VAN DE HAK OP DE TAK. Dominique D Hokcr E Landbouwers, s Kleine Aankondigingen Molenstraat, 15, MERE. Melkmachine] «DAMALKO De ganse vreedzame wereld had nog maar pas een grote zucht van verlichting geslaakt bij het verne men van de wapenstilstand in In dochina, waardoor de internatio nale dreiging merkelijk afgenomen was, of een nieuw feit gaf aanlei ding om de mensen weer in span ning te brengen. In de nabijheid van de Chinese kust werd een Engels pasagiers- vliegtuig door twee Chinese jagers naergeschoten, waarbij in totaal 9 mensen het leven verloren, waar onder 3 Amerikanen. Hevig protest te Washington. Het Amerikaanse hoofdkwartier zond dadelijk een scherpe nota aan de Chinese rege ring en terzelfdertijd twee Ameri kaanse vliegtuigdekschepen ter plaatse om bij de nasporingen van het neergeschoten vliegtuig te hel- pen. Drie Amerikaanse vliegtuigen schoten hierbij op hun beurt twee Chinese jagers naar omlaag die poogden de Amerikanen te hin deren. Waarop weer hevig protest, nu van Chinese zijde. Gelukkiglijk voor de wereld heeft zich alles eens te meer tot protesten en scheldwoorden bepaald. Alhoe wel het zulke stomme zaken zijn die soms de aanleiding kunnen geven tot het ontbranden van een nieuwe wereldoorlog. De vonk aan het geladen buskruitvat. Hierbij denken we aan de aanslag die in 1914 te Serajevo gepleegd werd op de Oostenrijkse kroonprins waarop de wereldbrand van 1914-1918 los barstte. De Engelsen hebben van de nood een deugd gemaakt en er eindelijk toe besloten de bezetting van de kanaalzone van Suez in Egypte prijs te geven. De oude eerste-mi- nister Winston Churchill verklaar de in verband hiermede dat het niet langer opging een grondge bied te blijven bezetten waarvan de bevolking vijandig gezind was. Wat natuurlijk heel nobele gevoe lens van de Engelsen zijn. We her inneren ons echter dat de strijd om het bezit van de kanaalzone tussen Engeland en Egypte niet van gister of zelfs niet van verleden jaar da teert, maar wel een zaak is die se dert tientallen jaren een gespannen toestand deed ontstaan tussen deze beide landen. Beter laat dan nooit. We menen echter dat de Verenigde Staten van Amerika niet vreemd zijn aan de Engelse beslissing. Het is van uw vrienden dat ge het moet hebben Een paar weken geleden werd niet alleen de West-Duitse open bare mening maar ook deze van al de verbonden democratische lan den opgeschrikt door nieuws dat het hoofd van de West-Duitse bespie- dingsdienst, een zekere dr John verdwenen was. Allerlei tegenstrijdige geruchten deden hieromtrent de ronde. Van geallieerde zijde werden de Russen ervan beschuldigd deze man naar de Oost-Duitse sector van Berlijn gelokt te hebben en hem met ge weld vast te houden. De Russen van hun kant verklaarden dat de heer John uit eigen beweging naar hen overgekomen was. Hoe dan ook, een paar dagen na zijn verdwijning hield hij een radiorede voor de Oost-Duitse zender, waarbij hij toe gaf vrijwillig naar het Russische kamp overgelopen te zijn. Het mis- terie blijft bestaan, alhoeweljjmen tot de vaststelling gekomen is dat sinds de aankomst van John in de Sowjetzone tientallen spionnen in West-Duitse dienst, aangehouden werden door de Oost Duitse politie. Zodat er toch wel een reukje schijnt te zijn. In de bladen is er lange tijd sprake geweest van vliegende schotels. Wij hebben ze nooit ge zien, maar de geruchten waren zo hardnekkig dat men op de lange duur er toch geloof zou beginnen aan hechten. Een Canadese mijnwerker, zeke re Ennio La Sarza, verklaarde aan de Canadese deskundigen dat hij een vliegende schotel bemerkt had die bemand was met drie men sen Volgens zijn zeggen waren deze ongeveer vier meter hoog en bezaten ze drie series armen. De schotel, die geleek aan een enorme platte schijf, verscheen in het lucht ruim van Garson, in de provincie Ontario, de dag waarop de pla neet Mars het dichtst bij de aarde was. Wanneer ik hen vroeg wie zij waren, keken ze mij zo woest aan dat ik van schrik bezwijmde. Wan neer ik weer tot mezelf kwam wa ren de schotel en de bemanning verdwenen „verklaarde hij. Het spreekt vanzelf dat we u dit bericht onder alle voorbehoud me dedelen. De man kan gelijk gehad hebben, maar het is ook mogelijk dat hij wat al te diep in het glas gekeken had en het ganse geval een product van zijn door drank beneveld brein geweest is. Wat meer dan mogelijk is Wat betreft de inlandse Chinese priesters ten getale van 2.000, zijn de meesten in de gevangenissen opgesloten. Anderen zijn onderge doken of uitgeweken. Van 1940 tot 1952 bedroeg het aantal slachtoffers 199 (128 Chine zen en 71 vreemdelingen). De Ja panners doodden acht priesters, een dertigtal werd door Chinese bandieten vermoord. De overigen werden door de communisten ge fusilleerd of zijn in de gevangenis sen gestorven ten gevolge van slechte behandelingen. Men meldt ons het overlijden van dhr Petrus SERGEANT een van de eerste werklieden die ons maatschappij heeft gehad. In 1919 in dienst getreden heeft hij omwillle van zijn gezondheid het werk verlaten in 1950. Wegens zijn jaren lange en ge trouwe dienst werd hem het land bouwereteken IIe klas toegekend. Aan zijn echtgenote en naastbe- staanden bieden wij onze kriste- lijke deelneming. f Frans DE RIDDER. Mw Augustine De Cré Nu we toch van vliegende scho tels bezig zijn, willen we u hierbij het oordeel geven van de E.H. Phi lip Dessauer, uitgesproken ter ge legenheid van een conferentie van godgeleerden, sociologen en leken, die onlangs te Munchen (Duitsland) gehouden werd. Het doel van deze bijeenkomst was de houding van de christelijke bevolking te onderzoeken ten over staan van gebeurlijke bezoekers afkomstig van een andere planeet. De E.H. Dessauer verklaarde on dermeer De verzamelde docu mentatie aangaande de vliegende schotels wijst met bepaalde zeker heid uit dat wezens, begaafd met verstand, vanop een andere pla neet sinds acht jaar de aarde in zijn ontwikkeling volgen. Deze on bekende wezens moeten vanuit godsdienstig oogpunt beschouwd worden als schepselen van God. Wanneer het eenmaal mogelijk zal zijn met hen contact te nemen, zal zulks de meest ophefmakende en meest dramatische gebeurtenis zijn uit de menselijke geschiedenis. Het is de plicht van de regeringen hun volkeren op dergelijke en gebeur lijke ontmoeting voor te bereideti.,, De inlichtingsdiensten van het Vaticaan delen mede dat er van de 5.000 Westerse missionarissen die zich in China bevonden vóór de invoering van het communistisch regiem er op 1 Juli j.l. er nog slechts 135 overblijven. Onder hen bevinden zich vier bisschoppen, vier prelaten, 76 pries ters en 51 geestelijken. Drie en twintig ervan bevinden zich in de gevangenis en de anderen is een verplichtte verblijfplaats toege wezen. TE KOOP: - Schone vaars, vrij van tuber culose, einde dracht, bij Leon De Swaef, Gentse Steenweg, Eronde- gem. - Beste kalfvaars, ?wart-bont, bij Albert De Vulder, Maal, 60, Nieu- werkerken. - Twee beste kalfvaarzen, einde dracht, alsook puike jonge koe, 3de maal gekalfd, geeft 26 1. melk allen t.b.c.-vrij, bij Jan De Graeve. Von- delen, 144, Denderhoutem. Telef. 22261 Aalst. Beste vaars, rood-wit, 2 jaar oud, t.b.c.-vrij, rekening 14 Augus tus, bij De Norre Florent, Berg, 7, Aaigem. Wekelijkse Aankomst van beste drachtige en gekalfde vaarzen, ook jonge melkkoeien en verwisseling van alle vee, bij Petrus Van Nuffel, Geldhofstraat 81, Aalst Tel. 226.40 (Nabij de kerk van het H. Hart). wncwi ainiiiiiiaiiinii - Beste vaars, wit-vos, einde dracht, t.b.c.-vrij, bij P.Van Londer- sele, Molenstraat, 41, Haaltert. WEKELIJKSE AANKOMST van beste rood-bonte en zwart bonte, volle en gekalfde vaarzen, ook munten en runderen voor de weide, verwisseling van alle vee, bij Robert Vinck, Brusselbaan, 2, Aalst, (tegen viadukt.) Telef. 229.18. - Nest beste viggens, bij Gustaaf Pieters-D'Hooghe.BontegemWieze. - Nest beste viggens, bij Jozef Daelman, Korten Hoek, Hofstade. - Beste 30 maandse merrie, ter trouw in alle getuig, bij Schouppe Jozef, Dries, 72, Aaigem. Noodslachtingen voor uw verkoop van zieke of geslachte dieren wendt U tot Robberechts Emiel Droeshout, Opwijk. Tel. 604 Opwijk. - 4 Beste vaarzen, einde dracht, vrij van t.b.c., bij Boterbergh Jozef, Dorpstraat 26, Nieuwerkerken. Tel. 218.05. - Machtige en ernstige Firma zoekt, voor verkoop van allerhande kolensoorten, voortverkopers en onderagenten. Beste prijzen en voorwaarden. Schrijven Bureel van het blad De Koornbloem - Beste merriepaard, 1 jaar oud, bij Frans Van den Nest, Daalstraat, Teralfene. - Aardappelmachien voor 1 paard, in goede staat, bij Gustaaf Marckx, Zakstraat, 5, Hofstade (bij Aalst). Hofstede met schuur, stallingen, boomgaard en tuin, dienstig voor alle bedrijf, gelegen op 5 min. van Statie Lede. Groot 26 aren. Zich te bevragen bij Cyriel Limpens, Her- dergemsestraat, 16, Lede. BEERVATEN. - Oud of nieuw hout grote keus, huis Frama, Moorsel- baan, 244, Aalst. Tel. 248.39. HANDEL IN RIJTUIGEN en Paar- dengetrekken. Men aanvaardt alle herstellingen. GareelmakerijJozef De Pelsmaeker, bij de statie Haal tert. Tel. 222.50 Aalst. ERPE Voor het dorsen van granen wendt U in volle vertrouwen tot Beerens Leop. Nerenbroek- straat. Erpe. Met de nieuwe machien op autobanden voor zien van pres en dubbele reini ging ben ik in staat nog beter en voordeliger te werken en zelfs te dorsen ter plaatse op het veld. /^UT r\ voor iedereen, kleine in- VjEauL/ trest, Zakenkantoor Adh. Van den Eeckhout, Landgoed« De Etting», Erondegem. Tel. Aalst 25191 ■uHnnmn e Bemint uw profijt en koopt geen machine zonder een bezoek te brengen bij Telefoon 252.32 Aalst. Eigen fabricatie van ZAAIMACHINES Gewoon model. Nieuw model. Tractoren, Pikbinders, Schouppers, Landrollen, Pineggen, enz. Maaimachines Mc Cormick. Hooikeerders. Hooiraken. Vetstrooiers. Ploegen, Braakmachines, Beerpompen. Beertonnen. Douchen Basculs. Bindkoorden. Oliën en - - Vetten, enz. - KARREN op luchtbanden. - ^pBOUWMACHÏ]^ m m Hoofdagentschap der beroemde Deense melkmachines der General Motors. aauBB ünkohs DE KOORNBLOEM 7 Oogst 1954 Men meldt ons uit Baardegem het overlijden in de ouderdom van 81 jaar van Mijnheer Echtgenoot van Aan de getroffen familiën bieden wij onze oprechte en kristelijke deelneming. UIT TER HAND TE KOOP OF TE HUUR 3 m

De Koornbloem | 1954 | | pagina 5