Metalen ladders '''ft I I P"ba' "ZERWAREN Notarieele Annoncen Notaris BUYS Notaris WAMBACQ mfi lid' -MHfii DE BISSCHOP LANDBOUWBERICHTEN Gerieflijke Bouwgrond en Goede Zaailanden en Hooilanden Hofstede met Land en Lusthof Moderna te Lede. Licht - Sterk - Praktisch i 4 Telling van de winterbezaaiïngen en van het vee op 1 Januari 1953. Het ministerieel besluit van 20 Dec. 1952 (Stsbl. 24 December) schrijft op datum van 1 Januari 1953. de telling voor van de winterbezaaiïngen en van het vee alsook een opname van de totale beteelde oppervlakte. Onder totale beteelde oppervlakte dient verstaan alle percelen grond die voor de teelt bestemd zijn of die vóór de 1 October 1953 zullen worden verbouwd dit is alle land- en tuinbouwteelten in de openlucht en in serren (groenten-, fruit en bloementeelt, boomkwekerijen), wei den. teenbossen en braakgronden. Door winterbezaaiïngen dient ver staan wintertarwe, spelt, masteluin, rogge, wintergerst, winterkoolzaad, winterraapzaad. De dieren vallende onder de telling zijn de paarden (landbouwpaarden en andere), de ezels, muilezels en muildieren de runderen, de varkens, schapen, geiten, bet pluimvee en de bijenkorven. De burgemeesters zijn speciaal belast met de uitvoering van de telling. Derde schoolhoeve voor blanke landbouwers in Kongo opgericht. De minister van Koloniën heeft de gouverneur- generaal van Belgisch Kongo zijn instemming betuigd met de opne ming op de buitengewone begroting van de Kolonie van het vereiste bedrag voor de aankoop van een hoeve in de nabijheid van Boenia in Itoeri, om al daar een derde schoolhoeve voor blanke kolonisten in Kongo te vestigen. De eerste twee schoolhoeven werden opge richt te Moesjwesjwe in Kivoe. en te Loela in de provincie Stanleystad. Deze scholen kunnen bezocht worden door Belgische of Luxemburgse jonge lieden van 23 tot 30 jaar (35 jaar voor de oud-strijders) herkomstig uit een land- bouwmidden en die gedurende tenminste vijfjaar op een landbouwbedrijf werk zaam zijn geweest. De kandidaten moe ten zich aan een psychotechnische test onderwerpen en slagen in hun examen dat betrekking heeft op hun practische kennis van de Belgische landbouw. Het spreekt van zelf dat ze ook licha melijk geschikt moeten zijn om hun be drijf in de kolonie uit te oefenen. Zij worden kosteloos tot deze schoolhoeven toegelaten, indien hun vermogen i niet meer dan 200.000 fr. bedraagt. Hun stage in de kolonie duurt één jaar en is meer practisch dan theoretisch. Zij wor en er tegenover de technische moei lijkheden geplaatst die zij als planter zullen te overwinnen hebben. Zo zij in bet eindexamen slagen, genieten de can didates kolonisten gemakkelijkheden om zich op te voren onderzochte en uitslui tend voor de landbouw bestemde gron den te vestigen. Zij kunnen van de maatschappij voor Krediet aan het Ko- lonaat leningen verkrijgen, terwijl zij op gemakkelijke wijze een vergunning kun nen bekomen en bij de ontginning hier van worden geholpen. Het door deze actie beoogde doel is de kandidaat-kolonist al te grote teleur stelling te vermijdenhun, indien zij werkzaam zijn, alle kans op sukses te bieden en voor hun veiligheid zorg te dragen. Het is in deze geest dat men overweegt voor de kolonisten een zekere vorm van ziekte- en invaliditeits verze kering in te voeren. De derde schoolhoeve bevindt zich in een streek, die buitengewoon gunstig voor de veeteelt mag genoemd. Zij is gelegen op een hoogte van 1650 meter te midden van een concessie van 700 ha met gevestigde cu'tures van Arabica- koffle, van geranium-rosa (reukplant), eucalyptus, boomgaarden, moestuinen en weiden met een runderstapel van 500 stuks. Zij ligt in een landbouwzone die geleidelijk door de goudmijnen van Kilo Moto zal worden vrijgegeven. De bedrijvigheid van de schoolhoeve zal vooral op de melkopbrengst worden af gestemd. Haar kaderpersoneel zal spe cialisten voor de veeteelt omvatten. Bo vendien zal zij profiteren van de nabij heid van het bureau voor landbouwpro ducten van de Oost- provincie. BRAZILIn, Prijscontrole voor landbouw producten. Bij decreet nr 31.606 van 17 October 1952 werden de minimumprijzen vastge steld voor granen en andere landbouw producten. In vergelijking met het vo rige jaar werden die prijzen met 10 tot 20 verhoogd. Schaars gebruik van meststoffen. Hoewel de landbouw nog steeds aan de basis ligt van de Braziliaanse econo mie, vertegenwoordigen de landbouw producten nog 37 van het bruto nationaal inkomen. In tegenstelling tot de exportwaren wordt de teelt der al daar verbruikte voedingsgewassen wei nig rationeel beoefend. Ofschoon andere installaties ontwor pen zijn beperkt de plaatselijke stikstof- fabricage zich rr.omenteel tot het am- moniumsu'faat, een onderproduct van de ijzer- ea staalindustrie van Volta Redonda. Diverse fabrieken, die plaat selijk gewonnen of ingevoerd ruw fos faat verwerken, leveren fosfaatmest. Er zijn geen vindplaatsen van minerale potas die winstgevend kunnen worden geëxploiteerd. De produdtie van orga nische meststoffen is onvoldoende, ter wijl de beperkte grond- en brandstoffen- voorraden en de ontstopping van het verkeer de ontwikkeling van de mest- stoffenindustrie remmen. De Braziliaanse landbouw gebruikt weinig mest gemiddeld 20 kg per be bouwde hectare. Enkel de staat Sao Paulo maakt vorderingen op dit gebied. Het ministerie van Landbouw heeft thans een actie op touw gezet voor een intensiever gebruik van meststoffen. Die actie welke gesteund wordt door parti culiere organisaties begint thans vruch ten te werpen. Zo heeft men een snelle stijging van de kunstmestinvoer kunnen vaststellen (in 1951, naar hoeveelheid, vijfmaal meer dan in 1946). Het inge voerde kunstmest kwam hoofdzakelijk uit Nederland. Chilli en de Verenigde Statende B.L.E.U. bekleedde slechts de achtste plaats (3,6 van het totaal). Voor de mestinvoer in Brazilië geldt een gunstregeling er is geen vergun ning vereist en er worden geen tolrech ten geheven; de schepen welke mest vervoeren hebben voorrang bij het aan leggen. Bovenvermelde beschouwingen zijn ontleend aan een studie van de markt van meststoffen in Brazilië welke door de B.D.B.H. is opgesteld aan de hand van inlichtingen ingewonnen door de ambassade van België te Rio de Janeiro en het consulaat van België te Sao Paulo. OOSTENRIJK. Melkoverschot. Volgens een mededeling van het Milchwirtschaftfonds is het, in elk geval voorlopig, niet mogelijk het vet gehalte van de melk in Óosrenrijk van 2 1/2 tot 3 te verhogen hierdoor zou namelijk de binnenlandse boter- voorziening in gevaar kunnen worden gebracht. Momenteel ligt ongeveer 1 millioen kg. boter opgeslagen voor de financie ring van deze hoeveelheid moest meer dan 35 millioen schilling (I schilling 4 7u fr) aan renteloze credieten beschik baar worden gesteld. Studie van Om uit onverdeeldheid te treden Openbare Verkoping van te Lede, Stokstraat, te Lede, Kleine Kouter, Vrijdagmarkt, Eikelstraat en Ke berg. Notaris BUYS te Lede, daartoe in rechte benoemd, zal openbaar verkopen: Gemeente Lede. Koop 1. Gerieflijke en welgelegen bouwgrond te Lede, Stokstraat, sektie F ex nr 601-a, groot 75 a 43 ca. zijnde de Westhelft van vroeger groter perceel. Verdeeld in elf loten, respectievelijk groot volgens meting 4 a 67 ca; 4 a 65 ca5 a 16 ca5 a 66 ca6 a 17 ca 6 a 57 ca; 6 a 97 ca; 7 a 37 ca; 7 a 77 ca; 8 a 17 ca en 12 a 27 ca. Koop 2. Goed zaailand te Lede, Kleine Kouter, sektie B nrs 156-i en 156 h, groot 24 a 70 ca. Koop 3. De O" .nelft van goed zaailand te Lede, Vrijdagmarkt, sektie A ex nr 504, groot deze Oosthelft 15 a 30 centiaren. Koop 4. Goed zaailand, volgens kadaster boomgaard te Lede, Eikelstr. wijk Karreveld, sektie B num. 253-b, groot 14 a 70 ca. Koop 5. De Oosthelft van goed zaailand en hooiland te Lede, Keiberg, sektie C ex nr 645-a, groot deze Oost helft 8 a. 10 ca. Koop 6. De Oosthelft van goed zaailand en hooiland te Lede, Keiberg. sektie C ex nrs 648 en 650-a, groot deze Oosthelft 7 a. 35 ca. Al de voorschreven goederen in huur bij mevrouw Maria Van Reckem. Enige Zitdag Maandag 12 Januari 1953 te 2 u, 's namid. ter herberg In Sinte Anna gehouden door M. Jozef Van Hecke, te Lede, Dorpplaats. Voor alle verdere inlichtingen en inzage van het plan, wende men zich ter studie van Notaris Buys, te Lede, Kasteeldreef, 44, Tel. Aalst249.04. Studie van te Aalst, Vooruitgangstraat 11. Openbare verkoping van een schone en geriefelijke te Aalst, Hof ten Be-gestraat, 86. (verlengde Beukendreef.) De Notaris WAMBACQ, te Aalst, zal openbaar verkopen Stad Aalst. Een schone en gerieflijke hofstede ean de Hof ten Bergestraat, nr 86, met ene gezamenlijke grootte van twee hectaren 23 aren 30 centiaren, palende noord verscheidene eigenaars, oost op enx diepte van 243 m. 50 cm. aan M. Felie Cappuyns, zuid de straat op ene breedte van omtrent 97 meters en west dame 'Vnna en Marn Van der Vorst en Mr t^aron Rjmain Moeyersoen op ene diepte van 246 m. 60 cm. Het huis be grijpt 4 benedenplaatsen, kelderkamer en kelder, zolder, schuur, koestel, remi- sie, varkenskoten, enz. Gebruikt door M. Arthur Van Lan- genhove.Verdeeld in drie loten alsvnlgt: Lot 1 Huis met aanhor ghed n en land palende langs de westkan aan dame Anna en Maria Van der Vorst en baron Romain Moeyersoen, zuid aan de straat op ene rechthoekige breedte van 34 m. 50 cm. en hebbende ene oppervlakte van 87 aren 77 ca. Gebracht op 250.000 fr. (Zie vervolg 8 bladzijde 1kolom). JT van tot 1* treden Zeer voordelig Ij imwKI Alleenverkoop voor de «U i -m Sëfif 'Tli' TTWaHI in - - TB|^Na|^U^ 1- streek van Aalst Aantal treden3 '3 4 5 6 7 8 9 10 f 11 12 13 14 Prijs 560^.730 895 1055 1210 1355 1495 1630^1765 1900 2035 2170 Belangrijke Nieuwigheid Ons nieuw model van ladder is voorzien van volgende ophefmakende verbeteringen 1. De ladder kan thans geplaatst worden op een oneffen vlak, b.v. met 2 staanders op straat en de 2 andere staanders op het voetpad en dit met grote veiligheid dank zij de speciale regelbare voetstukjes (tot 10 cm.). 2. De ladder kan voorzien worden van een zitplank, met een draagkracht vnn 80 kg. zonder gevaar van kantelen. DB KOORNBLCBM - 10 Jan. 1953

De Koornbloem | 1953 | | pagina 7