Zaaigoed voor de Lente. Haver voor Kiekens Plantaardappelen Moederloze viggens Zaailijnzaad BEETZADEN. V eekwceksy ndicateo 15° Fokveedag te Oudenaarde voor de Lente Nieuws onze Afdelingen Kora-Viggenmelk Vee- en Varkensmarkten Landbouwers, Jeugdvereniging R.ILZ* Jaarlijks Bal Vlaamse Schouwburg De belanghebbenden kunnen van heden af hun aanvragen inzenden voor allerlei lentezaden onder meer voor Verschillende soorten Klavers Vlas Zomertarwe Zomergerst Haver Beetzaden Graszaden enz. enz. Vooral nieuwe variëteiten zijn soms moeilijk om vinden of zijn de voorraden vlug uitgeput. Iedereen heeft er belang bij tijdig een besluit te nemen voor wat nodig is voor de komende lente. VERBOND DER van Oost-Vlaanderen Achterstraat 32. St. Amandsberg OP VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958. 75.000 Ir. prijzen. 30.000 fr. voor de loten der vaderstieren. 30.000 fr. voor de prijzen der verschillende kategoriën. 15.000 fr. voor tussenkomst in ver voer voor tentoonstellers die op meer dan 15 km van Oudenaarde wonen. Inschrijvingen vóór 11 februari 1958 op het adresAchterstraat, 32, St. Amandsberg. Kwekers, liefhebbers, kopers en verkopers allen op 28 februari naar Oudenaarde Vergaderingen der Gewestelijke V eekweeksyndicaten DAGORDE Voordracht door de Dr Butaye, rijksveeteeltconsulent. Tombola. Gewest Zaffelare te Zaffelare, Café St Hubert op zondag 2 fe bruari 1958, te 13,30 uur Gewest Dendermonde te Den- dermonde. Burgerskring, op maan dag 3 februari 1958, te 10 uur. Gewest Nevele te Bellem, café VanDaele op maandag 3 fe bruari 1958, te 14 uur. te Aalst, Stadhuis, zondag 9 fe bruari 1958 te 14 uur. te Geraardsbergen, Ons Huis maandag 10 februari 1958 te 10 u. te Oudenaarde, Katolieke Kring» donderdag 13 februari te 9,30 uur. te Deinze, Café Driekoningen (bij Statie) zondag 16 februari te 14 uur. te St Niklaas, Gildenhuis, don derdag 20 februari, te 10 uur te Evergem, Bibliotheekzaal, Sta tiestraat, op zondag 23 februari 1958, te 14 uur. te Wetteren, Volksmacht, don derdag 27 februari 1958 te 10 uur. te Zottegem, Katolieke Kring, zondag 9 maart 1958 te 14 uur. Het gebeurt meer dat kieken - kwekers haver vragen en dat hen de gewone voederhaver wordt geleverd. Dit geeft niet altijd vol doening en daarom hebben we in magazijn, speciaal geklipte en geborstelde haver ter be schikking. We kunnen aan de belangheb bende meedelen dat we voor de lente de planters zullen aankopen welke nog beschikbaar zijn in de gepaste maten en van de goede herkomsten. Het schijnt zeker dat niet alles zal voorhanden zi n, zodat we dus geen waarborgen kunnen geven voor bepaalde soorten. De aanvragers hebben er alle belang bij zo vlug mogelijk hun aanvragen te doen, want hoe ver der het seizoen vordert, hoe lasti ger zal het worden om te kopen. WAARBEKE. Vergadering op maandag 3 fe bruari, te 19 u., bij De Smet Albert. Oud gemeentehuis. Programma 1) Voordracht met film. 2j Gratis tombola. WELLE Op dinsdag 4 februari, te 19 uur vergadering bij Guns Emiel, Eiland, Dries. Pro gra nma 1) Voordracht met film. 2) Gratis tombola. DENDERWINDEKE. Op donderdag 6 Februari te 19 u., vergadering, bij Cammaert Omer, Liefferinge. Programma 1) Voordracht met film. 2) Gratis tombola. EISERINGEN. Vergadering op donderdag 13 februari, te 18,30 uur, bij De Munck Albert, Steenweg op Ninove. Programma 1) Voordracht met film. 2) Gratis tombola. kunnen met alle kans van lukken opgekweekt worden met onze speciale De aanvragers gelieven seffens te verwittigen bij mogelijke onge vallen aan de zeugen en zij zullen dadelijk geholpen worden. te Anderlecht voor deze week Varkens De markt verliep normaal met een grote vraag naar lichte en mager dieren die aan dikke prij zen verkocht werden. De overige werden vlot aan on gewijzigde prijzen verhandeld en dit niettegenstaande een meeraan- val van 176 stuks. Men noteerde voor de markt van dinsdag 28 januari Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 30 32,5 fr.ma gere 27 28 fr. half vette 25 26,5 fr.vette of buiten gewicht 23 tot 24 fr. Hoornvee. Op de markt van anderlecht werden circa 5.0 stues vee minder aangemeld. De markt was vast en ook de minder goede en mager beesten werden duur betaald De ze laatste met het oog op de wei- debelegging. Prijs per kg levend gewicht voor de markt van 29 januari Ossen dikbil 50 56 fr; goed ge vormde 39-47 fr.60 t.h. opbrengst 29 36 fr. 55 t.h. opbrengst 24-27 fr Koeien 55 t.h. opbrengst 21-25 fr 50 t.h. opbrengst17 18 fr. Vaarzen dikbil 50-56 fr. goed gevormd;39 47 fr.60t.h. opbrengst: 30 36 fr. 55 t.h. opbrengst 24 28 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 29 34 fr. 55 t.h. opbrengst 24-27 fr. zware 23 25 fr. worstdieren 10-14 fr. Kalvermarkt De cijfers wezen op een meer- aanvoer van 72 koppen hetgeen ook oorzaak was ener slappe markt. Wat meer invloed scheen te heb ben was de sluikinvoer uit Neder land van licht bevroren kalveren zoals dat gebeurt met de zwijnen. Het is hoogtijd dat de regering optreedt om de misbruiken ter za ke te doen ophouden Prijs per kg. levend gewichtdik bil 70 tot 82 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 54 tot 59 fr.; goe d gevormde44 tot 52 fr; gewone 31 tot 38fr: minderwaardige 27 tot 30 fr. leest en verspreidt uw blad Kan voor de belanghebbenden worden gekocht doch enkel op aanvraag. Van de beste gekeurde Hol landse en inlandse soorten kunnen we zaad leveren. Inschrijven bij de zaakvoerders of op onze burelen. De leden worden vriendelijk uit genodigd voor het van Lichtmis welke doorgaat in ons lokaal op zondag 2 februari e.k. Begin om 6 uur. Lidkaarten streng geeist. KONINKLIJKE BRUSSEL. Het stuk De gecroonde Leers- se dat op dit ogenblik met suc ces wordt gespeeld in de Ko ninklijke Vlaamse Schouwburg, is een plezierig vastenavondspel uit de tijd van Keizer Karei De hoofd personen zijn een Brusselse schoen lapper, zijn vrouw, zijn dochter en zijn helpers. Maar ook de keizer verschijnt op het toneel. Het spel wordt opgevrolijkt door pantomi mes en dansen, onder de leiding van Lydia Chagoll. De regie is van Kris Betz. De vertolkers Senne Rouffaer, Rezy Verschueren, Fenny Steenacker, Jacques Morel, Cyriel van Gent, Bert Struys, Richard Vercauteren en Jan Theys. Godelieve DE BORRE Inzake de teelt van beten is het van het grootste belang de beste uitgelezen zaden te kopen. Sinds vele jaren leggen we ons toe dezelve op te zoeken. We gaan ter plaats de veredelingsvelden bezien teneinde een goede keus te kunnen doen. Onze pogingen worden op prijs gesteld want ieder jaar vermeerdert de verkoop van onze veredelde beetzaden. In dit artikel bestaat een grote wedijver en we weten d t de boeren bezocht worden, zelfs lastig gevallen voor de aan koop van beetzaden. We hebben aan niemand wetten te stellen maar men zal ons toelaten een raad te geven aan onze leden Indien U prima zaad verlangt welke een goede oogst moet verzekeren bestelt dan zonder wachten het beetzaad bij uwe vereniging Redt U Zeiven. DE KOORNBLOEM 1 feb. 1958 Men meldt ons u t Zanduergen het overlij den van Mevrouw Echtgenote van Mr. Va/ére Remue Moeder van onze Zaakvoerder Lid van Redt U Zeiven Wij bieden onze oprechte en lcristelijk- deelneming aan de getroffen famiiiën

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4