LANDBOUWBERICHTEN SOMY DE BISSCHOP Notarieele Annoncen Landbouwers, Notaris WAMBACQ Notaris BUYS Er ook Hofstede met Land en Lusthof WOONHUIS met Inrijpoort, Stallingen enJTuin Goede MEERS OB ROORNBLGBM - 17 Jan. 1963 Het indexcijfer der kleinhandelsprij zen voor December 1939. Volgens een mededeling van het Ministerie van Economische Zaken in het Staatsblad van 1 Januari 1.1., bedroeg het indexcijfer der kleinhandelsprijzen in December j 1. 416,5 tegenover 415.6 in November, hetzij een stijging van 0,9 punt. Deze stijging is te wijten aan een verhoging der prijzen van boter, ge droogde peulvruchten en rijst. Ander zijds werd een daling der prijzen van eieren waarqenomen.Op basis der klein handelsprijzen voor het tijdperk 1936 38 uitgedrukt door het cijfer 100 bedroeg de index der voedingswaren in December 397,5 tegenover 395.2 in November en deze van de niet-eetbare producten 445,8 tegenover 446,1 in November 1952. De wereldvoorraden aan tarwe. Volgens het Decembernummer "Fipa Nouvelles,, orgaan van de Internationale Federatie van Landbouwvoortbrengers, beschikt de wereld over 26 meer aan tarwe voor de uitvoer en de stockering. In het tijdschrift Revue du Blé le Monde van de Canadese Regering wordt gemeld dat op 1 October 1.1. 40 millioen 824.000 ton tarwe voorradig waren voor de uitvoer en de stockering in de vier bijzonderste exportlanden. De tarwevoorraden voor dit jaar, uit gedrukt in millioenen ton zijn als volgt Verenigde Staten 21, 46 (verleden jaar 16,12), Canada 18,4 (14,3); Australië 0,81 (0,94) en Argentinië 0,0 (0,73). De werelduitvoer aan tarwe heeft tij dens het jaar 1951-52 zijn hoogste peil in de geschiedenis bereikt nl. meer dan 27.216 000 ton. VER. STATEN. De electr ficatie van de landbouwbedrijven Tijdens het jaar dat een einde nam op 30 Juni 1952, werd de electriciteit geïn stalleerd in meer dan 200.000 hoeven. Thans zijn 88 °/o van de hoeven in de V.S. voorzien van electriciteit. ARGENTINIË. Verhoging der lonen voor landarbeiders. Zoals we reeds in een vroeger land- bouwoverzicht meldden, heeft de te snelle en onberedeneerde politiek van industri alisatie in Argentinië de landbouwpro ductie een zware slag toegebracht en tevens de economie van het land ontred derd waarvan de landbouw de grondslag was. Deze overdreven industrialisatie had ook een aanzienlijke landvlucht voor gevolg, omdat de landarbeiders aange trokken door de hoge lonen welke voor een tijdje werden geboden door de nij ver he d in massa uitweken naar de ste den. Nu deze politiek fallikant is uitge vallen, spant de regering zich in om de landbouwproductie terug op te voeren en de arbeiders terug naar het land te brengen. Onlangs werden de lonen der landarbeiders verhoogd met 31 tot 56 ten honderd. Het Argentijns Ministerie van Arbeid deelt mede dat deze verhoging deel uit maakt van het regeriogsplan om de arbeiders over te hevelen van de indus triële centra naar het platteland. De verhoging wordt toegepast van 1 Sep tember af. De gemiddelde lonen voor de landarbeiders in het grootste gedeelte van het land zijn thans van 400 tot 565 pesos per maand (hetzij van 28 tot 40 dollar). MEXICO. Beroep op Europese landbouw- in wijking. Mexico heeft behoefte aan landbouw- in wij kelingen. De Nationale Mexikaanse Vereniging der landbouwers heeft de regeering verzocht een groter aantal andbouwers te doen komen uit Neder land, Italië en andere Europese landen. De vereniging is van oordeel dat deze verruimde inwijking zou toelaten de landbouwproductie van Mexico op te voeren en goed zou onthaald worden door de Mexikaanse landbouwers. Een bijzondere conferentie tot opvoering der tarweproductie. Een bijzondere conferentie tot verho ging der tarweproductie werd onlangs te Mexico gehouden onder impuls van de Nationale Mexikaanse Vereniging van Landbouwers. Mexico brengt thans enkel 400 000 ton tarwe voort per jaar, doch moet nog 450.000 ton invoeren voor het binnenlands verbruik. Deze invoer geschiedt bijzonder uit de Ver enigde Staten en uit Canada. Voormelde vereniging is de mening toegedaan dat Mexico bij machte is de vereiste hoeveel heden tarwe voort te brengen voor het verbruik der bevolking, indien de hiertoe gevergde oppervlakte geschikte gronden in uitbating worden gesteld. De confe rentie voormeld heeft tot doel de mid delen te beramen tot opvoering van de tar weopbrengst. CANADA. De vermindering van het aantal landarbeiders. Tijdens de tien laatste jaren is de gro<-p der landarbeiders, die traditioneel de sterkste groep was der werkende be volking. gedaald van 1.300.000 tot 830.000. De jongste regeringsstatistieken tonen aan dat op het huidig ogenblik de arbeiders in de nijverheid en de am bachtslieden de sterkste groep vormen van de actieve bevolking. ITALIË. De bevordering van de landbouw coöperatie. De Heer Fanfani, Italiaans minister van Landbouw, bracht onlangs een be zoek aan Nederland om ter plaatse de verwezenlijkingen te bestuderen op land bouwgebied en meer bijzonder de inrich ting en werking van de landbouwcoöpe ratieven. zijn MAZOUTVUREN speciaal voor het verwarmen van Werk huizen, Hangaars, enz. Zonder reuk I Zeer ekonomisch Alleenverkoop voor Aalst en omstreken p.v.b.a. Gentse straat, 22 AALST WEST-DUITSLAND. De landbouwcoöperatie. De vereniging der Landbouwcoöpe ratieven van West-Duitsland, heeft onlangs zijn nieuwe zetel ingehuldigd te Bonn. Professor Heuss, Voorzitter van de West-Duitse Bondsrepubliek en meer dere andere vertegenwoordigers der regering woonden de plechtigheden bij. De president der republiek heeft de morele principes onderstreept die aan de basis liggen der coöperatieve beweging in de Duitse landbouw en gewezen op de noodzakelijkheid aan deze beginselen trouw te blijven. INDIA. Te hoge productiekosten voor thee. Daar de gevolgen van de hoge pro ductiekosten reeds gevoeld worden bij de uitvoer van thee naar Australië en Nieuw-Zeeland, waar de invoer van thee uit Ceylon en Indonesië ten koste van India is toegenomen, overweegt de regering van India een speciale commis sie te belasten met een onderzoek naar de oorzaken van de huidige hoge thee- prijzen. Deze commissie zal bestaan uit vertegenwoordigers van de Centrale Theeraad, van de centrale regering en van de federale regeringen van Assam en West-Bengalen. Zij zal in de eerste plaats bezoeken moeten brengen aan de theeplantages teneinde ter plaatse de toestand in ogenschouw te nemen, en daarnaast besprekingen moeten voeren met kamers van koophandel en andere belanghebbenden. leest en verspreidt uw blad. Studie van Openbare verkoping van een schone en geriefelijke te Aalst, Hof ten Be-gestraat, 86, (verlengde Beukendreef.) De Notaris WAMBACQ, te Aalst, zal openbaar verkopen Stad Aalst. Een schone en gerieflijke hofstede ean de Hof ten Bergestraat, nr 86, met ene gezamenlijke grootte van twee hectaren 23 aren 30 centiaren, palende noord verscheidene eigenaars, oost op enx diepte van 243 m. 50 cm. aan M. Felie Cappuyns, zuid de straat op ene breedte van omtrent 97 meters en west dame ^nna en Maria Van der Vorst en Mr i-aron Romain Moeyersoen op ene diepte van 246 m. 60 cm. Het huis be grijpt 4 benedenplaatsen, kelderkamer en kelder, zolder, schuur, koestel, remi- sie, varkenskoten, enz. Gebruikt door M. Arthur Van Lan- genhove.Verdeeld in drie loten alsvolgt: Lot 1 Huis met aanhorigheden en land palende langs de westkant aan dame Anna en Maria Van der Vorst en baron Romain Moeyersoen, zuid aan de straat op ene rechthoekige breedte van 34 m. 50 cm. en hebbende ene oppervlakte van 87 aren 77 ca. Gebracht op 250.000 fr. Lot 2 Een perceel land in het midden palende west aan lot een op ene diepte van 243 m. 90 cm. zuid aan de straat op ene rechthoekige breedte van 29 m. 60 cm. en hebbende ene oppervlakte van 70 aren 90 ca. Gebracht op 150 000 fr. Lot 3 Een perceel land, palende oost aan M. Felix Cappuyns op ene diepte van 244 m. west aan lot twee op ene diepte van 243 m. 90 cm. en zuid aan de straat op ene rechthoekige breedte van 27 m. 60 cm., hebbende ene oppervlakte van 67 aren 26 centiaren. Gebracht op I25.000jfr. Tweede zitdag |jg| Maandag 19 Januari 1953 te 2 uur namiddag, ter herberg Restau rant de la Gare bij juffer H.De Grauwe, te Aalst, Statieplein, 15. Voor verdere inlichtingen en bezichti gen van het verdelingsplan wende men zich tot Notaris Wambacq, te Aalst, Vooruitnggat traat, 11 Openbare verkoping van een welgelegen te Wieze, Bontegemstraat, 5. Notaris WAMBACQ te Aalst, zal met tussenkomst van Notaris D HOOGE te Overmere, openbaar verkopen Gemeente Wieze. Een schoon en gerieflijk woonhuis met inrijpoort, stallingen en boomgaard aan de Bontegemstraat, 5, gekend ten kadaster sektie A, nummers 1050/A en 1050/B, met een grootte van 10 a 60ca. Begrijpende gang, twee plaatsen langs de straat, keuken, kelderkamer en kelder, vier slaapkamers en zolder, inrij poort en stallingen voor vier beesten. Electriciteit, pompput. Gebruikt door Mr Oscar Van Han- denhove. Vrij gebruik binnen de drie maanden. Zichtbaar: Maandag- cq Donderdag- namiddag van 2 tot 5 uur. Enkele Zitdag Maandag, 2 Februari 1953. te 2 ure namiddag, ter herberg In de Engel bij Mr Hector De Smet te Herdersem, Dorp, Grote Baan, (nevens de Kerk). Voor verdere inlichtingen wende zich zich tot Notaris Wambacq, te Aalst, Vooruitgangstraat, 11. Studie van '-3E te Lede. Vrijwillige Openbare Verkoping van een perceel te Impe, Grote Meers. Notaris BLIYS te Lede zal openbaar verkopen Gemeente Impe, Een perceel goede meers te Impe, Grote Meers, sektie B nr 389, groot 37 aren 60 ca. In gebruik bij Mr De Prez. Enige Zitdag Maandau, 26 Januari, 1953, te 2 uur s nam. ter herberg gehouden door Mr Albert Van den Hove, Café Sportlokaal, te Impe, Dorp. Om uit onverdeeldheid te treden Vrijwillige Openbare Verkoping van (Zie vervolg 8'bladzijde 1' kolom). 7 te Aalst, Vooruitgangstraat 1 1

De Koornbloem | 1953 | | pagina 7