Heel de wereld rond Bieëntelersschool Kleine Aankondigingen Van den Bossche HOPDRAAD Verzekeringen* Beste Karresmeersei KEMELSVET PUROL GENEEST Uurwerken, Juwelen, Brillen» OB KOORNBLOBH - 10 Jan. 1053 5 Doorheen gans het land wordt een propaganda gevoerd om de weggebrui kers aan te manen tot voorzichtigheid. De steeds talrijker wordende ongevallen die het steeds drukker wordende verkeer te betreuren heeft, zijn grotendeels een gevolg van nalatigheid of onoplettend heid van de weggbruikers. Om van de roekeloosheid niet te spreken. In deze kampagne worden vooral de autovoerders tot voorzichtigheid aange maand. maar ook de wielrijders en de voetgangers worden op het hart gedrukt zich te houden aan de verkeersreglemen ten, want het gebeurt wel eens dat zij de oorzaak zijn van ongevallen. Het fameuze Kievoe-festival in Bel gisch Congo heeft een aantal van onze hoge omes uit Brussel in staat gesteld een plezierig reisje naar de warme lan den te doen. Op de verschillende bals en ontvangsten, waar rijkelijk allerlei wij nen hebben gevloeid, en waar ontelbare redevoeringen werden gehouden, bleken de meeste sprekers overtuigd te zijn van de bloei van onze kolonie. En als men de lofzangen moet geloven zou er ner- gens,een vuiltje aan de lucht zijn. Maar dat is gevaarlijke oogverblin ding. Kongo is niet het veilige luilekker land, waar sommigen van dromen. Mo menteel heerst er nog wel rust en kunnen de blanken er aardig wat geld verdienen. Maar zal dat zo blijven duren?... Overal in Afrika gromt het onweer in Noord-Afrika, in Kenia, in de Zuid- Afrikaanse Unie. Zal Kongo onberoerd blijven? Sommige recente feiten laten er ons aan twijfelen. Onder de negers van Katanga be speurt men een beroering, die gevoed wordt door duistere brochuurtjes, waar de Kerk, de Belgische Staat en het groot kapitaal afgeschilderd worden als de ty- ranieke verdrukkers van het zwarte na tionalisme. Vanuit Ethiophië stralen communistische cellen hun gevaarlijke invloed uit. Via Antwerpen (het zwart personeel van de Kongoboten komen andere lopruiende schriften binnen. En te Praag bestaat er een rode universiteit waar terroristen en saboteurs gevormd worden het afgelopen jaar verlieten 113 negers, met een diploma op zak de school om hun talenten in Midden- Afrika te ontplooien... Dat is werkelijkheid, die schril afsteekt tegen het zalige optimisme van de_offi- ciële kringen. De Engelsen hebben de naam erg be vattelijk te zijn voor humor. Of dit in derdaad zo is kan men betwijfelen als men volgend berichtje in de kranten leest Een groep Duitse gelovigen zijn zin nens een kerkraam te schenken aan de protestantse kathedraal te Coventry. Het Engelse comité, dat belast is met de heropbouw van deze kathedraal, die in 1940 door Duitse vliegerbommen werd vernield, heeft besloten als sym bool van christelijke broederschap,, deze Duitse gift te aanvaarden. Laat ons hopen voor de Engelse ge' lovigen dat Duitsland op zijn beurt voor zijn kathedraal geen bewijs vraagt van christelijke broederschap Een Amerikaans'professor heeft uitge cijferd dat de aarde steeds maar warmer wordt. Tot dit besluit is hij gekomen na menigvuldige diepgrondige onderzoe kingen. Ons dunkt dat men dat zowel kan merken, zelfs in weerwil van de zg. koude oorlog. Een Canadese sterrekundige heeft een nieuwe ster ontdekt. Het zal onze lezers misschien verbazen dat er tegenwoordig nog geleerden zijn die hun tijd door brengen met naar sterren te kijken. Toch is het zo. Welnu die Canadees heeft een nieuwe ster ontdekt. Dat ze niet vroe ger werd opgemerkt licit nu niet precies aan haar kleinheid. Haar diameter is immers 13 maal de doormeter van de zon, of ongeveer 9 millioen kilometer. Ze vliegt door de ruimte met een snel heid van 304 km per seconde of een dik ke millioen kilometer per uur. De vlieg tuigbouwers die dat zullen horen zullen watertanden. «Tien jaar na Hirosjima Japanse stad waar de eerste atoombom werd gewor pen) biedt de wereld een beeld, niet van vooruitgang naar samenwerking, maar van geweldige strijd welke wordt aan gewakkerd door de primitieve dorst naar macht en door massahartstochten, voortvloeiend uit nationalisme, klassen en rassenhaat, afgunst en wantrouwen aldus schiijft het Amerikaanse blad, dat tot de conclusie komt, dat de vrees voor vernietiging door atoomwapenen een onstabiele toestand van spanning in de wereld langer kan laten bestaan dan in het verleden mogelijk scheen. Het is dus mogelijk, dat wij meer tijd hebben om na te denken en meer tijd voor het langzaam opbouwen van een verstandige maatschappij dan velen geneigd zijn te geloven De country Gentleman een der landbouwtijdschriften die in de Ver enigde Staten het meest gelezen worden, kondigt aan dat de eierenproductie in de komende jaren in het land zeker zal verhogen als gevolg van de vermeerde ring van het aantal hybridische kippen. Door de proeven die in de staten van het midden westen gehouden werden waar men de helft van de Amerikaanse leghoenen kweekt werd door 400 hoen derkwekers vastgesteld dat wanneer een gewone kip 153 eieren legt, de hybri dische kip er 192 legt.E Een landbouwer die zich gedurende 24 jaar met kiekenkweek bezig hield op een eigendom van 40 ha heeft besloten over te gaan tot de hybriden nadat specimen, die door zijn zoon aange bracht werden gemiddeld 70 eieren meer legden per jaar dan de andere. Thans leggen deze kippen 30 meer eieren dan de normale variëteiten, en op het voeder wordt een besparing gemaakt van 2 tot 3,5 Frs per dozijn eieren. Hoewel de hybridische kip tweemaal duurder is dan de gewone wordt deze uitgave grotelijks vergoedt door het feit dat ze vroeger begint te leggen, beter aan ziekte weerstaat en gemakkelijker vetgemest werd. In 1951 hebben de Amerikaanse hoenderkwekers 34 millioen hybridische kippen gekochtin 1952 denkt men dat dit aantal 42 millioen zal bereikt hebben. Een expert verklaarde dat binnen 5 jaar 15 van al de legkippen hybridisch zullen zija in de Verenigde Staten en dat deze 135 millioen kippen de landbouw inkomsten met 65 millioen zullen ver hogen. We zullen afwachten wat hiervan waar is Markt van Kruishoutem 6 Jan. 1953. Boter. Aangevoerde hoeveelheden 940 kg Maximumprijs 92 fi Minimumprijs 87 ft Botermijn 9 000 kg. Hollandse boter. Groothandelsprijzen84,40 fr. a 85,50 fr. Eieren. Aangevoer. hoeveelheid 820.000 stuk. Prijs 2,20-2,06 fr. ZO U SAMENGESTELDE MESTSTOFFEN STROOIT OP UWE WEIDEN gehruikt dan steeds POTASRIJKE SAMENSTELLINGEN. 1.000 kg van de formule 12-12 of 10-15 verzekeren U een hoge opbrengst van voedzaam gras of hooi. Te Brussel, in een lokaal nabij het Noordstation, zal in 1953 en 1954 een volledige leergang gegeven worden over jieënteelt. Het programma omvat theo retische en praktische lessen over al wat de imkerij betreft. Het zal een degelijke voorbereiding zijn voor het officieel examen van voordrachtgeven dat in Juli 1954 zal afgenomen worden. De koste- oze lessen zullen gegeven worden s Zondags van 10 tot 12 uur, Inschrijven bij de secretaris Mr H. daazen, Houtemse stwg. nr 53, Vil voorde, die een uurrooster zal doen ge worden. Rechtskundige Dienst Onze rechtskundige houdt zijn eerstk. zitdag op 18 Jan. tussen 10 en 12.30 u. Deze raadgevingen zijn volledig kosteloos voor onze leden. Gewoon tarief 20 fr. per 3 regels. Gunsttarief: Voorbehouden aan onze leden landbouwers voor hun met com merciële aankondigingen Kleine aankondigingen moeten VOORAF betaald zijn aan onze kas of vereffend over onze postrekening nr 1425 93, of door bijvoeging van post zegels, zoniet worden ze niet meer geplaatst. TE KOOP t Wekelijkse aankomst van beste volle en gekalfde vaarzen en jonge melk koeien, bij Petrus Van Nuff-1, Geldhof straat, 81, Aalst. Tel. 22o.40 (nabij de hoek van H. Hart). Beste vaars, acht maand dracht, vrij van t. b. c., ingespoten tegen mond en klauwzeer alsook circa 8000 kg. stalmest, bij Van den Bossche Frans, Beekstraat, 14, Aalst. Beste koeien, einde dracht en ge kalfd, 24 tot 30 liter melk, uit de beste streek voor melk en boter, bij Hanssens D., Vijfhuizen, 443, Aalst. Landbouwers, wendt U in volle vertrouwen voor uw verkoop van zieke en geslachte dieren, bij Emiel Robberechts, Droeshoutstraat, Opwijk. Telefoon 108 Opwijk. Dag en nacht. Beste drachtige en gekalfde vaar zen, 20 1. melk, vrij van t.b.c. en mond en klauwzeer; verwisseling voor alle vee, bij Robert Vinck, Brusselbaan, 2, Aalst, (tegen viaduk). Telefoon 229.18. Twee nesten beste viggens bij Remi De Feyter, Vijverstraat, Mere. Zeugen en viggens, bij Petrus De Meersman, Hof Zomergem, Brusselse Steenweg (Tir), Aalst, (thuis besteld). Tel. Aalst 237.51. GOLFPLATEN: Oude en nieuwe golfplaten in occasie te koop, alsook kasseistenen. Regentiestraat 145, Welle. HANDEL IN RIJTUIGEN en Paar- dengetrekken. Men aanvaardt alle her stellingen. Gareelmakerij Jozef Dt Pelsmaeker, bij de statie Haaltert. Tel. 22.250 Aalst. Voor uwe OCCASIE AUTO- EN CAMIONBANDEN, alle maten wendt U Geeraardsbergse straat, 178bis te Aalst. Telefoon 234.90. Het adres waar U vakkundig bediend wordt. Grote keus.Lage prijzen. HORLOGERIE Houtmarkt, 14, AALST» GELDLENINGEN voor alle zaken en aan de voordeligste interesten. Schattingen voor verkave lingen, meten van eigendommen Ko pen en verkopen van eigendommen. Inlichtingen kosteloos. Wend U in volle vertrouwen tot S. HAENTJENS, expert-landmeter. Kasteel Van Muylem. Gentse Steenweg, 380. Aalst Telefoon 221.74. FISKALE RAAD CAMBRINUS uit voorraad te verkrijgen bij p.v.ba. Ijzerwaren DE BISSCHOP - Gentsestraat, 22, Aalst - Prijsvermindering vanaf 1 Januari Een afgevaardigde van de verzeke ringsmaatschappij NOORDSTAR- BOERHAAVE is alle lc en 3' zaterda gen in ons lokaal van 10 tot 12 uur om U kosteloos luLchtingen te verstrekken inzake verzekeringen Brand-Ongevallen Leven, waar hij vooi rekening van het hoofdagentschap R.U.Z. de zaken behandelt in nieuwe emmers van 10 kg. Beschikbaar. voorkomt de moeilijkheden van de gesprongen handen, gesprongen lippen, wintergezwellen en kloven. Zorg dit bij de hand te hebben. Te verkrijgen in al onze magazijnen. ruwe huid, ruwe handen, ruwe lippen 5 vermindering of "schoon geschenk. Hebt U last met belastingen of taxes, erfenissen, boekhouding, maatschappijza ken of andere vertrouwenszaken U vindt dadelijk afdoende hulp bij Parklaan 151, Aalst 35 jaar praktijk (gewezen financie- ambtenaar 1» klasse). Geen mislukkingen. StrtKt geheim.

De Koornbloem | 1953 | | pagina 5