Heel de wereld rood Suikerijpeën. Kleine Aankondigingen Van den Bossche HOPDRAAD Verzekeringen* Beste Karresmeersel Uurwerken, Juwelen, Brillen* DB KOORWBLOBW - 3 :jan. IP53 5 Wij zijn allemaal weeral een jaar ou der geworden. Onze kleine en grote mannen hebben ons allemaal een zalig en gelukkig nieuwjaar gewenst. En hoe schoon wij dat ook vinden en hoe royaal wij ook in onze zak schieten om nen dikke nieuwjaar te geven of gewillig ons handen open houden om zelf een te krijgen, toch geloven wij niet dat al die schone wensen iets uithalen. Woorden zijn nog geen oorden. Want dat het komende jaar zalig en voorspoedig zal wezen, hangt op de eerste plaats af van heel wat anders dan wensen. Wij vragen ons dan ook af wat het komende jaar ons zal brengen. Voor al naar de ontwikkeling van de verhou dingen tussen de verschillende leidende staten in de wereld wordt er angstvallig uitgekeken. Zullen de grote staats lieden hun verstand gebruiken en kans zien gedurende het jaar 1953 de vrede te bewaren? Want de vrede is voor ons de hoofdzaak. In de dagbladen worden overal voor spellingen gedaan in verband met het einde van de oorlog in Korea. Men spreekt over de mogelijke bijeenkomst van Eisenhower en Stalin. Maar alles blijft bij een raden en intussen kunnen wij afwachten wat met ons zal gebeuren. Laat alleen hopen dat er nergens een gevaarlijk gek brand in 't hooi steekt.^, En wat zeggen de helderzienden van het komende jaar? Een helderziende uit Napels, die deze wondere eigenschap heeft gekregen toen hij in een circus op zijn hoofd viel, heeft nogal optimistische vooruitzichten. Hij voorziet voor 1953 geen oorlogen, noch in de periode van 10 jaar daarna. Voor Egypte voorspelt hij een aanslag op het tegenwoordige staatshoofd Nagib. Ook Tito zal twee aanslagen te verwerken krijgen. Maar gevaar voor zijn leven bestaat er niet. Met een operatie alleen zal hij er van af komen. Voor Koningin Elisabeth van Enge land heeft hij echter slecht nieuws. Voor haar staat er, benevens de plechtige kroningsfeesten, een operatie te wachten. De helderziende uit Napels vindt dat er nog te veel gekroonde koningen rondlo pen, want hij belooft dat er in de loop van 1953 nog twee hun kroon zullen verliezen. Gelukkig voor die brave men sen heeft hij hier geen namen genoemd Anders zouden die zeker slecht slapen. En zelfs heeft hij een verrassing be loofd voor 1960. Hitier zal dan terug te voorschijn komen. Voor het ogenblik leeft Adolf in Duitsland als een brave huisschilder en verdient zijn boterham met muren te schilderen en te beplakken. Wat hetspreekwoord bewaarheidt"Jong geleerd, oud gedaan Wat echter niet zo mooi is, al schilderende zou hij op wraak zinnen. Maar voorlopig moeten wij ons daar geen zorgen over maken, want dat is maar voor 1960. Deze profeet uit Napels heeft echter al concurentie, want in Duitsland leeft de geleerde professer Arlop. Volgens hem zal de koude oorlog tussen Rusland en de Verenigde Staten voortduren. Ge lukkig zal hij koud blijven De kansen op vrede zullen pas in 1956 hun hoogte punt bereiken. In Korea voorspelt hij tegen einde Juli een overeenkomst. Dat is een kostbare inlichting voor de weerstanders van het laatste uur. Rus land zal moeilijkheden krijgen met Bul garije en Tjecho Slowakije. Terwijl hetzelfde lot Frankrijk te wachten staat in Indochina, dat zijn volledige onaf hankelijkheid zal verwerven. Voor de belastingsbetalers van de Vereenigde Staten heeft de Duitser ook slecht nieuws. Zij mogen een hard jaar verwachten, niettegenstaande de belof ten bij de verkiezingspropaganda wer den uitgesproken. [I Ten' slotte zullen vliegtuigen uitge vonden worden, die zo snel vliegen dat de tegenwoordige zullen moeten afge dankt worden als oude rommel. De atoombom zal ook van haar pluimen verliezen en vervangen worden door een bestuurbare projectiel, die het wapen nummer 1 zou worden van de Westerse verdediging. Over ae Doeren hebben deze beide profeten niets gezegd. Spijtig genoeg. Zodat wij maar moeten afwachten wat het nieuwe jaar ons zal brengen. Met de steeds verder ontwikkelende mond- en klauwzeer hebben wij echter al een slecht begin. Maar laat ons troosten met het gezegde eerste gewin, kattegespin. Ten slotte schijnt het nieuwe jaar vol beloften te zijn voor onze vroede vade ren in Brussel. Onlangs hebben zij ont dekt dat ze te weinig verdienen voor de diensten die zij aan het vaderland en aan ons moeten bewijzen. Wij hopen dat ook voor de heren dat de benepen om standigheden waarin zij tot nu toe heb ben moeten leven, in 1953 zullen ver beteren en dat ze een menswaardig be staan zullen kunnen leiden. Moesten ze in bun verwachtingen bedrogen worden dan kunnen ze nog altijd boer worden. Naar het schijnt zijn de Italianen een eigenaardigjvolk. Dit zou men alleszins moeten geloven als men het volgend verhaaltje hoort Twee Italianen zitten bij de barbier te wachten tot het hun beurt is en zoals het in zulke omstandigheden gaat, slaan ze een praatje over.het weer en over de zaken. Zegt de ene de zaken gaan tegen woordig nog zo slecht niet. Stel u eens voor hoe slecht het zou geweest zijn moesten wij de oorlog gewonnen heb ben. Zie maar eens naar Frankrijk en Engeland. Antwoordt de tweede 'ris maar te hopen dat wij de volgende oorlog ook verliezen. Zouden wij daarin misschien voor de gekende dapperheid der Italiaanse sol daten een verklaring kunnen vinden? Het heeft er alle schijn van, dat de Nederlandse immigratie in Zuid-Afrika volgend jaar in aanzienlijke mate zal toenemen. Reeds in 1952 was het aantal Nederlandse immigranten het dubbele van dat de voorgaande jaren. In 1952 hebben 5000 Nederlanders een vaste verblijfsvergunning in Zuid-Afrika ont vangen. De Unie heeft vooral personeel nodig in de metaal, mijn- en bouwbe drijven. Men verwacht dat in 1953 zelf extra schepen en 12 extra-vliegtuigen Neder landse emmigranten naar Zuid-Afrika zullen voeren. Volgens de door het wereldverbond der oudstrijders medegedeelde cijfers bestaan er in de wereld 15 millioen oorlogsverminkten. Zeven millioen er van zijn slachtoffers van de tweede wereldoorlog. In Frankrijk ontvangen 933.500 oud strijders invalidenpensioen, in Groot- Brittannië 683 032, in Italië 355.035, in Canada 157.853 en in België 112 221. Duitsland telt 1.537,192 oorlogsver minkten, Japan 744.034 en Oostenrijk 166.085. Tijdens de tweede wereldoorlog wer den 1.917.573 Amerikanen verminkt. Dit cijfer omvat slechts de lichamelijke verminkten. Een op de vier Amerikaanse oorlogsverminkten is een geesteszieke. Zo U een vroegtijdige opbrengst wenst van goede grassen en klavers, strooit dan van nu af op uwe weiden van 800 tot 1000 kg RUW POTASZOUT 17 of 300 tot 400 kg CHLOORPOTAS 40 per ha. Zo U samengestelde meststoffen gebruikt, eist dan steeds samenstellingen rijk aan POTAS, Gewoon tarief 20 fr. per 3 regels. GunsttariefVoorbehouden aan onze eden landbouwers voor hun met com merciële aankondigingen. Kleine aankondigingen moeten VOORAF betaald zijn aan onze kas of vereffend over onze postrekening nr 1425.93, of door bijvoeging van post zegels, zoniet worden ze niet meer geplaatst. TE KOOP Beste koeien, einde dracht en ge kalfd, 24 tot 30 liter melk, uit de beste streek voor melk en boter, bij Hanssens D., Vijfhuizen, 443, Aalst. Landbouwers, wendt U in volle vertrouwen voor uw verkoop van zieke en geslachte dieren, bij Emiel Robberechts, Droeshoutstraat, Opwijk. Telefoon 108 Opwijk. Dag en nacht. Vaars, einde dracht, tuberculose vrij, bij Ernest Pieters, Bontegem, 11, Wieze. Drachtige vaars, vrij van tubercu lose, bij Arséne De Saedeleer, Holland straat, 4, Mere, Allerbeste vette vaars, alsook vette jonge munt, zwaar gewicht, bij Louis De Schrijver, Statiestraat, 98, Haaltert. Beste vaars, rekening 29 Januari, t.b.c. vrij. bij De Grom Eduard, Broek straat, 70, Welle. Bij uitscheiding van bedrijf, beste vette koe, bij René De Saedeleer, Bosch- kouterstraat, 14, Erpe. Beste drachtige en gekalfde vaar zen, 20 1. melk, vrij van t.b.c. en mond en klauwzeer; verwisseling voor alle vee, bij Robert Vinck, Brusselbaan, 2, Aalst, (tegen viaduk). Telefoon 229.18. Nest beste viggens, bij Frans Boe- laert. Vogelenzang, Lede. Nest beste viggens, bij Domien Van Hauwermeiren, Rimeir, Schoon- aarde. Zeugen en viggens, bij Petrus De Meersman, Hof Zomergem, Brusselse Steenweg (Tir), Aalst, (thuis besteld). Tel. Aalst 237.51. Een partij jonge notelaarsplant soenen, bij Albert De Smet, Lange- straat, Welle. GOLFPLATENOude en nieuwe golfplaten in occasie te koop, alsook kasseistenen. Regentiestraat 145, Welle. CIDER VATEN, beirvaten, vanaf 1 fr. de liter, alle grootten. Huis Frama, Moorselbaan, 281, Aalst. Tel. 24839. HANDEL IN RIJTUIGEN en Paar- dengetrekken. Men aanvaardt alle her stellingen. Gareelmakerij Jozef De Pelsmaeker, bij de statie Haaltert. Tel 22.250 Aalst Voor uwe OCCASIE AUTO- EN CAMIONBANDEN, alle maten wendt U Geeraardsbergse straat, 178bis te Aalst. Telefoon 234.90. Onze zeer gekende prima suikerij peën zijn weer in onze magazijnen be schikbaar in pakken van 5 kg. Liefhebbers van een lekker tas koffie bestellen bij ons hun peën. Het adres waar U vakkundig bediend wordt. Grote keus. Lage prijzen. 5 vermindering of schoon geschenk. HORLOGERIE Houtmarkt^M, AALST, GELDLENINGEN voor alle zaken en aan de voordeligste interesten. Schattingen voor verkave lingen, meten van eigendommen Ko pen en verkopen van eigendommen. Inlichtingen kosteloos. Wend U in volle vertrouwen tot S, HAENTJENS, expert-land meter. Kasteel Van Muylem. Gentse Steenweg. 380, Aalst Telefoon 221.74. FISKALE RAAD PCI" n voor iedereen, kleine intrest. VjLLU Zakenkantoor Adh., Van den Eeckhaut, Landgoed De Etting Erondegem. Telef. Burst 191 CAMBRINUS uit voorraad te verkrijgen bij p.v.b a. Ijzerwaren DE BISSCHOP - Gentsestraat, 22, Aalst - Prijsvermindering vanaf 1 Januari Een afgevaardigde van de verzeke ringsmaatschappij NOORDSTAR- BOERHAAVE is alle 1' en 3' zaterda gen in ons lokaal van 10 tot 12 uur, om U kosteloos inlichtingen te verstrekken inzake verzekeringen Brand-Ongevallen Leven, waar hij voor rekening van het hoofdagentschap R.U.Z. de zaken behandelt. in nieuwe emmers van 10 kg. Beschikbaar. k h Hebt U last met belastingen of taxes, erfenissen, boekhouding, maatschappijza ken of andere vertrouwenszaken U vindt dadelijk afdoende hulp bi) Parklaan 151, Aalst 35 jaar praktijk (gewezen financie- ambtenaar 1< klasse). Geen mislukkingen. Strikt geheim.

De Koornbloem | 1953 | | pagina 5