ZESDE FOKVEEDAG Veulens en Paarden Voorlichtingsbedrijven Rijkslandelijke Huishoudschool* DE KOORNBLOEM - 18 Juli 1953 3 GEMEENTE SCHELDEWINDEKE. met grote Prijskampen voor Oost-Vlaams Stamboekvee. 40.000 fr. Premiën, Medaliën, Foto's en Bekers. Ingericht door het gemeentebestuur van Scheldewindeke, het landbouwcomice Bottelaere, het Verbond der Boeren- gilden Gent en de plaatselijke Boeren- gildemet steun van de Provincie, de Provinciale Landbouwmaatschappij, de Melkerij Sint Kristoffel Schildewindeke en met de medewerking van de Verbon den der Veebonden en Veekweeksyndi caten van Oost-Vlaanderen. Od Zondag 26 Juli 1953 te 13 u. 30 op het nieuwe voetbalplein van V. V. Windeke (nabij het oude). Art. 1. Tot de prijskampen worden enkel toegelaten dieren ingeschreven in het Geboorte- of Stamboek van het Ver bond der Veekweeksyndicaten van Oost-Vlaanderen, (dieren van min dan 2 jaar van eigenaars uit gans de Provin cie worden toegelaten. Dieren van 2 jaar en meer worden enkel toegelaten als hun eigenaar een der gemeenten van vol gende omschrijving bewoont). 1) Uit de gewestelijke omschrijving (of Veekweeksyndicaat) Aalst Burst, Borsbeke, Herzele, Ressegem en Wou- brechtegem. 2) Uit de gewestelijke omschrijving (ofVeekweeksyndicaat) GentBottelare, De Pinte, Deurle, Eeke, Gentbrugge, Ledeberg, Melsen, Merelbeke, Schel derode, Semmerzake, Sint- Denijs-Wes- trem, Sint-Martens Latem, Vurste en Zevergem. 3) Uit de gewestelijke omschrijving (of Veekweeksyndicaat) Wetteren Ba- legem, Bavegem, Gontrode, Gijzenzele, Hillegem, Landskouter, Lemberge, Let- terhoutem, Massemen, Melle, Moorsele, Oombergen, Oordegem, Oosterzele, Scheldewindeke, Smetlede, Sint-Lievens- Houtem, Vlierzele en Westrem. 4) Gewestelijke omschrijving (of Vee kweeksyndicaat) ZottegemAsper, Baai- gem, Beerlegem, Dikkele, Dikkelvenne, Elene, Eist, Gavere, Grotenberge, Hun- delgem, Leeuwergem, Meilegem, Mi- chelbeke, Mumkzwalm, Munte, Neder- zwalm-Hermelgem, Paulatem, Rooborst, Roozebeke, Sint-Blasius-Boekei, Sint- Denijs- Boekei, St- Gorickx-Oudenhove, Sint- KorneÜs- Horebeke, Sint- Martens- Latem, Strijpen, Velzeke, Welden, Zegelsem, Zingem en Zottegem. 5) Uit de gewestelijke omschrijving (of Veekweeksyndicaat) Oudenaarde Amougies, Berchem, Bevere, Edelare, Eename, Eine, Elsegem, Etikhove, Heurne.Kwaremont, Leupegem, Maarke Kerkem, Mater. Melden, Mooregem, Nedereename, Nukerke, Ooike, Orroir, Oudenaarde, Petegem (A), Ronse, Ruien, Rissignies, Schoorisse, Sint-Maria-Hoo- rebeke, Volkegem, Wortegem, Zulzeke 6) Gewestelijke omschrijving (of Vee- kweeksyndicaat) Geraardsbergen Ap- pelterre-Eichem, Deftinge, Dender win deke, Erwetegem, Geraardsbergen, Godveerdegem, Goeferdinge, Grimmin- ge, Hemelveerdegem, Iddergem, Liefe- ringen, Moerbeke (Aalst), Nederboelare, Neigem, Nieuwenhove, Onkerzele, Op- brakel, Ophasselt, Overboelare, Parike, Pollare, Schendelbeke, Sint-Antelinks, Sint-Lievens-Esse, Sint-Maria-Lierde, Sint- Maria- Oudenhove, Smeerhebbe- Vloerzegem, Steenhuize - Wijnhuize, Viane-Voorde, Waarbeke, Zandbergen en Zarlardinge. Art. 2. De inschrijvingen worden genomen tot ten laatste Woensdag 15 Juli 1953 bij Dr Brackman, veearts. Statiestraat, 3, Scheldewindeke. P. C. 500515. Een inschrijvingsrecht van 20 fr. per dier moet bij de inschrijving betaald worden of gestort op P. C. 500517. De inschrijvingen moeten vermelden Naam, geboorte- of stamboeknummer van het dier en gebeurlijk de uitslag van zijn melkcontrolezijn geboortedatum (indien het een afstammeling is) of het aantal tanden (indien het geen afstam meling is). Indien het een afstammeling is, de namen en geboortenummers van van beide ouders en gebeurlijk de melk controle van de moeder. - Indien het dier te koop is, meldt men zulks te koop Indien het dier behoort tot een tubercu lose vrije stal schrijft men TBC-vrij Art. 3. De prijskampen beginnen te 13 u. 30. De dieren worden bij hun aan komst opgezondheid onderzocht. Dieren met builen van runderhorzellarven moe ten van huis uit behandeld zijn. De geboorte- of stamboekkaart en gebeur lijk de melkcontrolekaart en de Diploma van vrije stal (TBC) moeten aan de jury aangeboden worden. Art. 4. Te laat binnengekomen in schrijvingen worden niet meer aanvaard. Art. 5. De stieren moeten behoor lijk geringd zijn. Art. 6. De juiy kent de prijzen onwederroepelijk toe en kan deze vol gens verdienste der dieren inhouden, bijvoegen of wijzigen. Art. 7. Onvoorziene gevallen wor den door de jury met het Comité beslecht. Art. 8. Het Comité is niet verant woordelijk voor ongevallen of schade aan of door dieren veroorzaakt. Bijgevoegde Stierenkeuring. Bij uitzondering inschrijven op voorhand. Syndicaatprijskamp. Gewest Schel dewindeke (Oosterzele). 1) Gecontroleerde melkkoeien, 10.000 i'r. prijzen volgens exterieur en productie 2) Vaarzen van 2 jaar tot 21/2 jaar, of met 2 tanden voor de wilde op de prijs kampdag. 5 prijzen 1000, 800, 700, 700, 600. II. Gewone Individuele Prijskampen. 1Stieren uit gans de provincie. Af stammelingen geboren na 26-7-52. 2. Stieren uit gans de provincie. Af stam. geboren van 27-3-52 tot 26-7-52. 3. Stieren uit gans de provincie. Af stammelingen, geboren van 27-7-51 tot 26-3 52 en wilde zonder tanden. 4. Stieren uit de omschrijving. Afstam meling. geboren van 27-7-50 tot 26-7-51 en wilde met 1-2 tanden. 5. Stieren uit de omschrijving. Afstam meling. geboren van 27-748 tot 26 7-50 en wilde met 3- 6 tanden. 6. Stieren uit de omschrijving. Afstam geb. voor 27-7-48 en wilde met 7-8 tand. 7. Vrouwelijke dieren uit gans de Provincie. Afstam, geboren na 26-7-52. 8. Vrouwelijke dieren uit gans de Provincie. Afstammelingen geboren van 27-3-52 tot 26-7-52. 9. Vrouwelijke dieren uit gans de Provincie. Afstam, geboren van 27-7-51 tot 26-3-52 en wilde zonder tanden. 10. Vrouwelijke dieren uit de om schrijving. Afstam, geboren van 27-7-50 tot 26-7-51 en wilde met 1-2 tanden. 11. Vrouwelijke dieren uit de om schrijving. Afstam, geboren van 27-7-48 tot 26-7-50 en wilde met 3-6 tanden. 12. Vrouwelijke dieren uit de om schrijving. Gecontroleerde melkkoeien met minimum 4.000 liter melk, 30 graden 150 kgr. boter. N.B. - a) Aan de 4 eerst geklasseerde dieren van deze prijskampen een gulden, zilveren of bronzen medalie. b) Voor de prijzen behaald door koeien met volledige melkkontrole van minimum 4 500 liter, met 3,2 graden of 175 kgr. boter, een verhoging. c) Stieren uit moeder met officiële melkkontrole van minimum 5.000 liter, 3,2 graden 190 kgr. botervet, een ver hoging. d) Voor prijzen behaald door dieren uit gediplomeerde T.B.C.-vrije stallen een verhoging. III. Bijzondere Prijskampen. Prijskamp 13. Kampioenschap stie ren (tussen de eerst geklasseerde van de prijskamp 1-6 een beker. Prijskamp 14. Kampioenschap vrouwelijke tussen de eerst geklasseer- den van prijsk. 7-12 een beker. (Zie vervolg onderaan hietneven) 2e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e Prijskamp voor gehouden te Aalst op Zaterdag 4 Juli 1953. le Categorie: Merriën Zuigelingen. Ie prijs Bulcke Wed., Westende René, St Piet. Kapelle Van Israël Alb., Zandbergen Verstegen Georges, Gistel Ringoot K., Nieuwerkerken Claes Kren, Leffinge Van Bever Wed., Aaigem Schouppe Jozef, Aaigem CategorieHengsten Zuigelingen. le prijsClaes Kren, Leffinge 2e Moreels Kamiel, Aalst 6 4' Van Buggenhout H., Aaigem 3' Categorie Merriën Jaarlingen. le prijs: Cobbaut Remi, Zonnegem 2e Schouppe Jozef, Aaigem Van Buggenhout H., Aaigem Claes Kamiel, Leffinge Ringoot K., Nieuwerkerken Van Israël Alb.. Zandbergen Ringoot K., Nieuwerkerken Cobbaut Remi, Zonnegem Buekens Bern. Erembodegem Cobbaut Remi, Zonnegem 4' CategorieHengsten Jaarlingen. l'6 2e prijs Cobbaut Remi, Zonnegem. 5e Categorie: Tweejarige Merriën. le prijs Keymeulen Pol., Hofstade 2e, 3e, 4e en 5e prijs Cobbaut Remi, [Zonnegem 6e prijs Buyl August, Appelterre. 6' Categorie Driejarige Merriën. le prijs Schouppe J., Aaigem 2e Simoens Alb., Zevecoot 3e Meeus Jozef, St Piet. Kapelle 4e V. Mossevelde Petrus, Aalst 5e Van Bever Wed., Aaigem. CategorieMerriën 4 jaar en meer. le prijs Cobbaut Remi, Zonnegem 2e Claes Kren, Leffinge. Schouppe J., Aaigem. Meirschaut Od., Vlierzele Cautaert Remi, Haaltert Bulcke Remi, St Piet. Kapelle Claes Kamiel, Leffinge De Grauwe Gast., Wichelen De Kegel Robert, Ninove Schouppe Jozef, Aaigem. 8' Categorie Merriën geprimeerd op Staatsprijskampen van 4 jaar en meer. le prijsMeirschaut Odilon, Vlierzele 2e Simoens Alb., Zevecoot 3e Meeus Jozef, St Piet. Kapelle 4e65e Claes Kren, Leffinge. Ereprijs Louis Callebaut werd gewon nen door Schouppe Jozef, Aaigem, met Jeanne d' Aaigem. 3e 4e 5e 6e 7e 8e 9e 10e Ministerie van Landbouw. Door het Ministerie van Landbouw werden in de 11e landbouwomschrijving (Ing. De Wandeler te Oudenaarre) twee voorlichtingsbedrijven aangenomen. Voorlichtingsbedrijven zijn bedrijven waar, met medewerking van al de tech nische diensten van bet Ministerie van Landbouw, en door het aanwenden van verbeterde technieken, de uitbaters uit slagen nastreven welke als voorbeeld kunnen dienen voor andere boeren. Het zijn in geen geval proefbedrijven doch alleen boerderijen waar men zo goed mogelijk tracht te boeren volgens de laatste gegevens ontdaan van alle sleur en slenter. Op het voorlichtingsbedrijf van Mr Robert Van Melkebeek, Hof ter Duyst, Steenweg op Denderhoutem, te Ninove, dat ruim 22 ha groot is en meer wei- dan bouwland omvat, wordt er vooral gestreefd naar een perfecte melkwinning aangezien de melk in de stad verkocht wordt. De nieuwe stalinrichting is er be zienswaardig alsmede de nieuwe indeling in percelen van het oud bestaande wei land. Ook de andere teelten zijn er het bezichtigen waard. Op het voorlichtingsbedrijf van Mr Jozef De Ro, Simoenstraat, 52, Vloer- segem, Smeerhebbe-Vloersegem, dat 10 ha groot is, heeft men vooral gezorgd voor een betere uitrusting van de boer derij door het verbeteren en herinrichten der stallen voor koeien, kalvers en var kens, het plaatsen der waterleiding en vooral door het puik parcelleren der weiden. Deze weiden, in het bijzonder de vernieuwde, en al de andere teelten zijn een bezoek overwaard. Voor de verbeteringen die voormelde uitbaters uitvoeren en voor de lasten van boekhouding, bezoek, enz. ontvangen zij zekere lichte toelagen. De landbouwers en al deze die belang stellen in de vooruitgang van de land bouw worden uitgenodigd deze voor lichtingsbedrijven regelmatig te bezoe ken om er de nieuwigheden en verbete ringen te bekijken en te waarderen en deze dan naar best vermogen bij hen toe te passen. Beide voorlichtingsbedrijven kunnen steeds bezocht worden, liefst, om tijd verlies te voorkomen, na voorafgaande afspraak met het bedrijfshoofd. Groeps bezoeken geschieden het best de Dins dagnamiddag onder leiding van Rijks- landbouwkundige P. De Wandeler, of op andere dagen en uren na voorafgaan de aanvraag op zijn adres, Kattestraat, 21, Oudenaarde. Telefoon 319.41. N. B. Aan deze kampioenschappen en aan de individuele prijskampen mogen de vroegere kampioenen van Schelde windeke geen deel nemen. Ze kunnen echter buiten prijskamp tentoongesteld worden en hiervoor een speciale ver goeding bekomen. Prijskamp 15. Voor vaderstieren Loten van minstens 6 en hoogstens 10 afstammelingen van een zelfde stier (aanwezig of niet. maar die nog leeft). Ook deze inschrijvingen moeten op 15 Juli 1953 gedaan zijn, vermeldend naam en stamboeknummer van de vader- stier. Een zelfde stier kan maar één prijs behalen (met zijn eerst geklasseerd lot). De afstammelingen moeten aan een der individuele prijskampen deelgenomen hebben. In de loten mogen de vroegere kampioenen meedoen. Namens het Comité Veearts Brackman, Dr. De Ganck, Sekretaris-Schatbew. Voorzitter. Het Gemeentebestuur Scheldewindeke Norbert De Sutter, Dr. De Ganck, Sekretaris. Burgemeester. Bezoek de Handelsfoor met Attracties op 26 dezer in de Gemeenteschool te Scheldewindeke. AALST. Jonge meisjes bereidt u voor tot uw taak van huisvrouw. In de Rijkslandelijke Huishoudschool, De Vilanderstraat 2, te Aalst, leert ge in één jaar de gewone en de fijne keuken, huishoudnaaien, wassen en strijken vol gens de nieuwste methodes. Benevens deze praktische lessen omvat het pro gramma ook enkele theoretische lessen overgezondheidsleer, ziekenverpleging, voedingsleer, gezinsopvoeding, wel levendheid. Dit onderwijs kan ook die nen als voorbereiding voor verpleegster. Om toegelaten te worden moeten de meisjes voldaan hebben aan de school plicht en zich verbinden de lessen regel matig te volgen. De leergang zal aanvangen rond 15 September. Lesuren alle werkdagen van 8,30 u. tot 13,30 u. uitgenomen de Zaterdag. Inschrijvingen worden aangenomen inde school, elke Zaterdag vanaf 18 Juli, tussen 9 en 11 uur.

De Koornbloem | 1953 | | pagina 3