Een wetsvoorstel tot verplichte ruilverkaveling van landeigendommen. Het nieuw algemeen reglement van het wegverkeer en de landbouw. Weekblad Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt AALST 4 SEPTEMBER 1954. Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Orgaan van de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr 14.25.93. O. CAUDRON. (3de bijdrage) In ons nummer van 21 Oogst 1.1. hebben wij de samenvatting gege ven van de toelichting van het wetsvoorstel ingediend door dhr Volksvertegenwoordiger Chalmet en consoorten bij de Kamer van Volksvertegenwoordigers betref fende de ruilverkaveling van land eigendommen. In ons nummer van verleden week hebben wij de eerste stadia behandeld der procedure van de ruilverkaveling voorzien door het wetsvoorstel nl. het onderzoek in gericht door de Minister van Land bouw, de algemene vergadering der belanghebbenden waarop tot de voortzetting der ruilverkaveling wordt besloten en de plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling wordt aangesteld. In deze bijdrage behandelen wij de verdere proce dure die leidt tot de uitvoering van de ruilverkaveling zoals deze be paald is door het wetsvoorstel. Ill) Het ontwerp van ruilverkaveling. De plaatselijke commissie voor de ruilverkaveling stelt een land meter aan die er mede belast wordt een voorlopig plan van ruilverka veling op te maken. Zij stelt de waarde vast van elk der in het te herkavelen blok opgenomen per celen en zij maakt er een samenvat tende tabel van op. Zij maakt de lijst op van de facultatieve werken die dienen uitgevoerd. Zij werkt een ontwerp van ruilverkaveling uit dat voldoet aan de vereisten bepaald bij artikel 4 der wet van 4 Mei 1949. Deze vier stukken worden gedu rende dertig dagen ten gemeente huize neergelegd en een nieuwe raadpleging van de belangheb benden wordt gehouden overeen komstig de regels uiteengezet in ons vorig nummer. Deze tweede algemene vergade ring, na het verslag te hebben ge hoord over de gemaakte opmer kingen, na bespreking en even tuele wijzigingen, beslist bij meer derheid van stemmen over het ont werp van ruilverkaveling. De voorstellen die worden aan genomen door deze tweede alge mene vergadering worden goed gekeurd bij een koninklijk besluit, dat binnen een maand aan alle belanghebbenden betekend wordt. Deze betekening behelst tevens de overhandiging van de onderhavige wet. Gedurende de maand die volgt op de betekening hoger vermeld, kan elke eigenaar die niet accoord is omtrent de waarde toegekend aan zijn goed door de plaatselijke ruilverkavelingscommissie, deze laatste voor de vrederechter van het gebied dagvaarden. Tijdens de eerste rechtzitting die op de dagvaarding volgt, en zon der dat de zaak kan verdaagd worden, duidt de rechter een des kundige aan, gekozen uit een pro vinciale lijst van deskundigen, die opgemaakt wordt in gemeen over leg door de Minister van Financiën en de Minister van Landbouw. Hij verzoekt hem ter plaatse te gaan. De deskundige dient zijn ver slag in binnen veertig dagen na de dagvaarding en de rechter spreekt zijn vonnis uit binnen twee maanden na diezelfde dagvaar ding. Deze uitspraak is niet vatbaar voor beroep. IV) De tenuitvoerlegging van de ruilverkaveling. De plaatselijke ruilverkavelings commissie maakt vervolgens het definitief plan op van de wegen, afwateringsgrachten en andere kunstwerken. Zij stelt de waarde vast der nieu we kavels en bepaalt eventueel het bedrag van de te betalen geld- opleg. Zij stelt de overdracht vast van de pachtrechten. Zij maakt een tabel op met ver melding van de waarde van elk nieuw perceel, de naam en voor namen van de nieuwe eigenaar er van, eventueel die van de toekom stige houders van zakelijke of per soonlijke rechten, de overdracht der pachtrechten en het bedrag der aan belanghebbenden ver schuldigde vergoedingen. Zij laat het definitief ruilverkavelingsplan opmaken. Binnen vier maanden na de tweede algemene vergadering der eigenaars, stelt de Minister van Landbouw aan de Koning de uit voering voor van de werken die het voorwerp zullen uitmaken van een Koninklijk besluit. Daarna wordt een nieuwe of der de raadpleging ingericht van de belanghebbenden op de wijze uit eengezet in ons nummer van 28 Oogst 1.1. V) De uitvoerings modaliteiten. De plaatselijke ruilverkavelings commissie belast een van de comi- té's voor aankoop van onroerende goederen voor de Staat, met het verlijden van de ruilverkavelings akte. (Zie vervolg 2e bladz. 3e kolom.) (2de bijdrage.) Hoogst toegelaten afmetingen en gewicht. De afmetingen van een geladen voertuig, om het even of het een autovoertuig, een bespannen wa gen of een door deze voertuigen getrokken aanhangwagen betreft, mogen, met inbegrip van alle uitste kende delen, de volgende maxima niet te boven gaan 1) breedte over eender welke dwarsdoorsnede 2,5 m. evenwel a) wanneer de lading bestaat uit graangewassen, vlas, stro of los voeder, met uitsluiting van gepers te balen, mag de breedte 2,75 m. be reiken b) wanneer de lading samenge steld is zoals hierboven en vervoerd wordt op een landbouwvoertuig dat binnen een straal van hoogstens 10 km rond de hoeve rijdt, of van de hoeve naar het veld en omge keerd, mag de breedte er van 3 m. bedragen. In de onder a en b hierboven bepaalde gevallen mag geen en kele vaste steun derwijze geplaatst worden dat enig deel van die steun zich op meer dan 1,25 m. van het overlangs vlak van symetrie van het voertuig bevindt. 2) Lengte onder voorbehoud van de bepalingen betreffende het vervoer van lange stukken, mag de lading niet verder dan 1 m. bui ten het achtereinde van het voer tuig uitsteken. In geen enkel geval mag de lading van voren buiten het vooreinde van het voertuig of, indien het een bespannen voertuig is, buiten de kop van het gespan uitsteken. 3) Hoogte 4 m. 4) GewichtHet algemeen re glement bepaalt het hoogste toe gelaten gewicht in functie van de aard of het aantal assen of van de banden der wielen. Wanneer het hoogste toegelaten gewicht groter is dan 5 ton moeten de aanduidingen betreffende het eigen gewicht en het nuttig laad vermogen door toedoen van de houder van het voertuig op de rechter zijde naar voren op het voertuig worden aangebracht. Zij mogen op de carrosserie geschil derd of op een stevig aan de car rosserie te bevestigen plaat ver meld worden. De letters en cijfers moeten ten minste 0,05 m hoog en de trekken ten minste 0,005 m dik zijn. Tare Tarra Chare utile Laadvermogen 2.600 kg 3.000 kg (in zwarte letters op gele achtergrond) De bestuurder van een land- bouwautovoertuig mag maar aan andere personen toelaten plaats te nemen op de bank waarvan zijn zitplaats deel uitmaakt wanneer elk van die personen overeen ruim te van ten minste 0,40 m breedte be schikt. Het is aan de bestuurder van een tractor verboden personen te ver voeren op de uitwendige delen van de carrosserie van dit voertuig of van de aanhangwagens. De be stuurder mag evenwel, naar gelang van de mogelijkheden en op voor waarde dat er geen gevaar voor ongeval ontstaat, aan een of meer personen toelaten plaats te nemen op het voor vervoer van zaken be stemde gedeelte van het voertuig. Het vervoer van ondeelbare voorwerpen en het verkeer van voertuigen of van aanhangwagens die gebruikt worden om die voor werpen te vervoeren, en waarvan de afmetingen, het eigen gewicht of het gewicht in beladen toestand de door dit reglement vastgestelde maxima overschrijden, worden door de Gouverneur van de pro vincie en onder de door hem vast gestelde voorwaarden toegelaten. Remmen. Ieder voertuig of iedere sleep moet voorzien zijn van een rem- inrichting die doelmatig genoeg is om de voortbeweging daarvan te beheersen, het voertuig of de sleep zeker en snel tot stilstand te bren gen en het draaien van de wielen te beletten bij elke wijze van bela ding en op elke op- of nederwaart- se helling waarop het voertuig of sleep zich bevindt. Deze bepalingen zijn nochtans niet verplichtend 1) voor de aanhangwagens waarvan het hoogste toegelaten gewicht niet meer dan 750 kg be- braagt, onder beding dat dit ge wicht niet hoger zij dan de helft van het gewicht, in ledige toe stand, van het voorspanvoertuig 2) voor de bespannen tweewie lige voertuigen waarvan het ge wicht, in beladen toestand, niet meer dan 1.000 kg bedraagt en waarvan de bespanning zodanig is dat het voertuig terzelfdertijd als het trekdier stilhoudt. (Zie vervolg 4' bladz. onderaan 1'kolom) De Koornbloem Abonnementsprijs 72 fr. 's jaars Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden,

De Koornbloem | 1954 | | pagina 1