Cuisinières Krefft DE BISSCHOP-Aalst LANDBOUWBERICHTEN Notaricclc Annoncen DE GHEEST Notaris BUYS Notaris Fr. Moyersoen Notaris CAUDR0N Notaris MEERT Een Buitenkans! Gerieflijke HOFSTEDE met Bouwgrond Tweewoonst met Hof Uit ter hand te koop t LANDBOUWALËM en HUISMEUBELEN Twee welgelegen loten BOUWGROND OB KOORNBLCBM - 4 April 1953 Gedurende de maand April worden als reklaam met ESSOGAS aangeboden aan speciale voor waarden. Te verkrijgen bij de hoofdagent Essogas en al de onder-agenten der streek. Neem deze kans waar. Zeg het aan uw vrienden. KREFFT betekent duurzaamheid! Verder keus van andere merken. Indexcijfer der kleinhandelsprijzen voor Maart 1953* Volgens een mededeling van het Ministerie van Economische Zaken in het staatsblad van 29 Maart 11. bedroeg het indexcijfer der kleinhandelsprijzen in Maart 1953 411,7 tegenover 412,6 in Februari, hetzij een daling van één punt. De prijzen van varkensvlees, dierlijke vetstoffen, boter, melk en eieren zijn ge daald. Anderzijds werd een prijsstijging van aardappelen en breiwol vastgesteld. De index der voedingswaren bedroeg in Maart 390,5 tegen 392,9 in Februari. Deze van de niet eetbare producten be reikte in Maart 444,2 tegenover 443,4 in Februari. Hulpverlening aan de slachtoffers der overstromingen. Uitvoering van fase C. Op verzoek van het Rode Kruis heeft de regering de criteria van tussenkomst van het Rampenfonds vastgesteld wat betreft de te verlenen hulp tijdens een fase C waarvan de aard een meer eco nomisch karakter heeft dan de voor gaande. 1) Wat het toepassen van deze hulpverlening betreft, heeft de regering besloten dat het enkel om tussenkomsten gaat om de schade ondergaan in het beroep, uitrusting, werktuigen, veesta pel, bebouwing, gebouwen bestemd voor het uitoefenen van het beroep en ge bouwen door hun eigenaar bewoond en hun enige eigendom uitmakend. Worden ten andere uitgesloten de schade van minder dan 5.000 fr. reeds gedekt door fase B inzake werktuigen en deze geleden door de grote onderne mingen of door geteisterden, die belast werden door de persoonlijke bijkomende belasting voor het jaar 1952 (inkomsten van 1951) op een netto globaal inkomen dat tenminste drie maal het vrijgesteld minimum van deze belasting bereikte. 2) Wat de hulpverlening zelf betreft, heeft de regering besloten deze voor fase C te beperken tot 50 t.h, van de geleden schade, met een grens van 50.000 fr. die slechts in uitzonderlijke gevallen mag overschreden worden en, door bemidde ling der plaatselijke comité's aan het Nationaal Comité moet voorgelegd worden. 3) De aanvragen moeten door de ge- teisterden overgemaakt worden aan de hierna volgende regeringsdienst die be last werd met de onderzoeken van eco nomische aard. Deze enkwesten 2ullen naar de plaatselijke verdelingscomité's Worden gezonden, welke ze zullen onder zoeken en, ingeval van accoord, onmid dellijk tot de uitbetaling van de voorge stelde hulp zullen overgaan. 4) Voor de uitvoering van dit pro gramma zal het Roie Kruis het saldo der door het Rampenfonds ingezamelde gelden besteden, tot uitputting van de fondsen, die, na volledige afwerking van fase A en B, nog beschikbaar zijn. De regering heeft aan het Rode Kruis de verzekering gegeven dat al de geteis terden op dezelfde basis zullen kunnen behandeld worden, zelfs indien de uitga ven voor het programma der fase C ho ger moesten lopen dan de bedrage waar over het Rampenfonds beschikt. Gezien de aanhoudende overstromin gen in talrijke gemeenten en in afwach ting van de uitslag der onderzoeken van de officiële Diensten, is het voor het ogenblik onmogelijk het juiste bedrag der uitgaven met zekerheid te bepalen. Het adres van de met de onderzoeken belaste officiële Dienst waar de geteis terden hun aanvragen kunnen iadienen Ministerie van Landbouw (Centraal Bestuur voor Veefokkerij) Middaglijn straat. 5, Brussel. ZUID SLAV1Ë. Tienjarenplan voor de landbouw. In het kader van een radicale wijzi ging der landbouwpolitiek, heeft de Zuidslavische regering een tier jarenplan opgesteld voor de ontwikkeling van de landbouw, waarmede uitgaven tot een totaal bedrag van 2,3 milliard dollar zul len gemoeid zijn. Afgaande op dit be drag, blijkt het zwaartepunt van de economische ontwikkeling verlegd van de nijverheid naar de landbouw, hetgeen tijdens de laatste jaren herhaaldelijk werd geadviseerd door buitenlandse adviseurs, waaronder de vertegenwoor diger van de Werelbank. De politieke betekenis van het plan ligt in het feit dat voortaan van gedwon gen collectivisatie wordt afgezien. Vol gens de correspondent van de Neue Zürcher Zeitung, zou de regering ook in de vruchtbare landbouwgebieden aan het uittreden van de boeren uit de col lectieve grootbedrijven met behoud van grondbezit geen al te grote belemmerin gen meer in de weg leggen. De uitgaven van het tienjarenplan zullen mede aan de zelfstandige boeren ten goede komen. Het plan behelst o.a. grondverbeterings projecten waardoor ongeveer 1 millioen ha land zullen worden gedraineerd en circa een half millioen ha bevloeid. De aanleg van het grote Donau- Theisz kanaal, die reeds in het vijfjaren plan van 1947 was opgevoerd doch, ten voordele van de industriële ontwer pen was uitgesteld, zal nu worden ter hand genomen. Dit kanaal zal reeds 400 000 ha kunnen bevloeien. Voorts zal het aantal tractors dat thans 7.000 bedraagt, in de eerstvolgende tien jaren tot 40.000 worden opgenomen. Men rekent ermede dat een groot deel dezer tractors via de landbouwcoöperaties aan de zelfstandige boeren ter beschikking zal worden gesteld. Ook is men voorne mens een drietal kunstmestfabrieken te bouwen. Notaris Ferdinand DE GHEEST te Aalst, zal openbaar verkopen Welgelegen percelen bouwgrond te Wichelen aan de Dorpstraat, gekend ten kadaster sectie A nummer 539 met ene oppervlakte volgens meting van 34 aren 40 ca 30 tma. Verdeeld in 4 loten Lot 1 groot 8 a 46 ca 72 tma, breed aan de straat 5,91 m, langsheen de eigendom van de heer Van Kerckhove- De Vleeshouwer August. Lot 2 groot 8 a 55 ca 79 tma daarne- ven, breed aan de straat 5,91 m. Lot 3 groot 8 a 64 ca 86 tma, daar- neven, breed aan de straat 5 m. 91 cm. Lot 4 groot 8 a 73 ca 93 tma, gele gen langs heen de eigendom der familie Peeters Christiaens te Gent, breed aan de straat 5 m. 91 cm. Al deze loten hebben ene breedte langs achter in haaklijn van 6,30 m. Voor inzage plan, zich wenden ter studie. Enige Zitdag Maandag 13 April 1953, te 2 uur namiddag ter herberg In de Zwaan te Wichelen, Oud Dorp. Vrijwillige openbare verkoping van ene te Lede, Grote Kapellestraat, 7. Notaris BUYS te Lede zal openbaar verkopen Gemeente Lede. Ene gerieflijke Hofstede met bouw grond en alle verdere afhangendheden te Lede, Grote Kapellestraat, 7, sektie D, nrs 390-a en 392 en ex nrs 393-b en 394-b, groot 21 a 91 ca. Voorzien van electriekleiding en steenput. Onmiddellijke ingebruiktreding, be halve voor de kiekenhangar en de schuur welke vrij van gebruik zullen zijn 6 maand na de toewijs. Verdeeld in 3 loten als volgt Lot 1 zijnde de hofstede met afhan gen, groot 8 a 02 ca. Lot 2 zijnde bouwgrond, met deel kiekenhangar, groot 5 a 44 ca Lot 3 zijnde bouwgrond, met deel kiekenhangar, groot 8 a 45 ca. Tweede en Laatste Zitdag Woensdag 8 April 1953, te 2 u. nam. ter herberg Café Vijf hoek gehouden door Mw Wwe Au gust Janssens te Lede, Hoek der Bril- straat en Mo'enstraat. Openbare verkoping van te Lede, Reymeersstraat en Guchtstraat, Notaris MOYERLOEN te Aalst, zal namens wie het behoort openbaar ver kopen Gemeente Lede. Een tweewoonst met aanhorigheden en tuin, uitmakende de hoek der Rey- meerstraat, alwaar genummerd 33, 35, 37, en van de Guchtstraat, groot volgens kadaster 10 a 70 ca en volgens metiag 11 a 14 ca. De gebouwen omvatten: aan de straat woonhuisje zonder verdiep met stalen W.C.achteraan woonhuisje met verdiep, schuur en stal, W.C. en bergplaats. Verders grote tuin, wel ge schikt als bouwgrond. In gebruik door We Van den Steen, Joseph Heyse Huylebroeck en Frans Keppens, zonder termijn. Enige Zitdag Dinsdag 14 April 1953, te 2 u. nam., ter herberg In de Ton gehouden door Mej. Martha Van den Abeele te Lede, Dorp, nr 20. UIT DE HAND TE KOOP. Gemeente Erembodegem. Handelshuis met verdiep, Brusselbaan 86, aan de Paardeput (tegen de Hoge- weg), groot 1 a 14 ca. Onmiddelijk vrij. Geschikt voor alle handel. Woonhuis (thans herberg) Brussel- baan, 129, groot 2 a. In huur bij Van Holsbeeck. Vrij van alle verplichting. Bouw- en nijverheidsgrond aan de Brusselsesteenweg, groot 52 a 60 ca, in loten of bij geheel. Gemeente Impe. Hofstede, Langehaag, nr 1, groot 18 aren 60 ca. Onmiddellijk vrij. Moderne landelijke woning te Mel- dert, Affligemdreef 8, groot 36 aren, met grote schuur, stallingen en 70 vierkante meter hangaar, water en electriek, afge sloten met betonplaten, met vermogen om 50 aren aanpalend land bij te huren. Zich wenden tot Mr Joseph D'Hooge, Affligemdreef, 8, Meldert. Telefoon 241.22 Aalst. Openbare Verkoping van te E.pe, Botermelkstraat, 9. Notaris Ch. MEERT, te Erpe. zal in het openbaar verkopen op Maandag 13 April 1953, te 1 u. namiddag, ten huize van Mijnhr. Stalpaert-Beeckman, Botermelkstraat, 9 Erpe. Allerhande landbouwalem zoals res- sortkar, driewielkar, 3 ploegen, een en kele ploeg, aardappelploeg, 2 karrenre- pen, een paar karrenleren, egde met ijzeren tanden, egde, pikmachien (maaien en pikken), bascule met gewichten, ma- chien om beteraven te braken zaaima- chien met 4 gaten, 2 slijpstenen (ronde en driehoekig, raapmolen, 4 ladders. Meubelen zoals stoof in zeer goede staat, stoelen, tafels, kas, potten en pan nen, verder allerhande kleine gereed schappen. Gewone voorwaarden. Contante betaling. Openbare Verkoping van te Mere, Ommegangweg. Notaris MEERT, te Erpe, zal in het openbaar verkopen Gemeente Mere. Een perceel bouwgrond aan de Om- megangweg, gekadastreerd sectie B, nr 464f, met een grootte volgens meting van 9 a. Palende a noord Remy Quintyn te Mere: oost de straat; zuid Oscar Van der Eecken-Callebaut te Mere. Aloysius De Pauw-Beirens weduwe en kinderen te Mere en Marie Rydant te Mere; west Josephine Van Impe te Mere. Verdeeld in twee loten Lot 1 groot 4 a 51 ca. hebbende een breedte aan de weg van 7,22 m. en langs achter 6,55 m. (Z'e oeroo g 8' bladzijde 1' kolom). 7 Studie van Notaris Sterrestraat, 1,Aalst. (Houtmarkt.) Studie van te Lede. 'j Studie van te Aalst, Statiestraat, 23. Studie van te Erembodegem. Studio van te Erpa.

De Koornbloem | 1953 | | pagina 7