Kieinveeteeit Heel de wereld rond W interrui. V erzekeringen* Rechtskundige Dienst Kleine Aankondigingen BELASTINGSCHULDIGEN, DE KOORNBLOEM 3 Januari 1948 Hennen welke sedert eenigen tijd volop aan den leg waren stoppen rond dit tijdstip soms plotseling het leggen, om dan nog aan het ruien te gaan op den koop toe. Deze dubbele .tegenslag waarvan geen enkel uiterlijk kenteeken de re den aanduidt, wordt veroorzaakt door het verlies aan gewicht. Die hennen welke reeds begonnen waren te leggen, hebben vooreerst eene zekere reserve aan gewicht op gedaan, en konden alzoo gedurende verscheidene weken in blakenden vorm blijven, tot deze reserve was uitgeput. Door het gebrek aan pas send voedsel werd dit verlies aan ge wicht niet of onvoldoende aangevuld; hun functie hield op, en alzoo begon ook dezen rui. Het leggen zal bijgevolg niet kun nen hervatten dan nadat het verloren gewicht terug zal zijn ingeloopen. Daarom moeten we gedurende deze weken het rantsoen verhogen en ver beteren in plaats van het te vermin deren. Daar het er in hoofdzaak op aankomt van het gewicht op te voe ren, zal er bij voorkeur vochtig ge maakt krachtmeel toegediend wor den, doch enkel zooveel als de leg- sters in eens kunnen binnen krijgen. Op het oogenblik dat we dit artikel schrijven is de temperatuur buiten neg altijd even zacht en vochtig. De wind blijft uit het zuid-westen opste ken, zoodat het er naar uitziet dat we nog veel regen te verwachten hebben, dus vochtigheid welke zich overal binnen gaat vastzetten. Voor den gezonden toestand der kippenren ware het verkieslijker dat het wat kouder werd, daar de dieren er niets door te lijden hebben, inte gendeel. Deze aanhoudende vochtig heid daarentegen is veel gevaarlijker vermits eene verkoudheid nu gemak kelijk wordt opgedaan en overgezet; BINNENLAND. Verleden Zaterdag werd Mgr Coppieters, bisschop van Gent, in aanwezigheid van talrijke hoge per sonaliteiten en onder een grote toe loop van gelovigen ten grave gedra gen. Hoogleraar Maurice De Wulf, een wereldberoemd Thomist en me destichter van het Hoger Instituut voor Wijsbegeerte te Leuven, is op 80- jarige ouderdom te Poperinge overleden. Op Bouchhoutberg te Hekelgem reed een boerken met zijn kar, be spannen met een knokerig ezeltje. Bergop. De ezel trok dat de pezen spanden. Want het was een zware vracht. En t boerken tjokte en tjokte. Welgezind komt een heerken de bergaf gereden, per fiets en ziet dit kramakkig toneel. Hij denkt aan zijn scoutstijd iedere scout moet dage lijks zijn goede daad stellen, een werk van menslievendheid ouden en ge- brekkigen bijstaan, dieren beschermen enz... Het heerken springt van zijn fiets en begint aan de zware vracht te duwen. Duwen, lijf sta bij. Boven gekomen eindelijk keert het boerken zich om "Mijnheer, merci, bedankt en welgemeend, want met énen ezel was ik nooit Bouchhout berg bovengeraakt,, Tijdens de jongste weken drong de Vlaamse Toeristenbond aan bij de bevoegde overheden op het klasseren en herstellen van de overblijfselen der abdij Terduinen te Koksijde op de zuivering van de duinen te Blanken- berge op het klasseren van het Oüd Geestelijk Hof te Beveren-Waas, een waterburcht uit de 16' eeuw op dringende herstellingen aan het pand van het voormalig klooster der Ge schoeide Karmelieten te Gentop de bescherming van standbeelden en het in orde brengen van openbare tuinen in dezelfde stad op de herstelling van de houten Kuitenbergmolen te Ever- die langdurig dan veroorzaakt ze 9em °P bescherming van natuur- dikwijls ontsteking der ademhalings- scboon te Ekeren en van de merk- organen (diphterie) en elke kweeker waardige landduinen te Kasterlee op weet hoe gevaarlijk dit is. bet herstellen van schandpalen te Onze beste zorgen gaan dus naar Male (St-Kruis) en te Mol; op het het bestrijden der vochtigheid in het asseren van een zelfde monument te V ertrijk op het nu en dan toegan kelijk stellen van de hoogst merk waardige romaanse St-Annakapel te Oudergem op de dringende herstel ling van de 15' eeuwse toren van Terheiden te Rotselaar en van de 17' eeuwse St - Hermelindiskapel te Mel- dert-bij-Tienen. Daarenboven trad de Vlaamse Toeristenbond krachtdadig op voor de heropbeuring van Oost inde en de kust en voor de bescherming van het fruitbedrijf rond St-Truiden. Aldus laat deze vereniging geen gelegenheid voorbijgaan om ons toe ristisch kapitaal te verdedigen en te verrijken. Wie haar door nauwkeu rige inlichtingen hierbij wil helpen vaderlands werk van te voor- hok om deze verkoudheden komen of te bestrijden. Zooals we het reeds vroeger zeg den moeten we absoluut voorkomen dat de luchttrekde dieren rechtstreeks zou bestrijken, doch eene duchtige VERLUCHTING van het hok kan niets anders dan ten goede komen aan de gezondheid onzer kippen. Laat het weder het buitenlopen toe, desnoods onder hel afdak, dan zal men daarvan nuttig gebruik maken om alles in het hok wijd open te zetten opdat de vochtige en aldus gevaarlijke beslo tenheid zou verwijderd worden. Wanneer de hennen verminderden eetlust vertoonen wordt er de oorzaak onmiddellijk van opgezocht, daar thans hun krachtvermogen door niets verricht een mag onderbroken worden. Doorgaans boge waarde, verzuimt men al eens van groenvoer of water te geven en zulks kan daar van de groote oorzaak zijn. AMERIKA Te New-York ligt GRIEKENLAND. In Griekenland begint het er beroerd uit te zien. Nu heeft het Re- bellenhoofd Markos een regering sa mengesteld. Zal Moskou en zijn huur- staten deze regering erkennen en steu nen Men zegt althans dat deze par- tisanen door de omliggende staten, die onder communistische invloed staan, geholpen worden, ook militair. En verder zullen de andere landen deze nieuwste regering erkennen ?En de Uno? al vragen, en geen gemak kelijke. In alle geval er bestaat een Griekse regering, de enige goede. En twee kunnen er niet zijn, zult ge zeg gen. En in Spanje Ge ziet gemakke lijk is anders. Maar er zijn altijd men sen die het anders willen en democra tischer willen zijn dan het al is. ITALIË. Ex-koning Victor-Emanuel III, van Italië is verleden Zondag te Alexandrië op 79-jarige leeftijd over leden. Hij werd geboren te Napels op 11 November 1869 en werd in 1900 tot koning van Italië gekroond. Tij dens de eerste wereldoorlog koos Ita lië in 1915 de zijde der geallieerden, tegen zijn vroegere bondgenoten. Bij de fascistiche staatsgreep in 1922 leg de Victor-Emanuel zich bij het vol dongen feit neder. In 1936 werd hij tot keizer van Abessynië en in 1939 tot koning van Albanië uitgeroepen. In 1940 trad Italië in de oorlog aan de zijde van Duitsland. Toen in 1943 Mussolini in de minderheid werd ge steld, deed Victor-Emanuel de Duce aanhouden. In 1944 droeg hij de ko ninklijke macht over aan zijn zoon Umberto. In 1946 deed hij afstand van de troon ten gunste van zijn zoon en week uit naar Egypte. Victor- Emanuel III was de 4' koning van Italië (sedert 1861) en het 43' hoofd van het huis van Savoie. FRANKRIJK. Men verklaart dat Frankrijk een rustiger tijd te gemoet gaat, met een zuivere rantsoenering, vooral voor wat het broodrantsoen betreft Natuurlijk met gedurig te staken, komt er geen zaad in 't baksken. En waar gewerkt wordt, is er brood. Wil Frankrijk werkelijk gered wor den dan moet er een einde gesteld aan de landvlucht en moet het begin nen met uit eigen bodem te halen wat er uit te halen is. De landbouw bevolking heeft ten allen tijde het ge zondste volk meegebracht. Een afgevaardigde van de verze- keringsmaatscha ppij NOO RDSTAR- BOERHAAVE is alle 1' en 3' zater dagen in ons lokaal van 10 tot 12 uur, om U kosteloos inlichtingen te ver strekken inzake verzekeringen Brand- Ongevallen-Leven, waar hij voor rekening van het hoofdagentschap R.U.Z. de zaken behandelt. Onze rechtskundige dienst houdt zijn zitdagen in ons lokaal "De Koorn- bloem Groote Markt, Aalst, den 2" en 4° Zondag van elke maand van 9,30 tot 12 uur. Eerstkomende zitdag Zondag 11 Januari Twee puike jonge koeien, einde dracht, beste melkgeefsters, 650 a 700 kgr. zwart en vos bont. Men verwis selt voor alle ander vee, bij Jan De Graeve, Vondelen, 144, Denderhou- tem. Landbouwers Voor de aan koop van melkkoeien en vaarzen, wendt u tot Schuddinck Remi, vee koopman, Eeckhout 4, Hofstade. Tel. 1263, Aalst. Beste vaars, einde dracht, bij de Kinderen Hofmans, Lange Minne straat, Lebbeke. (Zie vervolg 8stt bladzijde 4e kolom). Drukkerij DE KOORNBLOEM Zeebergkaai, Aalst. M.De Hauwere. de sneeuw 65 cm. dik, wat nog nooit is voorge komen. Tot hiertoe telt men 55 do den, slachtoffers van dit ongure win terweer. Wanneer gij moeilijkheden kent inzake BELASTINGEN, omdat gij-zelf niet voldoende op de hoogte zijt der ingewikkelde belasting wetten, wendt U dan onmiddellijk IN UW EIGEN BELANG tot ons bevoegd fiskaal bureau. Het best doet gij zulks vóór de vestiging van de aanslag, nml. vóór het indienen van uw AANGIFTE of vóór de BETWISTINGEN met de Hr Controleur. Maar ook na de ontvangst van uw aanslagbiljetten bestaat er nog mogelijkheid om door een degelijk opgestelde en verdedigde REKLA- MATIE vermindering van belasting te bekomen. Door op U zelf te betrouwen en U rechtstreeks te richten tot de be lastingdiensten, zult gij, in uw ONWETENDHEID, steeds TE VEEL betalen. Onze bijstand betekent voor U een VOORDEEL Onze 12-jaar-lange PRAKTIJK weze U een waarborg voor de de gelijkheid onzer tussenkomst. Daarom, wanneer gij moeilijkheden kent, raadpleeg ons dan on middellijk in uw plaats gaan wij naar de belastingdiensten en re gelen alles IN UW VOORDEEL. Geheimhouding verzekerd. Steeds TOT UW DIENST voor INLICHTINGEN, RAAD, of HULP, inzake boekhouding, recht, en fiskaliteit. Groet U met achting. Spreekuren Maandag en Don- RODRRI „L derdag van 9 tot 12 uur en van 14 vJivCfF 1 p»V»D.3* tot 19 uur. Hogeweg, 37 (nabij Tramhalte en Andere dagen op afspraak. station). EREMBODEGEM.

De Koornbloem | 1948 | | pagina 7