Nieuwe Internationale Tarweovereenkomst Twee- of driemaal de Koeien melken. Weekblad Voor en door de Landbouwers Arbeid adelt AALST 9 JUNI 1956. Verschijnt iedere zaterdag 35ste JAARGANG Nr 1722 t9 Beheer Zeebergkaai 5, Aalst Tel. 242.67 Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Orgaan van de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Nr 14.25.93. O. CAUDRON. De nieuwe Internationale Tarwe overeenkomst kwam onlangs tot stand op de plenaire slotzitting ge houden te Londen door de Interna tionale Tarweconferentie. Deze kende een langdurig en moeilijk verloop. Zij had plaats te Genéve van 26 October tot 16 november 1955 en van 20 februari tot 27 maart 1956, en nadien te Londen van 16 tot 26 april 1956. Deze moeilijkheden had den betrekking zowel op het be drag van de minimum- en maxi mumprijzen die zouden worden be paald in de overeenkomst als op de hoeveelheden tarwe die zouden begrepen worden in de overeen komst. Wat de prijzen betreft, was er een scherpe tegenstelling van zienswijze en belangen tussen de tarweuitvoerende en tarweinvoe- rende landen. Deze laatste wilden namelijk de minimum en maximum prijzen vrij aanzienlijk doen ver minderen, terwijl de tarwe-expor terende landen integendeel een verhoging nastreefden van de grensprijzen voorzien door de tar weovereenkomst die op 30 juli e. k. verstrijkt. Na langdurende besprekingen werd uiteindelijk een overeenkomst bereikt die neerkomt op een ver mindering van de minimum en ma ximumprijzen met 5 cents U.S.A. ten opzichte van de prijzen voorzien door de vorige conventie. De basis minimumprijs bepaald doorde nieu we overeenkomst zal aldus 1,5 dol lar per bushel (ongeveer 275 fr. per 100 kg) bedragen en de maximum prijs 2 dollar per bushel (ongeveer 366 fr. per 100 kg). De betekenis dezer grensprijzen is dat de uitvoerende landen kunnen worden verplicht bepaalde hoe veelheden welke wij hierna aandui den te verkopen aan de invoeren de landen indien deze laatste be reid zijn prijzen te betalen welke overeenstemmen met de maximum prijs voormeld. Omgekeerd zullen de invoerende landen kunnen ver plicht worden de voor hen vastge stelde hoeveelheid tarwe aan te kopen, voor zover deze hun door de uitvoerende landen wordt aan geboden tegen prijzen welke in overeenstemming zijn met de basis minimumprijs voormeld. Ook wat betreft de toewijzing aan de uitvoerende landen van de hoe veelheid welke zou worden opge nomen in de overeenkomst, waren de onderhandelingen uiterst moei lijk om de volgende redenen Groot-Brittannië dat er in toege stemd had terug deel te nemen aan de conferentie trok zich terug ge durende de tweede zittingsperiode, omdat het tot het besluit kwam dat het evenmin belang had deel tene- men aan de nieuwe als aan de vo rige tarweovereenkomst. Ander zijds waren op de 44 importerende landen die aan de overeenkomst deelnemen er 20 die de quota ver minderden waarvoor zij zich wil den verbinden, 16 hielden zich aan het quotum bepaald in de vorige overeenkomst, en enkel 8 stemden toe in een lichte verhoging van hun vorig quotum. Bedoelde verminderingen verte genwoordigen nu aanzienlijke hoe veelheden. Aldus verlaagde India haar invoerquotum van 1 miljoen tot 200.000 ton, Mexico van 400.000 tot 100.000 ton, België van 650.000 tot 450.000 ton, Zuid-Afrika van 360.000 tot 150.000 ton. De bijzonderste reden dezer ver mindering is de toename van de in landse tarweproductie in de invoe rende landen. Hierbij komt nog dat ditmaal Argentinië als uitvoerend land deelnam aan de conferentie en dus aanspraak had op een recht matig aandeel in de hoeveelheden waarop de conventie van toepas sing is. Ten slotte werd dan toch een overeenkomst bereikt betreffende volgende gewaarborgde verkoop- hoeveelheden toegekend aan de zes volgende-landen Argentinië 400.000 ton Australië 823.371 Canada 2.800.0C0 Frankrijk 450.0C0 Zweden 175.000 Verenigde-Staten 3.595.134 Totaal van de Internationale tarweovereenkomst 8.244.000 ton De verplichting van levering van hoger vermelde hoeveelheden door de uitvoerende landen en van aankoop door de invoerende landen tegen de vastgestelde ma ximum- en minimumprijs speelt en kel als de prijzen voor tarwe op de internationale markt zich respectie velijk boven het maximumpeil of beneden het minimumpeil gaan bewegen. Als kwaliteit wordt genomen de beste Canadese tarwe opgeslagen aan de Grote Meren. Ten opzichte van de tarweovereenkomst van 1953 is de gegarandeerde hoeveel heid in de nieuwe overeenkomst, welke enkel 8.244.000 ton bedraagt, aanzienlijk lager vermits de ge waarborgde hoeveelheid in 1953 10 749.000 ton bereikte. De redenen hebben wij hoger vermeld namelijk het wegvallen van Groot Brittannië dat het groot ste tarwe importerend land is en de vermindering door de meeste andere invoerende landen van hun (Zie vervolg onderaan hier neven). In de loop der jaren zijn betref fende dit onderwerp een zeer groot aantal proeven, zowel ten onzent als in het buitenland gedaan. De uitkomsten daarvan geven naast bepaalde punten van overeen komst, anderzijds steeds wisselende geschillen. Gewapend met de he dendaagse kennis van melkvor- ming en -afgifte behoeft dit niet te verwonderen. De verschillen zijn hiermee zelfs zeer goed te verkla ren. Ze culmineren voor een niet onbelangrijk deel in de melkdruk, die de afscheiding tegen gaat. Onderzoekingen van Tgethel wezen duidelijk aan, al drukt hij zich voorzichtig uit, dat de melk druk in de boezem, de grote en kleine melkkanalen en uiteindelijk in de melkblaasjes (alvioli), derma te de melkvorming in de epitheel- cellen der blaasjes (dus de melkfa- briekjes) tegenhoudt, dat daardoor de melkgifte daalt. Hij constateerde zelft, dat een be paalde hoogte van de melkdruk.de afscheiding geheel opheft. Proeven van prof. Petersen wezen dit even eens uit. De praktijk sluit zich hier bij geheel aan. Immers wanneer de boer aan het einde der lactatie, zijn drachtige koeien droog zet, houdt hij op met uitmelken. Er komt dan een zekere melk spanning in de uier, die de afschei- invoerquotum. Niettemin zal de nieuwe overeenkomst van waarde zijn voor de deelnemende landen, indien de internationale tarwehan- del in de komende drie jaren door ernstige storingen zou worden be dreigd. De nieuwe overeenkomst kon tot en met 18 mei 1.1. te Washington worden ondertekend. In de meeste landen zal op deze ondertekening een bekrachtiging moeten volgen. Omstreeks 16 juli e.k. zal worden nagegaan of voldoende landen de overeenkomst hebben aanvaard om haar in werking te doen tre den bij het begin van het nieuwe oogstjaar (1 augustus). Indien de nieuwe overeenkomst in werking treedt, is ook het voor bestaan van de Internationale Tar- weraad weer voor drie jaar verze kerd. De bevoegdheden van de Raad zijn onder de nieuwe overeenkomst iets ruimer gesteld. De Raad heeft thans niet alleen meer taken bij de uitvoering van de overeenkomst, maar hij kan ook in samenwerking met de Voedsel en Landbouwor- anisatie van de Verenigde Naties A.O.) en andere internationale organisaties aandacht wijden aan de wereld-tarwesituatie en de zich daarbij voordoende vraagstukken. l ding van melk tegengaat en ten slotte komt er een moment, waar bij een begin van resorberen der melk in het bloed, optreedt. Dit gaat door, totdat de uier geheel is opgedroogd. De oude inspuit me tode van lucht bij melkziekte, was eveneens op het principe tijdelijk de melkvorming tegenhouden door druk, gebaseerd. Hier kloppen the orie en praktische handelingen wonderwel. Omgekeerd nam Tgetgel waar, dat, en dat stemde geheel overeen met zijn boven omschreven proe ven bij voortdurende drukafname de melkvorming toenam. Hierop is het uitmelken van de uiers gebaseerd. Het is zelfs een eerste vereiste om de koe aan de melk te houden. Niet op de melk, want het is wel zeker dat een koe bij twee- of driemaal melken per etmaal, niet die melkhoeveelheid afgeeft, dan zij een tijd lang kan produceren. Hoe vaker een koe wordt uitgemolken, hoe meer melk zij afgeeft. Dat wijzen proeven uit en dat weet ook de praktijk vol doende. Vrij algemeen is men het er thans ook wel over eens, dat de melk vorming en zeker de -afgifte uit de epitheelcellen het grootst is, direct na het ledigen van de uier. Dit komt omdat er dan geen melkdruk uit de kleine- en grote melkgangen is op de melkblaasjes, uiteindelijk op de miljarden epit heelcellen. De uitvloeiing onder vindt geen belemmering van bete kenis. Slechts de adhesiewerking doet zich nog gevoelen. Het eigenaardigste is wel, dat bij een productieve koe in de eerste maanden der lactatie, direct na het melken en geledigd volgens de regelen der kunst er toch nog vrij veel melk in de melkblaasjes en epitheelcellen aanwezig schijnt te zijn. Want wordt het dier, direct nadat de uier is geledigd, een in jectie van oxytocine gegeven, dan schiet de melk na plm. 1 min. in en soms wordt wel 20 pet. van de ove- rigers normale melkgift verkregen. Inderdaad geeft een dergelijk ver schijnsel te denken. Zo is het onmogelijk dat al die melk in een paar minuten, die na het praktisch leeg zijn van de uier zijn verstreken, gevormd kan wor den. Jaren geleden stond men wel op dit standpunt, maar nu niet meer. De melkvorming is een con- tinuproces. Dat sluit het stormer- derhand produceren van melk uit. Hieruit volgt, dat die melk voor het grootste deel nog aanwezig moet zijn,als de geschoolde mel ker onder de koe vandaan gaat. (Zie vervolg 2' bladz. 1' kolom), De Koornbloem Abonnementsprijs 72 fr. 's jaars Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zeiven Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER De medewerkers zijn verantwoordelijk voor hun bijdragen «0HHWK* mmWmMttmmtaemmammmmimm Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden.

De Koornbloem | 1956 | | pagina 1