Voor iedere plant EEN VOLLEDIG VOEDSEL Volledige Samenstellingen Heel de wereld rond Landbouwberichtcn D'Hoker Gebroeders Stikstof, Phosphoor en Potas LANDBOUWERS mere DB KOORNBLOBM - 2 Feb. 1P52 5 De grote kunst van bemesten ligt in het juist berekenen en toedienen voor ieder gewas van de passende bestanddelen. Men moet ten allen tijde betrachten met de minste uitgaven de hoogste opbrengsten te bekomen. Wat men te veel geeft gaat meestal verloren. Geeft men te weinig van een of twee basisstoffen, dan blijft de werking van de overblijvende achterwege en krijgt men weeral verlies en gebrek aan opbrengst. dienen in gepaste hoeveelheden voor iedere plant aanwezig te zijn in de grond en juist deze berekende samenstelling zal de beste uit slagen geven met de minste onkosten. De jaren ondervinding en de proeven hebben bijgedragen tot volmaking van onze gekende welke door Redt U Zeiven voor iedere vrucht wordt gefabrikeerd. Jaarlijks vermeerdert de omzet in onze samengestelde meststof fen en dit is een bewijs dat de uitslagen aan ieders verwachting voldoen. Binnen enkele dagen zullen alle samenstellingen voor de lente bemestingen in magazijn beschikbaar zijn. Wij hebben deze week dus onze eer ste sneeuw gekregen. Wel een bewijs dat men best geen profeet speelt als *t over 't weer gaat. De vrouwen en het weer zijn even wispelturig, zegt het spreekwoord. En terwijl wij met koude en natte voeten door de sneeuwmodder ploete ren zitten ze in Australië te gapen van de hitte en van de droogte. De warmte is daar zo groot dat uitgebreide branden zijn uitgebroken, die zich snel over de uitgedroogde vlakten voortplanten. Vooral Nieuw-Zeeland heeft van deze hitte te lijden. Duizende stuks vee zijn in de vlammen omgekomen. De weiden zijn bezaaid met ontelbare scha penlijken. Hoe snel de vlammen zich voortplanten werd aangetoond door de dood van twee meisjes, die aan de brand meenden te ontsnappen te paard. Maar hoe snel ze ook reden, ze werden door de vlammen ingehaald. Iedereen van ons heeft zijn eigen lief hebberij. De ene speelt graag vogelpik, de anderen schieten op de bak, in Appel- terre zien ze hun vinken liever dan hun vrouwen, nog andere kweken kanarie vogels, tnz. Maar wat denkt ge van het volgende Marie Spijker in de gemeente Wou- brugge (Holland) behoeft haar stem maar te verheffen of de vissen van de achter haar huis gelegen sloot, komen een soort bassin, de zogenaamde werk- stoep, in haar huis binnen zwemmen. Vijftien jaar geleden is zij daarmee be gonnen. Thans kent ze iedere vis. De vissen laten zich gewillig opnemen, om dat zij in de loop der jaren hebben er varen, dat Marie Spijker een goede vriendin voor ze is. Roept zij slechts Baarsje, baarsje, baarsje... dan komt er al heel gauw een baars aangezwom men, terwijl bij Palinkie, palinkie... een paling zich spoedig laat zien. Vol gens juffrouw Spijker heeft een harer koudbloedige vrienden, een baars, zich negen jaar lang, elk seizoen tot haar gewend om een praatje en een wurmpje Een vette en aanlokkelijke paling heeft al 11 jaar lang op gezette tijden een visite afgelegd. Terwijl die Hollandse juffrouw haar tijd kan doorbrengen met gezellig te gen haar vissen te praten kookt en bor relt het over gans de wereld als een echte heksenketel. Frankrijk, die tot nu toe de handen vol had met de opstandelingen in Viet nam, krijgt er nu nog zorgen bij in Noord-Afrika. In Tunis zijn de duivels losgebroken en geven de Franse auto riteiten de handen vol. Na Engels Indië, Oost-Indië, Iran, Egypte en andere meer, zien wij het streven van de gekoloniseerde volkeren zich meer en meer aftekenen. Rijp of niet rijp, wellicht door allerlei buiten landse invloeden wordt er overal naar gestreefd om de Westerse invloed uit te schakelen. Intussen komen berichten binnen dat Frankrijk van plan is de frank te deva lueren. Ja, de vruchten van twee over winningen zijn maar erg dunnetjes. Ook in Engeland zijn die vruchten maar half en half. Daar wordt tegen woordig maar steeds gesproken over bezuinigingen. Wij zijn nu precies geen vijanden van bezuinigingen (wij zouden bv. graag zien dat er hier in ons land wat meer aan gedacht werd), maar zoals ze het in Engeland opvatten is het toch wat al te erg. De vrouwen echter heb ben er een oplossing voor gevonden. Zo heeft een afdeling van de Nationale Vrouwenraad voorgesteld dat man en vrouw hun bad zouden nemen in het zelfde water Wijselijk wordt er in het voorstel bijgevoegd na elkaar Waar uit volgt dat de man zal tevreden moe ten zijn met koud water, daar hij be leefdheidshalve zijn vrouw moet laten voorgaan. En de Engelsen zijn beleefd. Wat er ook van zij, deze maatregel zou, volgens die vrouwelijke economis ten, een grote besparing aan brandstof betekenen. Wat er ook nog een besparing is die wij zouden kunnen aanraden is te za- men eten uit dezelfde schotel. Maar deze keer allebei tegelijk. Dat Engeland zo aan het bezuinigen is moet ons toch niet verwonderen. Hoewel ook «winnaar» van twee we reldoorlogen is de toestand verre van rooskleurig. De toestand in Egypte bv. wordt met de dag steeds meer gespan nen. Er wordt duchtig gevochten en aanzienlijke troepenversterkingen wor den naar Egypte gezonden. Waar aanvankelijk het meeste rumoer werd verkocht door allerlei straatge spuis schijnt de Egyptische regering nu toch min of meer de toestand meester te zijn. Hoewel terecht de vraag kan ge steld worden in hoever de Egyptische officiële instanties in stilte de actie van de straat goedkeurt. Koning Faroek heeft zijn eerste minister wandelen ge zonden en er een andere voor in de plaats aangesteld, waaruit sommigen menen te mogen besluiten dat de koning zou aansturen op een koninklijke dicta tuur. Hij heeft er in alle geval het goede postuur voor. Zoals het iedere moderne staat past, heeft ook Egypte een verzet. En dat verzet heeft natuurlijk in de afgelo pen dagen zijn uiterste best gedaan om te «strijden» voor de onafhankelijkheid van het land. Zij hebben wel zo moedig gestreden dat de grote leider van het Muzelmanse Broederschap het nuttig en nodig heeft gevonden volgende waar schuwing aan de bevolking te richten. Brandstichting en plundering mogen geen middelen zijn om nationale ver zuchtingen te verwezenlijken. Feitelijk brengen zij die verzuchtingen in gevaar en bedreigen zij het land met verdeeld heid. De muiters zouden er beter aan gedaan hebben, hun krachten te sparen voor het verzet tegen de Engelsen in de Kenaalzone. Waaruit blijkt dat ze in Egypte het zaakje reeds vlugger door hebben dan hier bij ons. Last van Zenuwen? Men is eindelijk, na lange 3besprekin- ken, tot het besluit gekomen, dat het, voor de verdediging van West-Europa, nodig is te beschikken over een Euro pees leger. Sommige landen, in de eerste plaats de kleine, zoals België en Neder land, hebben echter zulke bezwaren aan gevoerd dat voorlopig met de oprich ting van dit leger nog wat zal gewacht worden. Ook Duitsland heeft, bij monde van de kanselier Adenauer, laten weten dat het niet van plan is aan de verde diging mee te doen, zo niet eerst een redelijke oplossing is gevonden voor de Saarkwestie. Het Saargebied zal wel steeds de steen des aanstoots blijven tussen Frankrijk en Duitsland. Komt er voorlopig nog geen West- Europees leger, volgens berichten die wij uit Amerika ontvangen moeten wij ons toch geen zorgen maken over onze veiligheid. Volgens een Amerikaans tijdschrift beschikken ze ginder over waterstofbommen van een sterkte, die wel 100.000 maal deze van de atoombom zou overtreffen en in 1954 zal de scheeps bouw zover gevorderd zijn, dat een duikboot, gedreven met atoomenergie, de wereld rond zal kunnen varen. Hier verschillen wij merkelijk van opvatting met dat Amerikaanse tijdschrift. Want waar voor hen die fameuze bom een geruststelling is, is ze juist het tegendeel voor ons. Stel u voor dat er 's nachts hier een vliegtuig overgaat met zo'n ding bij zich. Nee, gerust zullen wij dan zeker niet slapen. Zo vinden wij volgend berichtje heel wat geruststellender In de Verenigde- Staten kan het stadje Burlington zich verheugen in het bezit van een leuge naarsclub Deze club heeft dit jaar een wereldkampioenschap ingericht. En met eenparigheid van stemmen werd uitge roepen tot de «grootste» leugenaar van de wereld een zekere Kirk. Nemen wij daarbij aan dat de grootste leugenaars uit Amerika of ergens anders aan dit kampioenschap niet hebben mee gedaan dan moeten wij aan dit water stofbommetje niet zoveel belang hechten. BINNENLAND. Toelagen bij sterfte ingevolge mond- en klauwzeer. Te vervullen pleegvormen. In ons hoofdartikel van 19 Januari hebben wij de voorwaarden meegedeeld waaronder, ingevolge de bepalingen van het koninklijk besluit van 5 Januari 1952, een steungeld door de Staat kan worden verleend aan de veehouders die ingevolge sterfte of noodslachting min stens de helft van hun melkkoeien heb ben verloren. Hieronder vermelden wij de pleeg vormen die dienen vervuld om dit steun geld te bekomen ingevolge een mede deling van het Ministerie van Land bouw De getroffen landbouwers moeten een formulier aanvragen bij de Veeartsenij- kundige inspecteur van hun omschrij ving. De burgemeester of de veearts die de dieren behandeld heeft, zal alle in lichtingen kunnen verstrekken betreffen de de naam en het adres van deze amb tenaar. De aanvraag moet slechts ingediend worden rond de 90* dag na de aangifte der ziekte. Het in te vullen formulier zal recht streeks door de Veeartsenijkundige inspecteur naar de burgemeester van de gemeente gezonden worden. De betrokken landbouwer die het formulier moet invullen en onderteke nen zal er alle bewijsstukken bijvoegen, nl een verklaring van de veearts voor noodslachtingen of het document van afhaling door het vilbeluik voor de ge vallen van sterfte. Het volledig dossier wordt door de zorgen van het gemeentebestuur over gemaakt aan de Veeartsenijkundige inspecteur. Rekening houdend met de ernstige toestand waarin sommige landbouwers zich bevinden door de verliezen geleden ingevolge het mond- en klauwzeer, wor den de gemeentebesturen verzocht er zorg voor te dragen dat de dossiers vlug worden overgemaakt en onmiddellijk teruggezonden aan de veeartsenijkun dige inspecteur. Onze bloemisten en Benelux. De heer Minister van Landbouw, bij gestaan door de heer directeur J. Keil, heeft onlangs een afvaardiging ontvan gen van de Verbonden van bloemisten van de gewesten Brussel-Aalst en Ant werpen. De afvaardiging heeft het snijbloe menprobleem grondig besproken met de Minister en meer bijzonder zijn aan dacht gevestigd op de benarde toestand van deze tuinbouwteelt ingevolge de overtollige invoer uit Nederland. Ge paste maatregelen werden door de af vaardiging voorgesteld om aan deze na delige toestand te verhelpen. De Minister heeft met aandacht de grieven der bloementelers aanhoord en beloofd het mogelijke te zullen doen om aan de gemotiveerde verlangens van de bloemisten te gemoet te komen. voor uwe Aardappeluitroeiers Aardappelsortecrders Zaaimachines Ploegen M Melotte Melkmachines Douchen Aaltonnen Pompen Karren op luchtbanden enz. Koopt in vertrouwen bij 4 Mijnhardt's Zenuwtabletten hel pen U er overheen. Koker 1 5 Fr.

De Koornbloem | 1952 | | pagina 5