De nieuwe wet op het Ouderdomspensioen der Zelfstandigen. De Opfok van Kweekkalvers Weekblad Voor en door de Landbouwers Arbeid adel t Gebruiksaanwijzing voor Kalvermelen R. U, Z, AALST 11 OOGST 1956. Verschijnt iedere zaterdag 35ste JAARGANG Nr 1730 BeheerZeebergkaai 5, Tel. 242.67 Aalst Voor de Ontwikkeling en de Standsverdediging van de Landbouwers Orgaan van de Landbouwersvereniging REDT U ZELVEN Het Staatsblad van 4 juli 1.1. heeft de wet van 30 juni afgekondigd betreffende het ouderdomspen sioen der zelfstandigen. Deze wet is in meerdere bepalingen onduide lijk en vertoont aanzienlijke leem ten. De woordvoerders der rege ring hebben zelf in het parlement verklaard dat de wet verre van volmaakt is en zal moeten herzien worden, niettemin hebben zij zich tegen alle amendementen verzet om te voorkomen dat het wetsont werp van de kamer opnieuw zou dienen teruggezonden naar de se naat en de wet voor het parlemen tair verlof gestemd te krijgen. Tal rijke uitvoeringsbesluiten dienen dan ook uitgevaardigd om hare toepassing mogelijk te maken. In deze bijdrage publiceren wij een toelichting van de bijzonderste be- Balingen der nieuwe pensioenwet. eze is van groot belang voor onze landbouwers uit hoofde van de verplichtingen welke zij hun op legt en de voordelen welke zij biedt. Wij geven onze lezers dan ook de raad deze bijdrage aan dachtig te lezen en dit en volgende nummers van hun weekblad, waar in over de nieuw» pensioenwet wordt gehandeld, te bewaren. Op wie is de wet van toepassing De wet voert een verplicht pen sioenstelsel in voor volgende per sonen 1) alle personen die in België een zelfstandig beroep of bedrijf uitoefenen, zelfs als neven- of bijbe roep, dat inkomsten kan opleveren welke onderworpen zijn aan de bedrijfsbelasting op grond van ar tikel 25 par. 1, 1°, 2° b en 3° der sa- mengeordende wetten op de in komstenbelasting. Als zelfstandigen dienen o.m. te worden beschouwd a) de landbouwers, nijveraars, handelaars en ambachtslieden b) de beheerders, kommissarissen of vereffenaars van vennootschap pen op aandelen c) de uitoefenaars van een vrij beroep als dokters, veeartsen, apo thekers, enz. 2) de helpers (met uitzondering van de echtgenote) die een zelf standige bijstaan of vervangen bij de uitoefening van zijn beroep en daarvoor werkelijke of fictieve in komsten ontvangen, zonder even wel door een kontrakt van dienst- verhuring tegenover de zelfstan dige verbonden te zijn. Zijn echter niet onderworpen aan de wetde personen die inge volge de uitoefening van hun be roep onderworpen" zijn aan de maatschappelijke zekerheid of aan een ander pensioenstelsel ingesteld door de wet met geldelijke tussen komst van de staat. Verplichtingen opgelegd door de wet. De personen onderworpen aan de wet zijn gehouden tot een dub bele verplichting 1) het vestigen van een pensioen fonds te hunne voordele 2) bij te dragen tot een solidari- teits- en waarborgfonds. Het vestigen van een pensioenfonds. De onderworpene aan de wet is verplicht, ten vroegste van de leef tijd van 20 jaar af, zich een pen sioenfonds te vestigen. Om de voorziene wettelijk ouder domspensioen en overlevingsrente te vormen waarvan hierna sprake, dienen de stortingen begonnen ten laatste op 25 jarige leeftijd. De ver plichting de vastgestelde bijdrage te betalen duurt tot de leeftijd waar op het pensioen ingaat, nl. 65 jaar voor de mannen en 60 jaar voorde vrouwen. Tot vestiging van dit pensioen fonds heeft de verzekeringsplichti- ge de keus tussen de twee volgen de stelsels: 1) het vestigen van een rente ge baseerd op individuele kapitalisa tie door periodieke stortingen in het kader van de wettelijke verze kering hetzij a) aan een professionele of inter professionele pensioenkas daartoe erkend door de bevoegde over heid b) aan de Algemene Spaar en Lijfrentekas 2) het in waarborg stellen van een onroerend goed dat hem de wettelijk bepaalde renten verze kert. Hiertoe zal een hypotheek op dit goed worden genomen. Wij moeten de uitvoeringsbesluiten af wachten om meerdere inlichtingen te verstrekken betreffenne de uit voeringsmodaliteiten van deze hy potheekstelling. Op het eerste gezicht blijken echter aan deze laatste wijze tot vestiging van een pensioenfonds ernstige bezwaren verbonden zo als de onbeschikbaarheid van het goed tot het bekomen van krediet, moeilijkheden bij vervreemding of verkoop van het goed alsook bij verdeling van het patrimonium in geval van overlijden van de zekerde. (Zie vervolg 5e bldz. le kolom) ver- eer- VOEDING EN VERZORGING"VAN KALVEREN. Direct na de geboorte wordt het kalf goed droog gewreven en op een schone frisse, niet te koude of tochtige plaats gebracht. Slijm uit neus en mond wordt verwijderd. Zo spoedig mogelijk, dus direct na het eerste melken van de moe der, geve men het kalf 1/3 liter biestmelk, om de spijsvertering op gang te brengen en het darmpek af te drijven. Dit herhalen zo dikwijls de moeder gemolken wordt. Minstens 3 maal in de eerste 24 uren. De eerste 14 dagen uitsluitend melk van de eigen moeder geven, daarna pas geleidelijk overgaan op de gemengde melk. Het voedsel (melk, ondermelk, karnemelk en water) nooit koud, steeds koewarm geven. De eerste weken minstens 3 maal per dag voederen. Niet te veel voederen ter voorkoming van diarrhee (afgang). Als het kalf diarrhee heeft, de voeding sterk verminderen en aanvullen met lauw water waarbij per liter water 2 eetlepels houtskoolpoeder wordt ge voegd. Zo nodig 2 dagen niets anders geven dan 3 maal 2 liter lauw water met houtskool. Daarna weer geleidelijk op de normale voeding overgaan. Als de kalveren in de weide gaan, de eerste tijd de voeding sterk verminderen en dan geleidelijk weer opvoeren. Als de weide zeer eiwitrijk, jong gras heeft de hoeveelheid kalve- renmeel wat verminderen en het havermeel wat verhogen. Geleidelijk weer op normaal rantsoen overgaan. Zo spoedig mogelijk in de stal wat beste hooi geven en ook de ste tijd als de kalveren nog niet geheel in de weide blijven. In de stalperiode geleidelijk vanaf de 3de maand naast goed hooi ook ander ruwvoeder bijgeven (beten, loof, wortelen, pulp, ingekuild groenvoeder). Het meel in lauw water laten trekken. Slechts klaar maken onmid dellijk vóór de maaltijd. Stierkalvers mogen desnoods vanaf de 3de week iets hogere hoeveelheden ontvangen dan aangegeven in de tabel, zowel in melk als in krachtvoeder. Huidverpleging (borstelen) verhoogt de gezondheid en bespaart voeder. Zon, frisse lucht en beweging zijn onontbeerlijk voor een goede ontwikkeling. Hiernaast het voedingsschema Volgt het zo trouw mogelijk. Maar denkt er aan dat het dier geen machine is. De kweker moet zijn dieren gadeslaan en de voeding in overeen stemming brengen met de omstandigheden en de toestand der dieren Slechts een zorgzaam kweker zal waardevolle productiedieren kunnen voortbrengen. Wij geven U het goede voedsel - Zorgt U voor de rest en het resul taat zal prachtig ontwikkelde toekomstige fok- en productiedieren zijn ENKELE TOELICHTINGEN Bij het voederen van kweekkalvermeel met volle melk, ondermelk of karnemelk Natte metode (bras) Het aangegeven voederschema volgen. Het kalvermeel kort vóór de maaltijden met lauw water aanmaken en laten trekken, daarna door de melk roeren. Als het mengsel te koud zou zijn, al roerende kokend water toevoe gen tot lichaamswarmte Droogvoedermetode Het aangegeven schema volgen. Vanaf de 3de week stelt men het kalvermeel of de kalverkorrels en later dan ook de geplette haver, droog en naar beliefte voortdurend ter beschikking van de dieren. Vanaf de 7de week steeds de verhouding van 2/3 kalvermeel/kor- rels en 1/3 geplette haver behouden. Haver kan ook gedeeltelijk ver vangen worden door een ander graanmeel of gedroogde, geweekte pulp. Fris en vers water moet steeds onbeperkt, maar niet te koud, ter beschikking-staan. (Zie vervolg 2e bladz. le kolom.) *"yimiiiniirrwowinirtrii nn mwnut» \»*mmwaai De Koornbloem Abonnementsprijs 72 fr. 's jaars Men kan zich abonneren op de postkantoren en bij de briefdragers. Postcheckr. S. M. Redt U Zclven Nr 14.25.93. Handelsregister Aalst Nr 145. STICHTER EN BESTUURDER 1 De medewerkers zijn O. CAUDRON. I verantwoordelijk voor hun bijdragen Het overnemen van artikelen zonder aanduiding der bron is verboden,

De Koornbloem | 1956 | | pagina 1