Ch. MEERT Landbouwberichten* Van de Hak op de Tak Notarieele Annoncen BURGERSHUIS met Notaris BUYS Gerieflijk Woonhuis Kleine Aankondigingen DE KOORNBLOEM 21 Oogst 1954 'jHV IBINNENLAND Wijzigingen aan de wet van 25 October 1929 betreffende de insectenetende vogels en de vogelvangst. Het Koninklijk besluit van 19Juli 1954 (Staatsblad 28 Juli) wijzigt als volgt artikel 7 van het besluit vanJ 25 October 1929. Het vervoer van vinken en vlas vinken voor de zangprijskampen alsook van alle andere levende vogels (uitge zonderd die opgesomd in artikel 2) bestemd voor tentoonstellingen waar voor machtiging werd verleend door de Minister van Landbouw, mag vanaf 1 December tot 31 Augustus slechts geschieden, mits overlegging van een getuigschrift afgeleverd door de ge- meenteoverheid, vaststellende dat die vogels de eigendom zijn van de bezit ters. Het getuigschrift is geldig, hetzij uitsluitend voor het tijdperk der ten toonstellingen van 1 December tot 15 April daaropvolgende, hetzij voor het tijdperk der zangprijskampen van 16 April tot 31 Augustus de houder moet er de data en plaatsen der tentoonstel lingen of prijskampen op vermelden. Het nieuwe besluit is in werking ge treden op 29 Juli 11. Het indexcijfer der klein handelsprijzen voor Juli 1954. Volgens een mededeling van het Ministerie van Economische Zaken in het Staatsblad van 1 Augustus 1954, bedroeg het indexcijfer der kleinhandels prijzen in Juli 11. 422,4 punt tegenover 424,5 de vorige maand, hetzij een ver mindering van 2,1 punt. Deze daling is in hoofdzaak te wijten aan een belang rijke vermindering der aardappelprij zen. Daarentegen stegen de prijzen van eieren, cacao, chocolade, koffie en var kensvlees. Voor de maand Juli bedroeg de index der voedingswaren 406,9 tegenover 410,3 in Juni, het indexcijfer van de niet eetbare producten bereikte in Juli 444,2 tegenover 444,5 in Juni. Opening en sluiting der jacht voor het seizoen 1954-1955. Het ministerieel besluit van 4 Augus tus 1954 (Staatsblad 12 Augustus) be paalt de data voor de opening en slui ting van de jacht op de verschillende soorten van wild voor het seizoen 1954 1955. Uit dit besluit nemen wij enkel vol gende bepaling over die vooral onze landbouwers aanbelangt. Artikel 3 bepaalt het jagen, hoe dan ook, in de velden waarop zich graangewassen of andere korrel of zaaddragende planten bevinden, maïs niet inbegrepen, rijp of rijpend te velde staande, of afgemaaid, maar liggende op de grond, is verboden. De overtre ders worden inzonderheid gestraft met de bij art. 6 der wet van 28 Februari 1882 bepaalde straffen. Dit verbod is niet toepasselijk op gras en voeder van alle aard, op bieten, aardappelen, rapen en andere planten die niet geteeld worden met het oog op de graan- of zaadopbrengst, op de oog sten van gebonden, rechtgezette of op gehoopte graan- of zaadgewassen, noch .op de herfstgewassen. Uitslagen der landbouwtelling van 15 Mei 1954. Ten opzichte van de telling van Mei 1953, zou, naar wordt meegedeeld, de telling van Mei 1954 volgende wijzigin gen vertonen Wintertarwe ongeveer 20 min der wisseltarwe en zomertarwe op pervlakte ongeveer verdubbeld rogge ongewijzigd wintergerst ongeveer 50 minder zomergerst ongewijzigd haver lichte uitbreiding suikerbieten circa 3 vermindering vlas schier ongewijzigd koffiecichorei sterke uit breiding aardappelen lichte uitbrei ding, vooral bij de halfvroege soorten voederbieten lichte inkrimping land bouwpaarden nagenoeg 6 minder in verhouding tot de toeneming van de motorisatie runderen en melkkoeien lichte toename varkens en zeugen vermeerdering met ongeveer 5 we gens het normaal verloop van de var kenscyclus. Het is dus op 29 Augustus a.s. dat te Brussel de gevolmachtigden van de onderscheidelijke staten, deel genoten van de Europese Verdedi gingsgemeenschap, zullen bijeen komen om te trachten onderling een accoord te bereiken dat moet toelaten aan Frankrijk tot deze ge meenschap toe te treden. Erg geestdriftig zijn de Fransen nu eenmaal niet om samen met een herbewapend Duitsland deel uit te maken van een en hetzelfde leger. Wij hebben hieromtrent reeds een paar malen de reden hiervan toe gelicht. Het is nu echter eenmaal zo, dat het gevaar van een Russische inval in West-Europa alleen kan afge weerd worden door een sterk en verenigd leger. Dat leger is zonder de Duitse deelname niet denkbaar, vooreerst omdat Duitsland in staat is een sterk leger op de been te brengen en vervolgens omdat dit land, door zijn aardrijkskundige igging, sterk gemaakt moet wor den om het in staat te stellen de eerste gebeurlijke aanval op te vangen en af te weren. Aan deze waarheid kan niemand iets veranderen, ook Frankrijk niet. :n daarom zien wij uiteindelijk, echter nog na veel kabaal en te genspartelen, ook dit land tot het Europees leger toetreden. Of zulks echter reeds in de eerste maanden zal geschieden, durven wij toch betwijfelen. De sluier over het mysterie van de verdwijning van Dr Otto John is dus volledig opgeheven. Zoals onze lezers zich zullen herinneren was deze man, die het hoofd was van de West-Duitse verspiedings- dienst, op zekere morgen met de Noorderzon vertrokken. In de democratische pers was er sprake van oplichting en werden de Russen er aanvankelijk van be schuldigd de man naar de ooste lijke sector van Berlijn gelokt te hebben waarna zij zich geweldda dig van hem meester maakten. De Russen antwoordden dat Dr John vrijwillig naar hen toegekomen was. Niemand geraakte er wijs uit. Tot Dr John zich er zelf mee ge lastte het geheim op te helderen. Op zekere dag ontvingen de jour nalisten van West-Duitsland, van Frankrijk, Engeland en Amerika een uitnodiging een persconferen tie in Oost-Berlijn bij te wonen. Al daar verklaarde de heer John hen dat hij uit eigen beweging overge lopen was. Als reden gaf hij op, dat hij zich bespied voelde door de Amerikaanse veiligheidsdiensten en dat het hem verboden was vrij zijn mening in West-Duitsland te zeggen over de steeds toenemende invloed van de gewezen nazi,s in de West-Duitse Bondsrepubliek. Het Engelse blad The Times maakte hierbij de bemerking dat John van de regen in de drop ge komen was. Zelfs in de veronder stelling dat zijn beweringen juist waren, was het waanzin van hem, te geloven dat hij in de Russische sector over meer vrijheid zou be schikken. Wat wij volmondig beamen kun nen' Studie van Notaris te Erpe. Tel. Aalst241.22. Openbare verkoping te Mere van INRIJPOORT, Nijverheidsstr., 20 LAND op Meirelput en MEERS op de Cauwenberg Notaris MEERT te Erpe zal met tussenkomst van notaris DE VUYST te Borsbeke, openbaar verkopen Gemeente Mere. Koop 1. - Een burgershuis met twee inrijpoorten, aanhorigheden, grond en tuin aan de Nijverheids straat, politienr 20, gekadastreerd sie B, nrs 218p en 218q, met een grootte van 15 a 16 ca. Het huis omvat op gelijkvloers langsheen de straat - twee grote plaatsen met deur en gang in het midden, daarachter nog 2 plaatsen washuis, achterhuis, koolkot, drie stallen, oven, varkenskot, W.C., koer en hof. Naast dit gebouw nog een inrij poort van drie meter met ernaast nog een inrijpoort uitgevende op de hof. Op het eerste verdiep 4 slaap kamers en trapplaats. Daarboven grote zolder. Verder heeft het huis twee grote kelders en is voorzien van electriciteit en pompwater. Een deel van het huis is bewoond door Mw Karei Lodewijk De Schut ter en zal vrij zijn twee maand na de verkoping. Het ander deel van het woonhuis is verhuurd van jaar tot jaar aan het Beheer der Posterijen, nochtans zal deze laatste kortelings het huis verlaten. Koop 2. Een perceel land op Meirelput of Eikelenbos, steenweg naar Aigem, nabij de windmolen, gekadastreerd sie B, nr 916b, met een grootte van 23 a 40 ca. Gebruikt door de hr E. Ottoy. Koop 3. - Een perceel meers ter wijk Cauwenberg, gekadastreerd sie B, nr 306a, met een grootte van 13 a 70 ca. Gebruikt door Mw Sonck. Enige Zitdag Dinsdag 14 September 1954, te 14 u. ter herberg van de hr Frans Raes, Nijverheidsstraat te Mere. Openbare Verkoping van Meubels, Huishoudgerief, Beenhouwers- en Landbouwersalaam Notaris MEERT, te Erpe, zal met de tussenkomst van Notaris DE VUYST, te Borsbeke, openbaar verkopen op Dinsdag 14 September 1954, te 9 uur voormiddag, te Mere, Nij verheidstraat, 20. Meubels waaronder tafels, stoe len, kasten, bedden, kleerkasten, spiegels, enz. Landbouwersalaam waaronder raapmolen, slijpsteen, spaden, bas- culs, fruitladders, reken, enz. Huishoudgerief waaronder gleis- werk, messen, vorken, lepels. Beenhouwersalaam. Gewone voorwaarden. Kontante betaling. Studie van te Lede. Om uit onverdeeldheid te treden. Vrijwillige openbare verkoping van te Aalst, Sint Kamielstraat, nr 143. Notaris BUYS, te Lede, zal open baar verkopen Stad Aalst. Een gerieflijk woonhuis met grond en afhangen te Aalst, Sint Kamiel straat, nr 143, sektie B nr 434-b-bis, groot 79 ca. Voorzien van stads- water, gaz- en elektriekleiding. Bewoond doorde mede-eigenaar Mr Albert Van Holen. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enige Zitdag Maandag 13 September 1954, te 2 uur namiddag, ter herberg ge houden door Mr Van deMeerssche, te Aalst, Geraardsbergsestraat, 60. Beste vaars, einde dracht, bij Fel. Lemeire, Meistraat 3, Vlekkem. Jonge werkkoe op d'hand met gareel, 14 1. melk, 500 kg. Te bezich tigen vanaf 18 u., bij G. Lammens, Hoogstraat, 83, Hofstade. Een beste gekalfde vaars, rood-wit, alsook twee jonge ge kalfde koeien, t.b.c.-vrij, bij Jan De Graeve, Vondelen, 144, Den- derhoutem. Tel. Aalst 222.61. Wekelijkse Aankomst van beste drachtige en gekalfde vaarzen, ook jonge melkkoeien en verwisseling van alle vee, bij Petrus Van Nuffel, Geldhofstraat 81, Aalst Tel. 226.40 (Nabij de kerk van het H. Hart). Beste vaars, laatste maand dracht, bij Frans Killemaes, Molen straat, Ressegem. 3 jonge gekalfde koeien, t.b.c.- vrij, gevende tot 25 1. melk, bij Des. Hanssens, Vijfhuizen, Aalst. WEKELIJKSE AANKOMST van beste rood-bonte en zwart bonte, volle en gekalfde vaarzen, ook munten en runderen voor de weide, verwisseling van alle vee, bij Robert Vinck, Brusselbaan, 2, Aalst, (tegen viadukt.) Telef. 229.18. Nest beste viggens, bij Wed. R. Neckebroeck, Dries, 2, Nieuwer- kerken. Noodslachtingen .ï-fj voor uw verkoop van '-l zieke of geslachte dieren wendt U tot Robberechts Emiel Droeshout, Opwijk. Tel. 604 Opwijk. Een partij poeljen en hanen, bij A. Phlips, Terjoden, Erembode- gem, statie Haaltert. Ik koop alle Noodslachtingen en Fabricatiedieren, Hanssens Désiré, Tel. 248.76 Aalst. Machtige en ernstige Firma zoekt, voorverkoop van allerhande kolensoorten, voortverkopers en onderagenten. Beste prijzen en voorwaarden. Schrijven Bureel van het blad De Koornbloem 2 volle zeugen, 14 weken drachtig, bij Eugeen De Vuyst- Rijdant, Opaaigem, 22, Aaigem. 3 beste eerstelingzeugen, ein de dracht, bij J. De Graeve, Vonde len, 144, Denderhoutem. Tel. Aalst 22261. TE KOOP VILLA of BUITENGOED te Erondegem, Kapelhof, 29. Goed onderhouden, 10 plaatsen met stal ling, serre, tuin, boomgaard, groot 60 aren. Verdeling in bouwgrond mogelijk. Te bevragen op voor noemd adres of bij V. d. Eeckhout Adhemar, zaakwaarnemer, Eronde gem. Tel. Aalst 251.91 alwaar geld leningen voor alle doeleinden te bekomen zijn. BEERVATEN. - Oud of nieuw hout grote keus, huis Frama, Moorsel- baan, 244, Aalst. Tel. 248.39. HANDEL IN RIJTUIGEN en Paar- dengetrekken. Men aanvaardt alle herstellingen. GareelmakerijJozef De Pelsmaeker, bij de statie Haal tert. Tel. 222.50 Aalst. mem TE KOOP

De Koornbloem | 1954 | | pagina 5