BAL Magazijnen en Burelen gesloten Welke Zomergranen zullen we zaaien Plantaardappelen Vee- en Varkensmarkten Bloedgroepenonderzoek OUTER Hengst- en Merrieveulens Vlaamse Schouwburg Eiermarkt 4 feb, 1958 voor de Lente iirrntt m I'-t-mttrtMlciHifiliWr vZvX-ri-wrX-ï»;-rva.-.v.WAr.' te Anderlecht voor deze week. Varkens De prijzen voor lichte en mager zwijnen waren vrij goed terwijl de vette en zware dieren minder goed en aan iets lager prijzen werden verkocht. Men noteerde voor de markt van dinsdag 4 februari Prijs per kg levend gewicht extra vleesvarkens 29 32,5 fr. ma gere 26,5-27,5 fr. half vette 24- 26 fr.vette of buiten gewicht 22 tot 23 fr. Hoornvee. Er werd een lichte daling waar genomen voor de gewone slacht beesten terwijl de magere eerder in prijs stegen. De aanvoer was onveranderd. Prijs per kg levend gewicht voor de markt van 5 februari Ossen dikbil 49-55 fr; goed ge vormde 38-46 fr.60 t.h. opbrengst 29-35 fr. 55 t.h. opbrengst 23-27 fr. Koeien 55 t.h. opbrengst 19-24 fr ,- 50 t.h. opbrengst16 18 fr. Vaarzen dikbil 49-55 fr. goed gevormd. 38 46 fr.60t.h. opbrengst: 29-35 fr. 55 t.h. opbrengst 23 27 fr. Stieren 60 t.h. opbrengst 28 33 fr. 55 t.h. opbrengst 23 26 fr. ,- zware 22-25 fr.worstdieren 12-16 fr. Kalvermarkt Kalme markt met onveranderde prijzen. Prijs per kg. levend gewichtdik bil 70 tot 82 fr.zeer goed gevormde wit gevleesde kalveren: 54 tot 59 fr.; goed gevormde44 tot 52 fr; gewone 31 tot 38 fr: minderwaardige 27 tot 30 fr. bij het Vee Voordracht te Gent op 21 februari 1958 Enkele stamboekkwekers stelden ons reeds één of meer vragen over de mogelijkheden en de betrouw baarheid van dit nieuwsoortig on derzoekingsmiddel Het Provinciaal Verbond der Veebonden van Oost-Vlaanderen heeft de Heer Dr. Bouw uit Neder land uitgenodigd om op de jaarlijk se algemene vergadering hierover in 't lang en in 't breed te spreken. Deze vergadering gaat door in de grote zaal van de Rijksland bouwhogeschool - Coupure Links - Gent, op vrijdag 21 februari 1958 te 2 uur. Het stamboek zet al zijn weetgie rige leden aan te gaan luisteren naarDr. Bouw (die tijdens de voor bije maanden alle Oost-Vlaamse bloedstalen onderzocht). Ter gelegenheid van KARNAVAL in het loka .l De Koornbloem Grote Markt, Aalst. zondag 16 februari, begin 16 u. maandag 17 febr. 19 u. dinsdag 18 febr. 18 u (gratis bal op dinsdag) Prachtig orkest. Inschrijving voor brokkenkalk te lossen op statie Ninove, bij René Van der Schueren, Kasteelstraat, Outer. DE KOORNBLOEM 8 feb. 1958 'Uitslag prijskamp te AALST. 1' Categorie Hengstenveulens le Meirschaut Odilon, Vlierzele, met Kastar van Kalken. 2e Moereels Gebr., Aalst, met Passe- port d'Hondrocht. 2e Categorie Merrieveulens le Cobbaut Remi, Zonnegem, met Myriam ten Diepenburg. 2' Meirschaut Odil n. Vlierzele met Fantasie de Papegem. 3' Van Melckebeke Achiel, Groten- berge met Astra de Velzeke. 4' Van den Haute Gebr., Ninove, met Jeanne de Strijtem. 5e Van Melckebeke Achiel. Groten berge, met Arpha de Wassenhove. 6' Reygaerts Jozef. Burst, met Diane de ter Brempt 7e Van den Haute Gebr., Ninove, met Hermine de Hal. 8e Van Melckebeke, Grotenberge, met Olga de Wassenhove. Wegens de karnavalfeesten zijn onze magazijnen en burelen gesloten op dinsdag 18 februari. KONINKLIJKE BRUSSEL. Een vrolijk vastenavondspel uit de zeventiende eeuw, staat thans op het programma van de K.V.S. te BrusselDe gecroonde Leersse van Michiel de Swaen. Het stuk speelt gedeeltelijk op de Grote Markt van onze hoofdstad en zelfs het manneire Brusselse oudste burger, wordt er niet vergeten. De regie is in handen van Kris Betz Dansen en pantomimes zijn van Lydia Chagell De vertolkers zijn Senne Rouffaer, Rezy Verschueten, Fanny Steenacker, Jacques Morel, Cyriel van Gent, Bert Struys, Ri chard Vercauteren enJanTheys. Donderdag 18 februari, première van Isabella en de Pelikaan een actualiteitscomedie in vier bedrij ven, van Marcel Franck, in de re gie van Jo Dua, met Roger Coo rens, Yvonne Lex, Magda Kleine, Nand Buyl, Lia Lee en Jan Goris- sen. GEMEENTE KRUISHOUTEM De prijzen worden vastgesteld a.v Producentenmarkt Grote 1,35 a 1,40 fr Prijs op tournée Gemiddelde prijs van 1,30 fr. Marktbeschouwingen Verdere flauwe markt. Geen gunstige voor uitzichten. Slechte verkoop in bin nen- en buitenland. De Kommissie stelt vast dat aan de huidige prij zen de toes and van de pluimvee houders kritiek wordt, te meer dat in Nederland gevoelige toelagen verleend worden als tegenpresta tie ten overstaan op de heffing op de voeders. Aangevoerde hoeveelheden 1.000.000 eieren. BROEDEIERVEILING Aangevoerd 55.000 Verkocht 42.5C0 (2,00 a 2,80 fr.) Botermarkt 1 030 kg. 77 a £1 fr. Tendens van de markt stijging Zwijnen 25-26 tr. Biggen 28-30 fr. Kalveren 42-48 fr. Voor de keus tussen de verschil lende variëteiten zomergranen moet men in de eerste plaats de grondgesteldheid in 't oog houden. Zware klei, lichte klei en zand gronden vragen gewoonlijk gans verschillende soorten. We zullen hierna een opgave doen van de onderscheidene en meest gekende soorten zomer graangewassen welke voor onze streek passen ZOMERTARWE. Fylbydik rood graan, kort stro dat goed bestand is tegen het lege ren. Weinig vatbaar voor ziekten. Deze variëteit mag gezaaid wor den tot half april. Past best voor goede en zware gronden. Hoge opbrengst, vooral bij dichte bezetting. Men zaait 180 tot 200 kg per hectare. Jufy is een kruising van jubilé en Fylgia. De aren zijn rood, dun en sterk gebaard met zeer goede op brengst. Goed en legervast stro Mag gezaaid worden tot 10 april op alle goede gronden. Peco is een Hollandse variëteit die voor 't ogenblik niet mag inge voerd worden. HAVER. Hoop van Gembloers is de meest gekende en ook een pas sende soort. Mag op alle gronden gezaaid worden. Zonne II straf stro, witte kor rel, brengt veel op vooral in zware gronden. ZOMERGERST. We zullen vooraf zeggen dat Kenia practisch niet meer ver bouwd wordt en we deze variëteit moeten afraden. Wel zullen de volgende soorten best passen Piroline Zeer vroeg rijpend op twee rijën, zeer hoge opbrengst. Past ook op minder goede gron den. Moet best niet te dik gezaaid worden en verdraagt niet veel stikstof. Herta vrij vroeg rijpend, twee- rijige aren en geeft een grote opbrengst. Zeer kort en vooral ste vig stro. Mansholt best geschikt voor zandgronden. Bij dik zaaien geeft ze een goede opbrengst. NIEUWE SOORTEN. Er zijn altijd nieuwe variëteiten die evenwel hun hoedanigheden nog moeten bewijzen Een proef kan soms nuttig zijn voor verdere uitbouw. Hierna volgen ze Zomertarwe Phoebus Zomergerst Balder Haver Vigor, Addi, Breva, Major, Mar- ne. Zwarte Orion. Al deze en nog andere variëtei ten kunnen aangevraagd worden. Het zal geraadzaam zijn voor verscheidene soorten tijdig te be stellen gezien de voorraden be perkt zijn. We kunnen aan de belangheb bende meedelen dat we voor de lente de planters zullen aankopen welke nog beschikbaar zijn in de gepaste maten en van de goede herkomsten. Het schijnt zeker dat niet alles zal voorhanden zi n, zodat we dus geen waarborgen kunnen geven voor bepaalde soorten. De aanvragers hebben er alle belang bij zo vlug mogelijk hun aanvragen te doen, want hoe ver der het seizoen vordert, hoe lasti ger het zal worden om te kopen. Beschikbaar in magazijn. Zijn voor 't ogenblik beschik baar in magazijn in beperkte hoe veelheden Krugers Alpha Hol!, en Den. Bintje Holl. en Den. Sirtema Voran VERWACHT binnen een drietal weken Eerstelingen witte en rode Bintje Holl. Kruger Record IJsselster Jozef BAERT Victor VAN DEN BERGHE Alfred VAN WAEYENBERGE Mevr. Emma Van Holder Leopoldina VAN DER VINCKEN Mr. Frans Govaert Moeder van onze zaakvoerder de heer Frederik Govaert Cordula, Maria MERTENS Aan de getroffen Families bieden j wij onze oprechte deelneming. .•.TAV.'jjrtiWiWtyrAV v.t.ii Men meldt ons uit Aalst het overlijden van de heer Echtgenoot van Mevr. Colette Costermans. Men meldt ons uit Aalst het over lijden van Mijnheer echtgenoot van Mevr. Maria Steleman Men meldt ons uit Okegem het overlijden van Mijnheer weduwnaar van Men meldt ons uit Schoonaarde het overlij- den van Mevrouw weduwe van wijlen Men meldt ons uit Schoonaarde het overlij den van Mevrouw weduwe van wijlen Mr. Louis Vereeken Lid van Redt U Zeiven

De Koornbloem | 1958 | | pagina 4