Heel de wereld rond Belastingschuldigen TE VEEL B O R E F I DE KOORNBLOEM 15 -Juni 1947 Landbouwberichten (Vervolg van 4de bladzijde). door den uitvoerder enerzijds, en door den droger anderzijds. De nog beschikbare hoeveelheden van de oogst 1946 en de verwachte opbrengst van de komende oogst ver eisen dat de handel en uitvoer van ci- choreibonen volledig worden vrij ge geven, wil ons land zijn afzetgebieden in het buitenland behouden en her overen. De hierboven voorziene re geling is dan ook een uiting te meer van overbodig en nadelig staatsdiri- gisme. NEDERLAND. Uitvoer van snijbloemen naar Groot-Brittannië. Als gevolg van de besprekingen ge houden te Londen tussen de Neder landse en Britse afvaardigingen, werd aan Nederland een totale uitvoer toe gestaan van 150 000 pond sterling in te voeren van 1 Mei 1947 toten met 30 April 1948. Van dit contingent ne men de seringen het leeuwenaandeel in beslag, namelijk 90 °/o. ITALIË De uitvoer van citrusvruchten. De handel van Italië in citrusvruch ten ondervindt scherpe concurrentie voornamelijk van Spanje, dat in 1946 195.000 ton uitgevoerd heeft ter waarde van 225.000.000 peseta's. De ze concurrentie is bijzonder te voelen in Groot-Brittannië dat in 1946 onge veer 50 °lo der citrusvruchten uit Spanje heeft betrokken. In Zwitser land is de prijs een moeilijkheid voor de invoer. Naar België is de uitvoer gunstig. Om te verhelpen in het ge brek aan vervoer naar het vasteland van Europa, voeren een groep van Siciliaanse uitvoerders van citrus vruchten onderhandelingen tot in richting van een scheepvaartmaat schappij, met de bedoeling koelsche- pen te bouwen van hoogstens 1.000 ton voor het vervoer van de produc tiecentra naar de verbruikerscentra. AMERIKA. De graanuitvoer in 1947. Volgens een bericht uitgaande van het Ministerie van Landbouw, zullen de Vereenigde Staten in Juni, de eer ste maand van het oogstjaar 1947-48, 1.407.000 ton graan uitvoeren. Hier van zal de Engels-Amerikaanse Be zettingszone in Duitsland 456.000 ton ontvangen en de Franse zone 29.000 ton. Groot-Brittannië zal 25.500 ton maïs ontvangen. Frankrijk 26.500 ton tarwe en 24.000 ton bloem en Italië 12.000 ton bloem. Tevens werd bekend gemaakt, dat alvorens de nieuwe oogst zal worden binnengehaald, 150.000 ton maïs ex tra uit voorraad ter beschikking van Frankrijk zal worden gesteld. Egypte zal 8500 ton graan ontvangen. Marie-Josée VAN DE VELDE Raymond Van der Schueren. BINNENLAND. Men schrijft dat Nederland dit jaar voor 200 millioen groenten naar Duitsland zal voeren (Engelse-Ame rikaanse zone). Nederland heeft in Duitschland reeds 5 vertegenwoordi gers (agenten). Wat gaat ons land doen? Onze afzet gaat ook naar dat land uit In December 1939, bezaten wij 885.853 melkkoeien tegen 779.448 in Januari 1947. In 1939 bedroeg de boterproduc- tie 65 millioen kilo. In 1946 21.823.253 kilo. Voor Januari 1947 1.571.644 kg. Voor Februari 1947 1.329,118 kg. Zeven en zestig lijken van Bel gische verzetsmannen, in Duitsland om het leven gekomen, werden gere patrieerd. In de 52e wedstrijd van Belgi sche trekpaarden, op de Heizei, te Brussel, werden als kampioenen van het Belgisch Trekpaard uitgeroepen Floraliede Fonval, kampioene van de merrie s. Eigenaars HH. Dumont de Chassart, van Marbais en Malbecq, van Ecaussines. Fiat de Montifaut, kampioen van de hengsten. Eigenaar: M. Philips, van Hakendover. De prijs van de beste partij van 4 merries werd weggekaapt door dhr Walbecq, van Ecaussines. Ardens ras. Kampioen Her- cule d'Argi. Eigenaar dhr Dumont, van Gemeppes-Orgimont. MerriesKampioeneRoza de Longlir. Eigenaar dhr Piront, van Offain t- N eufchateau. 500 ondervoede Hongaarse kin deren zijn door de zorgen van Cari tas Catholica in Brussel aangeko men en zullen in katholieke families worden ondergebracht. Te Leopoldsburg ontplofte een granaat tijdens een lesuur voc r onder officieren. Men telt tot hiertoe tien dooden. Te Laarne verscheurde een wolfshond een kalf, een schaap en een lam. Het ondier werd nog niet dood geschoten. Een klopjacht werd inge richt. Ook in ons land, zoals in Frank rijk en zowat overal elders, woeden de stakingen tramstaking hier, gas - en electriciteitdienst-stakingen ginder, in de naaste toekomst weer tramsta king... Nu moesten de boeren eens beginnen te staken. Of b.v. de kersen- plukkers! Of de huismoeders... FRANKRIJK. Bij. het uitvoeren van herstel lingswerken op de binnenplaats van een particulaire woning te Levroux, hebben 2 arbeiders onder een beton nen plavei een pot met goudstukken gevonden. De schat, welke op ver schillende millioenen wordt geschat, wordt opgeëist door de arbeiders, de eigenaar van de binnenplaats en een ander persoon. Frankrijk lijdt onder allerlei sta kingen. Over de ganse lijn staken de spoorwegen. Stakers dreigen op som mige plaatsen het ravitaillerinstrans- port te ontredderen. Ook de electri- citeits-en gasbedrijven zijn bereid op nieuw het werk neer te leggen. Te Parijs zijn alle stations gesloten. In België moesten de duivenliefhebbers de gevolgen van de staking helpen dragen ook geen duivenvervoer. De Belgische bedevaarders te Lourdes zitten ginder geblokkeerd. De 71jarige rector van de Uni versiteit van Parijs wordt ervan be schuldigd honderdduizenden franks verduisterd te hebben, samen met de Duitsers en het verzet. Hij zou met de hulp der Duitsers de Franse staat hebben bedrogen. Uit protest tegen deze smaad, of... om niet voor zijn reehters te moeten verschijnen, heeft Roussy vergif ingenomen. Zijn toe stand is zorgwekkend. Zijn notaris zou eveneens de hand in het verduis- teringsspel hebben. De Parijse bla den waren er als de kippen bij en spaarden Roussy niet. De procureur- generaal verklaarde De dagbladen hebben hem gedood Het blijkt ech ter dat Roussy niet de grote schul dige is. Overal heerst er woningnood. Ook te Parijs. Niettegenstaande deze nood, beschikken er talrijke rijke lui nog over luxueuse en volstrekt over tollige appartementen. De regering heeft dat ingezien en liet verscheidene dezer appartementen in beslag ne men. Maar de rijke lui verzetten zich daartegen. Een hunner b.v. zaagde, uit voor^rg, direct de trap van zijn appartemet af. Een andere liet zijn weekend-huisje eenvoudig uifeenne- men en per camion naar het pakhuis voeren. De gendarmen hielden in Frank rijk een bedelaar aan. In zijn zakken vonden zij 17.000 fr. en een bank- boekje met 59.000 op. NEDERLAND De bakkers staken te Amster dam; het brood wordt niet meer uit gedragen en de mensen staan in de rij en trachten aan brood te geraken. AMERIKA Volgens gegevens van een Amerikaanse verzekeringsmaatschap pij stierven in 1946, 22 Amerikanen tengevolge van een ongeval veroor zaakt door hun' schoenvetersDus, opgepast schoenveters vastbinden. Ter oorzake van geweldige wolkbreuken en tornado's is de reus achtige Mississipi buiten zijn oevers getreden. Duizenden hectaren bouw land onder water gelopen, duizenden mensen uit hun huizen gedreven. 16.000 mensen zijn dakloos en vijf steden zijn gedeeltelijk verwoest. Op sommige plaatsen stond het water 1,80 m. hoog. Men betreurt verschei dene doden. In de Verenigde Staten zijn ze voor een sterk leger, om alle volkeren der aarde naar vrede te leiden Professor Rohrbach, van de universiteit van Oklahowa, specialist in plantenkunde, beweert dat de wor men uit wormstekige appelen uitste kend voedsel zijn. Hij geeft dienten gevolge aan iedereen de raad de wormstekige appelen weg te werpen, doch de wormen op te eten. Wij zul len zijn raad binnenkort kunnen vol gen Als we er tenminste goesting voor hebben. En we zien in de naaste toekomst winkels verrijzen, die «wor men uit wormstekige appels zullen verkopen ENGELAND Joodse terroristen zonden brie- venbommen naar Engelse personali teiten. Een jonge vrouw redde drie ministers en andere hoge ambtenaren van den dood. Het zou slechts een voorproefje zijn, luguber werk der ter roristen Op de meting in Albert Hal te Londen is door de vrouwen geprotes teerd geworden tegen de voedings- en brandstofpolitiek der regering en het is er zo erg toegegaan dat de po litie moest tussenbeide komen. Ja, ja, de sprookjes zijn nog niet uit de wereld. Ér zijn nog steeds ko ningskinderen die met arme volksjon gens trouwen. In Engeland gaat de schatrijke 17 jarige Eileen Gladys Al len trouwen met een doodarmen kan toorklerk. DUITSLAND In Duitsland ziet de bevolkings toestand er ten gevolge van de oor logsslachtingen zo uit, dat de helft der vrouwen er ten minste nog geduren de 20 jaar noodgedwongen onge trouwd zullen moeten blijven. Arme vrouwen De beroemde hangbaan te Wupperthal is weer gans hersteld. De treinwagens van de 15 mijlenlan ge hangbaan doorkruisen weer de stad. De sporen steunen op schuine pijlers, die langs de oever van de Wupper-rivier zijn geplaatst. CHINA Terwijl Communisten en Chine se Nationalisten mekaar bekampen er is geen vrede te verwachten blijven 80 °/o der -Chinezen rustig doorzaaien en ploegen. HONGARIJE Dat dit land een speelbal is van de communisten, zoals trouwens al de Balkanstaten, is een feit. Er ge beurt ginder weer heel wat. Diploma ten en vooraanstaande leiders verla ten het land. Ambassadeurs die terug naar Hongarije geroepen worden, blijven veilig op hun plaats. Ferency Nagy, achtte het in zijn land niet meer veilig, hij, 3e eerste minister van Honga ije. Hij vluchtte naar Zwitser land. BULGARIJE Het Rode Leger schijnt nogal bedrijvig te zijn op de Balkan. Er zouden Russische troepenbewegingen plaats grijpen. Arbeidersbataljons zakken naar Bulgarije af. Petrof, de Bulgaarse minderheidsleider werd in hechtenis genomen. belastingen worden door U betaald. IN UW EIGEN BELANG wendt U voor uw AANGIFTEN, BETWISTINGEN REKLAMATIES tot een man van 't vak Hogeweg, 37 (nabij tram) Erembodegem. Boekhouding Recht Fiskaliteit 12 JAAR PRAKTIJK. Spreekuren Maandag en Don derdag van 9 tot 12 uur en van 14 tot 19 uur. Andere dagen op afspraak. EsniyBcgrre*|-?«a «m i iagjssnsra&aoBMEiaBaMHai 5 Uit Aalst wordt ons het overlijden gemeld van Mevrouw echtgenote van Dokter Veearts Aan de getroffen familiën bieden we onze oprechte en kristelijke deelneming.

De Koornbloem | 1947 | | pagina 5