Heel de wereld rond Kleine Aankondigingen KALVEREN Verzekeringen. Verdelg de SLAKKEN Landbouwers, opgelet DEERING- MAC-C0RMICK D'Hoker Gebroeders Verlangt ge sterke flink opgroeiende 08 KOORNÏLOBH - 18 April lf'53 In de loop van de voorbije week heeft het water in de Schelde en in de Noord zee onverwachts weer een abnormaal peil bereikt. Het gevolg daarvan was dat in Nederland op het eiland Schou wen weer dijken zijn doorgebroken. In de omgeving van Bruinisse, die reeds 4 weken droog was, zijn de mensen op nieuw moeten vluchten. Aan de Scheldeboorden in België is de toestand weer verergerd. Deze week zijn een hele hoop personaliteiten op be zoek geweest in de streek van Melsele, waarbij grote woorden en grote beloften zijn uitgesproken, maar intussen blijft alles bij het oude en wordt geen enkele ernstige vordering gemaakt in het dich ten van de dijken. Men begint zich werkelijk af te vra gen wat hier allemaal achter steekt. In Nederland, dat tien maal meer geteisterd was dan België, zijn practisch alle dijken gedicht. Hier scharrelt men voort en en blijft alles onveranderd. Ook over de hulp die door het Rode Kruis aan de ge- teisterden wordt geboden is men verre van voldaan. De dagbladen schrijven openlijk dat per duizend fr. die door de goedwillige inwoners van België werd gestort, er slechts 600 fr. de geteisterden ten goede komt. 400 fr. zou in handen blijven hangen van het Rode Kruis ter dekking van de administratiekosten II?? De boeren in de geteisterde polders kunnen zich althans verheugen in het feit dat het badseizoen aan de kust toch ongestoord zal doorgaan. Daar zijn im mers de nodige herstellingen reeds uit gevoerd. In wat voor een land leven we toch? Er wordt wel eens gezegd verande ren is nog niet verbeteren. In sommige gevallen kan een verandering toch wel eens een verbetering meebrengen. In Egypte bv. houdt de nieuwe baas er zeer eigenaardige beginselen op na, waar wij eerlijk gezegd, wel iets voor voelen. Zo heeft hij zijn ministers bevolen zich ge durende een periode van 3 weken te on derwerpen aan de militaire opleiding, die de soldaten krijgen. Reeds van in de vroege morgen moeten de heren uit het bed en moeten aantreden in rekrutenpak om de oefeningen mee te doen. Slechts twee ministers zijn om gezondheidsrede nen vrijgesteld. Zo stellen wij ons voor als men onze ministers moest verplichten, zolang de overstroming duurt, ergens in een van de onderlopende boerderijen te wonen en te werken, de dijken heel wat vlugger zouden gedicht worden. Een langdurige droogte, die nu al drie jaar heerst, brengt honger en dood over het heuvelachtige Noord-Oostelijk ge bied van Brazilië. Hele families hebben de getroffen gebieden verlaten en naar wordt geschat zou het aantal vluchtelin gen meer dan een half millioen bedra gen. De boeren uit de streek halen de schors van de bomen en stoven brand netels om hun kinderen te voeden. De doornbosjes worden platgebrand om het voor het vee mogelijk te maken het struikgewas binnen te dringen, teneinde een weinig voedsel te vinden. De poelen staan droog en in de velden liggen de geraamtes van koeien en ander vee dat van dorst is omgekomen. De boeren hadden gehoopt dat het, evenals vorige jaren in Januari zou regenen. Daar dit echter niet het geval is geweest, is de toestand in de loop van Februari nog verergerd. Ook in Zuid-West China zouden, al- thaDS volgens communistische bronnen, ten minste een millioen boeren te lijden hebben van de honger. Het aantal zelf moorden neemt voortdurend toe, inge volge het voedeltekort en de koude, terwijl ook vele mensen sterven door het eten van wortels. Men vreest dat de toestand nog zal verergeren tot aan de komende oogst. Volgens de laatste statistieken zijn er in Engeland ongeveer 3 millioen honden. Toen een schrijver in een dagblad schreef dat dit aantal veel te veel was, en dat 90 °/o van die honden totaal nutteloos, was, kreeg hij meer dan 20 duizend brieven met verontwaardigde protesten. Een van deze brieven wist te vertel len dat de Engelsen beter op een ander terrein spaarzamer zouden zijn. Immers, zo beweerde de briefschrijver, in Enge land worden jaarlijks voor 5 millioen vermageringspillen geslikt. Indien zij wat minder aten zou dit een besparing betekenen van 50 millioen, uie op de invoer van voedsel zou uitgespaard wor den. En wij die dachten dat de Engelsen al mager genoeg,waren...! De verbetering van de rundveestapel, bestaande uit ongeveer 10 millioen stuks vee, maakt een belangrijk onderdeel uit in het ontwikkelingsschema van Turkije. Op verschillende punten valt nog wel het een en ander te verbeteren. Het belangrijkste is wel de rasverbe tering. Het aantal stuks fokvee is veel te gering. Speciaal geldt dit voor de fok stieren. De kunstmatige inseminatie, welke meer en meer toepassing vindt, zal op dit punt wel spoedig verbetering brengen. Ontwikkeling van de'schapenteelt in Peru. De Banco de Fomento Agro- pecuario welke instelling zoals be kend grote belangstelling heeft voor de verbetering van de kwaliteit van het rundvee o.a. door invoer van fokvee uit Nederland schenkt thans ook bijzondere aandacht aan de productie van schapelwol. Te dien einde heeft de bank credieten verleend met een maxi mum looptijd van 8 jaar, speciaal aan de schapenhouders in het Zuiden van het land. die in moeilijkheden waren geraakt door de daling van de wolprijzen. Ten einde de wolopbrengst te verhogen zul len fokdieren op grote schaal worden ingevoerd uit Chili en Argentinië. Om deze dieren aan te kopen (Australische Merinos en Corrydale) zullen deskundi gen worden uitgezonden. De schapen- houders zullen alle benodigdheden voor de teelt (scheerinstrumenten, ontsmet tin gsbaden e.d.) op crediet kunnen kopen. Gestreefd zal worden naar het bren gen van eenheid in het type exportwol. Verscheidene classificatie centra zullen worden ingericht met daaraan verbon den wolwasserijen terwijl voorts pak huizen ter beschikking zullen worden gesteld, waarin wol kan worden opge slagen als zekerheid voor verleende voorschotten. Schapenwol vormt een niet onbelang rijk exportproduct van Peru. Ia 1952 werd in totaal voor van 208 millioen sol (1 sol 3.30 fr.) uitgevoerd. Hiervan bedroeg de alpaca-woluit voer alléén reeds ruim 113 millioen sol. Een pluimveehouder in Zuid-Afrika beweert, dat zijn kippen meer eieren leg gen wanneer hij sterke drank onder het voeder mengt Zijn 1000 dieren zouden daardoor per dag ongeveer 100 eieren meer leggen. De man moest echter vol r de rechter verschijnen wegens het onwet tig in bezit hebben van 20 flessen sterke drank en had bovendien in 25 dagen nog ruim 100 fles;er gekocht. Hij bleek 1C0 flessen per maand nodig te hebben. De kiekenboer betoogde natuurlijk dat al die sterke drank voor zijn kippen be stemd was. Maar de rechter, wiarschijiw lijk een man, die ook de zon niet in het water kon laten schijnen, nam geen vrede met deze verklaring en veroor deelde de kweker tot een flinke jboete. Gewoon tarief 20 fr. per 3 regels. GunsttariefVoorbehouden aan onze leden landbouwers voor hun met com merciële aankondigingen Kleine aankondigingen moeten VOORAF betaald zijn aan onze kas of vereffend over onze postrekening nr 1425.93, of door bijvoeging van post zegels, zoniet worden ze niet meer geplaatst. TE KOOP t Beste drachtige en gekalfde vaar zen, 20 1. melk, vrij van t.b.c. en mond en klauwzeer; ook muaten en runders voor de weide, bij Robert Vinck, Brus- selbaan, 2, Aalst, (tegen viaduk). Tele foon 229.18. Beste goedgekeurde stier, een jaar oud, t.b.c.-vrij, van gekontroleerde moeder, bij Theo Fouquet, Dorpstraat, Erpe. Schone vaars, laatste maand dracht en beste jaarlingstier, bij Nestor Hans- sens, Koningsdries, 6, Erondegem. Een stamboekkoe, geboren20-l0-42 nr van het geboorteboek 183, wegende meer dan 800 kilo, gedekt 31-1-53 van de registerstier Picard, nr 52/n/0749, bij Emiel Van Mossevelde, Opstaldries, Schoonaarde. Beste volle en gekalfde jonge koeien, 24 tot 30 liter melk, uit de beste streek voor melk en boter, bij Hanssens D., Vijfhuizen, 443, Aalst. Vaars, einde dracht, wit-zwart, alsook dubbel ploeg, gans kompleet, wegende 90 kgr. bij Petrus Van der Voorde, Affligemdreef, 73. Aalst. Beste vaars, t.b.c. vrij, rekening 3 Mei, bij Raes Petrus, Slettem, Neder- hasselt. Noodslachtingen voor uw verkoop van zieke of geslachte dieren wendt U tot Robberechts Emiel Droeshout, Op wijk. Telefoon 604 Opwijk. Twee beste runderen t.b.c. vrij, bij Meuleman Theo, Rooseveltlaan,3, Erpe. Beste vaarzekalf, bij Temmerman Alfons, Hoeksken, te Zonnegem. Beste schone vaars, wit-vos van de beste melkgeefster, dubbele ploeg Melot, 2000 kilo beten en 1000 hooi, bij Cyrille Standaert, Hoek 22, Kerksken. WEKELIJKSE AANKOMST van beste drachtige en gekalfde vaarzen, ook jonge melkkoeien en verwisseling van alle vee, bij Petrus Van Nuffel, Geldhofstraat, 81, Aalst. Tel. 226.40. (nabij de kerk van H. Hart). Stamboekstier, 18 maand, vader MaremoederAstrid, kontrool, 304 kgr boter, bij Leon De Cock Binnen straat, 214, Aalst. Beste jonge weidebeest, 1 maal ge kalfd, bij De Ryck Henri, Boekent, 28, Haaltert. Vier beste "kalfvaarzea, eiade dracht, alsook drie jonge kalfkoeien van 8 maand tot einde dracht, t.b.c.-vrij, bij Jan De Graeve, Vondelen, 144, Denderhoutem. Tel. 222.61, Aalst. Zeugen en viggens, bij Petrus De Meersman, Hof Zomergem, Brusselse Steenweg (Tir), Aalst, (thuis besteld). Tel. Aalst 237.51. Occassieploeg Melotte dienstig voor twee koeien of een paard bij Oscar De Groote, Landbouwmachines, Hoog straat, 1, Herzele. Voor de hengst Tino du Pont Jurion 54/258. 3 jaar, geprimeerd; moeder Bella II du Pont Jurion, vader Zephir d'Enée (lste kwekers Brussel) bij Jan Van Schaf tingen, Verbrandhof, Asse. Tel. 52.63.34 Asse. Ji, DEKDIENST. - Goedgekeurde stier, Paul, vader Jacco, 49/0125, moeder Stella, doet dienst bij Jan Van Londer- sele, Boekent, 3, Haaltert. Woensdagnamiddag 22 en Don derdag 23 April, gemengde eendagkui* kens. Vrijdag 24 en Zaterdag 25 April, poelden en haantjes, ras Gold-Rex, te bekomen in de broederij Alfons Ver- moesen, Vijverstraat, 7, Lede. T. 225.79. Beste beerpomp bij Frans Kille mans, Molenstraat, 39, Ressegem. STAAN TER DEKKING. Fiat de ter Brempt, bij de kinderen d Haese, Dries, te Lede. Mouton de Hautain en dravers- hengst Enfant Roi, bij de heer Remi Cobbaut, te Zonnegem. Voor uwe OCCASIE AUTO- EN CAMIONBANDEN, alle maten wendt U Geeraardsbergse straat, 178bis te Aalst. Telefoon 234.90. HANDEL IN RIJTUIGEN en Paar- dengetrekken. Men aanvaardt alle her stellingen. Gareelmakerij Jozef De Pelsmaeker, bij de statie Haaltert. Tel. 22.250 Aalst Dan moet U ons speciaal kalvermeel gebruiken. Het is een volledig voeder welke de groei en ontwikkeling der jonge dieren verzekert en bevordert. Nadien voedert men ons jongvee- meel. Zie de gebruikswijze in iedere zak. Een afgevaardigde van de verzeke ringsmaatschappij NOORDSTAR- BOERHAAVE is alle 1' en 3' zaterda gen in ons lokaal van 10 tot 12 uur, om LI kosteloos inlichtingen te verstrekken inzake verzekeringen Brand-Ongevallen Leven, waar hij voor rekening van het hoofdagentschap R.U.Z. de zaken behandelt. 100 doeltreffend Voor 't groot M. FLEURIX Woluwe I. Niet giftig NIEUW MODEL van de wereldvermaarde Maaimachines O NO VERTREb BAAR in kwaliteit en werking 1 EEN HUIS: MERE Verder nog beschikbaarZaai en Braakmachines (allerhande modellen), Ressort-, Pin- en Meerseggen, Ploegen Melotte, Vetstrooiers, Aaltonnen, Pom pen, Karren op Luchtbanden, Tractors, Pikbinders, erz. enz. Paatsing van Ursusdraad. met

De Koornbloem | 1953 | | pagina 5