Voor Moeder de Vrouw Notarieële Annoncen Notaris BUYS D'Hoker Gebroeders Bouwgronden, Zaailanden Notaris DE VUYST Not V» Van Wymersch Notaris BRECKP0T LANDBOUWERS Welgelegen Bouwgrond Gerieflijke Hofstede, Boomgaard en Landen Uit ter hand te koop Perceel Zaailand Welgelegen Woonhuis WOONHUIS en Bouwgronden DB KOORNBLOEM - 19 Jan. 1952 7 De Koornbloem is op de eerste plaats een vakblad voor landbouwers. Het ligt dan ook voor de hand dat wij regel matig handelen over kwesties betreffende de veeteelt, de bemesting, plantenteelt, landbouwpolitiek, enz. Maar zodoende vergeten wij al eens dat er op de boerderij nog een heleboel andere dingen de belangstelling opeisen, dingen die soms zeer eenvoudig zijn, maar waar men soms geen weg mee weet. Zulke vraagstukken zijn gewoonlijk van algemeen menselijke aard en het is vooral de vrouw die er mee af te reke nen krijgt. De boer beschouwt immers alles wat niet rechtstreeks met zijn boer derij verband houdt als bijkomstig en laat dan alles maar, dat is trouwens het gemakkelijkste, al die kleine beslomme ringen aan de boerin over. Er wordt dan van haar ook verondersteld dat ze alles tot een goed einde brengt. Wij vinden het dan ook niet meer dan redelijk dat wij nu en dan, ter in tentie van onze lezeressen een en ander bespreken dat van belang kan zijn in het huishouden. Wellicht kunnen wij met een kleine raadgeving een dienst bewij zen. Iedereen kan een goede raad ge bruiken. Daar is de opvoeding van de kinderen, hun gezondheid, hun ontspan ningsleven, enz. Vormt dat alles al niet een bron van talrijke zorgen Dc Mazelen. Vrouwen die een gans huishouden grote kinderen hebben lopen zullen hier glimlachen. De mazelen Daar weten ze allang het fijne van. Als ge zo'n zes kinderen moeten verzorgen hebt die met de mazelen hebben gelegen, dan begint ge er zo wel een en ander van te weten Nochtans kennen wij uit onze omge ving een paar zeer treurige gevallen, die een droevig gevolg zijn van deze door gaans onschuldige kinderziekte. Wij kennen vooreerst een geval van blind heid aan één oog en een ander geval van tering, eveneens ontstaan uit een ver wikkeling van de meest onschuldige kinderziekte. Wij zijn er dan ook van overtuigd dat wij geen overbodig werk verrichten met ons moeders enkele woordjes te zeggen over de mazelen. Mazelen is een echte kinderziekte en wordt door de mensen als zo vanzelf sprekend aangenomen dat men er zich weinig zorgen om maakt. Ze is zo besmettelijk dat doorgaans meerdere kinderen van hetzelfde gezin achtereenvolgens aangetast worden. De ziekte zet zich snel van het ene kind naar het andere over. Zo is het ook te verklaren dat een echte epidemie op een school kan uitbreken. Want juist de school is wel het midden bij uitstek waar de kinderen allerlei ziekten aan elkaar overdragen. De ziekte komt tot stand door het in ademen van de ziekteverwekker en ook door het aanraken van gebruiksvoor werpen van een zieke. Het tijdperk dat verloopt tussen de besmetting en het te voorschijn komen van de eerste ver schijnselen gaat van 10 tot 14 dagen Kenmerkend is een plotseling begin, waarbij een neusverkoudheid, ontste king van het oogslijmvlies, keelpijn, enz., waargenomen worden. De tempe ratuur stijgt tot 39°, maar daalt de vol gende dag meestal weer tot 38,5°. Zo blijft deze dan enkele dagen, tot de ma- zelenuitslag zichtbaar wordt, waardoor de temperatuur weer omhoog kan gaan Deze uitslag begint in het gezicht, wan gen, voorhoofd en mond en breidt zich snel naar beneden uit. In de aanvang zijn het kleine vlekjes, die echter spoedig groter worden en on regelmatig van vorm, zodat ze op een landkaart gaan gelijken. Na 2 tot 3 da gen verdwijnt de uitslag, de koorts zakt en de temperatuur daalt tot normaal. Na iet verdwijnen van de vlekken is een fijne afschilfering van de opperhuid waar te nemen. Gaat de uitslag met bloedin gen gepaard dan spreekt men van zwar te mazelen. En deze laatste vorm is bij- ange zo onschuldig niet als de algemeen gekende. Is de mazelen een betrekkelijk onge vaarlijke ziekte, de verwikkelingen die er door bepaalde zorgeloosheid of slech te verzorging uit kunnen ontstaan, dient men doorgaans te vrezen. Wij noemen lier voorallongontsteking, middenoor ontsteking en oogontsteking. Verder is van mazelen bekend dat ze rustende tu berculose weer werkzaam kan maken. Heeft men eens de mazelen gehad dan schijnt men immuum te zijn voor het verdere leven, t. t. z. men is onvatbaar voor verdere besmetting. Ook pasgebo ren kinderen schijnen, daar de immuni teit van de moeder voor een deel op het kind is overgegaan, niet vatbaar te zijn. Wil men de besmetting der gezonde kinderen tegenhouden dan moeten zij zorgvuldig van de zieke verwijderd ge houden worden. Vele ouders nochtans redeneren op de volgende manier als ze toch de ziekte moeten krijgen kunnen ze het beter allemaal tegelijk krijgen. Dan is de miserie meteen van de baan. Daar het hier trouwens om een onge vaarlijke ziekte gaat is deze redenering nog zo kwaad niet. Gedurende de verplegiag mag men de kamer waar de zieke verblijft niet te hel verlichten. Dit kan hinderlijk zijn voor de zieke daar hij door de ontste king van het oogslijmvlies door overda dig licht kan gehinderd worden. De ogen zal men best verzorgen door het twee maal daags uitwassen met boorzuurwa- ter. Eveneens aan te raden is het de hoest van de kinderen door een of ander hoeststillend middel te verzachten. Eens dat de zieke aan het herstellen is, dient men dubbel waakzaam te zijn. Allicht meent men, nu de zieke opnieuw begint te verbeteren dat men van de zorgen af is. Juist dan dient men angst vallig op te letten of zich geen verwik kelingen voordoen. Klaagt bv. een kind, gedurende of na de mazelen over oor pijn, of bij stekende adem, die vergezeld gaat met temperatuursverhoging, zal men de dokter ontbieden ten einde zich zeker te stellen dat geen gevaar voor erger bestaat. Doorgaans hebben de ouders ook de neiging hun kinderen zo warm in te stoppen, dat ze na enkele tijd zodanig aan de warmte gewoon zijn dat ze bij hun eerste buitenkomen een verkoud heid opdoen. Hier moeten wij ons hoe den van overdrijving. Gebruikt men zijn gezond verstand en is men voorzichtig, dan vormt de maze len in het leven van het kind een van die talrijke onaangename perioden die zonder gevolgen voorbijgaan. te Lede. voor uwe Aardappeluitroeiers Aardappelsorteerders Zaaimachines Ploegen 44 Melotte Melkmachines Douchen Aaltonnen Pompen Karren op luchtbanden'enz. Koopt in vertrouwen bij MERE s Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare Verkoping van te Aalst, Bredestraat. Notarissen BUYS, te Lede, en MOY- ERSOEN, te Aalst, zullen met de pleeg vormen der wet van 12 Juni 1816, ten overstaan van de Heer Vrederechter van het kanton Aalst, openbaat verko pen Stad Aalst. Een perceel welgelegen bouwgrond te Aalst, Bredestraat, sektie D Nr 316q, groot volgens meting 9 a 28 ca 80 da. Verdeeld in 8 loten respectievelijk groot i 1 a 15 ca 82 da 1 a 15 cala 14 ca 1 a 12 ca 80 da 1 a 12 ca 80da; 1 a 14 ca 1 a 14 ca 60 da en 1 a 29 ca 78 da. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enige Zitdag Donderdag 24 Januari 1952 te 2 1/2 uur namiddag ter zittingszaal van het Vredegerecht, te Aalst, Kapel- lestraat. Vrijwillige openbare verkoping van een dienstig als Villagronden te Hofstade, Hoeksken en Steenweg van Aalst naar Dendermonde. Notaris BUYS te Lede, zal openbaar verkopen Gemeente Hofstade. Koop 1. Een gerieflijke hofstede met bouwgronden en zaailanden, dien stig als villagronden, en afhangendhe den te Hofstade, Hoeksken, sektie B Nrs 107-d, 107-c, 109-b en 112-b, groot volgens meting 1 Ha 3 a 19 ca. Verdeeld in 8 loten, respectievelijk groot 6 a 34 ca 6 a 34 ca 9 a 30 ca 15 a 87 ca 15 a 60 ca 15 a 92 ca en 16 a 48 ca. Koop 2. Een perceel bouwgrond te Hofstade, Steenweg van Aalst naar Dendermonde, sectie BNt 106b, groot volgens meting 33 a 93 ca. Verdeeld in 3 loten, respectievelijk groot 11 a 73 ca, 11 a 31 ca en 10 a 89 ca. Kopen 1 en 2 onmiddellijk vrij van gebruik. Enige Zitdag Maandag 28 Januari 1952, te 2 uur namiddag ter herberg gehouden door Mr Camiel Riemkens-Pannekoek, te Hofstade, Statie. HEBT U reeds een abonnement aangeworven voor on« blad Studie van Openbare verkoping van te Letterhoutem. Notaris DE VUYST te Borsbeke, zal ten overstaan van de heer Vrederech ter van het Kanton Herzele namens de erven Frans Vermeulen-Erauw te Let terhoutem, ter Vredegerecht te Herzele, op Zaterdag 2 Februari 1952 te 10 uur voormiddag openbaar verkopen Gemeente Letterhoutem. Koop 1. Een perceel boomgaard gelegen op Elekouter, gekend ten ka daster sectie A nummer 438c groot vol gens meting 16 a 45 ca, palende noord De Moor Frans, oost De Winter Geor ges, zuid Goossens-Vermeulen de wed., west De Winne Alfred. Te verdelen in 2 loten Lot 1 ten noorden groot 8 a 55 ca. Lot 2 ten zuiden groot 7 a 90 ca. Koop 2. Een perceel land gelegen op Stichelkouter, gekend ten kadaster sectie A nummer 355g groot volgens meting 48 a 25 ca, palende noord Bloem Sylvain de kinderen, oost Remue Mar cel te Oombergen, zuid Neckebroeck Gustaaf, west de kinderen De Groot te Vlierzele. Koop 3. Een perceel land gelegen op Stekouter, gekend ten kadaster sectie A nummer 452e groot volgens meting 30 a 85 ca, palende noord Bruylandt en Steppé, oost Bruylandt, zuid Ërauw en west Willems en De Pauw. Spoedige ingebruiktreding. Een schoon en zeer welgelegen Buitengoed met ateliers, groot 51 aren en gelegen in de onmiddellijke nabijheid der Stad Aalst. Voor alle inlichtingen zich wenden ter studie van bovengemelde notaris. Studie van te Oordegem. (Telefoon Wetteren 906.26). Openbare verkoping van'een te Smetlede, Molenkouter, sectie B, nr 113/C, groot 27 aren. Onmiddellijk vrij van gebruik. Enige zitdag voor Toewijs Maandag 21 Januari 1952, te 2 uur namiddag ter herberg In de Vier Emmers te Oordegem, Grote Steenweg. Vrijwillige openbare verkoping van met Tuin, Stallingen, Schuur, en alle verdere afhangendheden te Oor degem, Speurtdries, 97, gekadastreerd sectie E, nrs 157/d en 157/e, groot vol gens kadaster 6 aren 80 ca en volgens meting 7 aren 45 ca 40 tma. Voorzien van pompwater en electrici- teit. Onmiddellijk vrij van gebruik. Verdeeld in twee loten alsvolgt Lot 1 zijnde het woonhuis met tuin, stallingen, schuur en alle verdere afhan gendheden, groot volgens meting 5 aren 19 ca 80 tma. Lot 2 zijnde een perceel bouwgrond, aan de Speurtstraat, met ene breedte van 8 meter aan zelfde straat, groot volgens meting 2 aren 25 ca 60 tma. Te bezichtigen, alle dagen zich be vragen bij Mevr. Wed. Van der Steen- Willems te Oordegem, Speurtdries, 88. Enige zitdag voor Toewijs Maandag 28 Januari 1952, te 2 namiddag ter herberg gehouden door de heer Alfons Praet-Willems te Oordegem, Gentse steenweg. Voor verdere inlichtingen zie plak brieven. Studie van te Aalst. Openbare Verkoping van te Meldert, Doment. Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten overstaan van de Heer Vrederech ter des Kantons Aalst, en namens wie het behoort, openbaarlijk verkopen Gemeente Meldert. Koop 1. Woonhuis met grond en tuin, wijk Doment, groot bij meting 10 aren 92 ca. Koop 2. Perceel bouwgrond, Do ment, nevens voorgaande goed, groot bij meting 5 aren 55 ca. Breed aan de straat 9 meter. Koop 3. Perceel dienstig voor bouwgrond, Doment, groot bij meting 4 aren 50 ca. (Zie vervolg 8* bladzijde 1' kolom.) Studie vart te Borsbeke.

De Koornbloem | 1952 | | pagina 7