TOR Officiële mededelingen. Boekbespreking Notarieëlc Annoncen Notaris BRECKPOT Notaris MEERT 3 Nieuwgebouwde WOONHUIZEN BOUWGRONDEN TWEEWOONST BOUWGRONDEN LAND en MEERS Zaailandf Meers Bos DE KOORNBLOEM - 2 Feb. 1952 7 Vervolg van 6e bladzijde Ik trouw, Beir trouwt. Rieken trouwt, hier ene, daar ene, allee gans Trod trouwt 1 En gij moogt 't vervoer doen Laat ons nog nekeer drinken, zei de koetsiersbaas. Die avond werd gans de som die Tor en Beir daar waren komen afgeven, op gedronken. 't Ging zover dat Tor en Beir aan 't fezelen gingen en plots op ene keer verdwenen waren. De koetsier kreeg 't snof in de neus en trok eens naar de achterkoer. En gelooft me of niet, daar waren Tor en Beir aan de poort van 't koetshuis aan 't rotelen. De paarden stonden reeds met 't gareel aan gereed. Het scheelde geen haar meer of Tor en Beir waren er weer met een koets van door geweest. Het Ministerie van Landbouw deelt mede Sinds 18 Januari worden in het Noor den van het Land, langs de Nederlandse grens, gevallen van mond- en klauwzeer van het type C virus vastgesteld. Ten einde te beletten dat het land 'door een tweede epidemie van mond en klauwzeer zou geteisterd worden, heeft de Minister van Landbouw bij koninklijk besluit van 25 Januari 1952, onontbeerlijk geachte maatregelen van gezondheidspolitie getroffen, die inzon derheid bedoeld zijn voor de Belgisch- Nederlandse grensstreek. Alle verplaat sing van tweehoevige dieren zal tot 15 Maart 1952 verboden zijn. De inspec teurs-veeartsen kunnen nochtans in uit zonderlijke gevallen afwijkingen toe staan. Noch de inenting met entstof anti O, noch deze met entstof anti A5 zijn doel treffend tegen deze vorm van de ziekte, die in vele gevallen van meer ernstige- ren aard is. Indien ze dieren aantast die pas herstellen van een vorige aanval met virus A5 kunnen de gevolgen ramp spoedig worden. De inentingen met entstof anti C wer den reeds rond de nieuwe haarden uit gevoerd, maar elke veehouder dient er volstrekt van overtuigd te zijn dat het onmogelijk is de ziektekwaal tegen te dammen alléén met de inentingen, in dien deze niet aangevuld en gesteund worden door gezondheidspolitiemaatre gelen door ieder van hen persoonlijk toegepast. Het Departement van Landbouw wenst te herinneren aan enige regle mentaire voorschriften en vroeger reeds gegeven raadgevingen 1) Van op het eerste verdacht teken dat mond- en klauwzeer laat vermoeden is het geboden er van de aangifte te doen aan de Burgemeester en de vee stapel ter plaatse te houden. Geen ver koop, geen verplaatsing. 2) Wanneer de ziekte heerst, zich vooral onthouden van aankopen (var kens of runderen) of slechts aankopen in een goed bekend bedrijf. Het aangekocht dier veertien dagen afgescheiden houden. 3) Gedurende de eerste vijftien dagen geen melk leveren aan de melkerijen. De hantering der kruiken, die bij het vertrek uit de ziektehaard besmette melk bevatten, is een oorzaak voor versprei ding van het virus. 4) Het bezoek aan prijskampen of andere verzamelingen van dieren is ook een kans voor besmetting. Geen vreemde persoon dient de stallen of de weide te betreden. Geen enkele wagen zal noch op het bedrijf, noch op de weiden toegelaten worden. 5) In de streken waar openbare drink putten voor het vee bestaan is het aan gewezen de bedeling van het water te organiseren met personen die geen run deren of varkens in hun bezit hebben. 6) Degelijke ontsmetting van de stal- gangen is aanbevolen (Oplossing op 2 van bij tend soda in water). De volledige medewerking van al de veehouders is volstrekt noodzakelijk om deze nieuwe bedreiging te voorkomen. Alle onvoorzichtigheid wordt duur betaald verdubbelde waakzaamheid is geboden. J. Leye. Electriciteit in het Landbouwbedrijf. Uitgeverijmij. Stan daard Boekhandel, Antwerpen 1951, 134 blz. gen. 68 fr. Wij staan ongetwijfeld op een keer punt in de ontwikkeling van onze land bouw. Hetzelfde proces dat wij een eeuw geleden hebben gezien in de nijverheid, is zich nu ook aan het voltrekken in de landbouw, nl. de handenarbeid wordt zoveel mogelijk vervangen door machi nes. Talrijke werken over mechanisatie zien dan ook het licht, maar deze zijn over 't algemeen meer gericht op ver schillende toepassingen van ontploffings motoren. Het is een verdienste van dhr Leye de aandacht te vestigen op de toepas singsmogelijkheden van de electriciteit op het boerenbedrijf. Zonder veel ingewikkelde theorie tracht hij de lezer vertrouwd te maken met de verschillende vraagstukken, die zich voor de boer kunnen voordoen. Het is dan ook uitteraard geschikt voor land bouwscholen en avondcursussen, waar de leerlingen zich vertrouwd willen ma ken met de elementaire begrippen en de praktische verwezenlijking van de elec triciteit. Het optimisme van de schrijver, dat het ook voor zelfstudie in aanmer king komt, kunnen wij echter niet hele maal delen. Dit boek, dat zeker geroepen is aan onze landbouw waardevolle diensten te bewijzen heeft dan ook, ons inziens, een zwakke kant. Iemand die met electrici teit niet vertrouwd is, schrikt er van terug. Pas wanneer hij voldoende een gewone lichtinstallatie beheerst is hij voor verdere toepassingen gewonnen. Wij zagen dan ook liever het hoofdstuk (om methodische reden) over de lichtin stallaties wat meer uitgebreid en voor zien van meer practisch uit te werken schema's. Prof. Dr. Van Hornstein en Prof. Dr. Faller. Gaaf Geslachtsleven. Nederlandse bewerking door Prof. Dr. Cornelissen. Uitgave J. J. Romen en Zonen, Roermond, Maaseik. 376 blz. gen. 200 fr.geb. 225 fr. Het is waarlijk een verademing eens een boek te lezen over het geslachtsle ven, dat uitgaat van het standpunt dat men nog iets anders is dan een louter dier. Te veel werken, die doorgaans gretig gelezen worden, omdat ze met een sausje sensatie overgoten zijn, her leiden het vraagstuk, een der gewichtig ste in het mensenleven, tot loutere bio logie en... techniek. Wat ons de woor den van Foerster in gedachte brengt men roept geesten op, die men achteraf niet meer kan bezweren. Onderhavig werk maakt hierop een gelukkige uitzondering en gaat uit van de stelling dat de mens in de eerste plaats een geestelijk wezen is, waaruit volgt dat het zwaartepunt van het huwelijks leven in het geestelijke dient te worden gezocht. Deze opvatting is trouwens de enige die een blijvend huwelijksgeluk kan waarborgrn. Dat de zogenaamde voorlichtingsliteratuur deze waarborg niet geeft, wordt, jammer genoeg, vol doende aangetoond door de talloze hu welijken die mislukken. Staat het aantal werken van die aard niet in rechtstreekse verhouding tot het aantal echtschei dingen Wordt de nadruk gelegd op het gees telijk element, toch verliezen de schrij vers niet uit het oog dat de mens een eenheid van geest en stof is en diens volgens vinden wij in hun werk prac tisch alle aspecten van het geslachtsle ven besproken. De behandeling van ieder onderwerp door afzonderlijke vakmensen, wint aan diepte wat zij aan volledigheid zou missen. En toch, niettegenstaande zijn beperkte omvang is het boek een vrij volledig overzicht van wat essentieel is (biologisch, medisch, opvoedkundig, ju ridisch en historisch). In hoofdzaak is dit boek bestemd voor ontwikkelde lezers en hiervoor is het voor tal van vraagstukken een vei lige gids. Vandaar dat wij het warm kunnen aanbevelen. Het is meer waard dan kar- revrachten van wat men tegenwoordig voorlichting wenst te noemen. Studie van te Aalst. Openbare verkoping van te Aalst, nabij de Bredestraat. Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens wie het behoort, openbaarlijk verkopen Stad Aalst. Koop 1. Nieuwgebouwd woonhuis met grond, aan losweg in de Brede straat, 8, groot losweg inbegrepen 1 aar 39 ca. Koop 2. Nieuwgebouwd woonhuis met grond, aan losweg in de Brede straat, 10, groot losweg inbegrepen 1 a. 39 ca. Koop 3. Nieuwbebouwd woonhuis met grond, aan losweg in de Brede straat, 12, groot losweg inbegrepen 1 a. 36 ca. Ieder huis breed aan de losweg 4,96 m. Ieder huis onmiddellijk ingebruiktre- ding. Ieder huis begrijpt Gelijkvloers ingang met trap, voor plaats, verande, keuken en achterkeu ken, W.Ctuin. Kool- en provisiekelder. Verdiep 2 slaapkamers en zolder. Elektriek en waterleiding. Tuin om ringd met betonplaten. Voor bezichtigen zich wenden bij Mr Clement Boel, Bredestraat, 396, Aalst. Enige Zitdag Maandag 11 Februari 1952, te 3 ure namiddag, ter Café Royale bij Mr Edm. De Potter, Hoek Brede straat en losweg, Aalst. Openbare verkoping van ti Aalst, Langestraat. Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal namens wie het behoort, openbaarlijk verkopen Stad Aalst. Perceel bouwgrond, Langestraat, groot bij meting 18 aren 52 ca. 18 tnm., breed aan de straat 26,60 m. Verdeeld in 5 loten Lot 1 groot 4 aren 33 ca. 56 tienm. Lot 2 groot 4 aren 32 ca. 12tma. Lot 3 groot 3 aren 79 ca. 99 tma. Lot 4 groot 3 aren 20 ca. Lot 5 groot 2 aren 86 ca. 60 tma. Ieder lot breed aan de straat 5,32 m. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enige Zitdag Woensdag 13 Februari 1952, te 2 ure namiddag, ter herberg, gehou den door Mr Yzewijn-Meganck, te Aalstt, Langestraat, 116. Openbare verkoping van te Baardegem. Notaris BRECKPOT, te Aalst, zal ten overstaan van de heer Vrederechter te Aalst, en namens wie het behoort, openbaarlijk verkopen Gemeente Baardegem. Koop 1. Schone tweewoonst met stallingen, remisie, grond en tuin, Eer- degemstraat, 12, groot bij meting 4 aren 35 ca. Elektriciteit en waterput. Onmiddellijke ingebruiktreding. Voor bezichtigen zich bevragen bij Mevr. Wed. De Ridder-Cassaert, Eer- degemstraat, 16. Koop 2. Perceel meers achter ko pen 1, 3, 4, groot bij meting 40 a. 71 ca. Deze los mag ook gebruikt worden door de tweewoonst onder koop 1. Koop 3. Perceel bouwgrond, Eer- degemstraat, groot bij meting 7 a 95 ca, breed aan de straat 15,25 m. Koop 4. Perceel bouwgrond, Eer- degemstraat, groot bij meting 8 a 21 ca, breed aan de straat 15,25 m. Kopen 3 en 4 in gebruik bij HH. De Rijbel en Cassiman. Koop 5. Perceel boomgaard en land, Het Stockt groot bij meting 88 aren 94 ca. In gebruik bij Mr K. De Rijbel. Onmiddellijke ingebruiktreding. Verdeeld in 3 delen Deel 1 groot bij meting 30 aren 7 ca. Deel 2 groot bij meting 29 a. 84 ca. Deel 3 groot bij meting 29 aren 3 ca. Koop 6. Perceel land op Lange- veld groot 38 aren. In gebruik Mr V. Schoonjans. Voor bezichtigen plan zich wenden ter Studie. Enige Zitdag Donderdag 14 Februari 1952, te 2 ure namiddag, ter Zittingszaal van 't Vredegerecht, te Aalst, Kapellestraat. Studie van te Erpe. Telefoon 241.22 Aalst. Openbare verkoping van te Moorsel, Haeverenbos en op de Hoeve. Notaris MEERT, te Erpe, zal met tussenkomst van zijn ambtgenoot nota ris EEMAN, te Aalst, in het openbaar verkopen Gemeente Moorsel. Koop 1Een perceel land, gelegen op de wijk De Hoeve sectie E nr 141 /E, groot 33 aren 70 ca. Koop 2. Een perceel land, gelegen op de wijk De Hoeve sectie E nr 82/a, groot 34 aren. Koop 3. Een perceel land, gelegen op de wijk Tinnenhoek sectie E nr 151 /a, groot 35 aren. Boomprijs 4.000 fr. Koop 4. Een perceel land, gelegen op Haeverenbos sectie E nr 76, groot 86 aren 20 ca. Verdeeld in drie loten. Zie aanplakbrieven. Koop 5. Een perceel meers, gele gen op Haeverenbos sectie E nr 78, groot 28 aren. Verdeeld in twee loten. Boomprijs 1.500 fr. Zie aanplakbrieven. Koop 6. Een perceel meers, gele gen op Haeverenbos sectie E nr 52, groot 21 aren 30 ca. Boomprijs 2.500 fr. Koop 7. Een perceel bos, gelegen nevens koop 6, sectie E nr 77, groot 7 aren 70 ca. Boomprijs 15.000 fr. Het hakhout van lot 1 van koop 4 en van koop 7 zijn de eigendom van de huurder. In vrij gebruik van de kopen 1, 2, 3, van lot 3 van koop 4, van 5 en 6 met Kerstdag aanstaande en van koop 7 onmiddellijk. (Zie vervolg 8* bladzijde 1kolom.)

De Koornbloem | 1952 | | pagina 7