SAMENGESTELDE MESTSTOFFEN 13 Maart Uw Geluksdag! Koloniale Loterij VAN DE HAK OP DE TAK. Volledige Samenstellingen Gij kunt tot 2 1/2 millioen 13 MAART Koop dadelijk uw Biljetten* TE GENT Nannenhanden Kleine Aankondigingen DE KOORNBLOEM 27 Feb. 1954 De conferentie van Berlijn is dus ge sloten. Het resultaat? Een flauw beestje. Vader Cats had weer eens gelijk toen hij zegde Zij dronken een glas. p... een plas en lieten alles zoals het wa®- De vier staatsmannen die drie weken lang te Berlijn over de wereldvraagstuk ken gepalaberd hebben, waren het in alle behandelde zaken roerend... oneens. Slechts over één zaak zijn zij accoord gekomen om de besprekingen op 26 April te Genève voort te zetten. Een magere troost, maar beter iets dan niets. En zolang er leven is, is er hoop. Op 17 Februari j.l. schonk de beval lige prinses Josephine-Charlotte, gema lin van de erf groothertog van Luxem burg, Prins Jan, het leven aan een klein Prirsrsje. Dat was dag op dag twintig jaar ge leden dat haar grootvader, Koning Al- bert, op tragische wijze om het leven kwam op de rotsen van Marche-les- Dames. Er gaat toch niets boven de waarheid! Zo werd een inbraak gepleegd in een likeur winkel te Miami (V.S.). De buit bedroeg 46 dollar, maar de eigenaar verklaarde aan de politie dat hij voor 600 dollar bestolen werd. Drie nachten later brak dezelfde dief in dezelfde winkel binnen. Om het ach terstallige te halen, zei hij, en ging er deze maal met 115 dollar vandoor. Men verwacht zich nu aan een derde inbraak, om het bedrag volledig te maken. het meeste In de Ver- zo maar er Er blijven nog steeds berichten bin nenkomen over de koudegolf die onlangs in Europa geheerst heeft. Zo komt men thans te weten dat de boeren van het Franse dorpje Fol zich erge zorgen ge maakt hadden over hun koeien. Zij vreesden dat een temperatuur van 22 graden onder het nulpunt voor de dieren erg schadelijk kon uitvallen. Daarom brachten zij verandering aan bij het eten, door aan de beesten warme wijn te drinken te geven. Het blijkt wel dat de koeien dit "voed sel naar waarde wisten te schatten, want nooit bleef er één druppel over. Ondanks is 's werelds loon, zegt het spreekwoord. De waarheid hiervan moest Mevrouw Akila Ahmed onder vinden. Zij werd door de rechtbank van Alexandrië (E„ypte) tot twee dagen op sluiting veroordeeld omdat zij uit dank baarheid de rechter gekust had die haar zoon, beschuldigd van diefstal, vrijge sproken had. De automobilist Donald Mangus uit Kansas City (V.S.) werd aangehnuden omdat hij, aan een snelheid van 150 km, dwars doorheen de stad gereden was, achternagezet door de bereden politie. Aan de rechter verklaarde Mangus Ik dacht dat de sirenen die ik achter mij hoorde loeien, deze waren van een ziekenwagen. Ik heb alleen getracht uit de weg te blijven. Spijtig genoeg voor hem wilde de rechter hiervan geen woord geloven en veroordeelde onze Mangus tot 60 dagen gevang en 325 dollar boete. Wij deelden onlangs mede dat de tsé tsé vlieg de gevaarlijke verspreider van de slaapziekte in de Zuid-Afrikaanse Unie uitgeroeid werd. Volgens het blad Daily News uit Londen, zal de strijd tegen dit insect thans aangevat worden in Frans Equa toriaal Afrika, in Belgisch Congo en in de Portugese kolonie Angola. Een enkel vliegtuig volstaat om in 75 minuten een gebied te overvliegen van 30 vierkante ki ometer, en er 1285 bom men, elk gevuld met sp ciaal insecten- poeder, neer te werpen. Deze bommen ontploffen automatisch van zodra de weersoms*andigheden gunstig zij voor de verspreiding van de dodende poederwolken. Amerika is het land waar dagbladen gelezen worden, enigde Staten verschijnen 1785 en het lezersaantal bedroeg in 1953 het recordcijfer van 160 millioen. Wat dus ongeveer één dagblad betekent per drie inwoners. Les Stork is een jonge, aankomende Canadese bokser. Vorige week zou hij zijn eerste officiële kamp houden te To ronto. Manmoedig betrad hij de ring, wierp een blik op zijn tegenstrever en viel in zwijm. Uitslag K.O. vóór de eerste ronde. Het blad De Nieuwe Rotterdamse Courant meldt dat een hoge ambte naar van de Waterstaat belast werd met het onderzoek van een gevaarlijk ver keerskruispunt te Wormerveer. Van de gevaarlijkheid zal de man wel overtuigd zijn als men weet dat hij bij dit onder zoek zelf overreden werd en met een gebroken been naar het hospitaal moest gevoerd worden. -Na deze dagen van streng winterweer dient onmiddellijk aan de lentebewerkingen gedacht en vooral aan de bevoorra dingen van kunstmest. De voedende bestanddelen, STIKSTOF, FOSFOORZUUR en PO TAS dienen voor iedere vrucht in gepaste hoeveelheden in de grond gebracht. Men geve niet te veel en ook niet te weinig, van de verschillende grondstoffen, want dan gaat een deel verloren ingevolge de wet van het evenwicht. Stikstof, fosfoorzuur en potas kunnen door de landbouwers afzonderlijk worden gegeven, maar dan dient een strenge be rekening gemaakt om voor iedere vrucht de gepaste hoeveel heden van ieder element toe te dienen. Men heeft altijd een grotere kans op welslagen door het gebruik van de toedienen welke door Redt U Zeiven ieder jaar met duizende tonnen wordt bereid, met volle waarborgen over inhoud en degelijkheid. Zoals voorheen worden volgende samenstellingen klaar gemaakt en kunnen van heden af worden besteld VOLLEDIGE SAMENSTELLINGEN VOOR Weiden 8 Stikstof 6 Fosf. 9 Potas Haver 5 7 9 Aardappelen 7 6 9 Beten 9 5,5 10 Tabak 8 6 14,5 Witloof 3 8,5 10 Klavers 2 10 10 Hop 7 6 9 Vlas 4 7 10 Asperges 4 8 10 Groenten 9 7,5 10 Generaal Nagib, ge weet wel, de sterke man van Egypte, heeft grootse plannen. Hij wil, met de hulp van Duitse inge nieurs, een af lamming op de Nijl bou wen. Deze afdamming, die de grootste ter wereld moet worden, zal als doel hebben het uitzicht van Egypte volledig te veranderen door een oplossing te brengen aan het waterbevoorradings- vraagstuk, waardoor de landbouwop- brengst van het land met een derde zou verhogen. Voor Egypte is zulks broodnodig als men weet dat de bevolking daar gedu rende de vijftig laatste jaren met 12 mil lioen zielen vermeerderd is en de be bouwbare oppervlakte slechts met één millioen hectaren. Jammer genoeg zal Nagib de kans niet meer krijgen zijn plannen uit te voeren. Want pas een paar dagen geleden werd hij op zijn beurt aan de kant gezet door Nasser. Ja, de mens wikt en God beschikt. Rosalie Delphine VAN MOL Mr Alois Abbeloos. t Lucien DE CRAECKER GELDLENINGEN voor alle zaken en aan de voordeligste interesten. Schattingen voor verkave lingen, meten van eigendommen. Ko pen en verkopen van eigendommen Inlichtingen kosteloos. Wend LI in volle vertrouwen tot i S. HAENTJENS, expert-landmeter. Kasteel Van Muylem Gentse Steenweg, 380, Aalst, Telefoon 221.74. P Door het toedienen van onze volledige samenstellingen is men zeker van een goede uitslag en zal men met de MINSTE UIT GAVEN de HOOGSTE OPBRENGSTEN bekomen. Meer en meer worden onze samengestelde meststoffen gevraagd, de jarenlange prachtuitslagen zijn de beste reklaam. Vlaamse Schouwburg Brussel. HET HEMELBED en De kleine Do«-rit Zondag, 28 Februari te 15 en te 20 u., gaan in de Koninklijke Vlaamse Schouw burg te Brussel, nog twee voorstellingen van Het Hemelbed een spel in drie bedrijven van Jan de Hartog. Een stuk waarin met goed humeur een huwelijks leven wordt geschilderd, waarin hulde wordt gebracht aan de huwelijkstrouw en waarin het huwelijk als een goed ding wordt bestempeld. De regie is van Gust Maes en de vertolkers zijn Nand Buyl en Magda Kleyne. Van Het Hemelbed gaat nog een laatste voorstelling Maandag 1 Maart te 20 uur' Met ingang van Donderdag 4 Maart neemt de K.V.S. dan op zijn programma De kleine Dorrit een toneel in vier bedrijven, naar Charles Dickens, door Pierre de Wattyne en Guillot de Saix. in de vertaling van Rie Goethals. De regie is in handen van Huib van Hellem en de vertolkers zijnBert Struys, Roger Coorens, Arthur Bouchez, Cyriel van Gent, René Peeters, J f Mennekens, Kris Bets, Lily de Schrijver, Irma de Veirman, Greta Lens, Marieke Ver- vaeke en Lia Lee. Van De kleine Dorrit gaan voor stellingen Donderdag 4 en Zaterdag 6 Ma <rt, telkens te 20 u, Zondag 7, te 15 en 20 u. Maandaa 8 Maart, te 20 u HANDEL IN RIJTUIGEN en Pa«* dengetrekken. Men aanvaardt alle her stellingen. Gareelmakerij Jozef Dt Pelsmaeker, bij de statie Haaltert. Tel 222.50 Aalst BEERVATEN. Oud of nieuw hout grote keus, huis Frama, Moorselbaan 244, Aalst. Tel. 248.39. winnen bij de trekking OP van de 4 van stoere werkers, welke ruw ot beschadigd zijn, vragen r 4 4 y> v> 14 4 4 y> 4 Men meldt ons uit Erembodegem het overlijden van Mevrouw Weduwe van Aan de getroffen familien bieden wij onze oprechte en christelijke deelneming. Men meldt ons uit Aalst het overlijden va» Mijnheer Echtgenoot van Mevr Irma D'Hoey Aan de getroffen familien bieden wij onze oprechte en kristelijke deelneming. TE KOOP» OCCAMU AUTO- EN CA MIONBANDEN, alle maten, dooi specialisten uitgezocht, matige prijzen Geeraardsbergse straat, 178bis Aalst Telefoon 234 90.

De Koornbloem | 1954 | | pagina 5