LANDBOUWBERICHTEN Notarieële Annoncen Notaris MEERT Notaris BAUWENS KEMELSVET Notaris BUYS Woonhuis met Poort Goed Land Recht van Opbod* Gerieflijke Handels eigendom bestaande uit WOONHUIS met GARAGE ATELIER en GROTE ZAAL WOONHUIS DE KOORNBLOHH - 5 Dcc. 1953 Het ministerieel besluit van 12 No vember 1953 (Stsbl. 26 November) ver lengt tot 31 December 1953 de termijn voor het indienen der aanvragen tot het bekomen van voormelde voorrang. Deze aanvragen dienen onder vorm van ge wone brief gericht aan de Provinciale Directie voor Oorlogsschade waar de geleden oorlogsschade vroeger aange geven werd. De voorrang wordt onder de volgen de voorwaarden toegestaan 1) het bedrag van de oorlogsschade, waarde 1939, moet ten minste 25.000 fr. bedragen 2) het vermogen van de geteisterde mag 2 millioen fr. waarde 9/10/1949 niet overschrijden 3) het be drag van de waterschade, waarde Febru ari 1953, moet ten minste 25.000 fr. be reiken. Naar de pers meldt, werden tijdens de laatste weken aan de grenspost te Menen talrijke Belgische en Nederlandse vrachtauto's opgemerkt, die grote hoe veelheden eieren naar Frankrijk voeren. Deze eieren worden over Rijsel naar Parijs gebracht. Naar verluidt worden -over het tolkantoor Menen wekelijks ruim 2 500 000 eieren uit België naar Frankrijk uitgevoerd. De katoenoogst van de vrije wereld wordt door het International Cotton Advisory Committee geschat op 500.000 tot 1 millioen balen beneden de record- oogst ten bzdrage van 28,7 millioen ba len van vorig jaar. Hierbij is rekening gehouden met een vrijwel onveranderd peil van de oogst in de Verenigde Staten (ca. 15 millioen balen) en Zuid-Amerika, een lichte stijging in India en enige teruggang in Mexico, Pakistan, Turkije en Syrië. Gezien het aanwezig zijn van een onverkocht overschot van ongeveer 5,5 millioen balen van de vorige oogst in de V.S., wordt verwacht, dat de Ame rikaanse regering, gelijk dit met de tarwe reeds geschied is, ook voor katoen zal streven naar een regeling inzake teelt beperking en marktquota. De Buitenlandse dienst van het Ame rikaans Departement van Landbouw voorziet voor de oogst 1953/54 een wereldproductie van 40,6 millioen zak ken van 132,276 lbs elk, tegenover 40,3 millioen zakken van de vorige oogst. Deze voortbrengst zal de uitvoer toela ten van 32,1 millioen zakken, zijnde een recordcijfer sinds de jongste oorlog. Brazilië blijft de voornaamste leverancier met een totale productie van 19,6 mil lioen zakken. Verwacht wordt dat dit land dit jaar ongeveer 15,6 millioen zak ken zal kunnen uitvoeren tegen 15,2 millioen in 1952-53. Op 14 en 15 November 1.1. had te Parijs een internationale conferentie plaats over de Myxomatose. Zij werd belegd door de Internationale Dienst voor Epizootieën die door professor Ramon wordt voorgezeten. Vertegenwoordigers van Duitsland, Oostenrijk, België, Spanje, Groot-Brit- tannië, Italië, Luxemburg, Nederland en Zwitserland namen er deel aan. De conferentie die werd voorgezeten door professor Fluckiger, directeur van de Zwitserse veeartsenijdienst, die werd bijgestaan door Duhaut (België) en Merke (Frankrijk), stelde o.m. als mid delen voor ter bestrijding van de besmet ting het verbod van het vervoer van levende dieren behorende tot de dier soorten welke vatbaar zijn voor de ziekte en die uit de besmette streken herkom stig zijn. Verder wordt de verplichte aangifte van de ziekte voorgesteld, als mede het betredingsverbod van de be smette bedrijven en zones. IERLAND. Ingevolge de prijsdaling in de Ver enigde Staten en de prijsstijging in Ier land is de uitvoer van bevroren vlees van Ierland naar de V.S. in de laatste maanden gedaald. De hoop op een be langrijke afzet in de V.S. is nog niet verwezenlijkt. De uitvoer van vers vlees en vlees in blik naar Engeland in het afgelopen jaar had een waarde van 12 millioen pond sterling, tegen 8,5 millioen pond sterling in 1951/52 en 2,75 millioen pond in het daaraan voorafgaande jaar. Ook naar Japan wordt bevroren vlees uitgevoerd, bestemd voor de Ameri kaanse strijdkrachten aldaar, terwijl eveneens naar Griekenland bevroren vlees wordt uitgevoerd. ITALIË. De Italiaanse hennepuitvoer beweegt zich in de laatste jaren dusdanig in da lende lijn, dat bij de boeren neiging op komt de hennepvelden om te ploegeu voor de teelt van suikerbieten. In 1951 bedroeg de expart van ruwe hennep nog 25.850 ton, waarna een daling plaats had tot 10.070 ton in 1952, terwijl in het eerste halfjaar 1953 een peil van 5.330 ton werd bereiktvooral de uitvoer naar Duitsland vertoont een dalende tendens. Op 15 September j.l. was er nog een voorraad van 25.000 ton ruwe hennep, doordat niet alleen de uitvoer terugloopt doch doordat ook de vraag van de bin nenlandse industrie een dalende tendens vertoont. De moeilijkheden in de uitvoer zijn mede een gevolg van de toenemende concurrentie van Zuid-Slavië, dat thans op de tweede plaats onder de hennep- producerende landen staat, terwijl Italië naar de vierde plaats is teruggedrongen. In 1953 was in de U.S.S.R 344.000 ha met hennep beteeld, in Zuid-Slavië 90.000 ha. in Roemenië 60.000 ha en in Italië 57.000 ha. De verwachting is dat in 1954 van Italië de met hennep be- teelde oppervlakte beneden die in 1953 zal blijven. JOEGOSLAVIË. Een bedrag van drie milliard dinar afkomstig van het Britse aandeel in de drielandenhulp zal worden besteed voor de bouw van slacht- en koelhuizen. Van dit bedrag ontvangt Servië 1.620 milli oen dinar, waarvan 587 millioen be stemd zijn voorde Vojvodina. Het plan omvat de bouw van 13 vol ledige installaties, waarvan er zeven vóór 1956 gereed zullen zijn, en de andere voor 1962. De slachthuizen zullen een capaciteit hebben van 100 stuks rundvee 300 varkens en 350 schapen, terwijl in de koelhuizen 2.000 ton vlees kan wor den opgeslagen, met uitzondering van dat van Belgrado waar de capaciteit 6.000 zal bedragen. Tevens is voorzien in de invoer van een 1000 tal Yorkshire biggen voor de productie van export-bacon. Telefoon 241.22 Aalst. Openbare verkoping te Gijzegem, van Statiestraat, 40, en op Dijkweg, Molendijk, Ansmeer en Kruisstraat. Notarissen Ch. MEERT, verblijven de te Erpe, en BRECKPOT, verblijven de te Aalst, zullen in het openbaar ver kopen Gemeente Gijzegem. Koop ééa. Een woonhuis met inrij poort, aanhorigheden en grond, aan de Statiestraat, politienummer 40, gekada streerd sectie B, nrs 134r en 134s, met een grootte van 8 aren. Bewoond door Omer Bruyland. Het huis omvat twee voorplaatsen, keuken, kelder, kelderkamer en inrij poort, op het eerste verdiep vier kamers. Voorzien van electriek en pompwater. Koop twee. Een perceel land op Dijksweg, gekadastreerd sectie B, num. 74, met een grootte van 13 a. 50 ca. Gebruikt door Theophile Staelens en Charles Godaert. Koop drie. Een perceel land op Kruisstraat, gekadastreerd sectie B, num. 89, met een grootte van 18 a. 70 ca. Gebruikt door Constant Van de Perre. Koop vier. Een perceel land op Molenwijk, gekadastreerd sectie B, num. 28c, met een grootte van 23 a. 30 ca. Gebruikt door Camiel Boon. Koop vijf. Een perceel land op Ansmeer gekadastreed sectie B, num. 513, met een grootte van 31 a. 50 ca. Gebruikt door Remi Van Gijzegem. Enige Zitdag Donderdag 10 December 1953, te 2,30 u. in de namiddag, ter zittingszaal van de heer Vrederechter te Aalst, Ka- pellestraat. Studie te Haaltert. (Tel. Aalst 245.34). voorkomt de moeilijkheden van de gesprongen handen, gesprongen lippen, wintergezwellen en kloven. Zorg dit bij de hand te hebben. Te verkrijgen in al onze magazijnen. Blijkens proces-verbaal van openbare verkoping bij dadelijke uitwinning, op gesteld door Notaris R. BAUWENS, te Haaltert, Stationstraat, 83. op 21 No vember 1953. te 14 ure, werd er toege wezen mits de principale koopsom van 180 000 frank boven de bespreken en kosten der veiling, aan d/h Achiel Cob- baert, ijzerenwegbediende en zijne echt genote, Mw Agoès Emma-Francisca Mortier, zonder beroep, samen wonend te Idderhem, Veldstraat, nr 1 Een woonhuis met afhangen en koer, te Welle, Kortestraat, gekadastreerd sectie B, nr 540/a-n, groot 1 are 85 ca. palende of gepaald hebbende noord oost, de Kortestraat zuid, René Albert D'Haeseleer-Roelandt en noord-west, Engelbert De Boom, Laurent Sonck en Casimir Houtman. Artikel 92/bis der wet van 15 Oogst 1854 luidt als volgt In geval van verkoping bij onroe rende in-beslag-neming of bij dadelijke uitwinning, heeft iedereen het recht een opbod te doen gedur:öde 14 dagen, vol gende op de toewijzing. Dit opbod mag niet lager zijn dan 1/10 van de principale koopsom der toewijzing. Het wordt betekent bij deurwaarders explooit aan de notaris en aangezegd aan de adjudicatarissen. De toewijzing, als gevolg van een opbod, zal gedaan worden door dezelfde openbare ambtenaar en op dezelfde wijze als de eerste toewijzing- Deze toewijzing, toegankelijk voor iedereen, zal beslissend zijn te Lede. Om uit onverdeeldheid te treden Vrijwillige openbare verkoping van een te Aalst, Bolleweg. nr 96. Notaris BUYS te Lede zal openbaar verkopen Stad Aalst. Een gerieflijke handelseigendom be staande uit woonhuis met garage, atelier en grote zaal, grond en alle verdere af hangendheden te Aalst, Bolleweg, nr 96 en Sint-Gedullastraat, sektie D, nrs 863- c-2 en 863-d-2, groot volgens meting 2 a 87 ca. Verdeeld in twee loten als volgt 1) Lot 1 begrijpende het woohuis met garage, atelier en afhangen groot volgens meting 82 ca. 2) Lot 2 begrijpende grote zaal, dienstig als atelier, wasserij en laatst ge diend hebbende als verkoopzaal, groot volgens meting 2 a 5 ca. Vrij gebruik ten laatste 3 maanden na de toewijzing. Loten 1 en 2 samen slechts ingesteld [200 000 fr. Tweede en Laatste Zitdag Maandag 14 December 1953, te 2 u. 's nam. ter heberg genaamd Bij de Witten,,, gehouden door Mr Richard Cornand te Aalst, Binnenstraat, 132. Voor alle verdere inlichtingen en in zage van het plan wende men zich ter studie van Notaris Buys te Lede, Kas- teeldreef, 44, Tel. Aalst, 249.04. Om uit onverdeeldheid te treden. Openbare verkoping van Welgelegen en Gerieflijk te Erpe Boskouterstr. Grote Boskouter Notarissen BUYS te Lede en DE GHEEST te Aalst, zullen openbaar verkopen Gemeente Erpe. Koop 1. Een welgelegen en gerief lijk woonhuis met inrijpoort, bouwgrond, hof, en alle verdere afhangendheden te Erpe, Gentsesteenweg. Nr 75, sektie A nrs 630-b bis en 630 c-bis, groot volgens meting 5 a 18 ca. Ingebruiktreding zes maanden na de toewijzing. Verdeeld in twee loten alsvolgt Lot 1 zijnde het woonhuis, groot vol gens meting 2 a 51 ca. Voorzien van pomp- en regenwater en electriekleidlng. Lot 2 zijnde een perceel gerieflijke en profijtige bouwgrond, groot volgens me ting 2 aren 67 ca. Koop 2Een gerieflijke en profijtige bouwgrond te Erpe, Boskouterstraat, sektie A nr 615 b groot volgens meting 34 aren 67 ca. Onmiddellijke ingebruik treding. Verdeeld in 9 loten met ene respec tieve oppervlakte van 5 a. 80 ca.4 a. 36 ca.4 a. 02 ca.3 a. 68 ca.3 a. 34 ca.3 a. 2 a. 66 ca.2 a. 32 ca. en 5 a. 49 ca. Koop 3. Een perceel goed zaailand te Erpe, Navael of Grote Boskouter, sektie A, nr 298 a, groot 15 a. 40 ca. Onmiddellijke ingebruiktreding. Koop 4. Een perceel goed zaailand te Erpe, Grote Boskouter, sektie A, nrs 293-a-bis, 294-a en 294-a-bis, groot 15 aren 30 centiaren. Onmiddel ijke ingebruiktreding. (Zie vervolg 8e bladzijde) BINNENLAND. De voorrang voor oorlogsschade- vergoeding ten bate van de slacht offers van de overstroming in Februari 1953 verlengd. Uitvoer van grote hoeveelheden eieren naar Frankrijk. BUITENLAND. De katoenoogst over de wereld. De wereldproductie aan koffie. FRANKRIJK. Internationaal Congres over de Myxomatose. De uitvoer van vlees. Verminderde hennepuitvoer. Bouw van slacht- en koelhuizen Studié van te Erpe. vai Studie van met Bouwgrond te Erpe Gentse Steenweg Nr75, en Gerieflijke Bouwgrond en Zaailanden

De Koornbloem | 1953 | | pagina 7