W oudschoolmeester Fr. MOYERSOEN G. CAUDRON VAN DEN BOSSCHE Notarieele Annoncen Handelshuis en Meers Uit de hand te koop BLOEMISTERIJ Te huur Notaris BUYS Goed HOOILAND BURGERSHUIS De Gedenkschriften van de - 1 feb. 195S Studie van Notaris te Aalst, Statiestraat, 21. Openbare verkoping van te Erembodegem, Brusselbaan. Notaris MOYERSOEN, te Aalst, ■zal, namens wie het behoort, open baar verkopen Gemeente Erembodegem. Koop 1. -Een welgelegen eigen dom, zijnde handelshuis met inrij poort, koer, achtergebouwen, dien stig als afzonder ijk woonhuis en aan de Brusselbaan, nr 39, groot 6 a 30 ca. Ingedeeld als volgt Gelijkvloers grote voorplaats dienstig als winkel, keuken, zijka mer, achterkeuken, inrijpoort, koer «nW.C. In achtergebouw 2 slaapkamers, keuken, woonkamer, bergplaats en W.C. Op verdiep van hoofdge bouw 5 slaapkamers. Verders grote zolder. Voorzien van electrL citeit en pompwater. Onmiddellijk vrij. Te bezichtigen alle dinsda gen en donderdagen van 3 tot 6 u. Zich wenden Brusselbaan, nr 17. Ingesteld 200.000 fr. Koop 2. - Een perceel beste meers gelegen tegen de Brusselbaan, {achter het naphtestation Purfina) gekadastreerd wijk A, nummer 2010/A, groot 27 a 70 ca. Palende Noord de tramlijn, •Oost: Paul Micha Breckpot, Zuid: dezelfde, Oscar Panny en de C.O.O. der stad Aalst, West Pieter Gee- rinckx-De Bruyn, de erven en Jan Verleysen-Liefferinckx. In het ge bruik bij de heer Rufin Temmer man. Onmiddellijk vrij. Laatste zitdag maandag, 10 februari 1958, te 3 u nam. ter herberg In den Tir gehouden door de heer Al- fons Kiekens te Aalst, Brusselse steenweg, nr 228. Gemeente Lede. Een perceel beste zaailand, te gen de Marktbaan, aan de Ree- broeckrede, groot 21 a 90 ca. In pacht bij Jozef De Gussemé. Studie van Notaris te Erembodegem, Hogeweg, 6. Telefoon Aalst 211.05. Openbare verkoping van MODERNE te GIJZEGEM. Notaris G. CAUDRON, te Erem bodegem, zal openbaar verkopen Gemeente Gijzegem. Een eigendom, Beekweg 1, nabij de Kasteelstraat, groot 50 a, palen de N -O op 55,78 m de beekweg, Z.-O. M Sienaert, Z.-W. M. Van Medegael, N.-W. de spoorweg bevattende Woonhuis waarin eetplaats, ge- installeerde badkamer, keuken met lopend warm en koud water, slaap kamer, zolder, en kelder met ma- zoutchauffageketel voor verwar ming van huis en serres verders werkplaats. Een vaste serre van 1.000 m2, ge schikt voor alle teelten, met beton nen bakken en verwarming, thans gebruikt voor anjersteelt. Een vaste kweekserre met 2 ta bletten 12 X 3,50 m., verwarmd Twee vaste serres (12 X 3 m en 12 X 5 m) voor aankweek van moederplanten. Geboorde put met waterpomp «Stork» en waterleiding. Garage en kippenhok. Tuin met populieren en sparren. In de verkoop is begrepen het gereedschap (spaden, rijfen, rie ken, kruiwagen). Te bezichtigen elke zaterdag van 13,30 u. tot 17 u. en 's zondags van 9 tot 12 u. Onmiddellijk vrij Enkele Zitdag Maandag 10 februari 1958, te 14 u., ter herberg Het Houten Hand op de hoek van de steen weg Aalst Ninove en de steenweg Aalst Geeraardsbergen, te Erem bodegem. Studie van Notaris te Herzele. Zeer gerieflijke gebouwen te Denderleeuw bevattende ruime bo- venplaats met hangar en koer en zeer ruime kelder (vroeger gediend voor brouwerij). Gelegenheid voor stalling en garage. Zeer geschikt voor kwekerij van champignons. Geallieerdenstraat, 21 te Dender leeuw. Studie van te Lede Openbare verkoping van Een Perceel te Erondegem, Hemelsveld. Notaris BUYS te Lede, zal na mens de Commissie van Openba re Onderstand te Erondegem open baar verkopen Gemeente Erondegem. Een perceel goed hooiland te Erondegem, Hemelsveld, sektie B Nr 808 a, groot 10 aren 89 ca. Palende of gepaald hebbende volgens kadaster N. aan de Gent sesteenweg, O. aan Mr Amand Bau- wens, Z. aan Mr Jozef Gerard Van Peteghem en W. aan Mr Richard Van Kerckhoven. Onmiddellijke ingebruiktreding. Enige Zitdag Maandag 3 Februari 1958, te 2 u. nam. ter herberg gehouden door Mw Wed. Hypoliet Siau-Van den Eeckhaut te Erondegem, Dorp, Kuilstraat, 22. Voor alle verdere inlichtingen wende men zich ter studie van no taris Buys te Lede, Kasteeldreef, 44, Tel. Aalst 249.04. Vrijwillige openbare verkoping van een NIEUWGEBOUWD met Garage en Hof, te Lede, Maarschalk Montgommery-laan. Notaris BUYS te Lede, zal open baar verkopen {Zie vervolg 8' bladz. 1' kolom) 27 Ik ga graag bij de arbeiders rond en kijk naar hen en spreek met hen, om enige ervaring in verschil lende dingen op te doen. Somtijds zijn de lui echter een weinig wantrouwend jegens mij en bejegenen mij met vooroordelen, lit draag c.raag een boekje van Wolfgang Goethe met mij rond en waar zon mooi lief plaatsje is, daar zet ik mij neer op graszode of steen en lees in het boek. Daarbij ben ik reeds meermalen uit een schuilhoek bespied. En nu sluipt in het woud het gerucht rond, dat ik een tovenaar ben en dat ik een boekje met niets dan toverspreu ken bezit. Ik heb er over nagedacht of die zonderlinge nimbus mij aanvanke lijk voor mijn plannen niet eeuwig voordeel zou aanbrengen. Gewis zijn de ouders licht te bewegen, hunne kinderen voor mij het lezen te laten leren, als ik hun zeg ver staat iemand maar eerst de tover spreuken in het boekje, dan kon hij duivelbezweren, schatgraven, on weermaken of ook naar believe de onweermakers onschadelijk ma ken. Ik denk, dat zelfs volwassenen en grijskoppen hun werktuigen lie ten vallen en bij mij ter school kwamen. Maar van mij zou het schandelijk wezen en ik zou daar door slechts het omgekeerde be reiken van wat ik wil. Niet, dat de mensen lezen en schrijven leren is de hoofdzaak, maar, dat zij van hunne schadelijke vooroordelen bevrijd worden en een rein hart hebben. Weliswaar kon ik hen la ter boeken over zedeleer in de plaats van dit voorleggen en zeg gen daarin staan de echte tover spreuken maar de bedrogenen zouden geen vertrouwen meer in mij stellen en het kwaad ware er ger in plaats van beter. Niet langs omwegen willen slui pen wij houwen een rechten weg door de oerstammen. Ik heb de mensen uit het boek enkele malen liederen voorgelezenheb de meis jes het Heideroosje en de kna pen «Het Cristele geleerd. Dade delijk hebben ze er-ik weet in 't geheel niet, vanwaar - een wijs bij, en thans worden die liederen in het woud reeds veelvuldig gezongen. En zo is nu de herfst gekomen. De hemel is, als de morgennevels in de dagen zich oplossen, helder en rein en alle wolken zijn opgezo gen. De naaldboomwouden zijn donkerbruin, de loofbomen zijn geel en rood, en de dalweide is fris groen of het zilver van de rijp iigt er op. In deze wouden is de herfst bontkleuriger en haast liefe lijker dan de lente. De lente is een vermetel glinsteren en weerschij nen, zingen en juichen allerwege de nazomer daarentegen is als een stilleg plechtige zondag. Dan be hoort niets meer aan de aarde dan luistert alles vol verwachting naar de hemel, en de adem Gods speelt stemmingsliederen op de gouden snaren der milde zon. De hemel is helemaal heerlijk ge worden, hij houdt over dag meer, dan hij des morgens met zijn door nevel omfloerste ogen belooft. Men kijkt in zijn blauw, stil oog... Ginds zit de herderskdaap bij een woudvuur. Hij doet ronde din gen uit zijn zak in de gloed. Zeg me eens, jongen, waar heb je die aardappels weg?» Hij wordt iood en zegt Die aardappels, die-die hé,k gevon den. Wel mogen ze je bekomen, maar vind ze een ander maal niet weer, maar ga naar de opzichteres van Winkel, as je honger hebt; die geeft ze je. Gegevene smaken niet is 't antwoord, gevondene doen 't beter, daar is 't zout ook bij Daar staat een struik, die heeft zich gisteravond met een kettinkje van dauwpaarlen getooid, van daag is de dauw verstijfd en ver brand schier het hart der plant. Op zo n nazomerdag heb ik wel eens een oude vrouw in het woud zien zitten. Die vrouw had eens een kind gehad. Dat kind is naar de nieuwe wereld gegaan, naar het hete Brazilltë, om goud te zoe ken. De herfstige gezichteinder is zo grenzeloos klaar, dat de moeder kan terugzien in het ver verleden, waar de kleine knaap staat. Zij kijkt hem aan, lacht hem toe, slui mert in De volgende morgen zit zij nog op de steen en heeft een witten mantel om. De sneeuw is gekomen de nazomer is voorbij. En over het water drijft een blad papier, het drijft naar de warme streken van Zuid-Amerika. Het geeft aan een door de zon verbrande man het bericht moeder in 't woud gestor ven. - Een klein traantje baant zich met moeitje een weg door de wim pers, de zon zuigt het ras weg en daarna luidt zowel als daarvoor het wachtwoord goud goud Kwam er nog een enkele brief in het oude moederland terug, hij zou moeten vertellen zoon in 't goud doodgedrukt. Wat droom ik hier Het is 's we relds loop, die mij niet aangaat. Ik wil vrede hebben midden in de stillen herfst van dit woud. Daar boven laat zich uit de beu- kekruin en moe blaadje los, daalt van tak tot tak en huppelt, talloze tere zonweerkaatsende spinnedra- den voorbij en tot mij neer op de koelen, beschaduwden g ond. De mensen in de verte, met wie 'k vroe ger eenmaal heb geleefd, wat zou den die uitvoeren Het buitenge wone meisje bloeit steeds steeds ook in de herfst, ln Saksen zullen de dorre bladeren kringeldansen over de graven... Eenzaamheid kan eenzaam leed niet bannen Ik moet naar dingen omzien, die mij verstrooien en opwekken en die mij niet eenzijdig laten worden in mijn omgeving. Ik ben begonnen aan plantkunde te doen ik heb met mijne ogen in boeken gelezen, hoe de erica's le ven en de heiderozen en andere en ik heb met mijne ogen diezelfde planten bekeken, uren en urenlang. En ik heb geen betrekking ontdekt tussen het dode blad in het boek en het levende in het woud. Immers zegt het boek aangaande de Gen tiaan die plant behoort in de vijf de klasse, onder die in de eerste rij, komt zij in de Alpen voor, is blauwbloemig, dient als genees middel. Het spreekt van een aan tal stuifmeel... van stempel en van vruchtblaasjes, enz. Wordt voortgezet). DE KOORNBLOEM

De Koornbloem | 1958 | | pagina 7