Voor wie de Kiembakken vlierzele" Heel de wereld rond PUROL hm MELKVET De Huishuurwetvoor 1953 WAARBEKE. Beste Karresmeersel Kleine Aankondigingen KALVEREN Kindje verkouden?! 1 iJ 1 Verlangt ge sterke flink opgroeiende In de loop van deze week werd, in tegenwoordigheid van dhr Wijnant, afgevaardigde-beheerder, en enkele zaakvoerders en leden van ons personeel, de trekking gehouden om te zien wie de geluk kige winnaars zouden zijn. Ten einde geen ganse reeks nummers te moeten drukken, heb ben wij hetzelfde systeem gebruikt als wordt aangewend in de Koloniale Loterij. Hier volgen de winnende nummers Winnen 5 kiembakken, alle etiketten die eindigen op 23 Winnen 10 kiembakken, alle etiketten die eindigen op 958 Winnen 20 kiembakken, alle etiketten die eindigen op 0761 1853 0229 Wij wensen de winnaars geluk en hopen dat ze van deze kiembakken een doelmatig gebruik zullen maken voor het bewaren van hun plantgoed. De winnende nummers kunnen hun etiket afgeven bij de zaak voerder hunner keus, die ze ons zal overmaken, ofwel rechtstreeks op onze burelen in Aalst. Hoe vlugger de etiketten binnen worden gebracht U vlugger de bakken zullen afgeleverd zijn. OPGELET. Winnende nummers die nog niet zijn binnen gekomen op 15 Februari, zullen niet meer in aanmerking genomen worden. OB KOORNBLOBKI - 24 Jan. IP53 5 (Vervolg van 1' bladzijde) Door normale huurprijs dient ver staan, de huurprijs die gewoonlijk wordt betaald voor woongelegenheden van een zelfde aard en belang gelegen in een centrum of kwartier dat gelijkenis ver toont met dit der ligging van het be trokken huis. Indien eigenaar en huurder nopens de nieuwe huurprijs overeenkomen is de zaak in orde, zoniet zal de vrederechter moeten beslissen over het bedrag van de normale huurprijs. De huurder die van dit recht gebruik wil maken moet de eigenaar hievan kennis geven bij aange tekend schrijven binnen dertig dagen na toezending door de eigenaar van de aangetekende opzegging. Deze termijn is verplichtend op straffe van verval van rechten. Evenwel wordt dit verval enkel opge lopen door de huurder, indien de opzeg ging hem betekend door de eigenaar melding maakt van de gevolgen die ver bonden zijn aan de niet naleving van deze termijn. De beperking van de huurprijzen De verhoging van de huurprijs blijft zoals onder de vorige wet beperkt op 100 t.h. van de normale huurwaarde op 1 Augustus 1939. Bij accoord der partijen kan de ver hoging tot 150 t.h. gaan. De nieuwe wet bepaalt echter dat, wanneer de toestand van de huurder zulks wettigt, de rechter op verzoek van de eigenaar hogere huurvermeerderin- gen kan toestaan. De rechter doet hierover uitspraak naar billijkheid. Evenwel mogen deze huurverhogingen 200 t.h. op de normale huurwaarde 1939 niet te boven gaan, noch een terugwerkende kracht hebben tot vóór de datum van de eis. Leden die zich aan voordelige prijzen potas willen aanschaffen, kunnen zich laten inschrijven bij de zaakvoerder Emiel Neuckermans Inschrijvingen voor brokkalk, levering half Februari, bij de zaakvoerder De Clercq Frans. in nieuwe emmers van 10 kg. Beschikbaar. Als grootste gebeurtenis van de afge lopen week dient vermeld te worden de troonsbestijging van de nieuwe pre sident der Verenigde Staten Eisenhower. Daar het reeds een 20 tal jaren geleden is dat de republikeinse partij aan het be wind is geweest, werd de inhuldiging van Eisenhower cp bijzonder-luisterrijke wijze gevierd. Na zijn eedaflegging hield de nieuwe president een korte rede, waarin hij verklaarde: Het is de taak der Ver enigde Staten de vrije wereld te verenigen, fin daar wij de verdediging van de vrijheid ondeelbaar achten, koes teren wij dezelfde eerbied voor alle lan den en alle volkeren. Verder zei hij Wij zullen nooit pogen een aanrander te paaien door een koopje, waarin wij de vrede met de prijs van de eer moeten betalen, want tenslotte weegt de ransel van een soldaat minder zwaar dan de boeien van een gevangene. Een bijzonderheid bij de inhuldiging van Eisenhower dient ongetwijfed ver meld. De verschillende staten hadden elk op een praalwagen een of andere bij zonderheid uitgebeeld. Zo was er een praalwagen waarin een echte waterval werd voorgesteld. Voorzichtigheidshalve had men bij het water een anti-vriesmid del gedaan o n te beletten dat de water val een ijsval zou worden. Toch belette de koude niet dat op een andere praal wagen een he'e bende jonge dames in badkostuum de feestelijkheden nog meer luister bijzetten. Waarschijnlijk waren ook die behandeld met anti-vries, want de Amerikanen staan ongetwijfeld sterk in zulke dingen. De bezoekers van het autosalon mo- qen niet nalaten kennis te maken met de fraaie stand van de Vlaamse Auto mobi'istenbond (V.A B), vlak bij de hoofdingang, links. Ze zullen er ontvan gen worden door bereidwillig en be voegd personeel. Onze lezers zullen waarschijnlijk wel voldoende op de hoogte zijn van de benarde omstandigheden waarin onze v .rkensteelt verkeert. Wij moeten echter ons Heer danken dat wij niet leven in een land als Israël. Israël is nu sinds enkele jaren opnieuw het vaderland van de Joden. En volgens de oude Joodse wet is het varken onrein en mag de Jood dus geen varkensvlees eten. Zo was dan ook de verkoop van varken vlees fn Israël verboden. Tot grote ontsteltenis van de Joodse rabbijnen (priesters) is'nu dit verbod op geheven en ze zijn van plan een wets ontwerp te laten indienen om de teelt van varkens te verbieden. Zij vrezen immers dat hun Joodse volgelingen, nu dat de verkoop is toegelaten, zich zullen bezondigen aan het vlees van deze on reine dieren. Winterhanden Wintervoeten Winteroren De minister van Landbouw, de heer Brannan, zegt in zijn laatste verslag aan President Truman dat de Amerikaanse boeren zich verplicht zullen zien hun productie in te krimpen als de Verenig de Staten er niet in slagen de markten te behouden, welke zij, gedurende de jongste oorlog, voor hun landbouwpro ducten in het buitenland hebben ver worven. De h. Brannan betoogde, dat deze markten, die 25 a 50 t.h. van de land bouwproductie der Verenigde Staten af namen, in 1952 minder belangrijk zijn geworden vanwege de beperkingen op de invoer, de dollarschaarste in het bui tenland en de vermindering van de Ame rikaanse hulpverlening. w V De prijzencommissie van België heeft op haar jongste vergadering een wereld schokkende ontdekking gedaan, bij haar onderzoek naar de ont vikkeling van de prijzen en de lonen. Het permanente comité van deze com missie heeft het vraagstuk opgeworpen over de te grote verschillen tussen de aan de producenten betaalde prijzen en de prijzen welke de verbruikers betalen, met name voor vruchten, vis groenten en eieren. De commissie heeft besloten ceze kwestie op haar aanstaande vergadering te bespreken in het bijzijn van de afge vaardigden van de betrokken beroeps sectoren. Ze hebben eindelijk dus gemerkt dat er tussen voortbrenger en verbruiker een beetje te veel bij komt bij de kost prijs van verschillende produkten. Wij moeten deze commissie ongetwijfeld ge luk wens*n met deze verrasseede ont dekking. Hoewel ze dat enkele jaren vroeger had te weten kunnen komen. Ze moesten daar alleen maar de Koorn- bloem voor lezen. Maar ja, beter laat dan nooit. Wij mogen ons dan ook binnenkort verwachten aan de gezondmaking van de mistoestanden, zodat het verbruik van de genoemde producten ongetwijfeld zal verhogen Ten ware... Dan rug, keel en borstje inwrijven met De directeur van de afdeling China der buitenlandse missies van de Luthe raar se Kerken verklaarde dat de com munisten sedert 1948 meer dan 20 mil- lioen personen in China uit de weg ge ruimd hebben Al deze slachtoffers waren meer dan 30 jaar oud aldus Arthur Solson, die verklaarde dat het succes van het communistisch regime in China te wijten is aan de manier waarop zij in staat waren de familie eenheid in dat land te verbreken, waar zij steeds het sterkst is geweest. Jonge lieden zijn thans zo fanatiek geworden dat zij de dood eisen van hun ouders en de terechtstel ling van hun ouders bij wonen aldus Solson. Gewoon tarief 20 fr. per 3 regels. Gunsttarief: Voorbehouden aan onze leden landbouwers voor hun niet com merciële aankondigingen Kleine aankondigingen moeten VOORAF betaald zijn aan onze kas of vereffend over onze postrekening nr 1425 93, of door bijvoeging van post zegels, zoniet worden ze niet meer geplaatst. I E KOOF t Wekelijkse aankomst van beste volle en gekalfde vaarzen en jonge melk koeien, bij Petrus Van Nuff 1, Geldhof straat, 81, Aalst. Tel. 226.40 (nabij de kerk van H. Hart). Twee zware vaarzen, einde dracht, vrij van t.b.c., bij Victor De Rouck, Hof ten Brempt, Burst. Beste koeien, einde dracht en ge kalfd, 24 tot 30 liter melk, uit de beste streek voor melk en boter, bij Hanssens D., Vijfhuizen, 443, Aalst. JiVi -ft» Landbouwers, wendt U volle vertrouwen voor uw verkoop van zieke en geslachte dieren, bij Emiel Robberechts, Droeshoutstraat, Opwijk. Telefoon 108 Opwijk. Dag en nacht. Beste drachtige en gekalfde vaar zen, 20 1. melk, vrij van t.b.c. en mond en klauwzeer; verwissiling vooralle vee, bij Robert Vinck, Brusselbaan, 2, Aalst, (tegen viaduk). Telefoon 229.18. Twee nesten beste viggens, bij Kamiel De Graeve, Achtermaal, Nieu- werkerken. Zeug in 't geboorteboek, 13 we ken dracht, bij Amandus Goessens, Dorp, Erpe. Zeugen en viggens, bij Petrus De Meersman, Hof Zomergem, Brusselse Steenweg (Tir), Aalst, (thuis besteld). Tel. Aalst 237.51. Beste ressortkar, keus van twee, bij Jan Roggeman, Bruinbekestraat, 2, Schellebelle. Lanbouwers, voor het snoeien en vellen uwer hoogstammige bomen, wendt U tot De Rijck Henri, Boekent, 28, Haaltert. GOLFPLATEN: Oude en nieuwe golfplaten in occasie te koop, alsook kasseistenen. Regentiestraat 145, Welle. HANDEL IN RIJTUIGEN en Paar den getrekken. Men aanvaardt alle her stellingen. Gareelmakerij Jozef De Pelsmaeker, bij de statie Haaltert. Tel. 22.250 jAalst J Voor uwe OCCASIE AUTO- EN CAMIONBANDEN, alle maten wendt U Geeraardsbergse straat, 178bis te Aalst. Telefoon 234 90. pn j IA voor iedereen, kleine intrest. ÜCLLJ Zakenkantoor Adh., Van den Eeckhaut, Landgoed c De Etting Erondegem. Telef. Rurst 191 Dan moet U ons speciaal kalvermee gebruiken. Het is een volledig voeder welke de groei en ontwikkeling der jonge dieren verzekert en bevordert. Nadien voedert men ons jongvee- meel. Zie de gebruikswijze in iedere zak. Het melkvet voorkomt en geneest alle kloven en bersten die het melken voor de koeien zeer pijnlijk mal e Het melken met melkvet is niet alken veel gemak kelijker maar ook zeer hygiënisch. Te verkrijgen in dozen van V2 kg.

De Koornbloem | 1953 | | pagina 5