbaar verkoopen Gemeente Erembodegem. Koop 1. Eene gerieflijke hofstede met stalling en afhankelijkheden, boom gaard en tuin op Kapellen, genaamd Stillebeek, groot 10 aren 60 centiaren. Op te leggen boomprijs 1.500 frank. Bewoond door Jan Bapt. De Backer- Vermoesen. Koop 2. Een beplanten meersch op Sint Amandskapel, genaamd Wierook- meerschen, groot 23 aren 10 centiaren. Op te leggen boomprijs 1.000 fr. Onverhuurd. Vrij gebruik met Kerst dag. Koop 3. Een perceel bosch op Kapellemeerschen, groot 7 aren 20 ca. Onverhuurd. Koop 4. Een schoon perceel zaai land op Denderland, groot 35 a. 50 ca. Op te leggen boomprijs 100 fr. Deels in huur bij Weduwe Alexander Verleysen en andere, en onverhuurd. Koop 5. Een perceel land op Stille beek, groot 7 aren 40 centiaren. In gebruik bij Jozef Van de Maele. Koop 6. Een perceel land op Stille beek, grcot 6 aren 80 centiaren. In huur bij Achiel De Coninck. Koop 7. Een perceel land op Den derland, groot 8 aren 55 centiaren. Op te leggen boomprijs 75 fr. Gebruikt door Daniel Heeremans. Enkele Zitdag: Dinsdag 30 September 1941, om 3 ure namiddag, ter herberg van den heer Alfons Kieckens te Aalst, Brussel- schcnsteenweg, aan den Tir. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot den Notaris. van bijzondere verzameling oud porse lein en aardewerk, tin, koper, ivoor, kristal, glaswerk, sculpturen, schilderij en, oud en moderne Meesters onder an dere David Teniers en Atelier Rubens, Artan enz. Mobilier gedeeltelijk voort komende van de nalatenschap van dame la Douairière De Ba. De Notaris JEAN VAN INNIS, te Aalst, zal openbaar verkoopen op Maandag 29 September 1941, om 2 ure stipt te Aalst, Groote Markt, in de Zaal I Madeion, eene buitengewone verzame ling van oud porcelein, aardewerk, tin, s koper, ivcor, kristal, glaswerk, sculptu ren, schilderijen van oude en moderne I Meesters onder andere David Teniers l en Atelier Rubens, Artan enz., mobilier. Tentoonstelling Zaterdag 27 en Zon- j dag 28 September. Gereede betaling. Kosten 18 °/o. Gratis kataloog ter studie van notaris Van Innis. Openbare Verkooping van te Aalst, Langestraat. De Notaris Jean VAN INNIS te Aalst, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaar verkoopen Stad Aalst. Koop 1. Een perceel bouwgrond en land op het Groot Eeckhout aan de Langestraat, neven de school van Mijl beek, met eene grootte van 26 a. 46 ca. 18 tma. en eene breedte aan de straat van 17,65 m. Verdeeld in drie loten Lot 1 Een perceel bouwgrond met eene breedte aan de straat van 6.15 m. en eene oppervlakte van 4 a. 38 ca. 45tma. Ingesteld 14 000 fr. Lot 2 Een perceel bouwgrond met eene breedte aan de straat van 6,10 m. en een oppervlakte van 4 a. 50 ca. 90 tma. Ingesteld 15 500 fr. Lot 3 Een perceel bouwgrond en En Betsy, volledigde Bsrt. J Met Betsy, de bekoorlijke actrice uit uw stuk Uit üw stuk, dat blijft zoo verstaan.,, Ik ben benieuwd hoe dat alles ein digen zal. Ik nieten wat alleen telt is te weten, dat de proef geslaagd is, zei Bert. Dezelfde week ontvingen ze elk een schrijven van Lea, en hieruit bleek niet ■i het minste vermoeden over het geval van den Student, Dichter en Boer. XXII. IN HET CENTURYHOTEL. Onder de hal van het Centraal Station te Antwerpen liepen Bert en Fik pratend heen en weer en wachtten op den trein uit Brussel. Hoe hebt ge dat klaargesponnen met de kleine Betsy vroeg Fik. Ik heb haar eenvoudig gezegd, dat ik haar namens den schrijver van "Stu dent, Dichter en Boer op een gezellig noenmaal uitnoodigde in het Century- hotel het is er voornaam en rijkelijk, en het lieve ding nam graag aan. Zoo'n onbeschaamds leugens ver tellen, en dan nog aan zoo'n bekoorlijk jong wezentje 1 Ik heb haar niet de minste leugen wijsgemaakt, ik heb haar alleen den naam van den schrijver niet genoemd. Wat zij dacht en denkt, kan ik niet vermoeden, maar zeker kan dit tot verrassingen leiden, als ze ziet dat gij met Lea voor haar zult verschijnen. land, neven de school, breed aan de straat 5,40 m. en eene oppervlakte van 17 aren 56 ca. 83 tma. Ingesteld 20.000 fr Op lot 3 staan 22 kanadaboomen. Op te leggen boomprijs 3.000 fr. Koop 2. Een perceel meersch ge legen op het Groot Eeckhout, achter koop i. met eene grootte van 47 aren 69 ca. 54 tma. en met losweg aan de Langestraat. Op deze meersch staan 76 kanadaboomen. Op te leggen voor boomprijs 8.000 fr. Ingesteld 36 000 fr. Al deze goederen zijn gebruikt door Mr. Alfons Ysewijn. Toewijs Donderdag 25 September 1941, om 3 ure stipt namiddag, ter ZittingS' zaal van 't Vredegerecht te Aalst, Kapel- lestraat. Zie plan op de plakbrieven en voor verdere inlichtingen wende men zich tot den Notaris, per T~\ voor iedereen. Kleine \JS2jIjU interest. Inlichtingen gra tis. Schattingen. ErfenisaangiftenAdh. Van den Eeckhaut, Vijfhuizen, 29, Voor alle herstellingen van enz. is het beste adres Werkhuizen KAREL GREGOIRE, Fabriekstraat AALST. Telefoon 400. Ook warm aanbevolen voor alle nieuwe landbouwmachienen, maalde rijen (groote en kleine). Honderden referentiën. LEDEN 1 Houdt de nummers van ons blad samen, want heel dikwijls kunt En heb je wel aan de mogelijke ge volgen gedacht, kerel Ik laat dit alles graag aan het toeval over, en een verrassing in het spel brengt cok al zijn onverwacht genoegen mee. Of moeilijkheden. Och kom. Fik, wees niet altijd zoo'n pessimist. Maar hoor, ginder komt Lea's trein aan. Ze hielden den aankomenden trein in het oog, en hierdoor liep het ge sprek op een dood punt uit. Na de begroeting vroeg Lea Hoe laat is 't wel O, pas tien over elf; dan loopen we vooraf eens den Dierentuin binnen, niet Dit voorstel werd graag aangenomen, des te liever door Fik, die heimelijk nog hoopte, dat er van die ontmoeting met Betsy niets zou terechtkomen. Doch deze hoop zou wel ijdel blijken. Lea onder vond algauw dat haar verwachtingen, gesteund op de herinneringen uit haar kinderjaren, over dit bezoek teleurge steld werden. Bert was er eenigszins blij om. Doch een uurtje was er vlug voor bij, en hij keek voor de zooveelste maal op zijn uurwerk. 't Wordt hoog tijd, zei hij onver wachts. We hebbrn een afspraak met... Fik meende bereidwillig den noodigen uitleg te geven, doch Bert liet er hem de gelegenheid niet toe. Zwijg maar, Fik, straks bij de voor stelling zal het beter passen. Lea glim lachte heimelijk. Toen ze in bet hotel aangekomen waren en het hun besproken hoekje hadden bezet, zei Bert"Nu laat ik u beidjes een paar oogenblikken. En aan Naaimachienen worden zorgvuldig en goedkoop gedaan in hst oud gekend Halt AALST, KatfesstraaÊ, VJ X Let wel op het nummer. Herstellingen met Wisselstukken voor ALLE merken van Naaimachienen. Steeds groote voorraad van olie, riemen en alle benoodigdheden in ma gazijn. meteen was hij weer buiten. Met een huurauto reed hij Betsy halen. De twee achtergeblevenen waren gelukkig een stond je alleen te zijn, ze hadden elkaar allerlei zoete dingetjes te vertellen, en de reden van Bert's plotseling heengaan kwam zelfs niet ter spraak. Ze keken eerder verbaasd, toen hij weer binnen stapte in gezelschap van de jonge dame, dat de tijd zoo vlug verloopen was, en dat ze niet meer hadden kunnen vertel len. Ze stonden recht voor de begroe ting. Bert deed de voorstelling met de kalme hoffelijkheid van een man die het gezelschapsleven gewoon is. Mijn jongste en liefste zuster Lea. Fik Pauwels, haar verloofde. Zus, hier juffrouw Betsy van X. O, zei Lea vlug, Betsy van X, die de rol van Lea speelde in de Stu dent, Dichter en Boer Zeer aange naam. De twee jonge heeren stonden ont hutst, en Bert dacht"Zou de Fik haar dit in 't oor hebben gefluisterd, of heeft ze het weer zelf..? Maar die woorden van Lea, met haar natuurlijke vriende lijkheid gezegd, zetten hen allen op hun gemak. Dan zijn we hier al vrienden onder elkaar, zei de bevallige actrice. En de gepaste goede stemming was er, om ge zamenlijk aan te zitten. Het op voorhand bestelde noenmaal verliep dan ook zeer gezellig. Elke verrassing scheen uit te blijven. Af en toe echter, door de aan wezigheid van Betsy, kwam er wel eens een leemte in het gesprek. Van een dezer gelegenheden maakte Lea gebruik, en ze vroeg, recht op het doel af •- 1 - -f;-,'i 1 IS DE DUBBELE UITWERKING VAN HET MdUtuHfJUëJi Met een 'WIT KRUISJE" verdwijnen aanstonds pijn. ongemakken en vermoeienis en kunt U Irisch en opgemonterd uw dagelijksche ar beid verrichten ol U aan Uw geliefd tijdverdrijf overleveren. HOOFDPIJN - SCHELE HOOFDPIJN - TANDPIJN DUIZELIGHEID - ZENUWPIJN - PIJNLIJKE MAAND STONDEN - ZENUWINZINKING - GRIEP RHEUMATISCHE PIJNEN I M r, M Rrp*. tl e? raad vinden voo» vela a»vall»n

De Koornbloem | 1941 | | pagina 4