LANDBOUWERS Het Hoenderpark. TE KOOP t Notarieele Annoncen Notaris DE VUYST Hofstede, Bouwgron den en Landen 8 Tijdens het jaar 1948 werden 24 millioen ton kolen verbruikt in ons land. De cokes- en gasfabrieken verbruikten 7 millioen ton, de parti culieren 4 millioen ton, de electrische centrales 3 millioen ton. 2,5 millioen ton werd vrij verkocht. De Spoorweg maatschappij kocht 2 millioen ton. 675.000 ton werd uitgevoerd. De Staatsadministratie verbruikte 140 duizend ton. BELGISCH-CONGO Weet ge dat voor 't ogenblik in Belgisch Kongo 3.000 Ha. bananen gekweekt worden. Volgens de plan nen van het Nationaal Instituut voor Landbouwonderzoek in Kongo, moet die teelt tot 30.000 Ha. worden op gevoerd. Een nieuw Belgisch zeeschip Frübel Monica dat alleen voor fruitvervoer uit Kongo in de vaart werd gebracht, kan 1.100 ton bana nen vervoeren. Vooral in Majoembe worden veel bananen gekweekt. ZWITSERLAND. In Zwitserland ontvangen de landarbeiders per maand een huis- houdtoelage van 240 Belg. fr. plus een kindertoelage van 65 Belg. fr. per kind. Dit laatste krijgen ook de boe ren in de bergen toegewezen. De middelen voor deze uitkering worden voor de helft verstrekt door Staat en Kanton, voor de andere helft door een fonds van 18 millioen Zwitserse franks voor dit doel gesticht. Verleden Maandag zijn Koning Leopold III, de Prins Regent, Karei, Eerste Minister Spaak en de Mini ster van Justitie te Bern samengeko men. Er zouden ophefmakende be slissingen aangaande de konings kwestie te verwachten zijn, ENGELAND Het vliegtuig van de lijn Am sterdam-Londen vervoerde voor en kele dagen behalve de gewone passa giers, ook nog vier millioen bijen. Gedurende de reis braken de bijen los en brachten de passagiers een on verwacht bezoek. Of er gestoken werdOok bij de landing kwam het tot incidenten. Toen de deur open ging, vloog een zwerm naar buiten, organiseerden een aanval in regel op de toegelopen pakjesdragers en voer den daarop verscheidene verken ningsvluchten uit boven het vliegveld. In geheel Groot-Brittannië lo pen de kinderen sedert Zondag ge vaar voor indigestie op te doen de rantsoenering van het snoepgoed is geëindigd. Voor velen hunner was het de eer ste maal dat zij vrij al het lekkere mochten kopen dat hun tegenlachte. De winkels van de suikerbakkers werden dan ook reeds vroeg in den morgen bestormd. Hele rijen kinde ren stonden er ongeduldig voor te wachten. Maar de kinderen waren niet de enigen, die deze heuglijke dag vier den. In de meeste rijen kon men één volwassene per drie kinderen tellen. Op de economische conferentie van de Europese beweging te Lon den, verklaarde de leider van de Brit se Afvaardiging o.m., dat de tuinbouw in West-Europa, zowel als in Groot- Brittannië, een steeds grotere uitbrei ding neemt en dat, zo dit verschijnsel aanhoudt, de productie de vraag zal overtreffen. De 11-maand oude Shorthorn- stier, Pittodrie Upright, die de Kam- pioenprijs van Schotland behaald had, werd voor 2.400.000 fr. aan Amerika verkocht. De Shorthorn is een ras dat reeds meer dan 200 jaar in Engeland werd ontwikkeld. Door de Schotten werd er een ras uit gefokt dat bijzon der bestand is tegen een streng win- terklimaat. DUITSLAND. Volgens de Duitse technicus, met name H. Spelter, kan met het aanbrengen van een toestelletje op de vergasser van om het even welke auto het benzineverbruik met 45 worden verminderd. Spelter heeft te Dusseldorf zijn toestel, dat slechts 25 mark of 325 fr. kost, ten overstaan van een afgevaardigde van de Rijn land-Westfaalse Minister van Trans port en talrijke deskundigen gede monstreerd. Voor de proefneming maakte Spelter gebruik van een vrachtwagen Ford V. 8, bouwjaar 1942, die normaal 36 liter benzine op 100 km. verbruikt. Na ombouw en ondanks een vracht, die de gewone 600 kg. te boven ging, legde de wa gen de 100 km. met 19,5 liter benzine af. Volgens de deskundigen zou de paardenkracht en de snelheid door dit toestel, dat in twee uur op de vergas ser wordt aangebracht, niet vermin derd worden. Door het Ministerie van Verkeerswezen van Rijnland- Westfalen zou het toestel aan ver scheidene proefnemingen worden on derworpen. CHINA. Nog is het geen vrede in China; de Communistische opmarsch gaat nog steeds voort. Voor 't ogenblik worden hevige gevechten geleverd voor de verovering van Sjanghai', de Chinese hoofdstad. De Nationalisti sche troepen wijken. Ook op de weide hebben uw die ren behoefte aan de nodige mineralen. Leg of hang een liksteen in hun be reik. Deze geeft de beste uitslagen als aanvulling van mineralen en zijn te vens zeer goedkoop. Te verkrijgen bij de Zaakvoerders en in onze magazijnen te Aalst. In de hoenderkweek hangt het wel slagen af van menigvuldige faktoren, waarvan het beloop van de dieren wel de voornaamte is, en nochtans het meest verwaarloosd wordt. Laat dit park groot of klein zijn, men zal er altijd voor zorgen dat het aantal dieren in verhouding weze. Doorgaans stoort men zich daar niet aan en zeer dikwijls komt men geval len tegen dat ze overbevolkt zijn, vele gevaren zijn daaraan verbonden, spijts de voorzorgen die men neemt. Zulke toestanden zijn te wijten aan de neiging om de uitbating intensief te doen met het oog op eene hogere productie ten einde den kostprijs te kunnen verlagen. Maar alzo hande lende stelt men zich bloot aan vele te genslagen en ziekten welke overbe volking onvermijdelijk voor gevolg kan hebben. DE KOORNBLOEM - 30 April Normaal gesproken kan men vier honderd hennen houden per hectare, doch niet iedereen kan zo maar een paar hectaren vrij maken om een kleine duizend hennen normaal te la ten leven. Een gelukkige oplossing bestaat er in om dezen kweek te laten samen gaan met de fruitboomteelt. Is de boomgaard luchtig opgevat, dit wil zeggen staan de fruitbomen niet al te dicht opeen, dan bestaat er geen enkel beletsel om van de boomgaard ter- zelfdertijd ook een park te maken voor de hennen. De fruitbomen kunnen zich gedeel telijk voeden met de uitwerpselen van deze dieren, terwijl deze dan nog zor gen voor het verdelgen van ontelbare insekten en larven. Beschuttingen tegen te felle zon dient men niet te plaatsen, daar de beplantingen zelf ene uitstekende schuilplaats zijn zowel tegen zon als tegen wind. Wil men in deze richting nog ver der gaan, zonder veel kosten, dan laat men het gras kort houden door enkele schapen welke er de ganse zomer kunnen in verblijven, doch niet ge mengd met de hennen. Men verdele de boomgaard alsdan in twee gelijke delen waarin hennen en schapen zich regelmatig afwisse len. Hebben de schapen het gras kort gekregen, dan is het beurt aan de hennen om zich te goed te doen aan het nieuw opschietende jonge gras. Is de grond van de boomgaard noch te koud noch te vochtig, dan beschikt men over een ideaal hoen derpark. Koude en nattige gronden bevorderen de verspreiding van alle ziekten onder de hennen, en in dit ge val moet de grond hetzij door drai neren of door een grondige spitting eerst gezond gemaakt worden voor aleer er hennen op gezet worden. Voor hen die een nieuwe boom gaard wensen aan te leggen en ter- zelfdertijd aan het kippenhouden gaan doen, vestigen we er de aandacht op dat enkel hoogstammen of halfhoge worden geplant, dit met het oog op het vernielen niet alleen van bladeren en scheuten, doch ook van het fruit zelf, waarop de dieren verzot zijn. Het landelijk uitzicht van zulke uit bating vormt met zijn altijd kort ge houden gras, en de levenslustige die ren welke er in vertoeven, een bijzon der aangenaam kontrast met de kale en boomloze vlakten welke men zo dikwijls opmerkt daar waar aan kie- kenkweek gedaan wordt. Markt van Kruishoutem 26 April 1949. Boter. Aangevoerde hoeveelheden 1218 kg. Verkochte 1218 kg. Maximumprijs 80 fr. Minimumprijs 70 fr. Eieren. Aangevoerde hoeveelh. 350.000 stuk. Verkochte 350.000 stuk. Prijs 1,75 tot 1,77 fr. Veemarkt van Anderlecht. 27 April 1949. Ossen 298, v. 25 tot 29 fr. per kg. Stieren 196, v. 19 tot 25 fr. per kg. Koeien: 933, v. 14 tot 24 fr. per kg. Vaarz. 250, v. 22 tot 29 fr. per kg. 26 April 1949. 2400 Varkens op voet 21 tot24fr. Markt van Eekloo. 28 April 1949. Viggens: 1181, v. 25 tot 30 fr. per! Schone hondenjongen, van eet te Duitse schepers, ouders medege- bracht uit Duitsland, bij Willy Wy< nant, Molenhoek, 36, Outer. Schone volle zeug, 13 weken dracht, bij De Pauw Omer, Ophem- straat, 123, Voorde. Openbare Verkoping van Schone en welgelegen te Erembodegen-Terjoden. Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten overstaan van de heer Vrede rechter van het Kanton Herzele, ten gemeentenhuize te Erembodegem, op Zaterdag 14 Mei 1949, te 8,30 uur voormiddag openbaat verkopen Gemeente Erembodegem. Koop 1. Een gerieflijke hofstede met afhangendheden en tuin, gestaan en gelegen te Erembodegem, Drie hoek, gekend ten kadaster sectie B, nummers 1487a, 1484a, 1484h, en 1486b, samen groot Haren 90 ca. Koop 2. Een perceel land gele gen ter wijk Meert, gekend ten ka daster sectie B, nummer 1111b, groot volgens meting 88 aren 95 ca. Te verdelen in 2 loten Lot 1 ten westen 45 aren 35 ca. Lot 2 ten oosten 43 aren 60 ca. Koop 3. 20 loten land zeer schikt voor bouwgrond, gelegen wijk Loghting, gekend ten kadastei sectie B, nummers 1187b, 1149,115c 1151, 1152b en 1153, met een geza- mentlijke oppervlakte van 1 ha. aren 95 centiaren. Te verdelen volgens schets op affiche Koop 4. Acht loten bouwgron den, met inbegrip van een los van meter, gelegen ter wijk Terjoden, kend ten kadaster sectie B, nummer: 1162, 1163a, 1164a, en 1165b, groot volgens meting 67 aren 30 ca. Te verdelen volgens schets op affiche Koop 5. Een perceel boomgaart gelegen ter wijk Driehoek, geken ten kadaster sectie B, nummers V. 1485b, 1491 g, en 1491/b2, samet groot 56 aren 30 ca. Koop 6. Een perceel land, gele gen ter wijk Driehoek, gekend te: kadaster sectie B, nummer 1492/b2 groot 16 aren 60 ca. Koop 7. Een perceel land, gen ter wijk Hauweleer, sectie I nummer 1498, groot 17 aren 80 ca. Koop 8. Een perceel land, ge! gen ter wijk Terjoden, gekend te: kadaster sectie B, nummer 1502 groot 36 aren 50 ca. Koop 9. Een perceel land, s gen ter wijk Grootstuk, sectie B, num mer 1519d, groot 19 aren 70 ca. Alles onmiddellijk vrij. Studie van te Borsbeke.

De Koornbloem | 1949 | | pagina 10