VAN DE HAK OP DE TAK. Rijkshogere Handelsschool HAMETUM Kleine Aankondigingen Nieuwstraat, 28, AALST. OUDERS De Ijzerbedevaart zal placts hebben op 22 Augustus. Op het programma Zaterdag 21 Aug. te 20,30 uur muziekuitvoeringen - belichting van de Poort en Crypte. Zondag 22 Aug. te 11 uur Plech tige H. Mis, nadien bazuingeschal, groepszangen, bloemenhulde, toe spraken. De Ijzerbedevaart staat buiten en boven de politiek - Alle mensen van goeden wil zijn welkom. De Franse Minister-President Mèndes-France is er dus in ge slaagd zijn doel te bereiken, name lijk de wapenstilstand in Indochina. De Grote mogendheden Frankrijk, Engeland, Amerika, Rusland, de Chinese Volksrepubliek en de bei- destrijdende partijen van Viethnam hebben een einde gemaakt aan een strijd die gedurende acht lange jaren in volle hevigheid gewoed heeft. Het huidig bestand, alhoewel niet té vernederend voor Frankrijk, betekent toch practisch de uitscha keling van de Franse macht in dit deel van Azië. Verder kostte het, enorme sommen aan oorlogsma teriaal en een massa doden. Niettegenstaande de strijd moest eindigen op 20 Juli, heeft het toch I tot 27 Juli aangeduurd alvorens het officiële staakt-het-vuren werd afgekondigd. Dat is een van die spitsvondigheden die wij met ons eenvoudig verstand niet kunnen ratten. We begrijpen niet waarom men gedurende zeven dagen na het sluiten van het accoord het nog toeliet dat kostelijke mensenlevens nutteloos geofferd werden. We zijn echter ook geen politie kers of diplomaten Het beeindigen van de Indochi- nese oorlog betekent voor Frankrijk echter niet het einde van de zorgen. De vraag blijft nog altijd open of men eindelijk besluiten zal tot het Europees leger toe te treden. We durven ons hieromtrent aan geen voorspellingen wagen, Nieuwe moeilijkheden voor Frankrijk bevinden zich in Tunesië en Marokko, waar de onafhanke- lijkheidswil met de dag groter wordt. Er gaan geen 24 uren voor bij of men hoort van aanslagen tegen Franse ambtenaren of inland se bondgenoten van Frankrijk. Ook hier zal Frankrijk nog harde noten te kraken hebben. Door zon verbrande huid geneest U met De bladen melden dat in de streek van Mayumba, in Belgisch- Congo, proefnemingen aangetoond hebben dat het veroorzaken van kunstmatige regen niet duur uitvalt. De aangewende werkwijze be staat erin zilveriodide vrij te maken die niet enkel regenneerslag ver wekken uit grote wolkenbanken, maar tevens tot de wolkenvorming bijdragen. Wanneer de proefnemingen ver dere bijval kennen zal hogerver- noemde goedkope werkwijzej^om regen te verwekken, de landbouw- voortbrenging van de streekfaan- merkelijk ten goedelkomen. Het zou ons evenveel en nog meer genoegen doen eens te kun nen vernemen dat men er in ge slaagd is het teveel aan wolken banken en regenneerslag over on ze streken op kunstmatige wijze te verwijderen. Ook dit zou aan ónze landbouw, in zomers zoals deze, goede diensten bewijzen. Een van de kleinste staten van Europa is voorzeker wel het vors tendom Monaco, dat bestuurd wordt door prins Reinier II. Een merkwaardigheid van dit land is dat de bewoners ervan sinds jaren geen belastingen hoeven te beta len. De aardrijkskundige ligging van Monaco lokt vele buitenlandse toeristen die er groot vertier maken ondermeer in de bekende speelza len waar roulette en andere kans spelen aan de orde van de dag zijn. Voeg daarbij dat dit landje, onge veer zo groot als de provincie Oost-Vlaanderen, geen leger heeft en ge zult begrijpen dat de bewo ners ervan leven zoals God in Frankrijk. De kerk van Sint-Carolus uit Mo- naco-stad kreeg onlangs een nieu we herder, de Amerikaanse gees telijke Francis Tucker. Het duurde niet lang of de nieuwe pastoor liet zich fel opmerken, niet alleen door zijn zwaar Amerikaans accent maar vooral door de drastische maatre gelen die hij trof. Voor een vergoeding van 200 fr. per jaar, konden eertijds bevoor rechte en rijke lieden zich een bid- stoel voorbehouden waarop hun naam gegraveerd stond. Zekere Zondag moesten ze vaststellen dat al deze koperen plaatjes verdwe nen waren. In mijn kerk, donder de pastoor, die men de bijnaam gegeven heeft van Het Kanon mag ieder zich zetten waar hij wil,,. Sinds lange tijd waren de ere diensten in deze kerk eerder artis tieke bijeenkomsten. Bekende ar- tisten kwamen er solonummers uitvoeren, en het scheelde niet veel of men had aangekondigd grote opera gevolgd door mis. Gedaan hiermee, besliste, de energieke pastoor. Het is voortaan aan vrouwen verboden in mijn kerk te komen zingen. Ik zal misschien verplicht worden mijn parochie te verlaten, maar ik heb ook nooit een dergelijke parochie gewenst. Tot hiertoe heeft het echter niet de schijn dat onze pastoor zal ver plaatst zal worden, want hij is aar dig op weg om heel volksgeliefd te worden. Het Amerikaaks blad Texas Cronicle deelt mede dat de beul van de staat Florida overleden is en dat niet minder dan 187 vrouwen tegen slechts 12 mannen zich aan geboden hebben voor het vrijge komen ambt. Door een speciale commissie ondervraagd nopens de reden van hun aanvraag deelde het meren deel der vrouwen mede dat ze ge scheiden waren. Het is niet het hoog salaris dat hen aantrekt, maar een gevoel van wraak. Ze beken den dat hun leven door hun gewe zen echtgenoot verwoest was en dat ze hoopten op deze manier on gestraft hun wrok tegenover de mannen te kunnen koelen. Daar deze commissie uitsluitend uit mannen samengesteld was, be grijpt men allicht dat het tenslotte toch een man was die voor het ambt van beul aangesteld werd. TE KOOP: - 2 beste kalfkoeien, in volle ver trouwen, t.b.c.-vrij, laatste maand dracht, bij Remi De Cort, (Mazits), Terlindestraat, Hekelgem. - Een vaars, 19 1. melk een koe, derde kalf, 24 lit. melk, wit-rood alsook zaaimachien met 8 roten, zo goed als nieuw (kleine prijs) bij Tempels Alfons, Schroverstraat, 53, Wieze. WEKELIJKSE AANKJOMST van beste rood-bonte en zwart bonte, volle en gekalfde vaarzen, ook munten en runderen voor de weide, verwisseling van alle vee, bij Robert Vinck, Brusselbaan, 2, Aalst, (tegen viadukt.) Telef. 229.18. - Stier, 11 maand oud, van beste melkras, moeder 213 kg en groot moeder 276 kg botervet, bij Remi Cautaert, Brielstraat, 69, Haaltert. - Twee beste kalfvaarzen, einde dracht, alsook puike jonge koe, 3de maal gekalfd, geeft 26 1. melk allen t.b.c.-vrij, bij Jan De Graeve. Von- delen, 144, Denderhoutem. Telef. 22261 Aalst. Wekelijkse Aankomst van beste drachtige en gekalfde vaarzen, ook jonge melkkoeien en verwisseling van alle vee, bij Petrus Van Nuffel, Geldhofstraat 81, Aalst Tel. 226.40 (Nabij de kerk van het H. Hart). - 4 jonge zware paarden, van 3 tot 6 jaar, waarvan een beste croy- sé, bij Petrus De Rouck, Keppe- straat, 21, Erembodegem. - 4 Jonge gekalfde koeien, vrij van t.b.c., gevende 24 tot 27 1. melk bij Hanssens Dés., Vijfhuizen, Aalst. Tel. 248.76, ook aankoop van nood- slachtingen. - Beste kalfvaars, wit-rood, t.b.c.- vrij, einde dracht, bij Van Nieuwen- hove Arthur, Kleistraat, 20, Erem bodegem. - Beste, vaars, einde dracht, t.b.c.-vrij bij Henri De Geyter, Zeve- cote, 37, Erpe. - Bij uitscheiding van bedrijf, allerhande landbouwgerief zoals karren, schouper, ijzeren eg, beir- stuk, enz. alles in zeer goede staat, bij Maurice De Hovre-Asscherickx, Statiestraat, 111, Welle. - Goede dorsmachine, die het graan kuist, en motor 7 H.P., bij Mertens Alois, Kortenbroek, 25, Hofstade. (Aalst). Noodslachtingen voor uw verkoop van zieke of geslachte dieren wendt U tot Robberechts Emiel Droeshout, Opwijk. Tel. 604 Opwijk. - Beste vaars, laaatst maand dracht, bij Jozef Ledegen, Ressebe- ke, 20, Erembodegem. - 4 Beste vaarzen, einde dracht, vrij van t.b.c., bij Boterbergh Jozef, Dorpstraat 26, Nieuwerkerken. Tel. 218.05. - Nest beste viggens, bij kinde ren Van Gijseghem, Hammestraat, 18, Aalst. - Machtige en ernstige Firma zoekt, voor verkoop van allerhande kolensoorten, voortverkopers en onderagenten. Beste prijzen en voorwaarden. Schrijven Bureel van het blad De Koornbloem - Volle zeug, einde dracht, bij Philemon De Schrijver, Kapellen- hoek, Welle. - Nest beste viggens, alsook beste kalfvaars, t.b.c. vrij, einde dracht, bij Jozef De Rijck, Zwart- haar, 23, Haaltert. - Een partij raapzaad, eigen ge win, beste soort, bij Romain Van Vaerenbergh, Edixvelde, 97, NieujJ werkerken. - Beste ruinpaard, 6 jaar oud, getrouw in alle gespan, bij René Schouppe, Achtermaal, Nieuwer kerken. - Beste merriepaard, 1 jaar oud, bij Frans Van den Nest, Daalstraat, Teralfene. - Twee lichte rijtuigen op gum mibanden, in beste staat en ladder (33 sporten), bij Petrus Putteman, Langeroot, 3, Wieze. - Door opruiming aan spotprij zen drie eetplaatsen, kasten, tafels, stoelen, hofbanken, ijzeren rayons voor magazijnen, enz, Moorselbaan 244, Aalst. Hofstede met schuur, stallingen, boomgaard en tuin, dienstig voor alle bedrijf, gelegen op 5 min. van Statie Lede. Groot 26 aren. Zich te bevragen bij Cyriel Limpens, Her- dergemsestraat, 16, Lede. ERPE Voor het dorsen van granen wendt U in volle vertrouwen tot Beerens Leop. Nerenbroek- straat. Erpe. Met de nieuwe machien op autobanden voor zien van pres en dubbele reini ging ben ik in staat nog beter en voordeliger te werken en zelfs te dorsen ter plaatse op het veld. bezorg Uw kinderen een goede toekomst. Deze kunnen ze verkrijgen door het volgen van de lessen in de Deze inrichting omvat A. Een DAGSCHOOL waar men volgende diploma's kan bekomen Boekhouder, Tweetalig Correspondent en Tweetalig Steno-Typist, Gegradueerde in de Boekhouding, Viertalig Secre taris en Viertalig Steno-Typist, Geaggregeerd leeraar (regent) in Het Handelsonderwijs. B. - Een AVOND- EN ZONDAGSCHOOL waar men volgende diploma's kan bekomen Hulpboekhouder, Boekhouder, Gegradueerde in de Boekhouding, Eentalig Steno-Dactylograaf, Tweetalig Correspondent en Tweetalig Steno-Typist, Viertalig Se cretaris en Viertalig Steno-Typist. Daarenboven kan men getuig schriften bekomen voor de Franse, Engelse, Duitse en Spaanse taal. Zowel juffrouwen als heren worden toegelaten. Inlichtingen bij de Directie der School. Tel. 223.21. DE KOORNBLOEM 31 Juli 1954 WW,I' 1 "l1 1 5 In pot x*n 35 Fr. Da original* hamamaliszatf van Dr. Willmar Schwaba. In alia Apothakan. UIT TER HAND TE KOOP OF TE HUUR

De Koornbloem | 1954 | | pagina 5