Verkoop van Tarwe. Leerjongen gevraagd VAN DE HAK OP DE T^AfK. 300 kg FERTIPHOS per hectare, op weiden en weilanden geven een hoge opbrengst van zeer voedzaam gras, rijk aan fosfaten en kalk. In de meeste landen van West- Europa, althans in de landen die deel uitmaken van het Noord-At lantisch Verdedigingspact, zijn de Parlementen druk in de weer om de accoorden van Londen en Parijs te bekrachtigen. Zoals men weet wordt door deze accoorden aan West-Duitsland de onafhankelijk heid teruggeschonken en worden de komende Duitse divisies opge nomen in de schoot van het alge meen Europees leger. Het mag misschien ironisch klin ken, maar voor het ogenblik zal de bekrachtiging van de accoorden de meeste tegenstand ondervinden in West-Duitsland zelf. Het heeft er alle schijn van dat onze buren van over de Rijn niet erg meer op soldaatje spelen ge steld zijn, na de kwade lessen die zij in het verleden hiermede gekre gen hebben. Itwe Handen, Volgens de woordvoerder van de vereniging Vrij China te Londen verklaard heeft zou uit mededeling van de communistische regering van China zelf blijken dat 5 millioen Chinezen, beschuldigt van politieke misdrijven sinds de maand October 1949 ter dood gebracht werden. Dit zou er op neerkomen dat één op honderd van de Chine se bevolking geliquideerd werd. Het blad Sunday Dispach dat dat deze verklaring publiceerde, maakt melding van het feit dat vo rige maandag in de loop van het debat in het Britse Lagerhuis over de vraagstukken van het Verre Oosten, een afgevaardigde van de Labourpartij zegde dat de nieuwe Chinese Regering in elk geval 'rechtzinnig en eerlijk is op alle ge bied. Een spreker van de regenngs- meerderheid stelde hierop de vraag of het achtbare lid hem kon mededelen hoeveel niet-commu- nisten door deze rechtzinnige re gering reeds ter dood gebracht -werden. Hierop moet iemand geroepen hebben En dan Waarop de spreker gevat ant woordde En dan? Ik geloof dat -dit het juiste antwoord is. Het blad schrijft dat deze En dan? de vreselijkste opmerking geweest is die ooitin het Britse par lement gemaakt werd. We zijn hiermede volledig ac- coord. We wensen slechts terloops te laten opmerken dat Engeland ver doorgedreven zaken voert met datzelfde communistisch China. Maar ja, geld heeft immers geen reuk. strijd wilden staken. Ruim 2.500 Fellaga's gaven hier aan gehoor en keerden ongestoord naar hun haardstedenterug. Slechts 500 volharden in de boosheid. Te gen hen wordt nu een verbitterde strijd gevoerd en alles laat voor zien dat de ongelijke kamp niet lang zal kunnen duren. Men zal misschien reeds in de bladen gelezen hebben dat sinds enkele maanden een misdadigers- bende een waar schrikbewind uit oefent op de grote auto-banen van West-Duitsland. De aanvallen heb ben gewoonlijk plaats in de omge ving van Bonn en Coblenz en ge schieden over't algemeen 's nachts op alleen rijdende auto's. De schrik zit er bij de Duitse au tomobilisten zó in dat zij het niet meer wagen alleen te rijden en in gesloten kolonne's van verschillen de voertuigen het gevaarlijk traject af te leggen, dit met het doel me kaar gebeurlijk hulp te kunnen ver lenen bij een overval. Ondanks een werkelijke machts ontplooiing is de politie er nog niet in geslaagd de booswichten bij de lurven te vatten. Vorige week nu kreeg dit geval een eigenaardig staartje, en dan nog wel een politiestaartje, hoe on waarschijnlijk dit ook mag blijken. Door een tegenstander van Eerste- Minister Adenauer werd de Duitse Regering ervan beschuldigd deze aanrandingen zelf in mekaar te steken. De reden hiervan zou zijn, althans volgens de beschuldiger die waarschijnlijk te veel detectie- venboeken leest, aan de Regering toe te laten het wetsontwerp te kunnen laten stemmen dat er toe strekt in de West-Duitse Bondsre publiek de doodstraf opnieuw in te voeren. Onrustig, gejaagd? PGpj (goj houdt de winter uit handen en voeten Frankrijk heeft op een vrij geluk kige manier de opstand der Felle ga s kunnen bedwingen. Zoals men weet zijn dit de Tunesische natio nalisten die de strijd tegen Frank rijk tot het bittere einde wilden doorvoeren. Liever dan het tot een krachtmeting te laten komen en aldus een nieuwe uitgave van Indochina te scheppen, beloofde Frankrijk aan de opstandelingen volledige amnestie indien.jzij de Dit blijft een zeer lastig vraagstuk en we willen onze leden zoveel [mogelijk inlichten over de stand van zaken. De toestand is niet veranderd sinds weken teveel aanbod van tarwe welke in vele gevallen door het weder heeft geleden. Vandaar zijn de molens moeilijk in het aanvaarden en zijn er verschillende die misbruik maken van deze toestand om overdreven prijsverminderingen toe te passen. Het Ministerie van Landbouw blijft in gebreke door het niet aanpassen van de normen aan het afgelopen seizoen, zodat het bijna onmogelijk is tarwe te leveren waarop door de molens geen droog- onkosten of aftrok voor gewicht of scheut wordt gedaan. Aan de verschillende leden die ons vragen om tarwe te kopen moeten we de raad geven wat geduld te hebben want deze toestand kan niet blijven duren. Er zijn reeds veel grote graanopkopers die hun graan gestockeerd hebben en geldelijke voorschotten kregen om deze bewerking te doen. De dag waarop het aanbod minder zal drukken is zeer nabij en dan behoort de alleenheerschappij van de molens tot het verleden. We raden onze leden aan hun granen goed te verzorgen en te laten drogen. Bij levering de verkeerde korrels goed verwijderen door zifting. Deze granen komen bij de veevoeding te pas. Er zijn ook partijen tarwe die geenszins geschikt zijn voor broodgraan, deze kunnen we kopen voor voedergranen, zoals we rogge, gerst en haver kopen en aan de prijs van de dag. Deze prijzen kunnen alle dagen bekomen worden op onze bure len of bij de zaakvoerders, mits het voorleggen van stalen. De heer Mèndes-France, Eerste- Minister van Frankrijk, gaat er met de rauwe voeten door. Na aan de Fransen enkele moeilijk te verteren pillen opgegeven te hebben op buitenlands gebied, heeft hij het zich thans in zijn hoofd gehaald het alcoholisme in Frank-iijk op drastische manier te bestrijden. Dit is voorzeker niet van aard aan zijn medeburgers een gevoel van bewondering voor hem in ta boezemen. Vooral dan als men weet dat Frankrijk bij uitstek het land is van de wijn en van de likeuren. In verschillende streken van Frankrijk is het immers de oude ingewortelde gewoonte van brood met wijn naar binnen te spoelen, op dezelfde ma nier en in dezelfde hoeveelheden als wij hiertoe koffie gebruiken. De reacties blijven dan ook niet uit. Er zijn er die Mèndes bespotten omdat hij naar het schijnt geheel onthouder is en een grote voorlief de heeft voor melk. De bemanning van de paketboot lie de France heeft zich bij alge meenheid van stemmen tegen de anti-alcoholcampangne van de Regering uitgesproken. De 800 manschappen aan boord gebrui ken bii iedere overtocht over de Oceaan niet minder dan 10.000 liter rode wijn. Ondanks dit feit, ver klaarde de woordvoerder van de bemanning, is de boot steeds stipt op tijd binnengelopen en nooit hebben de passagiers reden gehad zich te beklagen. En zo heeft iedere klok zijn ande re klank De begroting van landbouw in de Senaat. (Vervolg van le bladzijde) Wat de hop betreft, wenst de Mi nister door contacten tussen plan ters, handelaars en brouwers de in voer van vreemde hop aan te pas sen aan de hoeveelheden inlandse hop die door de brouwers kunnen worden opgenomen. De kwaliteit dezer laatste dient echter degelijk verzorgd. De productie van cichoreibonen die in 1954 2.700 ha beslaat dient beschermd door het vcststellen van richtprijzen welke aan deze teelt moeten toelaten haar normale op pervlakte te behouden.25 De productie van Belgisch aard- appelpootgoed van goede kwali teit dient bevorderd en de voort- brengst ervan dient geregeld om het verbruik te verhogen en het vertrouwen der landbouwers te winnen. Doch de Minister verklaarde dat op het huidig ogenblik de veeteelt hem het meest zorgen veroorzaakt. De oplossing van het vraagstuk denkt de Minister te vinden in een vermindering van de kostprijs door een rationele voeding, het slachten op grotere schaal van kalveren en in het zoeken van nieuwe afzetge bieden in het buitenland. De oprichting van een egalisatie fonds om de uitvoer van vlees te steunen zal door de Minister aan dachtig worden onderzocht. Wat het varkensvlees betreft be treurt de Minister dat dit vlees nog geen kenmerk van standardisering en eenvormigheid heeft bereikt, zo als in andere landen, en spreekt zich uit ten voordele van de sa- menverkoop van varkens. De Minister is ook bekommerd met de toeneming van de boterpro- ductie die reeds 90 t.h. van het binnenlandse verbruik bereikt en wellicht overschrijdt. Daarom dient het melkverbruik in natura onder zijn verschillende vormen aange moedigd. Wat de snijbloemen be treft erkent de Minister dat inge volge de Hollandse concurrentie de prijzen der snijbloemen op de Belgische markt zijn gevallen op het index 224, wat maatregelen in het kader van Benelux noodzake lijk maakte. Benelux. De Minister geeft nadien een overzicht van de economische po litiek die door Nederland wordt gevolgd en die tot gevolg heeft dat de Nederlandse kostprijzen merke lijk liggen onder de Belgische. On ze landbouw vrij blootstellen aan dergelijke concurrentie ware zijn ondergang veroorzaken. De Minis ter onderzoekt dan de middelen die aan deze toestand kunnen verhel pen, doch deze zijn moeilijk om toe te passen. Hij wijdt zijn bijzonderste aan dacht aan de vermindering van de kostprijzen en bepleit met dit doel de wettelijke herkaveling van de landbouwgronden, de ontgin ning van onvruchtbare gronden alsook de sanering van waterzieke gronden. Wij vragen voor onze drukkerij een deftige en ernstige jongen van 15-16 jaar als leergast, om in dienst te treden tegen begin Januari. Wettelijk loon. Zich aanbieden op onze burelen, Zeebergkaai 5, Aalst. INSCHRIJVING VOOR KALK. HERDERSEM Inschrijving voor brokkalk, kor telings te lossen, bij de zaakvoerder Albert De Smet. iJWIIHIIMIIffl' DE KOORNBLOEM 18 Dec. 1954 »awfs#ai»«9fe« a 5 Gesprongen lippen, jeukende wintertenen, verzacht en geneest U met In pot 35 Fr. de originele hamameliszaU van Dr Willmar Schwabe In alle Apotheken. Mijnhartit's Zenuwtabletten sterken en kalmeren Uw zenuwen.

De Koornbloem | 1954 | | pagina 5