VANt DE HAK OP DE TAK. WEIDEBEMESTING Volledige Samenstelling voor Weiden Koloniale Loterij Waarborgt aan haar winnaars KONIJNENKORRELS OUTER een volstrekt incognito Wordt miljonair Buiten ieders weet bij de trekking, 2de tranche 1958 Op zaterdag 8 februari TE ETTERBEEK Rechtskundige Dienst waarborgen voor inhoud waarborg tegen hard worden. overvloedig en voedzaam groenvoeder Buitengewone Uitslagen Bill Thompson is een Engelse ge leerde van nauwelijks 35 jaar. Om danks zijn jeugdige leeftijd heeit hij naar het schijnt, een prestatie verwezenlijkt die, wanneer zij juist zal blijken te zijn, tot een der groot ste verwezenlijkingen van het selijk vernuft zal mogen gerekend WDeze geleerde dus beweert het middel ontdekt te hebben om uit zout zeewater steenkool te maken. Op welke manier hij zulks zinnens is te doen, weten wij vooralsnog niHet is wel het vermelden waard dat deze Thompson, die sinds ja ren aan zijn ontdekking werkt, slechts zeer karige toelagen van de Staat ontving, omdat men van hogerhand meende met een halve gare te doen te hebben. Vijf gekken waren er onlangs in geslaagd uit het gekkenhuis van Stockholm (Zweden) te ontsnappen Onmiddellijk werd alarm gegeven en de politie kreeg opdracht ïede- re persoon op te leiden die ook maar enigszins raar deed. Een paar uur later reeds hadden de pakkemannen reeds vijftien verdachte personen opgepikt die onmiddellijk bij de psychiaters gebracht werden. Acht ervan wer den onmiddellijk vrijgesteld om dat hun bovenkamer wel degelijk pluis bleek te zijn. Zeven werden wegens geestesstoornissen vastge houden. De vijf ontsnapte gekken zijn nog steeds in vrijheid... Eindelijk weten wij de ware re den waarom de Amerikanen er nog steeds niet in geslaagd zijn, naar het voorbeeld van hun Rus sische tegenstander op hun beurt hun pompelmoes (de Russische Spoetnik) in het luchtruim te schie- ten. Het heeft ons deugd gedaan aan ons hart te hebben mogen verne men dat de bewering als zouden de Amerikaanse geleerden nalati ge luiaards geweest zijn, slechts vurige lasterpraatjes zijn. Neen, wanneer er thans nog geen Amerikaanse kunstmaan in het spoor van de Spoetnik rond de aarde toert, dan is zulks alleen de schuld van... de kaas. Dat zit zo om de prijs van dit smakelijk en geurig product op peil te houden, moest de Regering inspringen met een toelage van 80 miljard dollar, terwijl, voor de bouw van de pompelmoes om die re den slechts 110 miljoen dollar kon besteed worden. Wij hebben een kwade herinne ring aan een buurland waar, enke le jaren geleden, men kanonnen verkoos boven boter Het doet dan ook uiterst sympatiek aan te mo gen vaststellen dat een der twee Groten der aarde kaas boven pompelmoezen verkozen heeit Een Amerikaans volksvertegen woordiger hekelde onlangs de woordenstroom die bi) iedere o ficiële bekendmaking gebruikt wordt. Hij zegde onder meer dat de Tien Geboden van God, waar op de hele kristelijke moreel ge vestigd is, juist geteld uit 297 woor den bestaat. Het Amerikaanse Ministerie van Landbouw is er in geslaagd, alleen voor de richtlijnen aangaande de uelt van bloemkolen, niet minder dan 26.921 woorden te bezigen. Een zeer bekende professor voor zenuwziekten aan de Universiteit van Heidelberg 'Duitsland) kreeg onlangs het bezoek van een klant die beweerde een atoombom te zijn die zou ontploffen wanneer men hem dierf aanraken. Toen de professor antwoordde dat hij dit risico wilde lopen, be gon de man te gillen en schreeuw de Help, hij wil een nieuwe we reldoorlog ontketenen Eveneens uit Duitsland De zee honden van de dierentuin uit Stutt gart waren een paar weken gele den in hongerstaking gegaan. Ge- streel noch lieve woordjes konden de dieren van opvatting doen ver anderen en zij bleven alle voedsel weigeren... tot men hen eindelijk verse forellen gaf inplaats van doodgewone haring. Zeg nu nog dat er bij de dieren geen lekkerbekken zijn Ter gelegenheid van een der ve le komedies rond het graf van de onbekende sukkelaar werd vol gend bericht medegedeeld Te 11 u 15 kransneerlegging op het graf van de Onbekende Soldaat. De minuut stilte zal door trompet geschal van het 405e Artillerieregi ment uitgevoerd worden. Het Beheer der Indiase Spoor wegen beklaagt er zich over dat een te groot aantal reizigers plots de behoefte voelen onverwachts en zonder de minste geldige reden aan de noodrem te trekken. Ondervraagd naar dereden, ver klaarden 85 °lo dat zij dit deden om te zien wat er nadien zou gebeu ren. Onze rechtskundige houdt zijn zitdag zondag 9 feb. tussen 10 en 12,30 u., in het lokaal De Koornbloem» Grote Markt, Aalst. OPMERKING Wij moeten er hier uitdrukke lijk op wijzen dat deze rechts kundige dienst slechts koste loos is voor onze leden. Ieder lid dient dus voorzien te zijn van zijn abonnementskwijting op «De Koornbloem», zoniet zal hij, zo als de niet-leden, het bedrag van een jaarabonnement op De Koornbloem zijnde 72 fr., per raadpleging dienen te betalen. Wanneer een lid zijn bewijs van lidmaatschap zou vergeten hebben zal hem eveneens dit bedrag worden aangerekend. Dit zal hem echter op onze bure len worden terugbetaald op zijn aanvraag en mits voorlegging vanzijn bewijs van lidmaatschap. Iedereen wordt verwittigd dat hier geen uitzonderingen kun nen gemaakt worden. Gezien de vele aanvragen voor onze volledige samenstel ling voor weidebemesting welke we reeds ontvangen kunnen we aan de belanghebbenden het volgende meedelen We maakten voor dit seizoen een samenstelling die de volgende voordelen biedt 1. De inhoud aan fosfoorzuur en potas is veel hoger dan vroeger jaren, zodat minder kilo's dienen uitgestrooid. 2. We gebruikten speciale grondstoffen die het hard worden verhinderen. We geven dus buiten de ook de De fabricatie is beëindigd van onze volgens de hiernavolgende formule 7 o/o STIKSTOF 9 FOSFOORZUUR 10 POTAS Het voedsel staat dus klaar welke op onze weiden gedu rende gans de zomer zal verzekeren. Wie oordeelkundig en goedkoop wil bemesten zal de voor keur geven aan onze volledige samenstelling. hebben we geboekt met ons vol ledig voeder voor konijnen. Redt U Zeiven hebben bij de kwe kers een ongewone uitslag gege ven en worden om hun hoge waar de ten zeerste gekocht. Wie deze voeders nog niet kent stelle niet uit ene proef te doen. MINISTERIE VAN KOLONIËN Kolonisatiedienst 12, Grote Hertstraat, BRUSSEL Tel. 12.53.92 - 11.48.61 MEDEDELING Door de Kolonisatiedienst van het Ministerie van Koloniën wordt een Koloniale Propaganda dag Toekomst in Congo voor onze plattelandsjeugd als zelfstandige koloniale landbouwers en fokkers ingericht, die plaats heeft op Zondag 2 februari, te 10 u. stipt te NINOVE, in de Gemeenteraadszaal PROGRAMMA 1Landbouivkolonisatiepolitiekin Belgisch-Congo, door G. DERKIN- DEREN, Hoofd van de Kolonisatie dienst. 2 De Schoolhoeven in Belgisch- Congo, door J. CHARELS, Geatta cheerde bij de Kolonisatiedienst. Deze causeries zullen gevolgd worden door de ver oning van een kleurfilm over de Schoolhoeven in Belgisch-Congo. In het kader van deze koloniale propaganda-dag wordt een con sultatiebureau ingericht voor allen die persoonlijk inlichtingen wen sen te vragen. Inschrijving voor brokkenkalk te lossen op statie Ninove, bij René Van der Schueren, Kasteelstraat, Outer. DE t

De Koornbloem | 1958 | | pagina 5