Voor iedere plant EEN VOLLED1G1 VOEDSEL Volledige Samenstellingen Heel de wereld rond LANDBOUWERS LANDBOUWERS VILVOORDE. Het Salon van de gemotoriseerde Landbouw* Stikstof, Phosphoor en Potas PUROL GENEEST EEU WFEESTP ALEIZEN DB KOORNBLOBK! - 9 Feb. 1P52 5 Zo U goedkope opbrengsten wenst te bekomen, gebruikt dan degelijke hoeveelheden potas. De prijs der POTASMESTEN is slechts 80 a 90 hoger dan deze van vóór de oorlog, terwijl de algemene stij ging der prijzen 400 tot 500 bereikt. De grote kunst van bemesten ligt in het juist berekenen en toedienen voor ieder gewas van de passende bestanddelen. Men moet ten allen tijde betrachten met de minste uitgaven de hoogste opbrengsten te bekomen. Wat men te veel geeft gaat meestal verloren. Geeft men te weinig van een of twee basisstoffen, dan blijft de werking van de overblijvende achterwege en krijgt men weeral verlies en gebrek aan opbrengst. dienen in gepaste hoeveelheden voor iedere plant aanwezig te zijn in de grond en juist deze berekende samenstelling zal de beste uit slagen geven met de minste onkosten. De jaren ondervinding en de proeven hebben bijgedragen tot volmaking van onze gekende welke door Redt U Zeiven voor iedere vrucht wordt gefabrikeerd. Jaarlijks vermeerdert de omzet in onze samengestelde meststof fen en dit is een bewijs dat de uitslagen aan ieders verwachting voldoen. Binnen enkele dagen zullen alle samenstellingen voor de lente bemestingen in magazijn beschikbaar zijn. Dit jaar zal door gans Vlaanderen bet Guldensporenfeest op luisterrijke Wijze worden gevierd. En niet zonder reden. Het is immers dit jaar 650 jaar geleden dat onze voorouders in de Kort- rijkse velden de zege behaalden op een veel groter Frans leger. De Vlaamse Toeristenbond heeft zijn actie reeds aangevat. In zijn nummer van 1 Januari publi ceerde De Toerist orgaan van de V.T.B., het volgende omvangrijke en originele programma, in het raam van de feestelijkheden, ingericht ter gelegen heid van de 650' verjaring van de Gul densporenslag Guldensporenprijskampvoor de jeugd: tekeningen in verband met Vlaanderens roemrijk verleden (10.000 fr. prijzen): Fotoprijskamp voor alle Vlamingen monumenten in verband met Vlaande rens roemrijk verleden10.000 fr. prijzen) prijskamp voorde beste kaïikatuur in verband met de huidige Vlaamse strijd (5.000 fr. prijzen) Sporentrek per fiets en per auto, in de vijf Vlaamse provin cies, op Zondag 6 Juli opening van een Guldensporenpad Brugge-Kortrijk versieren met bloemen van Vlaamse graven en gedenktekens op Vrijdag 11 Juli heerlijke begoniaversiering van Vlaanderens Campo Santo, te Sint- Amandsberg, op Zondag 7 September, met Jan Frans Willemshulde Gulden- sporenkoncerten te Antwerpen, Gent en Brussel (instrumentale en vokale mu ziek) Guldensporennummer van De Toerist,, en De Autotoerist op 1 Juliuitgave van een toeristische gids voor Kortrijk, als Guldensporenstad. Daarenboven heeft de V.T.B. het uitgeven van een Guldensporen post zegel reeks aangevraagd. Aan het uitwerken van dit omstandig programma wordt in V.T.B.-V.A.B. reeds druk gearbeid. Sommige dagbladen steken de draak met een volksvertegenwoordiger die een wetsontwerp heeft neergelegd om de boks- en catchmatchen te verbieden. Wij vinden dit ontwerp nog zo belache lijk niet. Terecht zeggen de ontwerpers van het voorstel dat hanengevechten verboden zijn en gestraft door de wet. Mensengevechten, waar er nog al dik wijls duchtig wordt doorgeklopt, wor den echter toegelaten en beschouwd als sport. Voorwaar een zeer hoogstaand sport. leder zijn goesting. Wij zullen er ze ker niet om treuren moest het verboden worden. En onze beschaving zou er ze ker niet veel bij verliezen. Intussen ge loven wij niet dat de wet zal gestemd worden. Daarvoor zijn wij te veel be schaafd. Of 't zou moeten zijn dat de dierenbescherming er zich mee zou moeien. Wij geven de boeren toch de volgen de raad als ze hun koleire willen luch ten, slaan ze liefst niet op hun paard. Dat is immers strafbaar. Kies hiervoor liever het gezicht van een bokser. Dan is het sport... en dus toegelaten. De Britse Koning, George VI, is plots overleden. Nadat hij enkele tijd geleden, bij een operatie een long was uitgenomen, is de koning niet volledig meer hersteld. De oudste erfgename prinses Elisabeth, zal hem als koningin opvolgen. Bij de dood van haar vader was zij, met haar echtgenoot op reis in Kenya. Zij is onmiddellijk naar Londen teruggekeerd. In Egypte schijnen de gemoederen reeds tot bedaren gekomen te zijn. En alles laat voorzien dat er een bevredi gende regeling zal worden getroffen. Een bewijs van de ontspanning is wel dat men reeds moppen tapt over de kwestie in Egypte. Naar wordt verteld zou een Brits soldaat door een zestal Egyptenaren aangevallen en zodanig afgeslagen zijn dat een voorbijganger het al te bar vond. Hij wendde zich daarom tot een Egyptische politieagent die het geval stond af te kijken met de woorden He, agent, helpt daar toch een handje Waarop de agent zeer nuchter antwoordde Is helemaal niet nodig. Met zessen kunnen ze hem wel alleen baas Het verloop der gebeurtenissen in Egypte heeft aangetoond dat de Engel sen erg veel aan, het Seuzkanaal vast houden. Wij hopen dat die liefde voor kanalen niet te algemeen wordt. Anders beleven wij binnen enkele jaren dezelfde historie aan,het Albertkanaal. Één der dezer dagen in Holland van stapel gelopen schepen, kan, zonder dat één hand het stuurwiel aanraakt, naar bakboord of naar stuurboord draaien. De electrisch-hydraulische stuurinrich ting is nl. gekoppeld aan een girocompas en de geringste afwijking op de voorlig gende koers door stroom of golfbewe ging, wordt daardoor automatisch verbeterd. Een tweede bijzonderheid is, dat men van het schip af over zeer grote afstand kan telefoneren. Omdat het schip over een radio-telefonie-installatie voor de korte en de middengolven beschikt, is het omgekeerde ook mogelijk. Intus sen heeft dit vrachtschip haar eerste reis naar Noord-Afrika en de Zuid-Levant ondernomen. De levensduurte-index steeg sedert de aanvang van de Koreaanse oorlog in Oostenrijk met 48 t.h., Frankrijk 27 t.h., Zweden 18 t.h., België 14 t.h., Groot- Brittannië 13 t.h. en West-Duitsland met 12 t.h. De koudegolf die over Noord-Ame- rika heerst, was een der ergste die men ooit heeft gehad niet alleen in Canada, doch zelfs in de wereld. Op 29 Januari stelde de weerkundige dienst van Nag. in Yukon, een gebied in Noordwest- Canada, een temperatuur van min 61 graden Celsius vast. Het door die dienst tot nog toe waargenomen record be droeg 62,5° Celsius op 3 Februari 1947. Het wereldrecord van de hevigste koude staat op naam van Verkojensk, in Siberië, in 1885. Het schilderij Christus en de over spelige vrouw, van Pieter Brueghel, werd voor 11.050 pond (1.547.000 Bel gische franken) door dr Scharf, een Lon- dens kunstkenner, voor rekening van een Europese vriend aangekocht, Het schilderij dagtekent uit 1563. De pogingen om regen te maken die onlangs inde stad New-York zijn gedaan, zijn succesvol gebleken... té suc cesvol. Terwijl de stads-waterreservoirs totoverstromens toe vol waren, in tegen stelling tot het gevaarlijk lage peil van de voorafgaande seizoenen, is de stad bovendien nog overstroomd door een zondvloed van processen met de aan grenzende gebieden, niet alleen omdat ze de oevers vormen van de meren van New-York's reservoir, maar ook omdat ze de geliefde zomerverblijven zijn voor de stedelingen, die de snikhete stad ont vluchten. Voor Kerstmis kreeg de city een geschenk van maar liefst 117 pro cessen, waarbij in totaal een schadever goeding wordt geëist van 1.500.000 pond sterling, merendeels gebaseerd op het feit, dat het regenmaken een abnormaal natte zomer had veroorzaakt, die zowel de New-Yorkse vacantie-gangers als de verdiensten van de hotel-eigenaars wegspoelde ruwe en kapotte handen Op Maandag 5 Mei a. s. wordt de honderdste verjaring van de Grote Na tionale Landbouwprijskamp, ingericht door het Stadsbestuur van Vilvoorde, op qrootse wijze gevierd. Te dezer gelegenheid werd ons be richt dat het programma, dat eerlang zal verschijnen, op een bijzondere manier werd verzorgd. Van nu af kunnen wij reeds mededelen dat, voor het Jubeljaar 1952, een som van 300.000 fr. aan geld prijzen werd voorzien, buiten de 600 eremetalen, de kunstvoorwerpen en de lintenbossen. De prijsuitdeling welke ieder jaar plaats greep op de dag van de prijskamp, is ten uitzonderlijke titel voor het jaar 1952 vastgesteld op Zondag 11 Mei te 15 uur in de feestzaal van het Stadhuis. Grote feestelijkheden zullen worden voorbehouden aan de deelnemers en hun familie. Vilvoorde maakt zich gereed om dit Landbouw-Jubileum op een waardige en schitterende wijze te herdenken. FISKALE RAAD PPf ft voor iedereen, kleine intrest. VJDLD Zakenkantoor Adh., Van den Eeckhaut, Landgoed De Etting Erondegem. Telef. Burst 191 Bezoekt van 17 tot 24 Februari 1952 in de Brussel (Heysel) 't Is enig 't Is een wonder I Voor inlichtingen Secretariaat Generaal t 29, SPASTRAAT, BRUSSEL 4. 4 Hebt li last met belastingen of taxes, erfenissen, boekhouding, maatschappijza ken of andere vertrouwenszaken U vindt dadelijk afdoende hulp bij Park/aart 151, Aalst 35 jaar praktijk (gewezen Snancie- ambtenaar 1« klasse). Geen mislukkingen. Striict geheim.

De Koornbloem | 1952 | | pagina 5