EEN LEKKER EETMAAL De Samengestelde Meststoffen R. U. Z. Speciale Samenstelling voor Weiden Heel de wereld rond VETVLEKKEN. Volledige formule voor de Weiden* É1111MII»IIlilml DE KOORN'BLOEM 10 Januari 1948 Verbeeldt U zekeren dag van het veld thuis te komen, moe gewerkt en met eenen eetlust om een paard te verslinden. U komt in de keuken en de goede geuren van een lekker eetmaal doen U watertanden. Ge zet U aan tafel en na een schotel soep of melk, dient moeder de vrouw U een fijn maal toe nieuwe patatjes met erwtjes en wortels en daarbij een stuk spek. Ge wordt bediend lijk ne prins en begint het maal letter lijk te verslinden. Ge begint... maar hoe spijtig, de huisvrouw vergat zout bij het eten te doen en het schijnbaar lekker eetmaal is goed om voor den hond te zetten Verschooning, ge zijt verstandig. U neemt het zoutvat... en het eetmaal komt in orde. Hoe kan dat beetje zout toch zóó een invloed uitoefenen het maakt het eten goed, terwijl het anders niet te eten was Denkt nu beste landbouwer dat de planten eveneens een goedbereid eetmaal begeeren, om zich volledig te kunnen voe den en ontwikkelen. U geeft voor uw vruchten te veel van dit en te weinig van dat. U vergeet het spek in de kookpot of het zout op de erwtjes. Daar zit de kennis van den keukenbaas Wat U te veel geeft aan STIKSTOF gaat verloren. U moet in gepaste mate POTASCH en FOSFOORZUUR ge ven en omgekeerd. Redt U Zeiven heeft goede recepten voor de bereiding van het voedsel uwer planten Ze werden bereid volgens de noodwendigheden van iede re plant. Er gaat niets te veel of te weinig in den kookpot. Het gebruik onzer samengestelde meststoffen is boven dien GOEDKOOPER als gelijk welke andere manier van bemesten. Eene proef zal U zeker overtuigen. Van af toekomende week beginnen we met de bereiding van onze Het is bekend dat de grootste vetleggers en weideboeren alles beproefd hebben om door afzonderlijk toedienen van stikstof, fosfoorzuur en potasch een goedkopere bemesting aunner weiden te krijgen. Het was verloren moeite en allen hebben moeten toege- /en dat zij met onze Ie gekende WEIDEVE'T I'E de hoogste opbrengsten aekwamem met de geringste uitgaven. Het gebruik onzer Volledige Weidevette daarenboven is ;en gekende waarborg voor overvloedig gras gedurende gansch den Zomer. Onze samenstellingen zijn beter berekend en Volmaakter gemengd. Niets gaat verloren, daar de planten tegelijktijdig de ïoodige elementen kunnen opnemen. De samenstelling voor weiden bevat 6 stikstof, ),25 fosfoorzuur, 7,5 potasch. Onze Volledige Weidevette wordt toegediend in één ;nkele maal, namelijk vanaf Februari tot einde Maart, naarge- ang weersomstandigheid en gesteldheid van den grond. Een droge weide zal best vroeg worden bediend, terwijl ten natte best laat kan worden bestrooid. Voor zeer natte weiden dient daarenboven voor afwate- ing gezorgd en «et toedienen van kalk vóór den Winter is eer gewenscht. (Zie vervolg hierneven,) Landbouwberichten (Vervolg van 4e bladzijde), voorschriften der Lebensmittelver- ordnung. Als gevolg hiervan wordt gecon denseerde melk in blikjes, waarvan het etiket tevens de aanwezigheid van vitaminen vermeldt, niet toegelaten, tenzij na heretiketering, hetzij onder voorwaarde van verkoop aan groote verbruikers, of na onderzoek omtrent dit vitaminegehalte. De bewaarde room die een vetgehalte heeft, lager dan het minimum van 35 °/0 gesteld door de Zwitserse wet, wordt even min toegelaten. TSJECHO-SLOVAKIJE Nieuwe Slowaakse uitvoer- slachterij. In Presov in Slowakije is een grote exportslachterij opgericht, met een jaarlijks voortbrengstvermogen van 25.000 stuks vee en 50.000 varkens. Vetvlekken op de kleederen zijn gemakkelijk te verwijderen, zonder dat ze een spoor nalaten. Gebruik daarvoor DETEX. Te verkrijgen in onze magazijnen. BINNENLAND. Koning Leopold III zou aan de Belgische Regering een mededeling gedaan hebben. Men denkt dat de maand Januari verandering zal kun nen brengen in de Koningskwestie. Het begint zo lang te duren dat de mens op de duur geen besef meer heeft noch van kwestie, noch van Ko ning. Maar de vraag is wanneer krijgen we Koning Leopold terug in ons land? "Het Vlaamse Kruis,, dat als kenteken draagt een zwart Grieks kruis op geel veld bestaat 20 jaar. De mogelijkheid bestaat dat de suiker eerlang vrij zou komen. Geruchten gaan dat de eerst volgende U. N. O. - vergadering te Brussel zou gehouden worden. VATICAANSTAD. In 1950 viert het Rooms Kat holicisme het Heilig Jaar. Men meent, dat de Paus Pius Xll besloten heeft te wachten tot de Zomer van 1948 om het Heilig Jaar aan te kondigen, gezien de ernst van de internationale toestand en de moeilijkheden die /er- scheidene Europese landen doorma ken ook de Italiaanse binnenlandse politiek speelt een rol. Dit Heilig Jaar van 1950 herdenkt het XIXe eeuwfeest van het Lijden Onzes Heren, Het zou ongeveer sa menvallen met het priesterjubileum van de Paus, die op 2 April 1899 priester is gewijd. Paus Bonifacius VIII riep het eerst het Heilig Jaar uit op 22 Februari Einde Januari zullen we be ginnen met de fabrikatie van on ze andere samenstellingen voor Haver, groenten, aardappelen, beeten, witloof, hop, tabak. Door de jarenlange ondervin ding en de vele proeven zijn we bij machte voor iedere vrucht een passend voedsel te bereiden. 1700. Twee millioen katholieken wa ren te Rome bijeen, die niet voorbe reid was op zo 'n massa de gelovigen maakten een hongersnoodperiode door. Sedertdien wordt om de 25 jaar deze plechtigheid gevierd. Op 24 December 1949 wordt het Heilig Jaar geopend. De drie Heilige Deuren van Sint- Pieters-, Sint- Paulus- en Sint-Jan-Basilieken, die bij de sluiting van het vorig Heilig Jaar dichtgemetseld werden, worden weer opengebroken. De eerste opent de Paus zelf. Toen de Paus in het Vatikaan Re- becchini. de burgemeester van Rome en de Roomse gemeenteraadsleden in audiëntie ontving, zei Hij «De meerderheid van het volk van Rome staat en zal aan uw zijde blijven staan, zo gij in de mate van het mo gelijke er in slaagt de dagelijkse regel matige arbeid te verzekeren en de waardigheid van het centrum der christenheid, voornamelijk nu bij het naderen van het Heilig Jaar, onge schonden te bewaren. Hoe zou het dus in het tegenovergestelde geval mogelijk zijn de gelovigen uit de ge hele wereld aan te sporen Onze stad, de stad van God, waar de waarheid en de heiligheid wordt onderwezen te bezoeken, zo zij ooggetuigen moe ten worden van onlusten, openbare aanslagen, die ongestraft blijven, en beledigingen ten opzichte van de godsdienst en de H. Stoel moeten horen ZWITSERLAND Men meldt dat de voormalige Italiaanse koningin Marie-José, prin ses van België op het punt staat gans blind te worden. Geneve bezit een hoogleraar van 20 jaar, André-Bernard Amman, leraar in de stelkunde. Een soortgelijk geval van wetenschappelijke vroeg rijpheid treft men aan in de XVIII'' eeuw. FRANKRIJK. De onlangs overleden Franse schrijver Tristan Bernard las op het einde van zijn leven nog slechts eigen werk. Enkele uren vóór zijn dood nam hij aldus zijn eerste boek ter hand «Je vais m'en aller». GRIEKENLAND. De partisanen in Griekenland laten geduchtig van zich horen. Het begint ginds goed op een burgeroor log te trekken. PALESTINA. De Joodse terreurdaden worden voortgezet te Jaffa en Jeruzalem. Hier werden op zeker ogenblik honderden Joden door de Arabieren ingesloten. De Joden moesten met geweld een uitweg doorvechten, wilden ze niet van honger omkomen. Laatste be richten een hotel vliegt de lucht in een met springstof geladen vracht wagen ontploft 30 doden en 83 gewonden. ROEMENIË. De jonge Romeense koning Michaël heeft afstand gedaan van de troon. In de leiding van het leger zou den grote wijzigingen plaats grijpen en de Volksrepubliek werd uitgeroe pen. De afgetreden vorst, die zich waarschijnlijk in Amerika zal vestigen, zou zuiver om politieke redenen ge handeld hebben. i *wk« -. - vmwwbwt 5

De Koornbloem | 1948 | | pagina 5